Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Alekagala είπε:

Καλημέρα ειμαι στο καρδιοτοκογραφο και σας σκεφτομαι.... Για να δουμε θα μου πει σημερα οριστική ημερομηνία η θα με εχει στο περίμενε παλι....??? 

Καλημερα! Σημερα θα παω και εγω στον γιατρο.. Εχουμε πει για καισαρικη μεσα στην αλλη βδομαδα αφου δεν γυρισε τελικα το μωρο.. Λογικα σημερα θα πουμε και εμεις οριστικη ημερομηνια.. Δεν μπορω να το πιστεψω οτι μου εμεινε μονο μια βδομαδα.. εχω αγχωθει απιστευτα! 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια τελειωσαν τα ψεμματα....  Δευτερα στις 7 το πρωι μπαινω μεσα για να γεννήσω!!!! Κυριακη θα παω για να κανω τις απαραίτητες εξετάσεις και να μιλησω με τον αναισθησιολόγο και τη δευτερα ελπιζω μεχρι το μεσημερι να εχω το εξωγήινο μου αγκαλια

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ γω μόλις γύρισα απ την γιατρό! Έχουμε μπει στην τελική ευθεία! Αν δεν σπάσουν τα νερά μέχρι την Τετάρτη μπαίνω για καισαρική γιατί η μπέμπα ακόμη είναι ισχιακή τελικά! Με επιασε τρομερό άγχος...ελπίζω να πάνε όλα καλά! Πάντως την άλλη βδομάδα θα έχουμε αρκετά γεννητούρια, με το καλό σε όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , travelM είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ γω μόλις γύρισα απ την γιατρό! Έχουμε μπει στην τελική ευθεία! Αν δεν σπάσουν τα νερά μέχρι την Τετάρτη μπαίνω για καισαρική γιατί η μπέμπα ακόμη είναι ισχιακή τελικά! Με επιασε τρομερό άγχος...ελπίζω να πάνε όλα καλά! Πάντως την άλλη βδομάδα θα έχουμε αρκετά γεννητούρια, με το καλό σε όλες μας

Οχι οχι μην αγχωνεσαι....  Θελω να πετάς στα σύννεφα!!!  Εγω έχω ενα χαμόγελο μεχρι τα αυτια!!!! Αν και τελευταια στιγμη μπορει να γυρισει εσύ παντα να σκεφτεσαι οτι θα κρατήσεις την μπουμπού σου αγκαλίτσα και να πλυμμηριζεις απο αυτο το συναισθημα! Ειμαστε στο τελος  μη αφησεις το αγχος να σε κυριεύσει!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Σας εμφανισε πρωτη ομαδα και βλεποντας Οκτωμβρη σκεφτηκα ας δουμε αν γεννηθηκε καποιο μωρακι. Λιγο που σας διαβασα βλεπω πλησιαζετε αρκετες και εχετε αγχος! Εγω εγινα μανουλα πριν 3μιση μηνες. Σαν φρεσκια μανουλα εχω να σας πω να ειστε συγκεντρωμενες και να απολαυσετε καθε δευτερολεπτο. Αυτα τα συναισθηματα που σε πλημμυριζουν οταν ακους για πρωτη φορα το παιδι σου, οταν  το αντικρυζεις και το αγγιζεις για πρωτη φορα ειναι ανεπαναληπτα. Η αξια τους ειναι ανεκτιμητη. Τιποτα δε μπορει να συγκριθει στον κοσμο με αυτο. Μη φοβαστε, απλως να ανυπομονειτε. Να λαχταρατε! Και να το ζησετε οσο πιο βαθια και πολυ μπορειτε. Παρεπιπτοντως κι εμενα ισχιακο ηταν το μωρακι μου. Σας ευχομαι οτι καλυτερο! Ολα καλα θα πανε! 

  • Μου αρέσει 5

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2017 at 8:51 ΜΜ, Alekagala είπε:

Οχι οχι μην αγχωνεσαι....  Θελω να πετάς στα σύννεφα!!!  Εγω έχω ενα χαμόγελο μεχρι τα αυτια!!!! Αν και τελευταια στιγμη μπορει να γυρισει εσύ παντα να σκεφτεσαι οτι θα κρατήσεις την μπουμπού σου αγκαλίτσα και να πλυμμηριζεις απο αυτο το συναισθημα! Ειμαστε στο τελος  μη αφησεις το αγχος να σε κυριεύσει!!!! 

