Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλησπέρα εγκυουλες!χάρηκα που διάβασα τα νέα σας και λίγο πολύ έχουμε ξεκινήσει όλες τις ετοιμασιες μιας που μπήκαμε στην τελική ευθεία! Φάγαμε τον γάιδαρο και μας έμεινε η ουρά τώρα. 

Θεωρώ απαραίτητο το ειδικό κάθισμα αυτοκινήτου και δεν πρέπει να το αμελουμε.Τα έχω στήσει και στα 2 αυτοκίνητα εδώ και καιρό για να μη τρέχω τελευταία στιγμή. Έχω φτιάξει και τις τσάντες για την γέννα και μένουν κάποια μικροπραγματα αν και περιμένω το επόμενο ραντεβού για περισσότερες πληροφορίες και για να πάρω το πλάνο γέννας

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι ρε κοριτσια (σορρύ για την περιγραφη).Έχετε και εσείς πολλά υγρα τον τελευταίο καιρό και πόνους από κατω (μέσα στον τραχηλο?)

Έκανα καλλιέργεια ούρων και πάλι και βγήκε καθαρη αρα τη γλιτωσα την ουρολοιμωξη και συνεπώς την αντιβίωση. 

Παρόλο αυτά οι σουβλιες που νιώθω μέσα στον κολπο γίνονται πιό συχνές και πιο έντονες οπως και τα υγρα  γινονται πολλα ειδικά αν έχω κουραστική μέρα .Σε λίγες μέρες έχω το επόμενο ραντεβού και θέλω να δω τι θα μου πει η μαια.Ώρες ώρες νομίζω πως σε λιγο θα βγει το παιδί και με πιάνει αγχος.Τα έχετε και εσείς αυτά τα συμπτώματα? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η αλήθεια είναι πως μάλλον έκανα λάθος με το καρότσι...γιατί πήρα ένα σκέτο...ενώ έπρεπε να πάρω κάποιο 3 σε 1, που ίσως έρχεται πιο οικονομικό. Τώρα ψάχνω για καθισματάκι αυτοκινήτου ενώ θα μπορούσα να το πάρω μαζί με το καρότσι.

Εγώ λέω από βδομάδα να ξεκινήσω να φτιάχνω τις τσάντες για το μαιευτήριο κ να δω κ τι χαρτιά χρειάζεται!

@Angela123 κ εγώ τώρα τελευταία έχω αυξημένα κολπικά υγρά με αποτέλεσμα να χρησιμοποιώ όλη την ώρα σερβιετάκι κ να φοβάμαι για ουρολοίμωξη...αλλά η γυναικολόγος μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό! Σουβλιές δεν έχω νιώσει αλλά ίσως είναι από κούραση. Μάλλον πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου!

Ερώτηση στις ήδη μανούλες.... έχετε χρησιμοποιήσει μάρσιπο; κ αν ναι τι τύπο; είναι όντως χρήσιμος; κάτι φίλες μου θέλουν να μου κάνουν δώρο έναν μάρσιπο αλλά δεν ξέρω αν είναι όντως απαραίτητος. Ποια η γνώμη σας;

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο εμενα κοριτσια!! 

Angela123 ευχαριστω που ανοιξες το θεμα γιατι εισαι ακριβως στο μυαλο μου κ μεταξυ μας,ντραπηκα να ρωτησω στο φορουμ!! Κ εγω υποφερω απο παααρα πολλα υγρα, αλλαζω σερβιετακια ανα 2 ωρες κ ενω ρωτησα το γιατρο κ καναμε εξετασεις, βγηκαν ολα καθαρα κ μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο!! Γιατι δυσκολευομαι να τον πιστεψω ομως; γιατι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα τοσα πολλα υγρα κ δεν μου φαινονται φυσιολογικα!! Οποτε κανω υπομονη να το ξαναδουμε σε 10μερες που θα ξαναπαω! Σουβλιες εσωτερικα εχω νιωσει πολυ σπανια ομως ισως 1-2 φορες απο τον ιουλιο που παρατηρω τα υγρα.

TravelM εχω ρωτησει φιλες μου ηδη μανουλες κ καμια τους δεν χρησιμοποιησε μαρσιππο! Μαλιστα η κολλητη μου με συμβουλεψε να το εξαιρεσω απο τη λιστα μου με τα πραγματα που θα παμε αυριο να παρουμε οπως και το μαξιλαρι θηλασμου! Εσας τις ηδη μανουλες σας φανηκαν χρησιμα αυτα τα δυο;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη που παρεμβαινω.για το κάθισμα αυτοκινήτου θα χρειαστείς το αβγό.έχει φθηνά στο Λητώ Εγώ το πήρα 59 ευρώ.μπες στο σάιτ και ριξε μια ματιά. Για μαξιλάρι θηλασμού άμα πάτε μια βόλτα( οσες μένετε Αθήνα )στο motherbaby στο δίνουν δώρο.Για μάρσιπο πολύ παιδίατροι είναι κατά επίσης πονάει και η μέση.Πολύ καλύτερα και ξεκούραστα επίσης μπορείς να θηλάζεις κιόλας είναι το μει τει και το ρινγκ σλινκγ.δεν το έχω δοκιμάσει αλλά όλοι μου έχουν πει τα καλύτερα.

