Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew said:

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

      Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία !!!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολους!

Ψαχνω επειγοντως μια κυρια η κοπελα,για να φροντισει ενα αγορακι 8 μηνων! Περιοχη Λαρνακας!Αν καποιος ενδιαφερεται η αν γνωριζει καποια,παρακαλω ας μου στειλετε μνμ!

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια γειά σας! Ειμαι καινουρια στην παρέα και σας παρακαλώ να με βοηθήσετε όσο μπορείτε!

Είμαι από τη Β. Ελλάδα και σκέφτομαι να μετακομίσω στην όμορφη Κύπρο μιας και η Ελλάδα μας διώχνει. Είμαι 40 ετών και έχω δύο παιδιά ένα στη Β¨Γυμνασίου και το άλλο στην Δ΄τάξη του Δημοτικού. Θέλω όσο περισσότερες πληροφορίες για την εργασία (βασικά γραφείου, όπου και έχω μεγαλύτερη προϋπηρεσία),για τους μισθούς, τα ενοίκια, τις συνθήκες διαβίωσης και το πολύ βασικό, αν και έχω μάθει τα καλύτερα, για την μόρφωση των παιδιών και τις παροχές υγείας.

Ο σύζυγος δεν ξέρω αν θα ακολουθήσει (είναι ελεύθερος επαγγελματίας). Τί γίνεται σε αυτήν την περίπτωση? Υπάρχει μέριμνα και διευκολύνσεις? Σας παρακαλώ βοηθήστε με όσες περισσότερες και έγκυρες πληροφορίες έχετε! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ziza:grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ .ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΥΠΡΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΙΜΑ. ΕΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΓΟΝΕΙΚΗ .ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΔΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΡΙΤΕΚΝΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΚΑΙ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ. ??? ΕΛΠΙΖΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια της Κύπρου... δεν ξέρω αν διαβάζει καμία σας... μόλις τώρα έμαθα από μια Κύπρια φίλη ότι οι τράπεζες έχουν κατεβάσει ρολλά και δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις αναλήψεις μέσα στο τριήμερο. Αληθεύει;

Ελπίζω να είσαστε καλά, οι καιροί είναι δύσκολοι παντού τελικά... :(


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τα ρολά των τραπεζών θα παραμείνουν κλειστά και σήμερα και αύριο... Τα πράγματα είναι όντως δύσκολα, αναμένουμε να δούμε τι θα αποφασίσει τελικά η κυβέρνηση. Οι ελπίδες μας μόνο στον Θεό, Τον Μόνο που δεν θα μας προδώσει ποτέ!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Οι τράπεζες είχαν μείνει κλειστές περίπου δυο βδομάδες... Ο κόσμος είχε περιοριστεί στα απολύτως απαραίτητα. Η κίνηση στα καταστήματα είχε νεκρώσει, ο κόσμος αγόραζε μόνο γάλα και ψωμί, τα οποία όλοι οι φούρνοι πωλούσαν φθηνά για να βοηθήσουν τον κόσμο. Ήταν πολύ περίεργα εκείνες τις ημέρες. Μετά άνοιξαν οι τράπεζες με πολλά περιοριστικά μέτρα, τα οποία όσο πάνε χαλαρώνουν. Παρ' όλα αυτά, ο κόσμος είναι γενικά συγκρατημένος, η ανεργία αυξάνεται και όλοι ζούμε με την αγωνία για το τι μας ξημερώνει την κάθε ημέρα...


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κορίτσια, καλησπέρα, έχει κάνει καμία από εσάς, εξωσωματική στον Κοντό στην Πάφο ή κάποια γνωστή, φίλη σας;

Δεν τον έχω ξανακούσει τον συγκεκριμένο!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι με όλη μου την ψυχή! Είναι η πρώτη σου εξωσωματική;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι στην κλινική Ιασις στην Πάφο. Είναι η πρώτη μου εξωσωματική. Αν και αυτό τον μήνα είπαμε να ξαναδοκιμάσουμε σπεργματέγχυση και μετά να προχωρήσουμε για εξωσωματική. Μας είπε θέλει να έρθουν τα αποτελέσματα του καρυότυπου και μετά.

Εσείς που κάνετε εξωσωματική και ποια η διαδικασία που ακολουθείτε πριν απο αυτή;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην κλινική Ιασις στην Πάφο. Είναι η πρώτη μου εξωσωματική. Αν και αυτό τον μήνα είπαμε να ξαναδοκιμάσουμε σπεργματέγχυση και μετά να προχωρήσουμε για εξωσωματική. Μας είπε θέλει να έρθουν τα αποτελέσματα του καρυότυπου και μετά.

Εσείς που κάνετε εξωσωματική και ποια η διαδικασία που ακολουθείτε πριν απο αυτή;

Κι εγώ είχα κάνει 2 σπερματεγχύσεις πριν την εξωσωματική! Αν επιτρέπεται ποιο είναί το πρόβλημα;

Βλέπω ήδη προχωρήσατε σε εξετάσεις...Εμείς καρυότυπο κάναμε πολύ μετά!

