Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Τι είναι καταστολή με averkap? Για τεχνητό κύκλο? Βγαίνουν περισσότερα ωάρια? Πωπώ κι εμένα μου φάνηκαν παρά πολλές!

      Κανεις πρώτα καταστολή και μετά διέγερση. Είναι διαφορετικό πρωτόκολλο. Σε εμένα βγήκαν περισσότερα. Οι 300 μονάδες σε προηγούμενα πρωτόκολλα δεν μου έφταναν. Και εμένα πολλές μου φαίνονται αλλά τόσες χρειάζεται ο οργανισμός μου για να βγάλει πολλά και ποιοτικά. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, σας διαβαζω αλλα δεν μπορούσα να στειλω λόγω όρων. Σημερα με αποσύνδεσαν. Τωρα περιμενουμε τυχόν συσπάσεις για μου χορηγούν τα αντίστοιχα φαρμακα. Γενικα ειμαι πολυ καλα αλλα παρα πολυ αγχωμενη. Δεν ξερω τι αλλο θα μου συμβεί πραγματικα. 

Μπραβο @Dwroulita85 μου!!! Οτι και να συμβει θα το ξεπερασουμε. Εισαι σε καλα χερια!!! 

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, butterfly1986 είπε:

Αχ τώρα με έβαλες σε υποψίες. Λες να μου έχει πέσει κι εμένα? Σαν κι εσένα κι εγώ με το ζόρι τρώω κρέας κι εδώ και καμιά βδομάδα όταν βγαίνω έξω στη ζέστη έχω αισθανθεί αρκετές φορές ζάλη ή ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω καλά. Σα να μην φτάνει το οξυγόνο. Όταν είμαι σε δροσιά όλα είναι μια χαρά.

Κι εγώ θα ήθελα να θηλάσω τα διδυμάκια και προσπαθώ να διαβάσω συμβουλές απο παλιές μανούλες. Κάποιες λένε το κάνουν ταυτόχρονα και άλλες ότι κάνουν το εναλλάξ. Δηλάη το ένα μωράκι στο στήθος και το άλλο πάλι δικό τους γάλα που έχουν αντλήσει αλλά με μπιμπερό και την επόμενη φορά αντίστροφα. Επίσης λένε ότι καλύτερο για εξοικονόμηση χρόνου σε αυτή την περίπτωση είναι το ηλεκτρικό θήλαστρο διπλής άντλησης.Αχ δεν ξέρω!!! Ελπίζω να τα καταφέρουμε !

Κάνε εξετάσεις κορίτσι μου. Εγώ έχω κ θέματα με τον θυροειδη που προκαλεί αυτά τα συμπτώματα στην ζέστη.  Αλλά εγώ ούτε στην σκιά δεν έχω οξυγόνο. Θέλω κλιματιστικό πάνω από το κεφάλι μου κ ας πονάει  μετά το κεφάλι. 

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, σας διαβαζω αλλα δεν μπορούσα να στειλω λόγω όρων. Σημερα με αποσύνδεσαν. Τωρα περιμενουμε τυχόν συσπάσεις για μου χορηγούν τα αντίστοιχα φαρμακα. Γενικα ειμαι πολυ καλα αλλα παρα πολυ αγχωμενη. Δεν ξερω τι αλλο θα μου συμβεί πραγματικα. 

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά! Είσαι σε καλά χέρια. 

Κορίτσια έχει λίγες ημέρες που ξεκίνησε μια ΚΑΟΥΡΑ  . Παναγία μου . Πυρκαγιά στον οισοφάγο.  Αυτά είχα τον τελευταίο μήνα στον γιο μου. Τώρα γιατί άρχισα από τόσο νωρίς. Προς το παρών μόνο το γάλα με ηρεμεί.  Εσείς έχετε?

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??? Εγω μια χαρα, σας παρακολουθω αλλα δεν εχω καθολου χρονο να σας γραψω. Αρχικα να ευχηθω στη Dwroulita περαστικα και χαιρομαι πολυ που εισαι καλα. Η σκεψη μας και η αγαπη μας ειναι μαζι σου. 