ΤΏρα για τα υγρά.και Εγώ Κορίτσια είχα αρκετά έκανα καλιεργεια κολπικου υγρού και δεν είχα τίποτα.κοντά Στα τελευταία όμως εχανα και υγρα μυρίζει σαν χλωρίνη.το κατάλαβα ότι ήταν αμνιακα επειδή Ήταν σαν νερό και όχι σαν κολπικα υγρα.όσες φορές πήγαινα στον γυναικολόγο και μια εξέταση που μου έβαζαν κάτι σαν χαρτάκι φαινόταν ότι δεν εχανα. Μετά στην μέτρηση στον υπέρηχο κάτι φαινόταν.3 εβδομάδες ήμουν έτσι.

Με το καλό τα μπεμπακια σας κορίτσια

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ έφερα το μικρό στο ποδόσφαιρο.....

Σήμερα είχα ντοπλερ όλα μια χαρά φτάσαμε στα 2500 και σταθερος με το κεφάλι κάτω.... Αυτό με τα υγρά και τις Σουφλιες είναι απολύτως φυσιολογικές γιατί ετοιμαζόμαστε μη φοβάστε..... 26 ξεκινώ καρδιοτοκογραφο γιατί έχω συσπασουλες και το κακο είναι ότι λίγο πριν γεννήσω περνούν το σύζυγό για στρατιωτική 6ημερη άσκηση!

Μάρσιπο δεν θα χρειαστείς εγώ είχα πάρει μόνο και μόνο για το σύζυγό για;ννα μπορεί να ελέγχει και τα δύο παιδιά μαζί.... Σε αυτό όμως πήρα ring sling γιατί έχουμε δραστηριότητες τα μεγάλα και να με βολεύει με το θηλασμό.... Μαξιλάρι θηλασμού δε πήρα ποτέ π;ντα χρησιμοποιούσα ένα κανονικό μεγάλο μαξιλάρι και όχι παντα. 

Ότι θες εδώ είμαστε να σε βοηθησουμε

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νάμαι παλι η ταλαιπωρημένη μανα.....  Ειχα ενδοκρινολογο το πρωι και μιλήσαμε για τα χάπια λογω καισαρικης και τελείωσα και με αυτον.... Ολα μια χαρα! 

Εκλεισα και τα εισητήρια για τους γονεις μου ναρθουν εδω στο νησι για αρκετες μερες γιατι δεν θελω να ειμαι μονη μου αν ο σύζυγος παει στη στρατιωτικη ασκηση πιο πολυ για τα παιδια που εχουν τα σχολεια και τις δραστηριότητες.....  Αντε επιτελους να κλείσω βαλίτσα! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2017 at 11:59 ΠΜ, Alekagala είπε:

Νάμαι παλι η ταλαιπωρημένη μανα.....  Ειχα ενδοκρινολογο το πρωι και μιλήσαμε για τα χάπια λογω καισαρικης και τελείωσα και με αυτον.... Ολα μια χαρα! 

Εκλεισα και τα εισητήρια για τους γονεις μου ναρθουν εδω στο νησι για αρκετες μερες γιατι δεν θελω να ειμαι μονη μου αν ο σύζυγος παει στη στρατιωτικη ασκηση πιο πολυ για τα παιδια που εχουν τα σχολεια και τις δραστηριότητες.....  Αντε επιτελους να κλείσω βαλίτσα! 

Καλησπερα κ απο εμενα!!

Αληθεια, επειδη μου γενηθηκε μια απορια με το ποστ σου κ επειδη ζω κ εγω με αυτοανοσο, ο γυναικολογος σου δεν θα σε αφησει να θηλασεις γι' αυτο θα παρεις τη θεραπεια μετα την και

Link to comment
Share on other sites

...μετα την καισαρικη σου;; ο δικος μου γυναικολογος θελει πρωτα να δει πως θα παει ο τοκετος μου κ αν θα ταλαιπωρησει τον οργανισμο μου για να δουμε αν θα θηλασω η θα ξεκινησω τη θεραπεια που εκανα πριν μεινω εγκυος! Οι γιατροι υποστηριζουν οτι η εγκυμοσυνη κ ο θηλασμος βοηθουν τις ασθενεις με το δικο μου αυτοανοσο γ αυτο κ μενει να δουμε τις επιπτωσεις του τοκετου! Στο δικο σου αυτοανοσο δεν ισχυει κατι τετοιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, FRAULA είπε:

...μετα την καισαρικη σου;; ο δικος μου γυναικολογος θελει πρωτα να δει πως θα παει ο τοκετος μου κ αν θα ταλαιπωρησει τον οργανισμο μου για να δουμε αν θα θηλασω η θα ξεκινησω τη θεραπεια που εκανα πριν μεινω εγκυος! Οι γιατροι υποστηριζουν οτι η εγκυμοσυνη κ ο θηλασμος βοηθουν τις ασθενεις με το δικο μου αυτοανοσο γ αυτο κ μενει να δουμε τις επιπτωσεις του τοκετου! Στο δικο σου αυτοανοσο δεν ισχυει κατι τετοιο;

Μεχρι στιγμής δεν περνώ τιποτα για το αυτοανοσο μονο για το θυροειδη....  Απλως οταν κανεις χειρουργείο το σταματάς εκεινη τη μερα και την επομενη ξαναπερνεις πιο χαμηλή δόση.... 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!πως είστε σήμερα? 

