Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Tα παραγγειλα, βλεπω ότι είναι θεσσαλονικη το κατάστημα οποτε Παρασκευη το πολυ θα είναι εδώ!!

Ευχομαι να εχεις θετικο!

υ.γ. ασχετο αλλα το ψευδωνυμο σου μου θυμιζει ένα παλιο τραγουδι

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

ρε κοριτσια να ρωτησω... υπολογιζω οτι ειμαι 4 μερεσ μετα την ορρηξια. τωρα που σηκωθηκα απο την καρεκλα εφαγα μια σουβλια στην δεξια ωοθηκη πολυ δυνατη ομως λυγισα..... υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια εμφυτευση ή τπτ τετοιο??? ηλιθια ερωτηση ε??? σορρυ κιολας κουβεντα να γινετε :-P

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, marillia είπε:

Κορίτσια δεν είναι κακό!!!Είναι φυσιολογική ανάγκη!!Μπορεί να θέλει λίγο χρόνο με τον εαυτό του!!!Οπώς και κάποιες γυναίκες μπορεί να το κάνουν!!!Ο δικός μου δεν ασχολείτε μόνος του γιατί μου λέει στο χιούμορ τι σε έχω εσένα?Γιατί καμιά φορά μου ζητάει κάτι(καταλάβατε) του λεώ μπορείς και μόνος σου!!!Αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι!!!!

αχ αυτο του το λεω κ εγω!!! αλλα ... :D 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ρε κοριτσια να ρωτησω... υπολογιζω οτι ειμαι 4 μερεσ μετα την ορρηξια. τωρα που σηκωθηκα απο την καρεκλα εφαγα μια σουβλια στην δεξια ωοθηκη πολυ δυνατη ομως λυγισα..... υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια εμφυτευση ή τπτ τετοιο??? ηλιθια ερωτηση ε??? σορρυ κιολας κουβεντα να γινετε :-P

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, μια εβδομαδα πριν την περιοδο (αρα μια εβδομαδα μετα την ωορρηξια γτ τοτε ειδικα ειχα στανταρ κυκλο 27 ημερων ) ειχα κατι δυνατες σουβλιες σαν μαχαιριες στο στηθος και στις ωοθηκες.........πολύ δυνατες όμως.........αφου κοιμομουν ακαι ξυπνησα τρομαγμενη

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iouliana είπε:

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, μια εβδομαδα πριν την περιοδο (αρα μια εβδομαδα μετα την ωορηξια γτ τοτε ειδικα ειχα στανταρ κυκλο 27 ημερων ) ειχα κατι δυνατες σουβλιες σαν μαχαιριες στο στηθος και στις ωοθηκες.........πολύ δυνατες όμως.........αφου κοιμομουν ακαι ξυπνησα τρομαγμενη

χμμμμ αρα μπορει να ειναι και κατι καλο μπορει και κατι τυχαιο βεβαια γτ εγω ειμαι 4η μερα οποτε μαλλον ειναι νωρις...θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mary m είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε χαθηκα λιγο μετα την απογοητευση κ ειπα δεν θα με παρει απο κατω.τωρα που μου ηρθε στις 15 η περιοδος ποιες ειναι καλες ημερομηνιες για επαφη ;;;;εχω μπερδευτει τον προηγουμενο μηνα καταλαβα πονους ωορηξιας στις 29 αλλα με βαση την περιοδο μου που ηρθε στις 15 η ωορηξια εγινε 1 του μηνα.

@Mary m από αυτά που λες συμπεραινω ότι καλό θα ήταν να συνεχίσεις τις επαφες κανα 2-3 μέρες σίγουρα και μετά τον πόνο που νιωθεις γιατί πρωτα πονας και μετα ακολουθει η οωρρηξια. Μην το βάζεις κάτω! Θα έρθει! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ρε κοριτσια να ρωτησω... υπολογιζω οτι ειμαι 4 μερεσ μετα την ορρηξια. τωρα που σηκωθηκα απο την καρεκλα εφαγα μια σουβλια στην δεξια ωοθηκη πολυ δυνατη ομως λυγισα..... υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια εμφυτευση ή τπτ τετοιο??? ηλιθια ερωτηση ε??? σορρυ κιολας κουβεντα να γινετε :-P

Είναι όντως πολύ νωρίς, τα ποσοστά εμφύτευσης πριν την 6η μέρα μετά την ωορρηξία είναι εξαιρετικά χαμηλά, αν και όχι μηδενικά. Επίσης αν δεν έκανες τεστ ή υπέροχο υπάρχει και η πιθανότητα να έκανες κάνα δυο μέρες πιο νωρίς ωορρηξια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Χαθηκα και μου λειψατε! Ξαναχαλασε ο υπολογιστης μου κ δεν μπορω να μπαινω απο κινητο στο φορουμ, οποτε εχασα πολλεεες σελιδες! Αν εχασα κατι συνταρακτικο να μου πειτε! :) Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να ερχονται πολυ ευχαριστα νεα!

