Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια τι κάνετε??? 

@Μάντη θα σε φαω λαχανο χααχχα μιας και εχεις πολλα τεστ δε στελνεθς και σε εμενα κανενα χαχαχα!!! Η αγωνία κορυφώνεται!! Οπως και να εχει δεν πέφτουμε!!! @alina80 αλινακιιιι!!! Μπορει κάποια απο αυτα που νιώθουμε να ειναι κατα φαντασιαν τις περισσότερες φορες αλλα και αυτα εχουν τη χαρη τους!! Τι να.κανουμε!!! @Dimitr@17 που εισαι?? Ασε τα σοκολατάκια αχαχαχα!!λεγε τι εχουμε??? @Nati85 βρε μηπως ολες νομίζουμε πως εχουμε γαστρεντερίτιδα και τελικά εχουμε σπορακια χχαχαα!!! (Ααααα φακες σήμερα:-() αχαχαχα!!

Εγώ παιδια μαλλον η φαντασια μου ειναι η πολύ θέληση η δεν ειχα παρατηρήσει παλι εχω φλεβες στο στήθος!!! Το ξερω το ξερω ειναι σχεδόν αδύνατο με μια επαφη να πιασαμε το μπεμπέ και πως μονο αν ειχα αντρα τον Jack Norris θα γινόταν αλλα εχω ελπιδες η χαζη ααχαχααα!! @Τονι@ μπας και εκανε τεστ η αδερφη σου???

Έχω να σου πω ότι κι εγώ με μια επαφή εμεινα και όχι δεν τα έχω με το εν λόγω κύριο!!

Όχι δεν έκανε τεστ.  Ξεπρηστηκε το στήθος της οπότε θα περιμένει να δει κ σήμερα. .Έχω φάει τα λυσσακα μου από την αγωνία. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Τονι@ είπε:

Έχω να σου πω ότι κι εγώ με μια επαφή εμεινα και όχι δεν τα έχω με το εν λόγω κύριο!!

Όχι δεν έκανε τεστ.  Ξεπρηστηκε το στήθος της οπότε θα περιμένει να δει κ σήμερα. .Έχω φάει τα λυσσακα μου από την αγωνία. 

Χαχαχχα γι αυτο εχω και εγω μια ελπιδα χαχαα!!! Εχει γενικα καθυστερήσεις?? Αστα εδω εχουμε εμεις αγωνια δεν θα εχεις εσυ χαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Χαχαχχα γι αυτο εχω και εγω μια ελπιδα χαχαα!!! Εχει γενικα καθυστερήσεις?? Αστα εδω εχουμε εμεις αγωνια δεν θα εχεις εσυ χαχαχχα

Όχι δεν έχει ποτέ. Τι να πω. ..θα μάθουμε. .ή που θα της έρθει ή που θα κάνει τεστ. .πάει μια βδομάδα πια! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

ρε κοριτσια να ρωτησω... υπολογιζω οτι ειμαι 4 μερεσ μετα την ορρηξια. τωρα που σηκωθηκα απο την καρεκλα εφαγα μια σουβλια στην δεξια ωοθηκη πολυ δυνατη ομως λυγισα..... υπαρχει περιπτωση να ειναι καμια εμφυτευση ή τπτ τετοιο??? ηλιθια ερωτηση ε??? σορρυ κιολας κουβεντα να γινετε :-P

Ακριβώς αυτό ενοιωσα 4 μέρες μετα την ωορηξια στην αριστερή ωοθήκη Εεεε και Τελικα...  στο ευχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Όχι δεν έχει ποτέ. Τι να πω. ..θα μάθουμε. .ή που θα της έρθει ή που θα κάνει τεστ. .πάει μια βδομάδα πια! 

Ε ναι οντος δεν παει αλλο με ξεπερνάνε τα κοριτσια με πολυ υπομονη χααχχα!! Θα ειχα σκάσει!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kido είπε:

@Mary m από αυτά που λες συμπεραινω ότι καλό θα ήταν να συνεχίσεις τις επαφες κανα 2-3 μέρες σίγουρα και μετά τον πόνο που νιωθεις γιατί πρωτα πονας και μετα ακολουθει η οωρρηξια. Μην το βάζεις κάτω! Θα έρθει! 

