Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα ! πολλες κοπελες εχουν αναφερει οτι ενιωθαν καουρες .. 

Προσπαθώ να βρίσκω δικαιολογία για όλα τα συμπτώματα που "ίσως" έχω και λέω ίσως γτ νομίζω ότι είναι όλα στο μυαλό μου! Φοβάμαι ότι πάλι θα απογοητευτω..

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Γυρω στις 14 με 16 νομίζω αλλα εξαρτάται από τον κύκλο σου. Ας πουν κι οι άλλες τι ξέρουν!

Μετράμε από τη μέρα του θετικού τεστ ή από την επόμενη;;;

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 23 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Χαθηκα και μου λειψατε! Ξαναχαλασε ο υπολογιστης μου κ δεν μπορω να μπαινω απο κινητο στο φορουμ, οποτε εχασα πολλεεες σελιδες! Αν εχασα κατι συνταρακτικο να μου πειτε! :) Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να ερχονται πολυ ευχαριστα νεα!

Εγω ειμαι καλα, το μωρακι τη Δευτερα βγηκε στον υπερηχο 9 μερες μεγαλυτερο (στην αυχενικη ειχε βγει μια βδομαδα μεγαλυτερο), ειναι 9 εκ χωρις τα ποδια και κανει χαριτωμενες κινησεις και τεντωματα! Αντιστοιχα αρχισε εδω κ λιγες μερες να με ποναει η κοιλια μου, σαν βαρος και τραβηγματα που δεν ειχα πριν, οποτε υποθετω οτι αρχιζουν να μετακινουνται διαφορα πραγματα εκει μεσα. Σημερα με βαση τον υπερηχο ειμαι 14+6, με βαση περιοδο ειμαι 13+4. Φυλο δε μας αφησε να δουμε, οσο κι αν το ψαξαμε, χαχα. Στις 5/2 θα παω παλι να δουμε. Επισης σταματησαν εδω κ δεκα μερες οι εμετοι κ αναγουλες και αρχισα να τρωω σαν ανθρωπος, μου ειχε λειψε πολυ!

Αυτο που με απασχολει τις τελευταιες μερες κ με εχει αγχωσει πολυ, ειναι το εξης: ειχα απο παλια ενα σπυρακι (λογικα) στην κλειδα, κοντα στο λαιμο, κ καποτε εκλεισε κι εγινε κυστουλα. Ενα μικρο σκληρο μπαλακι αχρωμο, κατω απ το δερμα, που δεν προκαλουσε κανενα θεμα (σαν λιπωμα), εδω και χρονια. Και ξαφνικα βρηκε να παθει φλεγμονη κ να ερεθιστει! Φουσκωσε, κοκκινισε γυρω γυρω κ δειχνει να μαζεψε πυον. Πηγα δερματολογο, ειναι σμηγματογονος κυστη κ εβαλα αρχικα αλοιφη αντιβιοτικη αλλα δεν ειδα διαφορά. Αν λεει δεν υποχωρουσε, θα επρεπε να παρω αντιβιωση απο το στομα ή μετα να το αφαιρεσουμε χειρουργικα. Πηγα γυναικολογο, μου ειπε οτι δε θεωρει τωρα απαραιτητο να παρω αντιβιωση γι αυτο, ουτε ειναι καλο να σκαλιζουμε σ αυτη τη φαση, κ να το αφησω με μπεταντιν κ αλοιφη. Ομως δε βλεπω να αλλαζει κατι :( κ αγχωνομαι πολυ. Μου ειπαν οτι δε μπορω να παθω κατι σοβαρο, οκ, απλως αν δεν ανοιξει μονο του θα μπορουσε ο γυναικολογος να μου κανει μια μικροσκοπικη τομη ίσα ισα να αποσυμφορηθει, να βγει το πυον, αλλα η κυστη να αφαιρεθει χειρουργικα μετα τη γεννα με αναισθησια τοπικη κ ραμματα. Ολα αυτα με εχουν πανικοβαλει, ισως παραπανω απ το νορμαλ (σε αλλες συνθηκες δε θα το σκεφτομουν, απλως θα επαιρνα αντιβιωση κ θα πηγαινα στον χειρουργο). Αλλα δε μπορω να το ελεγξω ρε κοριτσια! Φοβαμαι!

Σας επρηξα με το καλημερα!

Ανυπομονω να διαβασω νεα απο ολες τωρα που εχω παλι υπολογιστη! Σας φιλωωω!