Εγω ειμαι καλα, το μωρακι τη Δευτερα βγηκε στον υπερηχο 9 μερες μεγαλυτερο (στην αυχενικη ειχε βγει μια βδομαδα μεγαλυτερο), ειναι 9 εκ χωρις τα ποδια και κανει χαριτωμενες κινησεις και τεντωματα! Αντιστοιχα αρχισε εδω κ λιγες μερες να με ποναει η κοιλια μου, σαν βαρος και τραβηγματα που δεν ειχα πριν, οποτε υποθετω οτι αρχιζουν να μετακινουνται διαφορα πραγματα εκει μεσα. Σημερα με βαση τον υπερηχο ειμαι 14+6, με βαση περιοδο ειμαι 13+4. Φυλο δε μας αφησε να δουμε, οσο κι αν το ψαξαμε, χαχα. Στις 5/2 θα παω παλι να δουμε. Επισης σταματησαν εδω κ δεκα μερες οι εμετοι κ αναγουλες και αρχισα να τρωω σαν ανθρωπος, μου ειχε λειψε πολυ!

Αυτο που με απασχολει τις τελευταιες μερες κ με εχει αγχωσει πολυ, ειναι το εξης: ειχα απο παλια ενα σπυρακι (λογικα) στην κλειδα, κοντα στο λαιμο, κ καποτε εκλεισε κι εγινε κυστουλα. Ενα μικρο σκληρο μπαλακι αχρωμο, κατω απ το δερμα, που δεν προκαλουσε κανενα θεμα (σαν λιπωμα), εδω και χρονια. Και ξαφνικα βρηκε να παθει φλεγμονη κ να ερεθιστει! Φουσκωσε, κοκκινισε γυρω γυρω κ δειχνει να μαζεψε πυον. Πηγα δερματολογο, ειναι σμηγματογονος κυστη κ εβαλα αρχικα αλοιφη αντιβιοτικη αλλα δεν ειδα διαφορά. Αν λεει δεν υποχωρουσε, θα επρεπε να παρω αντιβιωση απο το στομα ή μετα να το αφαιρεσουμε χειρουργικα. Πηγα γυναικολογο, μου ειπε οτι δε θεωρει τωρα απαραιτητο να παρω αντιβιωση γι αυτο, ουτε ειναι καλο να σκαλιζουμε σ αυτη τη φαση, κ να το αφησω με μπεταντιν κ αλοιφη. Ομως δε βλεπω να αλλαζει κατι :( κ αγχωνομαι πολυ. Μου ειπαν οτι δε μπορω να παθω κατι σοβαρο, οκ, απλως αν δεν ανοιξει μονο του θα μπορουσε ο γυναικολογος να μου κανει μια μικροσκοπικη τομη ίσα ισα να αποσυμφορηθει, να βγει το πυον, αλλα η κυστη να αφαιρεθει χειρουργικα μετα τη γεννα με αναισθησια τοπικη κ ραμματα. Ολα αυτα με εχουν πανικοβαλει, ισως παραπανω απ το νορμαλ (σε αλλες συνθηκες δε θα το σκεφτομουν, απλως θα επαιρνα αντιβιωση κ θα πηγαινα στον χειρουργο). Αλλα δε μπορω να το ελεγξω ρε κοριτσια! Φοβαμαι!

Σας επρηξα με το καλημερα!

Ανυπομονω να διαβασω νεα απο ολες τωρα που εχω παλι υπολογιστη! Σας φιλωωω!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Είναι όντως πολύ νωρίς, τα ποσοστά εμφύτευσης πριν την 6η μέρα μετά την ωορρηξία είναι εξαιρετικά χαμηλά, αν και όχι μηδενικά. Επίσης αν δεν έκανες τεστ ή υπέροχο υπάρχει και η πιθανότητα να έκανες κάνα δυο μέρες πιο νωρίς ωορρηξια...

περιμενω με ανυπονησια λοιπον αν και εγω πιστευω οτι μαλλον ηταν τυχχαιο :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Χαθηκα και μου λειψατε! Ξαναχαλασε ο υπολογιστης μου κ δεν μπορω να μπαινω απο κινητο στο φορουμ, οποτε εχασα πολλεεες σελιδες! Αν εχασα κατι συνταρακτικο να μου πειτε! :) Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να ερχονται πολυ ευχαριστα νεα!

