Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Κι εσύ καλέ γιατί κάθεσαι μέσα στο σπίτι; Πήγαινε μια βόλτα!

Είμαι γενικά του σπιτιού δεν μου αρέσει πολύ το έξω! Βγαίνω αλλά όχι τη μέρα προτιμώ να βγαίνω με τον αντρουλη μου απόγευμα!

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Βρε Μάντη μου, μην πέφτεις στην παγίδα, μόνο κακό κάνει αυτό το συναίσθημα! Πάρτο εγωιστικά! Ο επιμένων νικά! Για όλες τα λέω και για μένα! Για την πεθερά κάνε πώς δεν καταλαβαίνεις..σωτήρια τακτική. Από την επιθυμία της τα λέει, αλλα προκαλεί έξτρα άγχος αν λαμβάνεις υπόψη ό,τι σου λένε.

Προσπαθώ να κάνω ότι δεν καταλαβαίνω αλλά έχει ξεκινήσει να με ζαλίζει πριν ακόμα καν ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωρό.. έχει 1χρονο τώρα όλο αυτό και κάθε φορά που περιμένω περίοδο με κάνει χειρότερα με τις ερωτήσεις της. Λες και κρατά ημερολόγιο για εμένα!

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

@Μάντη μου τώρα διάβασα για το τεστ. Καταλαβαίνουμε όλες πώς νιώθεις. Πάρε το χρόνο σου, και θα δεις που μόλις ξεμπερδέψες με την περίοδο θα ανέβεις πάλι. Όλα θα γίνουν. Υπομονή και επιμονή θέλει. Και να μην βάζουμε την υπόλοιπη ζωή μας στην αναμονή. Να βγαίνουμε, να κάνουμε πράγματα που μας αρέσουν, να περνάμε καλά. 

Τώρα έχω τις ελπίδες μου στο τη θα μου πει ο γυναικολόγος την άλλη Τετάρτη που έχω ραντεβού.. ελπίζω να ακούσω καλά νέα τουλάχιστον για την ενδομήτριωση..


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Είμαι γενικά του σπιτιού δεν μου αρέσει πολύ το έξω! Βγαίνω αλλά όχι τη μέρα προτιμώ να βγαίνω με τον αντρουλη μου απόγευμα!

Προσπαθώ να κάνω ότι δεν καταλαβαίνω αλλά έχει ξεκινήσει να με ζαλίζει πριν ακόμα καν ξεκινήσουμε προσπάθειες για μωρό.. έχει 1χρονο τώρα όλο αυτό και κάθε φορά που περιμένω περίοδο με κάνει χειρότερα με τις ερωτήσεις της. Λες και κρατά ημερολόγιο για εμένα!

Τώρα έχω τις ελπίδες μου στο τη θα μου πει ο γυναικολόγος την άλλη Τετάρτη που έχω ραντεβού.. ελπίζω να ακούσω καλά νέα τουλάχιστον για την ενδομήτριωση..

Όσο για την πεθερά, αναλογως τι σχέση έχετε περιόρισε την. Αν είναι καλή πες της απέξω απέξω ότι αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατόπιν παραγγελίας. Και ότι μόνο πίεση δημιουργούν σε ένα ζευγάρι (σε γενική συζήτηση και καλά). 

Μαζί θα παμε για τον άλλο μήνα. Άρχισαν τα γνωστά μου πονάκια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Έχεις αλλα καλο θα ήταν κ σήμερα το ωαριο ζει 12-24 μέρες. Να μπορεσει πες του. Παντως μην έχεις θέμα εμείς την ημέρα της ωορηξιας δεν είχαμε κανει είχαμε την προηγούμενη 

Έλα μωρέ λιγο σπρώξιμο θέλει Χαχαχα Χαχαχα αυτή ειναι μια καλή συνταγή ειδικα για οποίες δεν καταλαβαίνουν ωορηξια. 

Λες να το ρισκάρω και να μην κάνω; Δεν μπορώ να τον βλέπω να το κάνει με το ζόρι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κι εγώ. .Απλά πιστεύει ότι δεν είναι λόγω του προβλήματος.  Πάνε σχεδόν δύο χρόνια με ελεύθερες επαφές και δεν είχε ποτέ ούτε καν καθυστέρηση. .

Ναι καπου διαβασα που έλεγες αυτο δε σημαίνει τιποτα βαι ειναι δυσκολο να το πιστεψει ισως αλλα δεν ξερουμε καμια φορα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Όσο για την πεθερά, αναλογως τι σχέση έχετε περιόρισε την. Αν είναι καλή πες της απέξω απέξω ότι αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατόπιν παραγγελίας. Και ότι μόνο πίεση δημιουργούν σε ένα ζευγάρι (σε γενική συζήτηση και καλά). 

