Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Dwroulita85 Καλή δύναμη κορίτσι μου! Εύχομαι για όλες μας να τελείωσαν τα βιαστικά μωράκια κ να φτάσουμε όλες μαζί στον 9ο.

Θα ρωτήσω πάλι: η @Rena87 μας τι απέγινε; ελπίζω να είναι καλα κ να κάνει διακοπές!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλη Κυριακή! 

@ERIANTON Θεού θέλοντος και wifi ή σήματος επιτρέποντος θα μπαίνω!

Έχω ραντεβού με γιατρό στην Κεφαλονιά , γνωστό του γιατρού μου για το τακτικό ραντεβού του μγνα την άλλη εβδομάδα. Εχω φορτωσει μια σακούλα σιδηρο, ασβεστια κλπ οοοοολα της οικοδομής! :?

Πρωτη χρονιά χωρις καροτσι για τον μικρό. Να μαστε καλα όλοι του χρόνου θα φευγουμε διακοπές με 500 κλαπατσιμπαλα...βραστηρες, καρότσια, μπιμπερό, θηλαστρα... :shock:

@IoannaMas @Elpidaaa Εσείς είστε ακομα σε αυτό το mood βέβαια...

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλημέρα και καλη Κυριακή! 

@ERIANTON Θεού θέλοντος και wifi ή σήματος επιτρέποντος θα μπαίνω!

Έχω ραντεβού με γιατρό στην Κεφαλονιά , γνωστό του γιατρού μου για το τακτικό ραντεβού του μγνα την άλλη εβδομάδα. Εχω φορτωσει μια σακούλα σιδηρο, ασβεστια κλπ οοοοολα της οικοδομής! :?

Πρωτη χρονιά χωρις καροτσι για τον μικρό. Να μαστε καλα όλοι του χρόνου θα φευγουμε διακοπές με 500 κλαπατσιμπαλα...βραστηρες, καρότσια, μπιμπερό, θηλαστρα... :shock:

@IoannaMas @Elpidaaa Εσείς είστε ακομα σε αυτό το mood βέβαια...

Να περασετε ομορφα!!! Σου ειπε τιποτα ο γιατρος για τη θαλασσα π.χ. να μη μπαινεις αν ειναι κρυα; Γιατι εμενα δε μου ειπε και ξεχασα και να ρωτησω.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Να περασετε ομορφα!!! Σου ειπε τιποτα ο γιατρος για τη θαλασσα π.χ. να μη μπαινεις αν ειναι κρυα; Γιατι εμενα δε μου ειπε και ξεχασα και να ρωτησω.

Καλημέρα! Εγώ που ρώτησα παντως για θάλλασσα δεν μου είπε τίποτα. Μόνο το αυτονόητο. Να είναι δηλαδή καθαρή. Οπότε ήδη έχω κάνει μερικά μπανάκια! Αλλά είναι και στο γιατρό. Μου κάνει εντύπωση πχ που σε φίλη μου ογιατρός της είχε πει να μην κάνει καθολου μπάνια το καλοκαίρι. Βέβαια ήταν στον 7 μήνα και δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο....

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλημέρα! Εγώ που ρώτησα παντως για θάλλασσα δεν μου είπε τίποτα. Μόνο το αυτονόητο. Να είναι δηλαδή καθαρή. Οπότε ήδη έχω κάνει μερικά μπανάκια! Αλλά είναι και στο γιατρό. Μου κάνει εντύπωση πχ που σε φίλη μου ογιατρός της είχε πει να μην κάνει καθολου μπάνια το καλοκαίρι. Βέβαια ήταν στον 7 μήνα και δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο....

Εμενα μου ειπε να κανω, σε νησι βεβαια παντα και δεν το περιμενα γιατι ημουν στο κρεβατι κι ακομη δηλαδη δεν κανω τιποτα ολη μερα ξαπλωμενη η καθιστη. Αλλα διαβαζω στο ιντερνετ σε πολλα που γραφουν δεν κανει κρυα θαλασσα γιατι κανει συστολες η μητρα και δε μου ειπε κατι, βεβαια κι εγω δε σκεφτηκα να ρωτησω. Σημερα που ηταν κρυα μπηκα ελαχιστα, δεν κολυμπησα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανετε κοριτσια; εμεις εδω μουλιασαμε απο τη βροχή. Μονο εγω το ευχαριστιέμαι νομιζω. 

Εχετε υπόψιν σας κατι για τον αυχένα; με ποναει παρα παρα πολυ κ μου φερνει ζαλη. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Τι κανετε κοριτσια; εμεις εδω μουλιασαμε απο τη βροχή. Μονο εγω το ευχαριστιέμαι νομιζω. 

Εχετε υπόψιν σας κατι για τον αυχένα; με ποναει παρα παρα πολυ κ μου φερνει ζαλη. 