 

Τι καλα ! ειναι ωραιο συναισθημα να βλεπεις το μωρακι να μεγαλωνει !!!!  

οσο για το σπυρακι - κυστη  καλυτερα να μην παρεις αντιβιωση εκτος κ αν ειναι απαραιτητο . αστο μετα την γεννα...

 τετοιο εβγαζε ο αντρας μου πισω στον λαιμο κ ο γιατρος του εδωσε μια αλοιφη , που την εβαζε κ αυτο εκανε την κυστη να υποχωρει . θα την δω κ θα σου ποια ειναι .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

απο 12 εως 16 μετα την ωορηξια ..εμενα μου ερχεται μετα αππο 14 συνηθως

Έχω μπερδεύτει πολύ! Από την ωορρηξία όχι από το θετικό τεστ;;;; Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έκανα ωορρηξία την επόμενη μέρα από το τεστ


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Έχω μπερδεύτει πολύ! Από την ωορρηξία όχι από το θετικό τεστ;;;; Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έκανα ωορρηξία την επόμενη μέρα από το τεστ

Από την ημέρα της ωορρηξιας αγάπη μου.  12 με 16 μέρες είναι η ωχρινικη φάση. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Από την ημέρα της ωορρηξιας αγάπη μου.  12 με 16 μέρες είναι η ωχρινικη φάση. 

Ευχαριστώ Τόνια μου! Σήμερα είμαι 15 από το θετικό άρα 14 από την ωορρηξία σωστά;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Έχω μπερδεύτει πολύ! Από την ωορρηξία όχι από το θετικό τεστ;;;; Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έκανα ωορρηξία την επόμενη μέρα από το τεστ

ποτε δηλαδη? απο εκεινη την μερα υπολογισε 12-16 .. αναλογως στην γυναικα ειναι .. υπολογισε μια με 14 μερες που ειναι το πιο συνηθες ( δηλαδη 15 απο θετικο τεστ ωορηξιας)

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Ευχαριστώ Τόνια μου! Σήμερα είμαι 15 από το θετικό άρα 14 από την ωορρηξία σωστά;;;;

οποτε αν ειναι να αδιαθετησεις , εως μεθαυριο  ειναι .. αλλιως μαλλον τα καταφερατε !!!! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Χτες που  βγήκε θετικότατο το τεστ ωορρηξίας ήρθα σε επαφή!!! Δηλαδή 16η μέρα.. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω και σήμερα... Ο άντρας μου ειναι αθλητής και δεν μπορεί λέει και σήμερα.. Κι έχω στεναχωρεθεί πολύ... Αν δεν κάνω σήμερα λέτε να έχω πιθανότητες για μωράκι; Συνολικά σε επαφές ήρθα 8,12,14 και 16 ημέρα ωορρηξίας..! Απαντήστε μου σας παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

ποτε δηλαδη? απο εκεινη την μερα υπολογισε 12-16 .. αναλογως στην γυναικα ειναι .. υπολογισε μια με 14 μερες που ειναι το πιο συνηθες ( δηλαδη 15 απο θετικο τεστ ωορηξιας)

οποτε αν ειναι να αδιαθετησεις , εως μεθαυριο  ειναι .. αλλιως μαλλον τα καταφερατε !!!! 

Μπα δεν τα έχουμε καταφέρει! Αλλά ρωτάω για να μαθαίνω!!!! Αύριο θα έχει έρθει!!! Ουφ δεν ξέρω νομίζω θα πεδευτουμε πολύ για να πετύχουμε το σπορακι μας! 

Εσύ πήρες τις βιταμίνες για τον αντρουλη σ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , melina92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Χτες που  βγήκε θετικότατο το τεστ ωορρηξίας ήρθα σε επαφή!!! Δηλαδή 16η μέρα.. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να έρθω και σήμερα... Ο άντρας μου ειναι αθλητής και δεν μπορεί λέει και σήμερα.. Κι έχω στεναχωρεθεί πολύ... Αν δεν κάνω σήμερα λέτε να έχω πιθανότητες για μωράκι; Συνολικά σε επαφές ήρθα 8,12,14 και 16 ημέρα ωορρηξίας..! Απαντήστε μου σας παρακαλώ!

Καλημέρα! Οκ αν όχι σήμερα αύριο πρωί; Τι λέει γι αυτό ο άντρας σου; Εξάλλου η χθεσινή επαφή σε καλύπτει για σήμερα (το σπέρμα ζει μέσα σου και περιμένει το ωάριο) αλλά αύριο κάντε μια επαναληψη!