Εγώ μένω Λευκωσία οπότε εξωσωματικές έκανα εδώ...Η διαδικασία που κάνεις πριν εξαρτάται από το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις!

Σπερματέγχυση θα κάνεις σε φυσικό κύκλο ή κάνεις προετοιμασία με φάρμακα;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Σπερματέγχυση κάναμε χθες. Η 2η που έκανα στον ένα χρόνο προσπαθειών.

Η πρώτη εγινε τον Μάρτη και ήταν αποτυχημένη.

Αυτό τον μήνα, επαιρνα ovamit για 5 μέρες και μετά ενέσεις merional για 5 μέρεςl. Αυτόν τον μήνα άργησα να κάνω ωάρια και φοβηθήκαμε πως δεν θα εχουμε τιποτα. Τελικά ειχαμε 3.

Το πρόβλημα που έχουμε είναι χαμηλή κινητικότητα. Όχι μεγάλο θέμα όπως είπε ο γιατρός, αλλά το ήθελε λίγο πιο ζωηρό.

Αν κατάλαβα καλά υπάρχουν διαφορετικά πρωτοκολλά; Πόσες εξωσωματικές έκανες;

Συγγνώμη που ρωτώ, απλά η εξωσωματική με φοβίζει. Δεν ξέρω γιατί.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mην απολογείσαι! Γι αυτό είμαστε εδώ σε αυτό το φόρουμ για να βοηθάει η μια την άλλη! Ο,τι θες να με ρωτάς και ευχαρίστως αν μπορώ να σε βοηθήσω....

Δυστυχώς εγώ έκανα 3 εξωσωματικές...και γύρω στις 6 εμβρυομεταφορές γιατί είχαμε και φυλαγμένα/κρυοσυντηρημένα έμβρυα...Υπάρχουνε διάφορα πρωτόκολλα ανάλογα με το συνδυασμό και τις δόσεις των φαρμάκων...Τα πιο γνωστά είναι το μακρύ και το βραχύ (σύντομο)...Εγώ έκανα και από τα δύο...όπως επίσης και του ανταγωνιστή (σε αυτό προστίθεται ένα ακόμη φάρμακο-ανταγωνιστής). Ο κάθε γιατρός ακολουθεί το δικό του. Πάνω κάτω είναι το ίδιο αποτέλεσμα απλά κάποια βολεύουνε περισσότερο κάποιους οργανισμούς κλπ.

Η εξωσωματική θέλει γερά νεύρα και γερή ψυχολογία, υπομονή και επιμονή. Προσφέρει όμως πολύ περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας από τη σπερματέγχυση...Στην παρούσα φάση όμως ελπίζουμε στη σπερματέγχυσή που έκανες ήδη...Εξάλλου δεν έχετε κάποιο σοβαρό πρόβλημα οπότε έχεις όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου! Λίγη τύχη χρειάζεσαι!:D Και σίγουρα προσευχούλα να πάνε όλα καλά!:D

Κι έτσι για να ξέρεις εγώ τελικά έμεινα μονάχη μου έγκυος μετά από τόσες προσπάθειες και 4 χρόνια ταλαιπωρία...Το αγχος μας τελικά δεν βοηθάει πουθενά...και όλο άκουγα για περιπτώσεις που από το πουθενά πετύχαιναν εγκυμοσύνη ανάμεσα σε εξωσωματικές και γιατρούς...και έλεγα "σιγά! Σαν παραμύθι μου ακούγεται αυτό" και όμως...οπότε κράτα γερά και να χεις πίστη!

Πού μένεις εσύ; Πάφο;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες είχαν μείνει κλειστές περίπου δυο βδομάδες... Ο κόσμος είχε περιοριστεί στα απολύτως απαραίτητα. Η κίνηση στα καταστήματα είχε νεκρώσει, ο κόσμος αγόραζε μόνο γάλα και ψωμί, τα οποία όλοι οι φούρνοι πωλούσαν φθηνά για να βοηθήσουν τον κόσμο. Ήταν πολύ περίεργα εκείνες τις ημέρες. Μετά άνοιξαν οι τράπεζες με πολλά περιοριστικά μέτρα, τα οποία όσο πάνε χαλαρώνουν. Παρ' όλα αυτά, ο κόσμος είναι γενικά συγκρατημένος, η ανεργία αυξάνεται και όλοι ζούμε με την αγωνία για το τι μας ξημερώνει την κάθε ημέρα...

2 εβδομάδες, και καλά πόσοι είχαν προνοήσει να κρατούν χρήματα αρκετά έστω για γάλα και ψωμί...εγώ δεν κρατάω ποτέ λεφτά. Τι να πω και είχα την κύπρο σε πολύ μεγάλη υπόληψη, πως μπόρεσαν οι πολιτικοί τους να κάνουν κάτι τέτοιο; Τελικά πειράξαν τους τραπεζικούς λογαρισμούς;; και κατά πόσο;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...