Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

καλησπερα,

σε κλινικη γεννω στο Ασκληπειο(Λεμεσο)

χθες μια απο τα ιδια ακομη να κατεβει, μου εβαλε και δαχτυλο για πρωτη φορα

δεν πονεσα για να με ειλικρηνης, αλλα περιμενα.

εκτος απροοπτου μου ειπε θα τα πουμε την αλλη δευτερα..και οτι ολα οκ!!


9aa416c46d.png

91b0ef346a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια

ευχαριστω bubbles

περιμενω και κανω οσο μπορω υπομονη...

παντως πρεπει να περνα μια χαρα η μικρη μεσα και δεν λεει να βγει..ουτε ενα σημαδι δεν μας στελνει!!


9aa416c46d.png

91b0ef346a.png

Link to comment
Share on other sites

bubbles sto komanetsi ton paw sto strovolo. nai einai poly orai to diaskedazi o mikros kai i daskala einai poly kalh. kanoume mia fora th vdomada http://www.komanetsi.com/ an thes ela sth parea mas eisai euprosdekti:)

lienka mou akoma edw e? ax poso se katalavenw. mhn afineis tpt na se xalai apolause autes tis meres me ton antrouli sou kai ksekourasou oso mporeis

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Δύσκολο ακούγεται γιατι 5.30 σχολάω και μέχρι να πάω να την πάρω από την κυρία που την κρατάει και να γυρίσω στο Κομανέτσι σίγουρα θα πηγαίνει 6. Κρίμα γιατί ρώτησα και την παιδίατρο και μου είπε ότι είναι πολύ καλά για το μωρό. Θα δω αν αργότερα ζητήσω να σχολάω 5 τις Τετάρτες.

Εαν ενδιαφέρεστε κορίτσια το Σάββατο 9 Οκτωβρίου θα διοργανωθεί εκδήλωση ταυτόχρονου θηλασμού στην παλιά Λευκωσία και στις άλλες πόλεις για την παγκόσμια ημέρα θηλασμού. Όταν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες θα σας πω.


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια και απο εμας... επιτελους 5/9 γιναμε 3!!

που λετε με επιασαν οι πονοι κατα τις 11 το πρωι... 5λεπτοι κατευθειαν και ξαφνικοι μεχρι να παμε στην κλινικη (δεν αγχωθηκα ιδιαιτερα κιολας.. μπηκα εκανα και το μπανιο μου και ολα) ειχα 5 δαχτυλα διαστολη.

ερχεται ο γιατρος με βλεπει και μου σπαει κατευθειαν τα νερα για να παμε για τοκετο.. μιας και ερχοταν και πολυ γρηγορα..

εκεινη την ωρα συνειδητοποιει πως το μωρο ειχε βγαλει μυκονιο μιας και τα νερα απο λευκα ηταν πρασινοκαφε..κοριτσια σε 5 λεπτα πως μαζευτηκανε αναισθησιολογος, ο παιδιατρος μας και 4 νοσοκομες δεν εχω καταλαβει..καισαρικη επισπευμενη λεει ο γιατρος τωρα!!αυτο ειναι σημάδι πως η μικρη ασφυκτια..και κατι γινεται εκει μεσα λεει στον ανδρα μου..(εμενα παρολα αυτα οι ωδινεσ να γινονται ακομη ποιο εντονες και 2λεπτες, αφου λεει ο γιατρος μεχρι να με ανοιξουν ειχα 7 διαστολη).

ολικη ναρκωση και σε 20 λεπτα βγηκε η μπεμπα μας, 3970 και 51 εκ. και το ποδαρακι της περυτιλιγμενο με το λωρο..μια σκετη κουκλα.

ο γιατρος ειπε ευτυχως που καναμε τελικα καισαρικη μιας και ηταν μεγαλο μωρο και θα δυσκολευόταν να βγει και λογω το ποδαρακι της.

το σαββατο βγηκαμε και απο την κλινικη και τωρα σιγα σιγα προσπαθουμε να την μαθουμε και να μας μαθει.

κοριτσια μπορει να εζησα και τους δυο πονους, αλλα μποροστα σε αυτο το θαυματακι δεν αλλαζω τιποτα!!μονο που βλεπω τον ανδρα μου καθε φορα πως την κοιταζει!!ερωτευτηκαμε για ακομη μια φορα..μιας και φοβηθηκε κιολας αυτος λογω της καισαρικης και για μενα.. αφου απο τι μου ειπαν μεχρι να με πανε εμενα στο δωματιο δεν ελεγε να ηρεμησει, παρ ολο που το καθησυχαζαν ολοι, και αφου βγηκα ειχε βαλει τα κλαματα.. ο δυνατος μου!!

το ασχημο ομως ολης της υποθεσης ειναι το οτι μου κοπηκε το γαλα, απο το αγχος και την αγωνια μου, ειπε ο γιατρος λογω της καισαρικης!!


9aa416c46d.png

91b0ef346a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 5 months later...

Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...