Βρε κοριτσια εγω δεν αισθανομαι τπτ και ανησυχω. Σαν να μην ειμαι εγκυος. Ουτε καουρες, ουτε κινησεις του μωρου, ουτε κοιλια εχω τπτ. Αφου παω συνεχεια στον ντοκτορ επειδη δουλευω ολη μερα και νομιζω οτι επιβαρυνω το εμβρυο και μου λεει μπραβο κοριτσι μου ολα τελεια και τον ρωταω σιγουρα γιατρε. Την περασμενη εβδομαδα ηταν τοσο πολυ υπερκινητικο στον υπερηχο . Κουνουσε με μανια χερια ποδια, μια γυριζε πλατη μια ξανα παλι μπροστα. Μου λεει ο γιατρος οπα απο τωρα ζωηρο. Αλλα παρολα αυτα δεν μου ειπε τι παιδακι ειναι. Αυταααα τα νεα μου .

Φιλακια σε ολες

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Δωρουλιτα μου, πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα! Τιποτε αλλο να μην συμβει

Εγω εξακουλουθω να ειμαι μια χαρα και να μην αισθανομαι τιποτα.Περιμενω πως κ πως το ραντεβου παλι με το γιατρο:)

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , tina26 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??? Εγω μια χαρα, σας παρακολουθω αλλα δεν εχω καθολου χρονο να σας γραψω. Αρχικα να ευχηθω στη Dwroulita περαστικα και χαιρομαι πολυ που εισαι καλα. Η σκεψη μας και η αγαπη μας ειναι μαζι σου. 

Βρε κοριτσια εγω δεν αισθανομαι τπτ και ανησυχω. Σαν να μην ειμαι εγκυος. Ουτε καουρες, ουτε κινησεις του μωρου, ουτε κοιλια εχω τπτ. Αφου παω συνεχεια στον ντοκτορ επειδη δουλευω ολη μερα και νομιζω οτι επιβαρυνω το εμβρυο και μου λεει μπραβο κοριτσι μου ολα τελεια και τον ρωταω σιγουρα γιατρε. Την περασμενη εβδομαδα ηταν τοσο πολυ υπερκινητικο στον υπερηχο . Κουνουσε με μανια χερια ποδια, μια γυριζε πλατη μια ξανα παλι μπροστα. Μου λεει ο γιατρος οπα απο τωρα ζωηρο. Αλλα παρολα αυτα δεν μου ειπε τι παιδακι ειναι. Αυταααα τα νεα μου .

Φιλακια σε ολες

Όλα θα συμβούν σύντομα μην ανησυχείς! Κ εμείς που η κοιλιά έχει γίνει ήδη τεράστια καλύτερες είμαστε νομίζεις; χαχαχα

@Elpidaaa Εγώ έχω καουρες αλλά επειδή θυμάμαι πως ήμουν στον 9ο, Τώρα είναι σχετικά ήπιες. Στον 9ο Στην κόρη μου τα είχα δει όλα, μου ανέβαινε γαστρικο υγρό στο στόμα φαντάσου κ είναι ΑΗΔΙΑ. Αχχχχ τι ευχάριστα έχουμε να ζήσουμε.

@Dwroulita85 οι σκέψεις μου μαζί σου κορίτσι μου. Έχε πίστη κ ο,τι έρθει θα το αντιμετωπίσεις. 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , tina26 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε??? Εγω μια χαρα, σας παρακολουθω αλλα δεν εχω καθολου χρονο να σας γραψω. Αρχικα να ευχηθω στη Dwroulita περαστικα και χαιρομαι πολυ που εισαι καλα. Η σκεψη μας και η αγαπη μας ειναι μαζι σου. 

