Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Η αλήθεια είναι ότι είχα αγχωθεί αρκετά κ όλη την μέρα διάβαζα άρθρα για την καισαρική αλλα όσο περνάει ο καιρός κ το συνειδητοποιώ μου φεύγει σιγά σιγά το άγχος! Μακάρι να πάνε όλα καλά Θεέ μου! 

Βλέπω ορίσατε κ ημερομηνίες κορίτσια! Μπράβο, με το καλό να υποδεχτείτε τα βρεφάκια σας! Λογικά κ εγώ στο ραντεβού αυτής της βδομάδας θα κλείσω ημερομηνία! Οι καισαρικές γίνονται συνήθως 38η με 39η βδομάδα;αν κατάλαβα σωστά

Με τις αυπνίες πώς τα πάτε; Εγώ πραγματικά κουράστηκα... Συνήθως κοιμάμαι 5 το πρωί για κανένα 3ωρο.... κ το μεσημέρι αν με πάρει ο ύπνος για καμιά ωρίτσα! Νιώθω ήδη πολύ κουρασμένη κ ξέρω πως η πραγματική κούραση έρχεται μετά τη γέννα... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

8 ώρες πρίν, travelM είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Η αλήθεια είναι ότι είχα αγχωθεί αρκετά κ όλη την μέρα διάβαζα άρθρα για την καισαρική αλλα όσο περνάει ο καιρός κ το συνειδητοποιώ μου φεύγει σιγά σιγά το άγχος! Μακάρι να πάνε όλα καλά Θεέ μου! 

Βλέπω ορίσατε κ ημερομηνίες κορίτσια! Μπράβο, με το καλό να υποδεχτείτε τα βρεφάκια σας! Λογικά κ εγώ στο ραντεβού αυτής της βδομάδας θα κλείσω ημερομηνία! Οι καισαρικές γίνονται συνήθως 38η με 39η βδομάδα;αν κατάλαβα σωστά

Με τις αυπνίες πώς τα πάτε; Εγώ πραγματικά κουράστηκα... Συνήθως κοιμάμαι 5 το πρωί για κανένα 3ωρο.... κ το μεσημέρι αν με πάρει ο ύπνος για καμιά ωρίτσα! Νιώθω ήδη πολύ κουρασμένη κ ξέρω πως η πραγματική κούραση έρχεται μετά τη γέννα... 

 

Καλημέρα.και εγώ στην εγκυμοσύνη δεν κοιμόμουν καθόλου.ούτε στο νοσοκομείο Όταν γέννησα.Όταν πήγα σπίτι ξεκίνησε το μαρτύριο δεν ήξερα που πατάω και που βρίσκομαι.γι αυτό κοιμήσου με το ζόρι.ξανά ένα μπανακι και πήρε λίγο γάλα να χαλαρώσεις.ώρες τρόπους για να κοιμηθείς.Για τουλάχιστον 2 μήνες μετά δεν θα κοιμασαι καθόλου καλά.

Λοιπόν για την καισαρική είναι ανάλογα τον άνθρωπο και πως θα το πάρεις.πχ είχα μια γυναίκα απέναντι μου που γέννησε προγραμματισμένα διδυμακια ή γυναίκα πετούσε.ήταν σαν να μην γέννησε.να επιμενεις και να Ρωτάς συνέχεια ποτέ θα σου βγάλουν τον ουροκαθετηρα.