Εγω ειμαι καλα, το μωρακι τη Δευτερα βγηκε στον υπερηχο 9 μερες μεγαλυτερο (στην αυχενικη ειχε βγει μια βδομαδα μεγαλυτερο), ειναι 9 εκ χωρις τα ποδια και κανει χαριτωμενες κινησεις και τεντωματα! Αντιστοιχα αρχισε εδω κ λιγες μερες να με ποναει η κοιλια μου, σαν βαρος και τραβηγματα που δεν ειχα πριν, οποτε υποθετω οτι αρχιζουν να μετακινουνται διαφορα πραγματα εκει μεσα. Σημερα με βαση τον υπερηχο ειμαι 14+6, με βαση περιοδο ειμαι 13+4. Φυλο δε μας αφησε να δουμε, οσο κι αν το ψαξαμε, χαχα. Στις 5/2 θα παω παλι να δουμε. Επισης σταματησαν εδω κ δεκα μερες οι εμετοι κ αναγουλες και αρχισα να τρωω σαν ανθρωπος, μου ειχε λειψε πολυ!

Αυτο που με απασχολει τις τελευταιες μερες κ με εχει αγχωσει πολυ, ειναι το εξης: ειχα απο παλια ενα σπυρακι (λογικα) στην κλειδα, κοντα στο λαιμο, κ καποτε εκλεισε κι εγινε κυστουλα. Ενα μικρο σκληρο μπαλακι αχρωμο, κατω απ το δερμα, που δεν προκαλουσε κανενα θεμα (σαν λιπωμα), εδω και χρονια. Και ξαφνικα βρηκε να παθει φλεγμονη κ να ερεθιστει! Φουσκωσε, κοκκινισε γυρω γυρω κ δειχνει να μαζεψε πυον. Πηγα δερματολογο, ειναι σμηγματογονος κυστη κ εβαλα αρχικα αλοιφη αντιβιοτικη αλλα δεν ειδα διαφορά. Αν λεει δεν υποχωρουσε, θα επρεπε να παρω αντιβιωση απο το στομα ή μετα να το αφαιρεσουμε χειρουργικα. Πηγα γυναικολογο, μου ειπε οτι δε θεωρει τωρα απαραιτητο να παρω αντιβιωση γι αυτο, ουτε ειναι καλο να σκαλιζουμε σ αυτη τη φαση, κ να το αφησω με μπεταντιν κ αλοιφη. Ομως δε βλεπω να αλλαζει κατι :( κ αγχωνομαι πολυ. Μου ειπαν οτι δε μπορω να παθω κατι σοβαρο, οκ, απλως αν δεν ανοιξει μονο του θα μπορουσε ο γυναικολογος να μου κανει μια μικροσκοπικη τομη ίσα ισα να αποσυμφορηθει, να βγει το πυον, αλλα η κυστη να αφαιρεθει χειρουργικα μετα τη γεννα με αναισθησια τοπικη κ ραμματα. Ολα αυτα με εχουν πανικοβαλει, ισως παραπανω απ το νορμαλ (σε αλλες συνθηκες δε θα το σκεφτομουν, απλως θα επαιρνα αντιβιωση κ θα πηγαινα στον χειρουργο). Αλλα δε μπορω να το ελεγξω ρε κοριτσια! Φοβαμαι!

Σας επρηξα με το καλημερα!

Ανυπομονω να διαβασω νεα απο ολες τωρα που εχω παλι υπολογιστη! Σας φιλωωω!

 

καλως ηρθες και παλι στην παρεα μας!!! ελειψες και σε μας πολυ!!!!  χαιρομαι με το χαριτωμενο σου μωρακι και ειναι πολυ καλα τα νεα σου!!  μην αγχωνεσαι ομως με το σπυρακι σου!!! κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο που θα γεννησεις θα το βγαλεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα παρεάκι!!! Έχω άλλες δύο ημέρες αναμονής θα σκάσω!!!! 

@Dimitr@17 περιμένουμε τα ευχάριστα!!! Νιώθεις κάτι;;;;;

Καλημερα ! πολλες κοπελες εχουν αναφερει οτι ενιωθαν καουρες .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια πόσες μέρες μετά έρχεται η περίοδος από το θετικό τεστ ωορρηξίας;;;;

Γυρω στις 14 με 16 νομίζω αλλα εξαρτάται από τον κύκλο σου. Ας πουν κι οι άλλες τι ξέρουν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Κορίτσια πόσες μέρες μετά έρχεται η περίοδος από το θετικό τεστ ωορρηξίας;;;;

απο 12 εως 16 μετα την ωορηξια ..εμενα μου ερχεται μετα αππο 14 συνηθως


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...