Βρε κοριτσια εγω δεν αισθανομαι τπτ και ανησυχω. Σαν να μην ειμαι εγκυος. Ουτε καουρες, ουτε κινησεις του μωρου, ουτε κοιλια εχω τπτ. Αφου παω συνεχεια στον ντοκτορ επειδη δουλευω ολη μερα και νομιζω οτι επιβαρυνω το εμβρυο και μου λεει μπραβο κοριτσι μου ολα τελεια και τον ρωταω σιγουρα γιατρε. Την περασμενη εβδομαδα ηταν τοσο πολυ υπερκινητικο στον υπερηχο . Κουνουσε με μανια χερια ποδια, μια γυριζε πλατη μια ξανα παλι μπροστα. Μου λεει ο γιατρος οπα απο τωρα ζωηρο. Αλλα παρολα αυτα δεν μου ειπε τι παιδακι ειναι. Αυταααα τα νεα μου .

Φιλακια σε ολες

Να χαίρεσαι Αφού νιώθεις τόσο Καλά.Πόσων εβδ. είσαι?Εγώ από την μέρα που έκανα την αμνιοπαρακεντηση (παρασκευη)το ένιωσα έντονα, μετά ελαχιστα έως καθόλου για 4 μέρες και εχτές και σήμερα ένας υπέροχος χαμός.Και τώρα Τώρα που γράφω.Τα ξημερώματα ξύπνησα για τουαλετα και μετά πάλι τρικυμία!καλομελετα και έρχεται κοριτσάκι!

@Elpidaaa καουρες δεν έχω και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα 16 μέρες πριν γεννήσω.Βοηθάει λέει να πίνουμε ένα κουταλάκι λεμόνι σε ένα ποτήρι νερο

πρίν από 5 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Μπραβο Δωρουλιτα μου, πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα! Τιποτε αλλο να μην συμβει

Εγω εξακουλουθω να ειμαι μια χαρα και να μην αισθανομαι τιποτα.Περιμενω πως κ πως το ραντεβου παλι με το γιατρο:)

Μια χαρά και εσύ !!!Ποτέ έχεις ραντεβού ?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ERIANTON είπε:

Να χαίρεσαι Αφού νιώθεις τόσο Καλά.Πόσων εβδ. είσαι?Εγώ από την μέρα που έκανα την αμνιοπαρακεντηση (παρασκευη)το ένιωσα έντονα, μετά ελαχιστα έως καθόλου για 4 μέρες και εχτές και σήμερα ένας υπέροχος χαμός.Και τώρα Τώρα που γράφω.Τα ξημερώματα ξύπνησα για τουαλετα και μετά πάλι τρικυμία!καλομελετα και έρχεται κοριτσάκι!

@Elpidaaa καουρες δεν έχω και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα 16 μέρες πριν γεννήσω.Βοηθάει λέει να πίνουμε ένα κουταλάκι λεμόνι σε ένα ποτήρι νερο

Μια χαρά και εσύ !!!Ποτέ έχεις ραντεβού ?

Εχω ραντεβου 26 Ιουλιο.Δεν περνουν οι ημερες.

Πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα μετα την αμνιοπαρακεντηση!!Αχ τι ωραια που νιωθεις το μωρο σου!!!!!Θελω κ εγω!!!!!!


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω λίγο δυσπεψία αλλά καούρες όχι ιδιαίτερα θα έλεγα, εδώ και μερικές μέρες την νιώθω καθημερινά και κάπως έντονα από την μια πλευρά κυρίως απόγευμα μετά το φαγητό! Γενικά είναι εδώ και μου το δείχνει :-) Ένα μικρό πρόβλημα με τον ύπνο εμφανίστηκε πάλι που είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης και άρχισαν να πριζονται τα πόδια μου με τις ζέστες! @Dwroulita85 περαστικά  να είναι για εσένα και το μωρό και ολα καλά !


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!!

 @AlziraΓια τα πρησμένα πόδια...

