Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλλες απο Κυπροοο!!!


SouSou

Recommended Posts

Στην Πάφο μένω ναι! Αν και η καταγωγή από Λευκωσία, αλλά οι γονείς μου εγκαταστάθηκαν μετα τον γάμο τους στην Πάφο.

Από άγχος, αγωνία, και ψιλοαπογοήτευση αλλο τίποτα. Νομίζω πως αν πάω σε εξωσωματική και δεν εχω το επιθυμητό αποτέλεσμα, θα καταρρεύσω. Είναι το μόνο που φοβάμαι.

Ο Γιατρος μου πάντα με εμψυχώνει και πάντα μου λεει πως δεν θα χρειαστεί να πάμε για εξωσωματική, να μην τα βάζω κάτω κι ολα θα πάνε καλά. Ετσι τον ακούω και κάνω υπομονή.

beba09, επειδή είμαι τραπεζικός, τις μέρες που ήταν κλειστές οι τράπεζες, η Κύπρος ειχε παγώσει. Σαν να σταμάτησε η ζωή εκεί. Τώρα έχουμε τα Απαγορευτικά Διατάγματα. Δεν μπορούμε να διεκπεραιώσουμε ό,τι συναλλαγές θέλουμε. Υπάρχει μέγιστη αναληψη χρημάτων από τον λογαριασμό σου, 300 ευρώ ημερησίως, δεν μπορείς να ανοιξεις νέο λογαριασμό σε μία τραπεζα που δεν έχεις, δεν μπορεις να μεταφέρεις χρήματα στο εξωτερικό ή από μια τραπεζα στην αλλη εντος. Γενικά επικρατει ένα χάος. Δάνεια δεν γίνονται, κτλ κτλ.

Τώρα για τους τραπεζικούς λογαριασμούς, έγινε κούρεμα στους λογαριασμούς της Λαϊκης Τραπεζας. Ο κάθε πελάτης της Λαϊκης παίρνει μόνο από τις Καταθέσεις του το ποσό των 100.000 ευρώ, ανά ατόμο. Τα υπόλοιπα, τα χάνει, και πάνε στην ανακεφαλαίωση της Τράπεζας. Ακούγονται διαφορα σενάρια ότι θα δοθούν μετοχές κτλ. Επίσης η Λάικη, έχει χωριστει σε δύο τράπεζες, την καλή και την κακή. Η Καλή έχει συγχωνευτεί με την Τράπεζα Κύπρου, και μέχρι τον Σεπτέμβρη θα βγάλουν ακριβώς το έλλειμα που θα παρουσιάζει και εκει θα αποφασίσουν το κούρεμα στης καταθέσεις και τα μέτρα που θα πάρουν. Η κακιά τράπεζα, είναι προς εκκαθάριση. Από τα κακά δάνεια που πήγαν εκει θα εισπρακτούν, αν θα εισπρακτούν, και θα πληρώσουν καταθέτες.

Στην Ελλαδα, έχει χρεοκοπήσει το Κράτος, εδώ τα πράγματα ειναι ακόμη χειρότερα, γιατί χρεόκοπησαν και το Κρατος και οι Τράπεζες. Και όλα αυτά έγιναν τα τελευταια χρόνια.

Αυτά εν συντομία.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 898
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Marigula πολύ λογικά όλα τα συναισθήματά σου! Η εξωσωματική δεν έχει τίποτα να σε φοβίζει εφόσον συνειδητά προσπαθείς γνωρίζοντας πως υπάρχουνε πιθανότητες επιτυχίας και αποτυχίας δυστυχώς! Θέλω να πιστεύω όπως λέει και ο γιατρός σου πως δεν θα χρειαστείτε εξωσωματική αφού δεν έχετε και κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα...Πού ξέρεις; Μπορεί να ρθει και από μόνο του!;) Πότε με το καλό θα έχουμε αποτέλεσμα; Θα πας για χοριακή σε δυο βδομάδες να υποθέσω;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

