Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, iolh34 είπε:

αχ ναι κορίτσια και εγώ έβαψα μαλλί χθες και την Τρίτη θα κάνω και ένα μποτέ(μάσκα προσώπου κλπ απλά πραγματάκια γατί στην κατάσταση μας δεν για πολλές κινήσεις :cool:)

και εγώ νοιώθω πετρώματα στην κοιλιά και επίσης δεν μπορώ καθόλου από την μέση μου.λίγο να περπατήσω και με πονάει πολύ.

alegala  2 ημέρες έμειναν....τα μωράκια μας θα έχουν διαφορά 2 ημερών....

να σας  ρωτήσω κάτι ?μαζί σας πήρατε βρακάκια μιας χρήσης ή κανονικά?εγώ πήρα και από τα 2 (εννοείται και σερβιέτες λοχείας)δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα πάρει την πρώτη φορά μαζί μου...μα καθόλου ...λες και είμαι πρωτάρα νοιώθω....

Εγώ πήρα κανονικά βρακια και επίσης αυτά του τύπου μποξέρακία για να τα φοραω πάνω από τα κανονικά. Με βόλεψε πολύ αυτό το σύστημα γιατί συγκρατούν τις σερβιέτες στη θέση τους χωρίς να ανυσηχεις για διαρροές και παράλληλα ένιωθα "ελευθερη"γιατί φορούσα νυχτικο.δοκίμασε το όταν έρθει η ώρα και θα με θυμηθείς. Καλή λευτεριά κοπέλα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

13 hours ago, Angela123 said:

Εγώ πήρα κανονικά βρακια και επίσης αυτά του τύπου μποξέρακία για να τα φοραω πάνω από τα κανονικά. Με βόλεψε πολύ αυτό το σύστημα γιατί συγκρατούν τις σερβιέτες στη θέση τους χωρίς να ανυσηχεις για διαρροές και παράλληλα ένιωθα "ελευθερη"γιατί φορούσα νυχτικο.δοκίμασε το όταν έρθει η ώρα και θα με θυμηθείς. Καλή λευτεριά κοπέλα μου!

Ευχαριστώ πολύ angela123 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα!  Τα νέα μου...γέννησα την Κυριακή τη μικρή μπουμπου μου! Δεν το περιμέναμε καθόλου. ...ξαφνικά με έπιασαν κάτι πόνοι. ..πήγα στην κλινική για να μετρήσουμε συσπασεις...κ το επόμενο που θυμάμαι. ..ειναι έμενα να κρατώ την μπουμπούκα μου αγκαλιά!  

Τελικά η καισαρική είναι όντως μια σχετικά δύσκολη επέμβαση. ..αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί σε τίποτα με το θείο δώρο που έχεις στην αγκαλιά σου!

Με το καλό κ στις υπόλοιπες κοπέλες εύχομαι κ καλό σαραντισμο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα!  Τα νέα μου...γέννησα την Κυριακή τη μικρή μπουμπου μου! Δεν το περιμέναμε καθόλου. ...ξαφνικά με έπιασαν κάτι πόνοι. ..πήγα στην κλινική για να μετρήσουμε συσπασεις...κ το επόμενο που θυμάμαι. ..ειναι έμενα να κρατώ την μπουμπούκα μου αγκαλιά!  

Τελικά η καισαρική είναι όντως μια σχετικά δύσκολη επέμβαση. ..αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί σε τίποτα με το θείο δώρο που έχεις στην αγκαλιά σου!

Με το καλό κ στις υπόλοιπες κοπέλες εύχομαι κ καλό σαραντισμο!

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!πάντα γερή και καλότυχη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις ομορφες μανουλες κ στις λοιπες συνεγγυουλες!!