Όταν θα τελειώσει η περίοδος σου κανε μερα παρα μερα κ θσ πέσεις μεσα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ Τόνια μου! Σήμερα είμαι 15 από το θετικό άρα 14 από την ωορρηξία σωστά;;;;

Υπάρχει περίπτωση να είσαι και 13 από την ωορρηξία, καθώς τα τεστ λένε ότι μετά το θετικό η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 48 μέρες. Εγώ όσο καιρό κάνω τεστακια έχω δει περίοδο και τη 13η μέρα μετά το θετικό, αλλά και τη 16η (δηλαδή περίπου 12 και 15 μέρες από την ωορρηξία). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Ε ναι οντος δεν παει αλλο με ξεπερνάνε τα κοριτσια με πολυ υπομονη χααχχα!! Θα ειχα σκάσει!!

Κι εγώ. .Απλά πιστεύει ότι δεν είναι λόγω του προβλήματος.  Πάνε σχεδόν δύο χρόνια με ελεύθερες επαφές και δεν είχε ποτέ ούτε καν καθυστέρηση. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Όταν θα τελειώσει η περίοδος σου κανε μερα παρα μερα κ θσ πέσεις μεσα!! 

Σε όλο τον κύκλο μέρα παρά μέρα είναι εξουθενωτικό!!! Χαράς το κουράγιο σας όσες το κάνετε! Εμείς μόνο γόνιμες 3-5 φορές και κανα 2-3 εκτός γονίμων στα καλά μας...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , kido είπε:

Ξέσπασε και μετά σήκω και πάλι. Είναι αποδεκτό να θες να μην εξηγείς σε κανέναν, πες μια δικαιολογία ότι είσαι αδιάθετη και κάτι τέτοιο και όταν είσαι καλύτερα μπορείς να το μοιραστείς αν θες με κάποιον δικό σου. Ίσως σε ξελαφρύνει. Αν το βγάλεις από το μυαλό σου και περιορίσεις το άγχος θα δεις τότε θα γίνει! :)

Αυτό τους λέω ότι απλά περιμένω περίοδο και πάντα πονάει η κοιλιά μ.. που είναι και η αλήθεια δηλαδή.. αλλά ειδικά η πεθερά μ δεν λέει να κλείσει το στόμα της ποτέ θέλει να τα ξέρει όλα με έχει ζαλίσει ποια όλο υπονοούμενα ειναι..

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φυσιολογικό ειναι η απογοήτευση ποια δεν απογοητεύεται μετα απο ενα αρνητικο τεστ η μολις δουμε αιμα!! Ολεςςς!!! Και οποια πει δεν στεναχωριέται λεει ψεμματα! Δεν θα αφησεις τιποτα!! Τωρα αρχισες θα παρει ο αντρουλης σου τις βιταμηνες και θα δεις σηντομα θα έρθει το θετικο τεστακι!! Οποια δεν θελει ενα μωρο δυσκολα θα καταλαβει γιατι στεναχωριομαστε τοσο!! Προσπαθησε ενδιεσα να κανεις και πράγματα να απασχολεις το μυαλό σου!! Και εγω στην αρχη καθομιυν σπιτι και περιμενα τοτε δεν.δούλευα και ολη μου η ενια ηταν να μη μου ερθει περιοδο τουλαχιστον και τωρα μου ερχερ περιοδο αλλα ξεκινησα δουλευω και δεν το σκέφτομαι συχνά!! Μη σκύβεις το κεφαλι ειπαμε θα τα καταφέρουμε με τον εναν η τον αλλο τροπο!!! Οπως και να εχει!!!

Έτσι είναι αλλά νιώθω ότι χαλάω και τη σχέση μ με τον άντρα μ.. φυσικά και δεν μου έχει πει κάτι αλλά καταλαβαίνω ότι δεν ειμαι και ωραία εικόνα άμα όλοι μέρα είμαι χάλια και περιμένω να ερθει η συχαμενη...