To χειρότερο είναι αυτή η αναμονή! Δυστυχώς όμως είναι αναγκαία! Μακάρι να ξέραμε αμέσως...Οντως είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό και μόνο κάποιος που το ζει το καταλαβαίνει! Κατα τ'αλλα μας λένε να μην αγχωνόμαστε και να μην το σκεφτόμαστε! Λες και είναι κάτι που μπορούμε να μην σκεφτόμαστε !!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, τι κάνετε; Όλα καλά;

Δυστηχώς, moments, δεν είχαμε τα επιθυμητά αποτελέσματα και με την 2η σπερματέγχυση!!! Έτσι ο γιατρός μου, μάς είπε πως η λύση είναι η εξωσωματική. Θα έχουμε τον καρυότυπο μέχρι την Δευτέρα και αναλόγως λεει των αποτελεσμάτων θα το συζητήσουμε πότε θα γίνει. Αν και είπε προτειμα να προλάβουμε να γίνει μέσα στον Ιούλιο παρά μέσα στον Σεπτέμβριο. Και έμας μας βολεύει καλύτερα τώρα τον Ιούλιο!!!

Να σε ρωτήσω. Μου είπε πως μερικά φάρμακα θα μου τα γράψει να τα παίρνω από το Νοσοκομείο. Πόσο ακριβά είναι; Ξέρεις τι γινετε όταν έχεις κάρτα Β στο Νοσοκομείο; Λογικά πάλι θα πληρώνεις. Είναι όμως μεγάλη διαφορά απότι έξω;

Αν τα γράφω πάνω σε κάποιο άλλο πρόσωπο που έχει κάρτα Α; Στην αδερφή μου πχ;


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ λυπάμαι marigula μου για το αρνητικό αποτέλεσμα!!! Ειλικρινά...

Αν επιτρέπεται τι ηλικία έχεις και βιάζεστε να προχωρήσετε σε εξωσωματική; ΣΤο λέω γιατί με απλά μέτριο σπέρμα δεν υπάρχει λόγος να προχωρά κανείς σε εξωσωματική...Ισως θα ήτανε καλύτερα να πάρετε και δεύτερη γνώμη...Γνώμη μου πάντοτε ε...Στο λέω γιατί δυστυχώς οι γιατροί σπρώχνουνε προς αυτή την κατεύθυνση τα ζευγάρια με το παραμικρό...

Το λοιπόν όσο αφορά τα φάρμακα εξαρτάται από το τι πρωτόκολλο θα σου γράψει...Δεν υπάρχουνε όλα στο νοσοκομείο αλλά μπορεί ο γιατρός να επιλέξει και να προχωρήσετε με αυτά που υπάρχουνε και στο νοσοκομείο...Δεν ξέρω τι γίνεται με την κάρτα Β...Εγώ έχω την Α. Οπως και να χει όμως κάθε ζευγάρι δικαιούται να πάρει από το νοσοκομείο 3 φορές φάρμακα για εξωσωματική. Την πρώτη φορά σου δίνουνε και κάρτα...νομίζω εκεί στην δίνουνε...και στην σφραγίζουν και την εμφανίζεις αυτή για τη 2η ή και 3η φορά (φτου μακριά μας βέβαια). Υπάρχουνε αντίστοιχα φάρμακα έξω, με άλλη ονομασία και δράση...Γενικώς στοιχίζουνε...Δηλαδή από μόνα τους τα φάρμακα μπορεί να φτάσουνε και τα 300 ή 500 ευρώ...ανάλογα βέβαια από την ποσότητα που θα χρειαστείς.