Εγω παλι χαθηκα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με την περιπτωση μου... θα γεννησετε μαλλον ολες κ θα μεινω τελευταια! Εκανα το καρδιοτοκογραφημα κ ολα αψογα, ο τραχηλος μου ειναι σε κατασταση απολυτα φυσιολογικη, τα πραγματα του μπεμπη ειναι ολα ετοιμα, εγω συνεχιζω να φουσκωνω κ το μπεμπε μας δεν λεει να εμφανιστει.. σκεφτομαι να καλεσω τον γιατρο για να τον ρωτησω για την περιπτωση προκλησης τοκετου αν δεν ερθει το μπεμπε ως τις 14/10, τι γνωμη εχετε;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, FRAULA είπε:

Καλημερα στις ομορφες μανουλες κ στις λοιπες συνεγγυουλες!!

Εγω παλι χαθηκα γιατι δεν ξερω τι συμβαινει με την περιπτωση μου... θα γεννησετε μαλλον ολες κ θα μεινω τελευταια! Εκανα το καρδιοτοκογραφημα κ ολα αψογα, ο τραχηλος μου ειναι σε κατασταση απολυτα φυσιολογικη, τα πραγματα του μπεμπη ειναι ολα ετοιμα, εγω συνεχιζω να φουσκωνω κ το μπεμπε μας δεν λεει να εμφανιστει.. σκεφτομαι να καλεσω τον γιατρο για να τον ρωτησω για την περιπτωση προκλησης τοκετου αν δεν ερθει το μπεμπε ως τις 14/10, τι γνωμη εχετε;;

Πόσο εβδομαδων είσαι? Γιατί δεν αφήνει το μωρο να έρθει στον κόσμο οτάν ειναι έτοιμο? Εδώ που είμαι μπόρεις να παρεις παράταση μέχρι και 2 εβδομαδες δηλ να γεννήσεις μέχρι και τις 42 εβδομάδες και αν μέχρι τότε δεν έχει έρθει το μπεμπέ τότε σου κάνουν προκληση

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειμαι και εγω σας διαβαζω καθημερινα ! Γεννήσαμε αν και στις 38βδομαδες εναν παιδαρο 3300 και 53πόντους....  Ταλαιπωρήθηκα μετα το χειρουργείο ειχα πολλα λοχεια και πόνους πηρα παυσίπονο για να αντεξω....  Ππλεον

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Alekagala μπραβο βρε κοριτσι, να σου ζησει ο παιδαρος σου κ να ειναι γερός κ ευτυχισμενος! Χαλαλι του οι πονοι που περασες! Αυτο τουλαχιστον λεω κ στον εαυτο μου οποτε θα μου κανει τη χαρη να εμφανιστει.. Angela123 ειμαι 39 εβδομαδων με πητ 14-10 αν κ αρχικα ειχαμε πει για 19-10 με το γιατρο μου. Κανω απλα υπομονη οσο κ αν ανυπομονω να τον δω! Γι' αυτο προβλεπω οτι θα ειμαι απο τις τελευταιες του μηνα κ ζηλευω οσες τα εχετε ηδη τα μωρακια σας αγκαλια! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιούπι βγήκαμε!!!!  Αχ αλλο πραγμα το σπιτάκι!!!!  Ο κακομοίρης με τη σημερινη ταλαιπωρία ακομη δεν εχει σηκωθεί μονο για γαλα ξυπνάει....  Τα παιδάκια μου εχουν τρελαθεί απο την χαρα τους!!! Και εγω καθομαι και αρμεγομαι για να προλάβω αυριο να βγω εξω για ληξιαρχεια και ΙΚΑ αλλα και για να προλάβω τις δραστηριότητες το απογευμα των παιδιων....  Εσείς τι κανετε???  Εχουμε καμια καινουργια γεννά??? 

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2017 at 1:34 ΜΜ, Markella30 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια άντε σιγά σιγά να έρχονται όλα τα νινακια :) angela συγχαρητήρια γερό και καλοτυχο να είναι:)

μαρκελλακι μου γερή κ καλοτυχη να είναι η μπέμπα σου!!!άντε τα λέμε κ από εδώ....εγώ γράφω στις μανούλες Μαρτίου...

κατά τα άλλα πως τα πάτε καλά?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...