Εγώ πχ.μπήκα για γέννα στις 11.3Ο με τρομερούς πόνους γέννας.η μπέμπα δεν βοηθούσε καθόλου ήταν πολύ ψηλά.αποτέλεσμα να πάω με καισαρική στις 8.30.Δεν έκανα ολική.ζήτησα να είμαι ξύπνια.Όταν πήγα στο δωματιο μετά από 2 ώρες σχεδόν ξεκίνησα να κάνω κίνησης να σηκωθώ λίγο πιο ψηλά κλπ δεν με άφηναν.το πρωί σηκώθηκα Και καθόμουν στο κρεβάτι πάλι δεν με άφηναν Όσο είχα τον ουροκαθετηρα δεν με άφηναν να κάνω τίποτα απολύτως.με αποτέλεσμα να έχω αργήσει να σηκωθώ Γιατί Μου το έβγαλαν την επόμενη μέρα το απόγευμα. Εκεί μόλις πήγα να σηκωθώ ειδα τον ουρανό με τα άστρα. Ξεκίνησε η επιλοχειος.δεν ήθελα να σηκωθώ δεν ήθελα να κάνω τίποτα μόνο έκλαιγα.κανείς δεν με ενημέρωσε ότι πρέπει να περπαταω.και όχι βόλτες στο δωμάτιοδεν αρκεί επρεπε να βγω έξω στους διαδρόμους.ευτυχώς μετά από 1 μερα ήρθε μια γιατρός και με είδε με ταρακούνησε και συνήλθα.σηκώθηκα και ξεκίνησα να περπαταω.Όταν πονάς να ζητάς παυσίπονα άμα δεν σου δίνουν όπως σε εμένα επέμενε φώναξε τον γιατρό σου. Μην αφήνεις το σώμα σου να πονέσει. Εγώ την πέρασα σχεδόν χωρίς παυσίπονα μόνο το πρωί και το βράδυ μου έδιναν.Όλα αυτά επειδή δεν είχα γιατρό και δεν έδωσα σε κάποιον φακελάκι.Μην σε κάνει η καισαρική να χάσεις στιγμές με το μωρό σου.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχω νεα!Μάλλον είμαι η πρώτη που θα ανοίξει το χορο όπως λέει και η Alekagala! Το πρωί εσπασαν τα νερα μου και είμαι ακόμα σπίτι.Μιλάω στο τηλ με τις μαιες και θα μου πουν εκείνες πότε θα πάω στο νοσοκομείο. Έχω συσπασεις αλλά ακανονιστες!Κοριτσια δε πίστευα ότι τα νερά είναι όντως τόσα πολλά! !!ποτάμι ολόκληρο τρέχει συνέχεια! Ευχηθείτε μου μια καλή και εύκολη γεννα!Στείλτε μου θετικα vibes!πολλά φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε ατζελα ανοιξε το χορο να παρουμε ολες σειρα!!!!  Περιμενω πως και πως τα νεα σου ετσι να ζηλέψουμε το αγγλικό συστημα!!!!! Λογικα ηδη θα έχεις γεννήσει! Think positive!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Angela123 εύχομαι όλα να πάνε κατευχήν και με ένα πόνο! Εύχομαι να έχεις υποδεχθεί ήδη το μικρό σου αγγελούδι! Μας έκανες ποδαρικό...άντε να παίρνουμε σιγά σιγά κ οι υπόλοιπες σειρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό να έρθουν τ μπαμπάκια ΣΑΣ ... γέννησα την μπουμπού μου 28/09  με καισαρική  Είμαστε σπίτι  από  χθες Δόξα ο Θεός όλα καλά με την μπέμπα πέρασα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη 9 μήνες σπίτι ξάπλα με πολλά πρόβληματα αλλά με βοήθησαν  η Παναγίτσα  και ο Χριστός ΜΑΣ.  Πονάω αρκετά στην τομή ήμουν και ταλαιπωρημένη 9 μήνες  και γενικά δεν έχω δύναμη καθόλου να είναι καλά η μανούλα μου είναι δίπλα μου  από την αρχή και τώρα.. πάντως κορίτσια από συγκίνηση που έφτασα επιτέλους στο τέλος με τόσα προβλήματα  και από το ότι πέφτουν οι ορμόνες έκλαψα πολύ :) αλλα ξελαφρωσα  ... με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια ΣΑΣ γερά και καλοτυχα να είναι όλα.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Markella30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό να έρθουν τ μπαμπάκια ΣΑΣ ... γέννησα την μπουμπού μου 28/09  με καισαρική  Είμαστε σπίτι  από  χθες Δόξα ο Θεός όλα καλά με την μπέμπα πέρασα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη 9 μήνες σπίτι ξάπλα με πολλά πρόβληματα αλλά με βοήθησαν  η Παναγίτσα  και ο Χριστός ΜΑΣ.  Πονάω αρκετά στην τομή ήμουν και ταλαιπωρημένη 9 μήνες  και γενικά δεν έχω δύναμη καθόλου να είναι καλά η μανούλα μου είναι δίπλα μου  από την αρχή και τώρα.. πάντως κορίτσια από συγκίνηση που έφτασα επιτέλους στο τέλος με τόσα προβλήματα  και από το ότι πέφτουν οι ορμόνες έκλαψα πολύ :) αλλα ξελαφρωσα  ... με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια ΣΑΣ γερά και καλοτυχα να είναι όλα.

Αχ Μαρκέλλακι μου θυμαμαι είχες δύσκολη εγκυμοσύνη.... Δεν πειραζει ειδες ολα καλα πηγαν....  Οσο μπορεις κρατα τη βοηθεια θα αναρρωσεις παρα πολυ γρηγορα!!!!  Να χαιρεσαι τη μπουμπούκα σου και νασαι γερή και δυνατη για να αντέξεις τα ναζάκια της!!!!  

Παω γρηγορα να ετοιμάσω καινουργιο πινακακι!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεννησα ένα αγοράκι 3.750! Είναι ένα κουκλάκι! Θα Τον έχω δίπλα μου στο πυρέξακι όλη τη νύχτα. Έκανε προσπάθεια να θηλάσει και τώρα κοιμάται σαν αγγελούδι. Γεννησα στο νερό όπως ήθελα χωρίς επισκλιρηδιο ,τίποτα! Δεν φανταζόμουν ότι θα τα κατάφερνα! Όταν με πρωτοεξετασαν για διαστολή είχα ήδη 9!!!!Δεν το περίμενα και φανταζόμουν ωωω θεε άραγε θα έχω φτα σει τουλάχιστον 3???Δεν ήξερα τι να περιμένω από πόνους αλλά ευτυχώς όλα καλά! 

Εύχομαι με έναν πόνο σε όλα τα κορίτσια με γερά μπέμπακια και μανούλες! Φιλια από μένα και τον Στέφανακο μου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω συγκινηθεί αφάνταστα που πλησιάζει ο καιρος για να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλια!!! Και γιαυτο εφτιαξα καινουργια λιστα για να μπούμε ολες με τα αμωρακια μας αγκαλια!!!! 

 

2z72bec.png

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...