Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Μάντη είπε:

Τι απέξω απέξω στα ίσια της το έχουμε πει ότι δεν παίρνεις τηλέφωνο και λες ένα μωρό στα γρήγορα.. αλλά που να καταλάβει να έχει στην πρίζα θέλει... Μόνο ποτέ το κάνουμε δεν με ρωτάει...και αυτό της το έχω πει για την πίεση γτ και καλά απ' το πουθενά μου ανοίγει συζήτηση για ζευγάρια που προσπαθούσαν χρονιά για μωρό και της έχω πει ότι την πολύ ζημιά την κάνουν οι έξω αλλά εκεί αυτοί κάθε μήνα ή γνωστή καραμέλα...

Μην το λες έχεις ακόμα περιθώριο και μακρυά από τα τεστ μου έρχεται να τα πετάξω όλα... Δεν ξανά παίρνω τέλος...

αχ ασε γτ κ η δικια μου το ιδιο λεει αλλα κ οι γονεις μου .. η γνωστη ατακα : αντε καντε ενα μωρο να δουμε εγγονακι .. κ η γνωστη απαντηση μου : να το κανω παραγγελια??? τι ειναι το μωρο  , λες οτι θες κ το πιανεις με την μια...  να δεις εγω ποσο εχω νευριασει με αυτο το θεμα .. αντε στους γονεις μου λεω κ μια κουβεντα παραπανω .. ειδικα τον προηγουμενο μηνα με ζαλισε η μανα μου  κ την ειπα οτι εμεινα αλλα ειχα αποβολη ..  κ αρχισε να με ρωταει αλλα τοσα μετα , γτ δεν της το ειπα , κ αντε ποτε θα κανετε μωρο .. ( επειδη αυτη δεν δυσκολευτηκε να μας κανει , νομζει οτι ετσι ειναι ολες,,,) εμεις προσωπικα  δεν το εχουμε πει σε κανεναν οτι προσπαθουμε  εκτος απο την αδερφη μου ,που το εμαθε κατα λαθος οταν ειχα την βιοχημικη.

κ οσο για την πεθερα μου , που με εχει ζαλισει , οχι ομως να κανω μωρο , ΑΛΛΑ να κανω αγορι !! ακομα χειροτερα αυτη.. αλλα σε αυτην απανταω πολυ λακωνικα , οποτε ερθει κ τελειωσε .. την βαζει  κ στην θεση της κ ο αντρας μου που της λεει οταν θελουμε , θα κανουμε ΜΩΡΟ κ τελειωνει εκει ..

γτ γενικα ειναι απιστευτ εκνευριστικο να σε ρωτανε κ επισης με αυτες τις ερωτησεις , δεν καταλαβαινουν οτι μας στενοχωρουν κιολας....

πρίν από 36 λεπτά , Μάντη είπε:

Έκανα το one step με ευαισθησία 10... Το μεσημέρι το έκανα... Περίπου στις 1

βρε εισαι 2 μερες πριν την καθυστερηση. δεν νομιζω οτι θα εδειχνε αυτο ..εγω αυτο το ειχα κανει στην 2η μερα καθυστερησης ,βραδυ κ ειχε δειξει μια πολυ αχνη γραμμη κ το ειχα πεταξει γτ το θεωρησα αρνητικο. περιμενεεεεεεε

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Μαντη κοριτσι μου, να πεις ότι αποφασισατε να το καθυστερήσετε το θεμα και τελος. Μην μπαινεις σε διαδικασια απαντησεων και συζητήσεων αφου σε αγχωνει και σε στεναχωρει το θεμα.

Παντως, αν και τωρα μαλλον θα με βρισεις, αν τελικα δεν εισαι και λεω αν γτ ακομη δεν είναι και σιγουρο, προσπαθησε να δεις αυτην την περιοδο ομορφα..ξερεις εχει και αυτή την χαρη της..δες την σαν μια περιοδο ανεμελιας πριν το μωρο, σαν το καλοκαιρι πριν ανοιξουν τα σχολεια...κανε πραγματάκια ειτε μονη σου ειτε με τον αντρα σου που μετα θα δυσκολεύεστε να κανετε. 

  • Μου αρέσει 4

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

@marillia ti κανεις εσυ ? τελειωσαν οι γονιμες μερες? 

εγω εχω μπερδευτει με τον κυκλο μου , μου φαινεται οτι παλι θα κανω μικρο κυκλο(προηγουμενος 25μερες) .. σημερα ειμαι 7η μερα  κ εχω διαφανα υγρα.. ειναι δυνατον να ξεκινησαν οι γονιμες?  την Δετυερα μου τελειωσε η περιοδος.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

@marillia ti κανεις εσυ ? τελειωσαν οι γονιμες μερες? 