Συμβουλή μου όμως μη βιαστείς για κάτι...Να προχωρήσεις όπως νιώθεις...να είσαι έτοιμη ψυχολογικά και να θέλεις να προχωρήσεις ΕΣΥ! Δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς για Ιούλιο αν σε αγχώνει αυτό μόνο και μόνο επειδή το είπε ο γιατρός...Ορμονολογικές έκανες; Είναι όλα εντάξει για να ξεκινήσεις; Σαλπιγγογραφία φαντάζομαι έχεις ήδη κάνει αφού έκανες σπερματέγχυση...

Για ό,τι θες εδώ είμαι να βοηθήσω όσο μπορώ...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα, είμαι στα 33 και ο σύζυγος μου στα 36!

Έχουμε κανει όλες τις εξετάσεις, ορμολογικες, σπερματογραφία, σαλπιγγογραφία, αλλά πριν ενα χρόνο. Τώρα δεν ξέρω τι αλλες θέλει η εξωσωματική ή αν θέλει καινούργιες.

Έχουμε ενα χρόνο που προσπαθούμε με την βοήθεια του γιατρού και 2 από μόνοι μας. Έχω κουραστεί πλεόν και νιώθω τον εαυτό μου να διαλύεται.

Αν και απο την αρχή ήμουν καθετη για την εξωσωματική, τώρα νομίζω είναι η μόνη λύση.

Δεύτερα θα εχω τον καρυότυπο να δουμε τι θα έχουμε εκει. Να ξεκουραστώ αυτό τον μήνα και θα αρχισουμε. Δεν με πολύ αγχωνει το θεμα του Ιουλίου, νομιζω ειναι καλός μήνας. Μετά θα ειναι και οι διακοπες του Αυγούστου ετσι θα ξεκουραστώ.

Νομίζω αυτό με τις κάρτες θα πρέπει να το ρωτήσω. Ισως στο γραφειο εξυπηρέτησης του πολίτη. Ευχαριστωωωωωω για όλα!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν είναι ρώτα κι εκεί αλλά μίλα και με το γιατρό σου και θα σου πει! Αυτό με τα δωρεάν φάρμακα το δικαιούσαι ανεξαρτήτως από τι κάρτα έχεις πάντως! Και δικαιούσαι 3 φορές! Είναι μεγάλη βόηθεια!

Ο γιατρός που είσαι τώρα έχεί πείρα στις εξωσωματικές; Ξέρω μια κοπέλα που έκανε σπερματέγχυση με επιτυχία στην Πάφο και είναι ευχαριστημένη από το γιατρό της αν θες να μάθω περισσότερες πληροφορίες!

Σημαντικό ρόλο στην εξωσωματική παίζει ο εμβρυολόγος οπότε καλό είναι να μάθεις και γι αυτόν λίγα πράγματα!

Οι εξετάσείς σου και οι ηλικίες σας μια χαρά είναι οπότε έχετε τις πιθανότητες με το μέρος σας! Λίγη τύχη να έχετε και μακάρι να πάνε ολα καλά!

Σου είπε καθόλου για το τι πρωτόκολλο σκοπεύει ο γιατρός να ακολουθήσετε;

Για ό,τι απορία έχεις εδώ είμαι...

Σου στέλνω όόόόλη μου τη θετική ενέργεια!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5 τηλεφωνηματα τελικά κατάφερα και μίλησα με καποιο υπευθυνο σήμερα στο Νοσοκομειο για τις κάρτες. Μου ειπε να πάω να με την ταυτοτητα μου μια μέρα να μου βγάλει κάρτα εξωσωματικής και δικαιούμαι 3 φορες δωρεάν ανεξαρτήτος κάρτας, φτάνει να ειμαι κατω των 40. :D

ο Γιατρος μου, αν και νέος στην ηλικιά, γύρω στα 45, ίσως και πιο μικρός, είναι αρκετά καλός. Τώρα για εξωσωματικές, μόνο 2 κοπέλες ξέρω που εκαναν κοντα του. Η πρώτη με μία κατεστραμμένη σάλπιγγα και εκανε επιτυχιμένη εξωσωματική κοντα του και μια πάλι εμεινε κοντα του με εξωσωματική, αλλά δεν τον ακουσε και τα εχασε. Ήταν τρία και της ειπε πως δεν θα τα καταφέρει να κρατήσει και τα τρία, και να της αφήσει τουλάχιστο τα δύο και αυτή αρνήθηκε. Στο τέλος έχασε και τα τρία.