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Μπα δεν τα έχουμε καταφέρει! Αλλά ρωτάω για να μαθαίνω!!!! Αύριο θα έχει έρθει!!! Ουφ δεν ξέρω νομίζω θα πεδευτουμε πολύ για να πετύχουμε το σπορακι μας! 

Εσύ πήρες τις βιταμίνες για τον αντρουλη σ;;;

Αξίζει το παίδεμα! Είναι +- 2 μέρες από το τεστ ή την οωρρηξία, μην το πας πολύ αυστηρά γιατί για 1 μέρα μπορεί να χάσεις τον υπολογισμό. Ο οργανισμός μας δεν είναι τόσο προβλέψιμος, οπότε έχε τις επαφές και λίγο πιο μετά από αυτό που θεωρείς γόνιμες για να είσαι σίγουρα μέσα κάθε μήνα. Μου έχει πει γυναικολόγος ότι πολλές φορές η οωρρηξία γίνεται μετά τα συμπτώματα, αλλά εγώ να έρχομαι σε επαφή και πριν από αυτά και λίγο μετά αφού θα τελειώσουν.

πρίν από 47 λεπτά , Μάντη είπε:

Προσπαθώ να βρίσκω δικαιολογία για όλα τα συμπτώματα που "ίσως" έχω και λέω ίσως γτ νομίζω ότι είναι όλα στο μυαλό μου! Φοβάμαι ότι πάλι θα απογοητευτω..

Μετράμε από τη μέρα του θετικού τεστ ή από την επόμενη;;;

Μακάρι να μην σου χρειαστεί να τα ξαναυπολογίσεις όλα αυτά και να μας πεις αύριο τα ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Οκ αν όχι σήμερα αύριο πρωί; Τι λέει γι αυτό ο άντρας σου; Εξάλλου η χθεσινή επαφή σε καλύπτει για σήμερα (το σπέρμα ζει μέσα σου και περιμένει το ωάριο) αλλά αύριο κάντε μια επαναληψη!

Αξίζει το παίδεμα! Είναι +- 2 μέρες από το τεστ ή την οωρρηξία, μην το πας πολύ αυστηρά γιατί για 1 μέρα μπορεί να χάσεις τον υπολογισμό. Ο οργανισμός μας δεν είναι τόσο προβλέψιμος, οπότε έχε τις επαφές και λίγο πιο μετά από αυτό που θεωρείς γόνιμες για να είσαι σίγουρα μέσα κάθε μήνα. Μου έχει πει γυναικολόγος ότι πολλές φορές η οωρρηξία γίνεται μετά τα συμπτώματα, αλλά εγώ να έρχομαι σε επαφή και πριν από αυτά και λίγο μετά αφού θα τελειώσουν.

Μακάρι να μην σου χρειαστεί να τα ξαναυπολογίσεις όλα αυτά και να μας πεις αύριο τα ευχάριστα!

Κορίτσια δεν άντεξα έκανα τεστ αρνητικό... Πάμε για τον άλλο μήνα... Ευτυχώς που έχω ταξιδακι μπροστά Μ και θα μου κάνει λίγο καλό...

  • Λυπημένη/-ος 4

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Μάντη είπε:

Ευχαριστώ Τόνια μου! Σήμερα είμαι 15 από το θετικό άρα 14 από την ωορρηξία σωστά;;;;

Λογικά ναι. Τώρα μισή μέρα πάνω μισή μέρα κάτω μπορεί να σου αλλάξει την ημέρα.  Αν πχ έγινε η ωορρηξια μέσα στη νύχτα. Μην έχεις λοιπόν αυστηρά μια μέρα στο μυαλό σου.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσάκια τι κάνετε??? 

@Μάντη θα σε φαω λαχανο χααχχα μιας και εχεις πολλα τεστ δε στελνεθς και σε εμενα κανενα χαχαχα!!! Η αγωνία κορυφώνεται!! Οπως και να εχει δεν πέφτουμε!!! @alina80 αλινακιιιι!!! Μπορει κάποια απο αυτα που νιώθουμε να ειναι κατα φαντασιαν τις περισσότερες φορες αλλα και αυτα εχουν τη χαρη τους!! Τι να.κανουμε!!! @Dimitr@17 που εισαι?? Ασε τα σοκολατάκια αχαχαχα!!λεγε τι εχουμε??? @Nati85 βρε μηπως ολες νομίζουμε πως εχουμε γαστρεντερίτιδα και τελικά εχουμε σπορακια χχαχαα!!! (Ααααα φακες σήμερα:-() αχαχαχα!!