Κοριτσια γεννησα χθες! Μπηκα για καρδιοτοκογραφο και το μωρο ειχε ταχυκαρδια.. οποτε αμεσως με ετοιμασαν για χειρουργειο εφοσον δεν ειχε γυρισει ακομα.. ολα πηγαν καλα! Ειναι μια κουκλιτσα 3.410 55 ποντοι! :) τελικα δεν ηταν τοσο ασχημα στην καισαρικη οσο φανταζομουν! Με το καλο και στις υπολοιπες! :)))

 

  • Μου αρέσει 4

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dimaki είπε:

Κοριτσια γεννησα χθες! Μπηκα για καρδιοτοκογραφο και το μωρο ειχε ταχυκαρδια.. οποτε αμεσως με ετοιμασαν για χειρουργειο εφοσον δεν ειχε γυρισει ακομα.. ολα πηγαν καλα! Ειναι μια κουκλιτσα 3.410 55 ποντοι! :) τελικα δεν ηταν τοσο ασχημα στην καισαρικη οσο φανταζομουν! Με το καλο και στις υπολοιπες! :)))

 

Τι υπεροχα πρωινιατικα νεα ειναι αυτα!!!!  Συγχαρητηρια αγαπη μου να σου ζησει η μπουμπούκα σου!!!!  Ειδες που στα ελεγα τιποτα δεν ειναι η καισαρική!!!!  Αντε με το καλο να πατε και σπιτι!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου! Με καθυσήχασες λίγο με το θέμα καισαρική! Καλή ανάρρωση κ  Με το καλό να υποδεχτείτε  το μωράκι σας στο σπίτι σας!

@Alekagala το ωραίο πινακάκι που έφτιαξες μεγαλώνει! Με το καλό να μπούμε κ οι υπόλοιπες μέσα σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όσες έγιναν μανούλες και με έναν πόνο στις ακόμα εγκυμονουσες!περιμένω πως και πως να δω το πίνακακι με τις γεννησεις μας ολοκληρωμενο.Ένα ταξίδι έφτασε η σε λιγο φτάνει για κάποιες στο τέλος του και ένα καινούριο μας περιμένει!

Εύχομαι να κρατάμε όλες γερά μωράκια στην αγκαλιά μας και καλή δύναμη σε μας τις μανούλες για το νέο έργο που μας περιμένει. 

Οι ορμονες μου χορεύουν σαν τρελές και τώρα που σας γράφω τον έχω δίπλα μου και κοιμάται τόσο ήρεμα σαν αγγελάκι και τα δάκρυα τρέχουν ποτάμι (ένας θεός ξέρει γιατι)

Περιμένω νέα σας κοριτσια και πολλά μωράκια από εβδομαδα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συγχαρητήρια dimaki να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

εγώ μπαίνω τρίτη για εξετάσεις και τέταρτη στις 7 το πρωί για να γεννήσω!!!!

αν παναγία μου 4 ημέρες έμειναν ,απίστευτο μου φαίνεται!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω ετοιμάστηκα έβαψα μαλλι,  έστρωσα την κούνια,  εφτιαξα τα καρεκλακια στο αυτοκινητο και αυριο εχω να παω για τις εξετάσεις και αναισθησιολόγο για τη δευτερα να ξεγεννησω!!! Ελπιζω αυριο καποια στιγμη να προλάβω να βγαλω και φρυδι.....  Πωπω μια και καλη θα φτιαξω τη λιστουλα μας γιατι δε θα προλαβαίνω να την ανανεωνω! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

 @Alekagala

πρίν από 2 λεπτά , travelM είπε:

Με το καλό κ με έναν πόνο! Μπράβο πάντως έτσι πρέπει να μας αντικρύσουν τα μωράκια μας πρώτη φορά χαμογελαστές, καθαρές κ περιποιημένες. 

@iolh34 με το καλό κ σε σένα κοπέλα μου, όλα να πάνε κατ ευχήν!

Εγώ πάλι την Τετάρτη πάω στη γυναικολόγο για να ορίσουμε ημερομηνία καισαρικής! Αν κ νιώθω ότι η μικρή είναι αρκετά ανυπόμονη να μας γνωρίσει...! Έχει κατέβει αρκετά χαμηλά κ έχω αρκετές συσπασούλες κατά τη διάρκεια της μέρας! Αφού σκέφτομαι ότι θα σπάσουν τα νερά πολύ πιο νωρίς κ με πιάνει ένα ψιλοάγχος!

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι κορίτσια και εγώ έβαψα μαλλί χθες και την Τρίτη θα κάνω και ένα μποτέ(μάσκα προσώπου κλπ απλά πραγματάκια γατί στην κατάσταση μας δεν για πολλές κινήσεις :cool:)

και εγώ νοιώθω πετρώματα στην κοιλιά και επίσης δεν μπορώ καθόλου από την μέση μου.λίγο να περπατήσω και με πονάει πολύ.

alegala  2 ημέρες έμειναν....τα μωράκια μας θα έχουν διαφορά 2 ημερών....

να σας  ρωτήσω κάτι ?μαζί σας πήρατε βρακάκια μιας χρήσης ή κανονικά?εγώ πήρα και από τα 2 (εννοείται και σερβιέτες λοχείας)δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα πάρει την πρώτη φορά μαζί μου...μα καθόλου ...λες και είμαι πρωτάρα νοιώθω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε τα βολεύομαι τα μιας χρήσης....  Πηρα μπόλικα βρακιά τα ψηλα της γιαγιάς που λεμε για να πιανει παντου!!! Πηρα και κανονικές σερβιέτες και τις πιο παχιές της λοχείας....  Επισης πηρα και τις γάζες τις αδιαβροχες για να κανω το μπανακι μου και να ειμαι κουρια που θα κατεβω στο κυλικείο για καφε!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...