εγω εχω μπερδευτει με τον κυκλο μου , μου φαινεται οτι παλι θα κανω μικρο κυκλο(προηγουμενος 25μερες) .. σημερα ειμαι 7η μερα  κ εχω διαφανα υγρα.. ειναι δυνατον να ξεκινησαν οι γονιμες?  την Δετυερα μου τελειωσε η περιοδος.

Αχχ τι ώραια να είχα και γω μικρό κύκλο για να μη μου φαίνεται αιώνας!!!Τι να κάνω!!Ο αντρούλης μου είχε και χτες μια διάρροια!!Σήμερα δεν έκανε αλλά είναι κάπως αφυδατωμένος!!!Πήγα στον γιατρό και μου είπε αν δεν κάνει σήμερα και αύριο οκ!!Αλλιώς να πάρει κάτι χαπάκια!!!

Εγώ είμαι 20 μέρα!!Λογικά έγινε χτες γιατί σήμερα δεν έχω υγράκια!!Θα περιμένω μέχρι 31/1 να μου ρθεί!!!Θυμάμαι μια γνωστή μου που έκανε ωορρηξία 5 μέρα του κύκλου και έχει 3 παιδάκια!!!Αλλά άργησε να καταλάβει ότι κάνει τόσο νωρίς ωορρηξία!!!Και μια ξαδέρφη μου έπιασε το παιδάκι της την 8 μέρα του κύκλου!!Το καταλάβε με τεστάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Αχχ τι ώραια να είχα και γω μικρό κύκλο για να μη μου φαίνεται αιώνας!!!Τι να κάνω!!Ο αντρούλης μου είχε και χτες μια διάρροια!!Σήμερα δεν έκανε αλλά είναι κάπως αφυδατωμένος!!!Πήγα στον γιατρό και μου είπε αν δεν κάνει σήμερα και αύριο οκ!!Αλλιώς να πάρει κάτι χαπάκια!!!

Εγώ είμαι 20 μέρα!!Λογικά έγινε χτες γιατί σήμερα δεν έχω υγράκια!!Θα περιμένω μέχρι 31/1 να μου ρθεί!!!Θυμάμαι μια γνωστή μου που έκανε ωορρηξία 5 μέρα του κύκλου και έχει 3 παιδάκια!!!Αλλά άργησε να καταλάβει ότι κάνει τόσο νωρίς ωορρηξία!!!Και μια ξαδέρφη μου έπιασε το παιδάκι της την 8 μέρα του κύκλου!!Το καταλάβε με τεστάκια!!!

αχ περαστικα του .. μακαρι να μην σου ερθει !!!

δεν ξερω.. δεν μου εχουν ερθει ακομα τα τεστ ωορηξιας.. αλλα ειναι νωρις για μενα γτ οι κυκλοι μου ειναι 28-29 . πρωτη φορα ειχα 25 .. λεω απο σημερ ανα ξεκινησω επαφες σωστες ( που να καθομαι κ λιγο ξαπλωμενη ) κ βλεπουμε .. τι να πω.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

αχ περαστικα του .. μακαρι να μην σου ερθει !!!

δεν ξερω.. δεν μου εχουν ερθει ακομα τα τεστ ωορηξιας.. αλλα ειναι νωρις για μενα γτ οι κυκλοι μου ειναι 28-29 . πρωτη φορα ειχα 25 .. λεω απο σημερ ανα ξεκινησω επαφες σωστες ( που να καθομαι κ λιγο ξαπλωμενη ) κ βλεπουμε .. τι να πω.. 

Ευχαριστώ πολύ αλλά με τέτοια ταλαιπώρια δεν το βλέπω χχαχχαχ!!!Εγώ έχω συνήθως 5 μέρες υγρά!!!Και η ωορρηξία γίνεται την τελευταία!!Αν συμβεί και σε σενα αυτό λογικά 12 μέρα μπορεί να έχεις άρα 26 μέρες κύκλο!!!Μπορεί να άλλαξε ο κύκλος.Να μίκρυνε!!!Δεν είναι κακό αυτό!!!Αρκεί να καταλαβαίνεις τις γόνιμες και να μην τις χάνετε!!!Και εννοείτε ναι να κάθεσαι μη σηκώνεσε αμέσως!!Με το καλό!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ungry girl είπε:

Και σε εσενα το ίδιο αρα πρωτα απο εσενα θα μαθουμε

Εγω θα περιμενω σιγουρα να δω τι θα γινει κ αυριο και μετα θα σκεφτω για τεστ...μην σου πω το σαββατο αν δεν ερθει τοτε θα κανω...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii άντε μπράβο όλα μια χαρά δεν ήταν τίποτα σοβαρό θα πάρεις τα χάπια σου και θα περασει! @Ungry girl μωρέ μακάρι να ήταν απ' αυτό αλλά αποκλείεται 6 μέρες μετά την ωορρηξία είμαι μπορεί και 5 τώρα είμαι μια χαρά έφυγε η ανακατωσουρα!