Γενικά κουράζεσαι με ορθοστασια?Το αλάτι πρόσεξε και που και που μετρά και την πίεσή σου.Έτσι για να αποκλείεις αυτό το ενδεχόμενο.Εγώ έχω άλλο πρόβλημα με τον ύπνο βλέπω εφιάλτες συνέχεια.Είδα ότι είχα αιμορραγία και ξύπνησα χάλια.έκλαιγα στον ύπνο μου.ουφ ουφ 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Θα προσπαθήσω να..."catch up" με τα μηνύματα που διάβασα...

@ERIANTON Άρχισα ΕΓΩ να βλέπω εφιάλτες! Που συνήθως και σε στεσαρισμενες περιοδους βλεπω σουρεαλιστικά , ο,τι να 'ναι όνειρα! Και το πρωι ειμαι κουρασμένη , με κομμενα γονατα μετα απο εφιάλτη...

@Dwroulita85 Όμορφα!Να σαι καλα απο δω και πέρα! Χαιρετισμούς στο μωράκι!

Για το θηλασμό: (δε διάβασα οοοολα τα μηνύματα, ισως κατι μου ξέφυγε)

Ειναι επιλογή της καθε μαμάς τι θα κάνει, ανάλογα με τις ανάγκες και τις δυνατότητες της. Απλα σκεφτομουν απο πάντα οτι... είμαστε θηλαστικά, γι'αυτο φτιαχτηκαμε ρε παιδί μου. Δε μπορείς να μην το προσπαθήσεις καθόλου... Γιατί ειναι αναμφισβήτητα καλο για το μωρό. 

Εγώ θήλασα 12 μήνες, αλλα δεν το ξεκίνησα "σκληροπυρηνικα".Τύπου θα το θηλασω μέχρι 10 χρονών, θα θηλάζω δημόσια και θα το δείχνω κλπ. Απλα πηγε καλα ο θηλασμός και απο ενα σημείο και μετα ήταν πιο ευκολο να συνεχίσουμε παρα να σταματήσουμε. Ηταν και το θέμα μιας αλλεργίας που ειχε εμφανίσει στο Almiron και το αντιαλλεργικο γαλα το παραγγελναμε απο φαρμακείο με 24€ τα 400ml!!! Κρατούσε 6 μέρες μονο! 

Ευτυχώς δεν ειχε θεμα με το γάλα μεγαλώνοντας.

Θα γραψω ξανα για θηλαστρα κλπ.(οχι διαφήμιση βέβαια...)

  • Μου αρέσει 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON προσπάθησα να μειώσω το αλάτι αλλά γενικά είμαι υποτασικη οπότε μου έπεφτε ακόμη περισσότερο και είχα ζαλάδες οπότε μου είπε ο γιατρός να τρώω κανένα κρακερακι. Μάλλον υπομονή μόνο :-( .

Εφιάλτες έχω κυρίως πριν τα ραντεβού μου με τον γιατρό που ανησυχώ και έχουν σχέση με το μωρό μου.

για το θηλασμό σκέφτομαι ότι θα προσπαθήσω αλλά μεγάλες δηλώσεις προτιμώ να μην κάνω ελπίζω να είμαστε καλά και να μπορέσουμε να θηλάζουμε ! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Alzira είπε:

@ERIANTON προσπάθησα να μειώσω το αλάτι αλλά γενικά είμαι υποτασικη οπότε μου έπεφτε ακόμη περισσότερο και είχα ζαλάδες οπότε μου είπε ο γιατρός να τρώω κανένα κρακερακι. Μάλλον υπομονή μόνο :-( .

Εφιάλτες έχω κυρίως πριν τα ραντεβού μου με τον γιατρό που ανησυχώ και έχουν σχέση με το μωρό μου.

για το θηλασμό σκέφτομαι ότι θα προσπαθήσω αλλά μεγάλες δηλώσεις προτιμώ να μην κάνω ελπίζω να είμαστε καλά και να μπορέσουμε να θηλάζουμε ! 

Ευτυχώς τότε δέν  είναι το πρήξιμο από πίεση.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...