Εγώ παιδια μαλλον η φαντασια μου ειναι η πολύ θέληση η δεν ειχα παρατηρήσει παλι εχω φλεβες στο στήθος!!! Το ξερω το ξερω ειναι σχεδόν αδύνατο με μια επαφη να πιασαμε το μπεμπέ και πως μονο αν ειχα αντρα τον Jack Norris θα γινόταν αλλα εχω ελπιδες η χαζη ααχαχααα!! @Τονι@ μπας και εκανε τεστ η αδερφη σου???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσάκια τι κάνετε??? 

@Μάντη θα σε φαω λαχανο χααχχα μιας και εχεις πολλα τεστ δε στελνεθς και σε εμενα κανενα χαχαχα!!! Η αγωνία κορυφώνεται!! Οπως και να εχει δεν πέφτουμε!!! @alina80 αλινακιιιι!!! Μπορει κάποια απο αυτα που νιώθουμε να ειναι κατα φαντασιαν τις περισσότερες φορες αλλα και αυτα εχουν τη χαρη τους!! Τι να.κανουμε!!! @Dimitr@17 που εισαι?? Ασε τα σοκολατάκια αχαχαχα!!λεγε τι εχουμε??? @Nati85 βρε μηπως ολες νομίζουμε πως εχουμε γαστρεντερίτιδα και τελικά εχουμε σπορακια χχαχαα!!! (Ααααα φακες σήμερα:-() αχαχαχα!!

Εγώ παιδια μαλλον η φαντασια μου ειναι η πολύ θέληση η δεν ειχα παρατηρήσει παλι εχω φλεβες στο στήθος!!! Το ξερω το ξερω ειναι σχεδόν αδύνατο με μια επαφη να πιασαμε το μπεμπέ και πως μονο αν ειχα αντρα τον Jack Norris θα γινόταν αλλα εχω ελπιδες η χαζη ααχαχααα!! @Τονι@ μπας και εκανε τεστ η αδερφη σου???

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...

Ξέσπασε και μετά σήκω και πάλι. Είναι αποδεκτό να θες να μην εξηγείς σε κανέναν, πες μια δικαιολογία ότι είσαι αδιάθετη και κάτι τέτοιο και όταν είσαι καλύτερα μπορείς να το μοιραστείς αν θες με κάποιον δικό σου. Ίσως σε ξελαφρύνει. Αν το βγάλεις από το μυαλό σου και περιορίσεις το άγχος θα δεις τότε θα γίνει! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν άντεξα.. στεναχωρέθηκα πολυ.. και το ποιο δύσκολο είναι ότι όλοι με ρωτάνε τι έχεις και τι έχεις. Βαρέθηκα να λέω δικαιολογίες... Δεν ξέρω είμαι έτοιμη να τα παρατήσω με το θέμα μωρό.. να ασχοληθώ με άλλα πράγματα και αν μας το δώσει ο Θεός μας το έδωσε. Απ' το πρωί χτυπάνε τα τηλέφωνα η πεθερά μ η αδερφή Μ όλοι να με ρωτάνε τι έχω και κάθομαι μέσα στο σπίτι κουραστικά...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φυσιολογικό ειναι η απογοήτευση ποια δεν απογοητεύεται μετα απο ενα αρνητικο τεστ η μολις δουμε αιμα!! Ολεςςς!!! Και οποια πει δεν στεναχωριέται λεει ψεμματα! Δεν θα αφησεις τιποτα!! Τωρα αρχισες θα παρει ο αντρουλης σου τις βιταμηνες και θα δεις σηντομα θα έρθει το θετικο τεστακι!! Οποια δεν θελει ενα μωρο δυσκολα θα καταλαβει γιατι στεναχωριομαστε τοσο!! Προσπαθησε ενδιεσα να κανεις και πράγματα να απασχολεις το μυαλό σου!! Και εγω στην αρχη καθομιυν σπιτι και περιμενα τοτε δεν.δούλευα και ολη μου η ενια ηταν να μη μου ερθει περιοδο τουλαχιστον και τωρα μου ερχερ περιοδο αλλα ξεκινησα δουλευω και δεν το σκέφτομαι συχνά!! Μη σκύβεις το κεφαλι ειπαμε θα τα καταφέρουμε με τον εναν η τον αλλο τροπο!!! Οπως και να εχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...