@Μάντη άντε καλέ κόβεται το σεξ!!! Να κάνετε όταν θελετε και έχετε όρεξη.θα έρθει και το μωράκι σίγουρα.καθε μήνα που έρχεται η περίοδος πέφτουμε στα πατώματα αλλά σηκωνόμαστε και πάλι!θα περάσεις και την θλίψη σου λογικό είναι.εδω είμαστε εμείς!! Η περίοδος δεν ήρθε όμως ακομα.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω θα περιμενω σιγουρα να δω τι θα γινει κ αυριο και μετα θα σκεφτω για τεστ...μην σου πω το σαββατο αν δεν ερθει τοτε θα κανω...

Καλα μπηκα να δω τι λεει η εφαρμοφη flow που εχω κ λεει μια μερα καθυστερηση...χαχαχσ

@ntemiiiiii το ειχες τελικα γτ δεν ειδα την απαντηση σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , ada32 είπε:

αχ ασε γτ κ η δικια μου το ιδιο λεει αλλα κ οι γονεις μου .. η γνωστη ατακα : αντε καντε ενα μωρο να δουμε εγγονακι .. κ η γνωστη απαντηση μου : να το κανω παραγγελια??? τι ειναι το μωρο  , λες οτι θες κ το πιανεις με την μια...  να δεις εγω ποσο εχω νευριασει με αυτο το θεμα .. αντε στους γονεις μου λεω κ μια κουβεντα παραπανω .. ειδικα τον προηγουμενο μηνα με ζαλισε η μανα μου  κ την ειπα οτι εμεινα αλλα ειχα αποβολη ..  κ αρχισε να με ρωταει αλλα τοσα μετα , γτ δεν της το ειπα , κ αντε ποτε θα κανετε μωρο .. ( επειδη αυτη δεν δυσκολευτηκε να μας κανει , νομζει οτι ετσι ειναι ολες,,,) εμεις προσωπικα  δεν το εχουμε πει σε κανεναν οτι προσπαθουμε  εκτος απο την αδερφη μου ,που το εμαθε κατα λαθος οταν ειχα την βιοχημικη.

κ οσο για την πεθερα μου , που με εχει ζαλισει , οχι ομως να κανω μωρο , ΑΛΛΑ να κανω αγορι !! ακομα χειροτερα αυτη.. αλλα σε αυτην απανταω πολυ λακωνικα , οποτε ερθει κ τελειωσε .. την βαζει  κ στην θεση της κ ο αντρας μου που της λεει οταν θελουμε , θα κανουμε ΜΩΡΟ κ τελειωνει εκει ..

γτ γενικα ειναι απιστευτ εκνευριστικο να σε ρωτανε κ επισης με αυτες τις ερωτησεις , δεν καταλαβαινουν οτι μας στενοχωρουν κιολας....

βρε εισαι 2 μερες πριν την καθυστερηση. δεν νομιζω οτι θα εδειχνε αυτο ..εγω αυτο το ειχα κανει στην 2η μερα καθυστερησης ,βραδυ κ ειχε δειξει μια πολυ αχνη γραμμη κ το ειχα πεταξει γτ το θεωρησα αρνητικο. περιμενεεεεεεε

