Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν θα τα παρατήσεις. Δεν θα σε αφήσουμε. Άλλωστε τι εννοεις; Θα κόψεις το σεξ; Πήγαινε στο γιατρό σου όπως έχεις κανονίσει. Θα ξεκινήσει και τις βιταμίνες του ο άντρας σου, θα απολαμβάνετε την ερωτική σας ζωή και θα έρθει και το μωρό. 

Όσο για την πεθερά, οπότε σου λέει κάτι τέτοιο, να απαντάς "δεν με ενδιαφέρει, μη μου λέτε". Και να αλλάζεις συζήτηση. Στην τελική πείτε της ότι δεν θέλετε παιδιά! 

Τεστ έχω πολλά άλλα δεν θα κάνω. Άμα περάσουν 17 μέρες από το θετικό τεστ ωορρηξίας και είμαι καθαρή μπορεί. Αλλά δεν νομίζω ότι θα προλάβω. 

Απλά κάποια στιγμή θα της τα πω έξω απ' τα δόντια να γλυτώσω... Εννοείται πως θα κάνουμε σεξακι αλλά θα σταματήσω να καταγράφω συμπτώματα θερμοκρασία και τέτοια και προπάντων τα τεστ κομμένα τα εγκυμοσύνης.. θα κάνω μόνο τα ωορρηξίας μέχρι να τελειώσουν κα να κατανοήσω το κύκλο Μ...

Just now, Dimitr@17 είπε:

Μακαρι αα δεν το πολυπιστευω...δεν ςχω τρανρ συμπτωματα...

Και εγώ που ένιωθα συμπτώματα τελικά τζιφος ποτε δεν ξέρεις!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Απλά κάποια στιγμή θα της τα πω έξω απ' τα δόντια να γλυτώσω... Εννοείται πως θα κάνουμε σεξακι αλλά θα σταματήσω να καταγράφω συμπτώματα θερμοκρασία και τέτοια και προπάντων τα τεστ κομμένα τα εγκυμοσύνης.. θα κάνω μόνο τα ωορρηξίας μέχρι να τελειώσουν κα να κατανοήσω το κύκλο Μ...

Και εγώ που ένιωθα συμπτώματα τελικά τζιφος ποτε δεν ξέρεις!

Γτ λες τζιφος?αδιαθετησες εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Γτ λες τζιφος?αδιαθετησες εσυ?

Όχι αλλά δεν κρατήθηκα έκανα τεστ πριν κανένα δίωρο και βγήκε αρνητικό πονάει και η κοιλιά μου οπότε έρχονται αύριο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα φανεί απ' αυτά που θα μου πει ο γιατρός... Ευχαριστώ για τη στήριξη νιώθω ότι μόνο εσείς με καταλαβαίνετε..

Άντε μήπως είσαι τυχερουλα τουλάχιστον εσυυυ!!!

Τι ευχαριστας - για αυτό είμαστε εδώ να στηρίζει η μία την άλλη 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Όχι αλλά δεν κρατήθηκα έκανα τεστ πριν κανένα δίωρο και βγήκε αρνητικό πονάει και η κοιλιά μου οπότε έρχονται αύριο...

Πότε περιμένεις? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Αμα ειναι να έχεις χαλια ψυχολογία αστο..  τι να πω δεν μ χει τύχει αυτό με τον αντρα μου δεν ξέρω πώς το χειρίζονται... 

Μου λέει ότι είναι κουρασμένος κι ότι δεν μπορεί συνέχεια λόγω προπονήσεων.. Επίσης μ λέει οτι το έχω συνέχεια στο μυαλό μου κι οτι αγχώνομαι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , melina92 είπε:

Λες να το ρισκάρω και να μην κάνω; Δεν μπορώ να τον βλέπω να το κάνει με το ζόρι..

Κορίτσι μου μην το κάνετε με το ζόρι.  Καλύτερα να χάσετε ένα μήνα παρά να το κάνετε μηχανικά . Επίσης είσαι κατά πολύ καλυμμένη με τη χθεσινή επαφή 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Σήμερα αύριο... 

Και ποιος Τεστ εκανες? Και τι ώρα? 

πρίν από 7 λεπτά , melina92 είπε:

Μου λέει ότι είναι κουρασμένος κι ότι δεν μπορεί συνέχεια λόγω προπονήσεων.. Επίσης μ λέει οτι το έχω συνέχεια στο μυαλό μου κι οτι αγχώνομαι..

Στο δεύτερο έχει δίκιο το αγχος δεν βοηθαει καθόλου ποτε και κανέναν 

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου μην το κάνετε με το ζόρι.  Καλύτερα να χάσετε ένα μήνα παρά να το κάνετε μηχανικά . Επίσης είσαι κατά πολύ καλυμμένη με τη χθεσινή επαφή 

Συμφωνώ... 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Και ποιος Τεστ εκανες? Και τι ώρα? 

Στο δεύτερο έχει δίκιο το αγχος δεν βοηθαει καθόλου ποτε και κανέναν 

Έκανα το one step με ευαισθησία 10... Το μεσημέρι το έκανα... Περίπου στις 1


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Έκανα το one step με ευαισθησία 10... Το μεσημέρι το έκανα... Περίπου στις 1

Και γιατί ειμαστε τόσο σίγουρες οτι δεν είσαι? Λόγω ευαισθησίας του τεστ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Μπα δεν τα έχουμε καταφέρει! Αλλά ρωτάω για να μαθαίνω!!!! Αύριο θα έχει έρθει!!! Ουφ δεν ξέρω νομίζω θα πεδευτουμε πολύ για να πετύχουμε το σπορακι μας! 

Εσύ πήρες τις βιταμίνες για τον αντρουλη σ;;;

 περιμενω να ερθουν την Παρασκευη . γτ να μην τα εχετε καταφερει ? μια χαρα επαφες ειχατε . περιμενε , αν δεν δουμε αιμα , εχεις πολλες ελπιδες!

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...

 α δεν θελω τετοια .. πρωτον περιμενεις 19 δεν ειπαμε ? οποτε μπορει να μην δειχνει ακομα το τεστ . 

δευτερον , ειναι ο πρωτος μηνας με τα τεστ ωορηξιας, ( βεβαια ελπιζω να μην τα ξανα χρησιμοποιησεις!) αλλα μπορει στον 2ο δευτερο μηνα να τα κατεφερετε . επισης παιρνει κ τις βιταμινες ο αντρας σου , οποτε θα διορθωθει κ αλλο το σπερμα !

Ελαααααααα , ολες το παιρναμε αυτο κ μετα ξανα ξεκιναμε δυναμικα !! ειναι οι ορμονες παιδι μου που μας κανουν να νιωθουμε ετσι .. 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

ελα δεν.εμεινε πολυ..κανε υπομονη...μεχρι το τελος τξς βδομαδας θα ξερουμε...

Υπομονη κανω τι αλλο λεω εαν δεν.με.προλαβει η συχαμενη να κανω κατα τις 22 του μηνα τη Δευτέρα δηλαδή αν δεν.με.εχει επισκεφθείτε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Υπομονη κανω τι αλλο λεω εαν δεν.με.προλαβει η συχαμενη να κανω κατα τις 22 του μηνα τη Δευτέρα δηλαδή αν δεν.με.εχει επισκεφθείτε!

Σου ευχομαι να μην ερθει και να εχεις ενα θετικο τεστακι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...