Μαζί θα παμε για τον άλλο μήνα. Άρχισαν τα γνωστά μου πονάκια!

Τι απέξω απέξω στα ίσια της το έχουμε πει ότι δεν παίρνεις τηλέφωνο και λες ένα μωρό στα γρήγορα.. αλλά που να καταλάβει να έχει στην πρίζα θέλει... Μόνο ποτέ το κάνουμε δεν με ρωτάει...και αυτό της το έχω πει για την πίεση γτ και καλά απ' το πουθενά μου ανοίγει συζήτηση για ζευγάρια που προσπαθούσαν χρονιά για μωρό και της έχω πει ότι την πολύ ζημιά την κάνουν οι έξω αλλά εκεί αυτοί κάθε μήνα ή γνωστή καραμέλα...

Μην το λες έχεις ακόμα περιθώριο και μακρυά από τα τεστ μου έρχεται να τα πετάξω όλα... Δεν ξανά παίρνω τέλος...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...

Έλα κοριτσακι δεν θέλω να ακούω ότι θα τα παραιτήσεις, πέφτουμε και μετά ξανα σηκωνομαστε πιο δυνατές για να συνεχίσουμε μέχρι να καταφέρουμε το στόχο μας. Εξάλλου έχεις τόση ενέργεια και είσαι τοσο χαρούμενος άνθρωπος 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , melina92 είπε:

Λες να το ρισκάρω και να μην κάνω; Δεν μπορώ να τον βλέπω να το κάνει με το ζόρι..

Αμα ειναι να έχεις χαλια ψυχολογία αστο..  τι να πω δεν μ χει τύχει αυτό με τον αντρα μου δεν ξέρω πώς το χειρίζονται... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα παρεάκι!!! Έχω άλλες δύο ημέρες αναμονής θα σκάσω!!!! 

@Dimitr@17 περιμένουμε τα ευχάριστα!!! Νιώθεις κάτι;;;;;

Καλησπερα κοριτσια μου..τωρα γυρισα απο την δουλεια......αργησα σημερα...ημουν προετοιμασμενη μηοως κ μου ερθει κ σε καποια φαση νιωθω κατι να τρεχει..λεω ωχ ηρθε παω τουαλετα κτα τπτ ηταν μονο υγρα...δεν εχει τελειωσει η μερα ακομα..θα δειξει...μονο στηθος εχω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κι εγώ. .Απλά πιστεύει ότι δεν είναι λόγω του προβλήματος.  Πάνε σχεδόν δύο χρόνια με ελεύθερες επαφές και δεν είχε ποτέ ούτε καν καθυστέρηση. .

σταμάτησε τα φαρμακα ο ανδρας της?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια τι κάνετε??? 

@Μάντη θα σε φαω λαχανο χααχχα μιας και εχεις πολλα τεστ δε στελνεθς και σε εμενα κανενα χαχαχα!!! Η αγωνία κορυφώνεται!! Οπως και να εχει δεν πέφτουμε!!! @alina80 αλινακιιιι!!! Μπορει κάποια απο αυτα που νιώθουμε να ειναι κατα φαντασιαν τις περισσότερες φορες αλλα και αυτα εχουν τη χαρη τους!! Τι να.κανουμε!!! @Dimitr@17 που εισαι?? Ασε τα σοκολατάκια αχαχαχα!!λεγε τι εχουμε??? @Nati85 βρε μηπως ολες νομίζουμε πως εχουμε γαστρεντερίτιδα και τελικά εχουμε σπορακια χχαχαα!!! (Ααααα φακες σήμερα:-() αχαχαχα!!

Εγώ παιδια μαλλον η φαντασια μου ειναι η πολύ θέληση η δεν ειχα παρατηρήσει παλι εχω φλεβες στο στήθος!!! Το ξερω το ξερω ειναι σχεδόν αδύνατο με μια επαφη να πιασαμε το μπεμπέ και πως μονο αν ειχα αντρα τον Jack Norris θα γινόταν αλλα εχω ελπιδες η χαζη ααχαχααα!! @Τονι@ μπας και εκανε τεστ η αδερφη σου???

Χαχα σοκολατακι δεν εχω φαει ακομα σημερα...μονο εναν λουκουμα...τωρα γυρισα ακονα δεν εκανε την εμφανιση της...η ακατανομαστη...δεν βιωθω πονους ακομα...οποτε μηπως ερθει αυριο...μονο κατι υγρα εχω κ νομιζω οτι μου ερχεται...καλα στηθος μεση κ αερια παραμενουν σταθερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου..τωρα γυρισα απο την δουλεια......αργησα σημερα...ημουν προετοιμασμενη μηοως κ μου ερθει κ σε καποια φαση νιωθω κατι να τρεχει..λεω ωχ ηρθε παω τουαλετα κτα τπτ ηταν μονο υγρα...δεν εχει τελειωσει η μερα ακομα..θα δειξει...μονο στηθος εχω...