  • Λυπημένη/-ος 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Και εγώ σήμερα ξύπνησα με χαλια το στομάχι μου.και δεν τους μπορώ τους εμετους είναι το χειρότερο μου ούτε καφέ δεν ήπια!αμάν αυτές οι γαστρεντερίτιδες φέτος!

@ntemiiiiii πηγές στον γιατρό τελικά?πως είσαι τώρα?

@Μάντη μην κάνεις ακόμα τεστακιιιιιιιιιι

Ευτυχώς όλα καλά! Κάποιο μικρόβιο είναι κι εγώ δεν πρόσεξα οπότε με ταλαιπώρησε!Μου έγραψε προβιοτικα και αντιβίωση και δίαιτα φυσικά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...

Κι εσύ καλέ γιατί κάθεσαι μέσα στο σπίτι; Πήγαινε μια βόλτα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Αυτό τους λέω ότι απλά περιμένω περίοδο και πάντα πονάει η κοιλιά μ.. που είναι και η αλήθεια δηλαδή.. αλλά ειδικά η πεθερά μ δεν λέει να κλείσει το στόμα της ποτέ θέλει να τα ξέρει όλα με έχει ζαλίσει ποια όλο υπονοούμενα ειναι..

Έτσι είναι αλλά νιώθω ότι χαλάω και τη σχέση μ με τον άντρα μ.. φυσικά και δεν μου έχει πει κάτι αλλά καταλαβαίνω ότι δεν ειμαι και ωραία εικόνα άμα όλοι μέρα είμαι χάλια και περιμένω να ερθει η συχαμενη...

Βρε Μάντη μου, μην πέφτεις στην παγίδα, μόνο κακό κάνει αυτό το συναίσθημα! Πάρτο εγωιστικά! Ο επιμένων νικά! Για όλες τα λέω και για μένα! Για την πεθερά κάνε πώς δεν καταλαβαίνεις..σωτήρια τακτική. Από την επιθυμία της τα λέει, αλλα προκαλεί έξτρα άγχος αν λαμβάνεις υπόψη ό,τι σου λένε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melina92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Χτες που  βγήκε θετικότατο το τεστ ωορρηξίας ήρθα σε επαφή!!! Δηλαδή 16η μέρα.. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω και σήμερα... Ο άντρας μου ειναι αθλητής και δεν μπορεί λέει και σήμερα.. Κι έχω στεναχωρεθεί πολύ... Αν δεν κάνω σήμερα λέτε να έχω πιθανότητες για μωράκι; Συνολικά σε επαφές ήρθα 8,12,14 και 16 ημέρα ωορρηξίας..! Απαντήστε μου σας παρακαλώ!

Έχεις αλλα καλο θα ήταν κ σήμερα το ωαριο ζει 12-24 μέρες. Να μπορεσει πες του. Παντως μην έχεις θέμα εμείς την ημέρα της ωορηξιας δεν είχαμε κανει είχαμε την προηγούμενη 

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Σε όλο τον κύκλο μέρα παρά μέρα είναι εξουθενωτικό!!! Χαράς το κουράγιο σας όσες το κάνετε! Εμείς μόνο γόνιμες 3-5 φορές και κανα 2-3 εκτός γονίμων στα καλά μας...

Έλα μωρέ λιγο σπρώξιμο θέλει Χαχαχα Χαχαχα αυτή ειναι μια καλή συνταγή ειδικα για οποίες δεν καταλαβαίνουν ωορηξια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μάντη μου τώρα διάβασα για το τεστ. Καταλαβαίνουμε όλες πώς νιώθεις. Πάρε το χρόνο σου, και θα δεις που μόλις ξεμπερδέψες με την περίοδο θα ανέβεις πάλι. Όλα θα γίνουν. Υπομονή και επιμονή θέλει. Και να μην βάζουμε την υπόλοιπη ζωή μας στην αναμονή. Να βγαίνουμε, να κάνουμε πράγματα που μας αρέσουν, να περνάμε καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...