Για τον εμβρυολόγο, θα τον ρωτήσω να μου πει ονομα για να μπορώ να μάθω περισσοτερα.

Τώρα μου ειπε να πάρω duphaston απο τις 25 του μήνα και μόλις δω περίοδο να πάω να αρχισουμε διαδικασία. Τώρα για ποιο πρωτόκολλο δεν μου ειπε, απλά μου ειπε πως θα την κάνουμε μέσα στον Ιούλιο. Άρα θα ειναι το σύντομο.

Θα πάρω και σίδηρο ένα χαπακι την ήμερα και 2 χαπάκια Glucophage την ημέρα μέχρι την εμβρυομεταφορα λόγω ότι εχω υψηλη ινσουλίνη (κληρονομικό.

Για ρώτα την γνωστή σου που έκανε την σπερματέγχυση και αν ξέρει τον γιατρό μου.

Ευχαριστώ


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Ατε με το καλό!!!!:D Να είναι η τελευταία φορά που θα αδιαθετήσεις για τον επόμενο χρόνο σου εύχομαι!!!:D

Τελικά τι πρωτόκολλο θα ακολουθήσετε; Με τα φάρμακα κανονίστηκες;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, φιλεναδα τι κάνεις;;;;

Έγω μέσα στο άγχος!!!!

Σταμάτησα ta duphaston από την Πέμπτη, και όπως μου είπε ο γιατρός, λογικα σε 2-3 μέρες θα αδιαθετούσα και θα πήγαινα να τα μιλούσαμε και να αρχίσουμε!!!!

4ς μέρες μετά, και πουθένα η περίοδος!!! Τίποτα!!!!

Ούτε σημαδάκι της!!!

Τόσες μέρες που δεν ήθελα να ερθει ερχοταν όπως τον φάντι μπαστούνι. Τώρα που θέλω να έρθει παίζει με τα νεύρα μου!!! Έλεος!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα και όμως σχεδόν πάντα έτσι συμβαίνει!!!! Χαχαχαχα εξού κι εδώ μεσα στο φόρουμ τη φωνάζουμε "σέξι" επειδή την θέλουμε και μας το παίζει δύσκολη!!!!:wink: φυσικά μετά την εμβρυομεταφορα τη λέμε ακατανομαστη για να μην εμφανιστεί!:-) οποτεεεεε χαλαράααα! Λίγο τ χάπια, λίγο το άγχος ( που μόνο λιγο δεν είναι) κάνει τέτοιες παλαβομαρες η σέξι!!! Υπήρξαν και περιπτώσεις που είχε λόγο που δεν εμφανίστηκε... Καλό λογοοοο! Φαντάστηκες;:-) :-)

Υπομονή και θα περιμένω νέα σου! :-)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδα τι κανεις; Μου ήρθε τελικα χθες η σεξι (χαχαχαχα ωραίο ονομα)

Πήγα στον γιατρό, κάναμε υπέρηχο, όλα καλά ευτυχώς, καμία κύστη. Μου εγραψε ενέσεις fostimon, Choriomon 5000, suprefact και υπόθετα cyclogest (αυτά τα υπόθετα δεν μου αρέσουν) πήγα στο νοσοκομείο και τα πήρα.

Σήμερα στις 6 η ώρα θα πάω για τις πρώτες ενέσεις.

Η όλη διαδικασία θα γίνει στον Δρ. Κρίνο Τροκούδη στην Λευκωσία. Είναι καλός; Τον ξέρεις;

Αυτα τα υποθετα χρειαζονται;;; Φοβαμαι τα υπόθετα :(


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...