Τέλεια!!!!μπραβοοο!!

Just now, Dimitr@17 είπε:

Χαχα σοκολατακι δεν εχω φαει ακομα σημερα...μονο εναν λουκουμα...τωρα γυρισα ακονα δεν εκανε την εμφανιση της...η ακατανομαστη...δεν βιωθω πονους ακομα...οποτε μηπως ερθει αυριο...μονο κατι υγρα εχω κ νομιζω οτι μου ερχεται...καλα στηθος μεση κ αερια παραμενουν σταθερα

Χαχααχα και εγω σκέφτηκα θα εισουν στη δουλειά και θυμήθηκα τα σοκολατάκια αχαχα!! Μια χαρα και εγω στην ίδια φαση ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Τέλεια!!!!μπραβοοο!!

Χαχααχα και εγω σκέφτηκα θα εισουν στη δουλειά και θυμήθηκα τα σοκολατάκια αχαχα!! Μια χαρα και εγω στην ίδια φαση ειμαι!

ελα δεν.εμεινε πολυ..κανε υπομονη...μεχρι το τελος τξς βδομαδας θα ξερουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , BettySt είπε:

Έλα κοριτσακι δεν θέλω να ακούω ότι θα τα παραιτήσεις, πέφτουμε και μετά ξανα σηκωνομαστε πιο δυνατές για να συνεχίσουμε μέχρι να καταφέρουμε το στόχο μας. Εξάλλου έχεις τόση ενέργεια και είσαι τοσο χαρούμενος άνθρωπος 

Θα φανεί απ' αυτά που θα μου πει ο γιατρός... Ευχαριστώ για τη στήριξη νιώθω ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε..

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου..τωρα γυρισα απο την δουλεια......αργησα σημερα...ημουν προετοιμασμενη μηοως κ μου ερθει κ σε καποια φαση νιωθω κατι να τρεχει..λεω ωχ ηρθε παω τουαλετα κτα τπτ ηταν μονο υγρα...δεν εχει τελειωσει η μερα ακομα..θα δειξει...μονο στηθος εχω...

Άντε μήπως είσαι τυχερουλα τουλάχιστον εσυυυ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μάντη είπε:

Τι απέξω απέξω στα ίσια της το έχουμε πει ότι δεν παίρνεις τηλέφωνο και λες ένα μωρό στα γρήγορα.. αλλά που να καταλάβει να έχει στην πρίζα θέλει... Μόνο ποτέ το κάνουμε δεν με ρωτάει...και αυτό της το έχω πει για την πίεση γτ και καλά απ' το πουθενά μου ανοίγει συζήτηση για ζευγάρια που προσπαθούσαν χρονιά για μωρό και της έχω πει ότι την πολύ ζημιά την κάνουν οι έξω αλλά εκεί αυτοί κάθε μήνα ή γνωστή καραμέλα...

Μην το λες έχεις ακόμα περιθώριο και μακρυά από τα τεστ μου έρχεται να τα πετάξω όλα... Δεν ξανά παίρνω τέλος...

Δεν θα τα παρατήσεις. Δεν θα σε αφήσουμε. Άλλωστε τι εννοεις; Θα κόψεις το σεξ; Πήγαινε στο γιατρό σου όπως έχεις κανονίσει. Θα ξεκινήσει και τις βιταμίνες του ο άντρας σου, θα απολαμβάνετε την ερωτική σας ζωή και θα έρθει και το μωρό. 

Όσο για την πεθερά, οπότε σου λέει κάτι τέτοιο, να απαντάς "δεν με ενδιαφέρει, μη μου λέτε". Και να αλλάζεις συζήτηση. Στην τελική πείτε της ότι δεν θέλετε παιδιά! 

Τεστ έχω πολλά άλλα δεν θα κάνω. Άμα περάσουν 17 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας και είμαι καθαρή μπορεί. Αλλά δεν νομίζω ότι θα προλάβω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα φανεί απ' αυτά που θα μου πει ο γιατρός... Ευχαριστώ για τη στήριξη νιώθω ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε..

Άντε μήπως είσαι τυχερουλα τουλάχιστον εσυυυ!!!

Μακαρι αα δεν το πολυπιστευω...δεν εχω τρανταχτα συμπτωματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...