Πωπω, με αυτά που λέτε εγώ είμαι πολύ στριμμένη τελικά που θύμωσα με την πεθερά μου που το μόνο που μου έχει πει είναι μια φορά το καλοκαίρι "άμα θέλεις να κάνεις παιδί κάνε" και έκανα ότι δεν την ακόυσα. (Αλλά νευρίασα) και την Πρωτοχρονιά πάλι "άντε και με ένα μωρό, ένα κοριτσάκι για εσένα". (Βέβαια δεν είχαμε βρεθεί στο μεσοδιάστημα αυτών των συναντήσεων). Της είπα απλώς "να το παραγγείλω" γελώντας. Αν και ήμουν πολύ χάλια εκείνες τις ημέρες με αυτό το θέμα. Να της αναγνωρίσω της γυναίκας ότι δεν πιέζει, ούτε λέει κάντε μου εγγονάκι. Βέβαια θύμωσα γιατί έστω και αυτό δεν τολμάει να το πει μπροστά στο γιο της. Οι γονείς μου πάλι δεν ζητάνε, δεν ρωτάνε τίποτα. Και οι φίλες μου που ξέρουν ότι προσπαθούμε, απλώς ακούνε όταν θέλω να πω τον πόνο μου. Δεν ρωτάνε τι έγινε και τέτοια. Είμαι στριμμένη τελικά!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ευτυχώς όλα καλά! Κάποιο μικρόβιο είναι κι εγώ δεν πρόσεξα οπότε με ταλαιπώρησε!Μου έγραψε προβιοτικα και αντιβίωση και δίαιτα φυσικά!

Περαστικούλια σου!!Θα συνέλθείς τώρα  με την θεραπεία!!!Θέλεις να μου πείς ποιά αντιβίωση σου έδωσε?Και προβιοτικά ποιά τα ultra levure?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , alina80 είπε:

Πωπω, με αυτά που λέτε εγώ είμαι πολύ στριμμένη τελικά που θύμωσα με την πεθερά μου που το μόνο που μου έχει πει είναι μια φορά το καλοκαίρι "άμα θέλεις να κάνεις παιδί κάνε" και έκανα ότι δεν την ακόυσα. (Αλλά νευρίασα) και την Πρωτοχρονιά πάλι "άντε και με ένα μωρό, ένα κοριτσάκι για εσένα". (Βέβαια δεν είχαμε βρεθεί στο μεσοδιάστημα αυτών των συναντήσεων). Της είπα απλώς "να το παραγγείλω" γελώντας. Αν και ήμουν πολύ χάλια εκείνες τις ημέρες με αυτό το θέμα. Να της αναγνωρίσω της γυναίκας ότι δεν πιέζει, ούτε λέει κάντε μου εγγονάκι. Βέβαια θύμωσα γιατί έστω και αυτό δεν τολμάει να το πει μπροστά στο γιο της. Οι γονείς μου πάλι δεν ζητάνε, δεν ρωτάνε τίποτα. Και οι φίλες μου που ξέρουν ότι προσπαθούμε, απλώς ακούνε όταν θέλω να πω τον πόνο μου. Δεν ρωτάνε τι έγινε και τέτοια. Είμαι στριμμένη τελικά!

καλα βρε , η πεθερα σου ειναι αγια!!! εμενα σου λεω οι γονεις πρωτα απο ολα δεν  με αφηνουν σε ησυχια!!!! :P 

πρίν από 37 λεπτά , marillia είπε:

Ευχαριστώ πολύ αλλά με τέτοια ταλαιπώρια δεν το βλέπω χχαχχαχ!!!Εγώ έχω συνήθως 5 μέρες υγρά!!!Και η ωορρηξία γίνεται την τελευταία!!Αν συμβεί και σε σενα αυτό λογικά 12 μέρα μπορεί να έχεις άρα 26 μέρες κύκλο!!!Μπορεί να άλλαξε ο κύκλος.Να μίκρυνε!!!Δεν είναι κακό αυτό!!!Αρκεί να καταλαβαίνεις τις γόνιμες και να μην τις χάνετε!!!Και εννοείτε ναι να κάθεσαι μη σηκώνεσε αμέσως!!Με το καλό!!!!!!

 αντε να δουμε τι "ψαρια" θα πιασουμε αυτον τον μηνα! 

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ΜάντηΜάντη μου μακάρι το τεστάκι να είναι λαθος!!!Αν τελικά αδιαθετήσεις παράτα όλα όπως λες.Εγώ αυτό το μήνα δεν κοίταξα θερμοκρασία ούτε σημείωσα στη εφαρμογή μου συμπτώματα και νιώθω τέλεια!!!Εννοείτε τις γόνιμες τις κατάλαβα γιατί είχα έντονη βλέννη και ένα βράδυ αρκετό πόνο στην ωοθήκη.Εβαλα μαχ να μου ρθεί μέχρι τέλος του μήνα και μια χαρά!!!Πάτε το ταξιδάκι και μακάρι να ρθεί σύντομα το θαυματάκι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω θα περιμενω σιγουρα να δω τι θα γινει κ αυριο και μετα θα σκεφτω για τεστ...μην σου πω το σαββατο αν δεν ερθει τοτε θα κανω...

μη μας κρατας σε αγωνια χαχχαχαχα! αντε νταξη περιμενουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...