Εγώ πριν λίγο γυρισα από το ραντεβού και έχω πολύ καλά νέα. Το μωρο εχει ήδη εμπεδώθει στη λεκάνη και ζυγίζει περίπου 3 κιλα (θρεφταρακι).Οπότε τώρα εξηγούνται γιατί νιώθω συνέχεια αυτές τις σουβλιες που χειροτερευουν!Το μωρο πιέζει προς τα κάτω αλλά άγνωστο φυσικά πότε θα θελήσει να βγει να γνωρίσει τη μαμα και τον μπαμπα!

Για πείτε μου τα νέα σας κοριτσια?Πώς νιωθετε όσο περνάει ο καιρός,έχετε αγχος η όλα χαλαρά? Εγώ προσπαθώ να το παίξω άνετη μπροστά σε όλους αλλά τρέμω την ώρα του τοκετου αν και προσπαθώ να εκλογικευσω την κατάσταση! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή εβδομάδα κορίτσια!

Μπράβο @Angela123 μπήκες στην τελική ευθεία με το καλό και με ένα πόνο που λένε!

Εμένα πάλι άλλη ιστορία με βρήκε...έχει εδώ κ 2 μέρες που έχω έντονη φαγούρα στα πόδια κ στα χέρια. Πήρα τη γιατρό κ μου είπε να ενυδατώνω καλά τις περιοχές κ να πάω να με δει σε 2-3 μέρες. Ελπίζω να μη χρειαστεί να βάλω κορτιζονούχα κρέμα. Έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποια από σας;

Κατά τ άλλα μπαίνω στον μήνα μου στα μέσα της εβδομάδας κ ακόμη δεν έχω τελειώσει με τα πράγματα του μωρού κ με έχει πιάσει ένα ψιλοάγχος!

 

Link to comment
Share on other sites

@Angela123 αντε με το καλο λες να γεννησουμε μαζι.???  Ποτε ξαναχεις επισκεψη? 

@travelM δεν ειναι τιποτα η φαγούρα συπτωματα επειδη φτάνουμε στο τελος! Εγω εχω ποσο καιρο που τα δάχτυλα των χεριών ειναι φουλ μουδιασμένα και προσπαθω να το ξεχασω!!! 

Εγω μπήκα στο στο μηνα μου αλλα δεν λενε οι αναποδιές να σταματήσουν.... Δεν μου έφτανε που δεν θα εχω τον αντρα μου για 6 μερες,  εχουμε και στο νοσοκομειο ετοιμοθάνατο το πεθερό μου. Και δε μπορω να χαρώ για το μωρο με το σύζυγό γιατι ερχεται βραδυ σπιτι και τη πεφτει για υπνο απο τη δουλεια και το νοσοκομειο μετα.... Οπως καταλαβαίνετε περιμενω να στρώσω την κούνια μπας και το προσέξει.ολα τα εχω ετοιμα μεχρι και το καλάθι καλλυντικών του μωρού....  

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φαγουρα και πρήξιμο είναι κοινά συμπτωματα στο τέλος της εγκυμοσύνης. 

Δεν φανταζόμουν να πρηστω τόσο πολυ αλλά η βέρα μου με δυσκολία βγαίνει και λέω να τη βγάλω εντελώς μην τυχόν και μου κόψουν το δάχτυλο χαχαχα

Έχω ήδη μπει στο μήνα μου και ελπίζω να μη καθυστερήσει ο μπέμπης πολύ μπας και ηρεμησω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Εγω δεν εχω φαγουρα αλλα περα απο το μικρο πρηξιμο στα ποδια, την τελευταια εβδομαδα εχω κ στα δαχτυλα των χεριων τοσο που μολις ξυπναω το πρωι δεν μπορω να πιασω ευκολα πραγματα. Στην αρχη νομιζα πως ηταν υποτροπη του αυτοανοσου μου κ τρομαξα, αλλα ο νευρολογος με καθησυχασε! Κ ναι, Angela123 ουτε κ εμενα βγαινει ευκολα πια η βερα μου οποτε τη βλεπω να επιστρεφει για λίγο καιρο στο κουτι της..

Να ρωτησω εγω, κοιμαστε καλα τα βραδυα; εγω προσωπικα υποφερω μεχρι να βρω καταλληλη θεση να βολευτω! Ποναει υπερβολικα η μεση μου τοσο που εχθες ονειρευτηκα οτι γεννησα στο σπιτ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...