Κι εγω τελη Μαϊου με αρχες Ιουνιου δε θυμαμαι ακριβως που εκανε ολο καταιγιδες ειχα τρελαθει απ' τη χαρα μου. Μου αρεσει η βροχη ετσι κι αλλιως, αλλα ημουν και στο κρεβατι τοτε οποτε ενας λογος παραπανω. Τωρα που θελω να κανω κανενα μπανακι κι εχει τρελαθει στον αερα και ειναι κρυα η θαλασσα δε μ' αρεσει και τοσο. :-P

Για τον αυχενα δεν ξερω κατι. Εγω συνηλθα λιγο οταν πηρα ενα μαξιλαρι απο ΙΚΕΑ (κι αλλου εχουν) που παιρνει υποτιθεται το σχημα του κεφαλιου. Τοσο καιρο ξαπλα μ' αυτο το μαξιλαρι, δε με πειραξε καθολου.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι ωραία που είναι με βροχούλα κ δροσιά χωρίς  τα κλιματιστικά.  

@Dwroulita85 μπράβο κορίτσι μου θα φτάσεις κ παραπάνω από 30 . Το έχουμε δει πολλές φορές  . 

@gaidaki Ναι κορίτσι μου δεν θα έχω αλλαγές...ουτε στα έπιπλα ούτε στα καρότσια.  Μόνο τα βρεφικά θα βγουν . Αχ πόσο Ανυπομονώ να τα τακτοποιήσω.  Μόλις μάθω το φύλο θα φτιάξω τα ρουχαλάκια  . Τι να μάθω δηλαδή; απλά να το επιβεβαιώσω ότι είναι αγόρι  χεχεχε . Πάλι είδα 3 όνειρα ... γέννησα αγοράκι ήταν το θέμα κ τίποτα άλλο :-D 

Κορίτσια αυτήν την εβδομάδα πιο πολύ τα βράδια επειδή κάθομαι μάλλον νιώθω τα ποδαράκια του μωρου κάτω κάτω να με γαργαλανε.  Ακριβώς όπως στον γιο μου. 

  • Μου αρέσει 2

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πως ς είστε? 

Δωρουλιτα μου εγω πήρα ορθοπεδικο μαξιλάρι. Ειναι σκληρό έχει ενα βαθουλομα για το κεφάλι στην μέση. Ειναι πολυ καλο και τσιμπάει ολίγον η τιμή 80 ευρώ.  Τώρα εκεί σίγουρα υπάρχει αλλά από που δεν έχω ιδέα. 

Έβλεπα κι εγω περίεργο όνειρο εψες και ελπίζω να βγει σε καλό ή απλά να είναι της εγκυμοσύνης. 

Ασε κοριτσάκια μου που ξύπνησα και έβλεπα ενα γατο στο σπίτι που μόνο εγω τον έβλεπα. Ήταν άσπρος κι είχε πανω του λιγο μαύρο. Και ενώ ηταν κλειστά παντου ο άντρας μου εψαξε παντού κ δεν βρήκε γατο αλλά ούτε τον είδε που του έλεγα.  

Της Αγίας Μαρίνας σήμερα, δοξασμένο το όνομα της και βοήθεια μας να μας πάνε όλα καλα. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!! Εγω σημερα εχω ρεπο και καθομαι επιτελους με το παιδακι μου αγκαλιτσα. Τι ωραια που ειναι καιρο ειχα να καθησω στον καναπε. Σηκωθηκα πρωι πρωι και πηγα για εξετασεις αιματος και καλλιεργεια κολπικου υγρου. Τι αβολη εξεταση που ειναι αυτη παναγια μου, δεν ξερω αλλα εγω προσωπικα νιωθω πολυ ασχημα εκεινη την ωρα. Και μετα μου λεει ο γιατρος αντε να πουμε ενα καλημερα στο μωρακι σου να χαλαρωσεις λιγο. Κοιταζε απο εδω κοιταζε απο εκει και στο τελος μου λεει να πεις του γιου σου οτι μαζι θα κανουνε παρεα και θα παιζουνε με τα παιχνιδια του. Δηλαδη του λεω ειναι αγορι??  Αααα μου λεει θα σου πω στα σιγουρα τελος του μηνα που υα ξαναερθεις. Αυταααα τα νεα μου φιλακιααααα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Καλημέρα πως ς είστε? 

Δωρουλιτα μου εγω πήρα ορθοπεδικο μαξιλάρι. Ειναι σκληρό έχει ενα βαθουλομα για το κεφάλι στην μέση. Ειναι πολυ καλο και τσιμπάει ολίγον η τιμή 80 ευρώ.  Τώρα εκεί σίγουρα υπάρχει αλλά από που δεν έχω ιδέα. 

Έβλεπα κι εγω περίεργο όνειρο εψες και ελπίζω να βγει σε καλό ή απλά να είναι της εγκυμοσύνης. 

Ασε κοριτσάκια μου που ξύπνησα και έβλεπα ενα γατο στο σπίτι που μόνο εγω τον έβλεπα. Ήταν άσπρος κι είχε πανω του λιγο μαύρο. Και ενώ ηταν κλειστά παντου ο άντρας μου εψαξε παντού κ δεν βρήκε γατο αλλά ούτε τον είδε που του έλεγα.  

Της Αγίας Μαρίνας σήμερα, δοξασμένο το όνομα της και βοήθεια μας να μας πάνε όλα καλα. 

Καλημερα μαρακι μου. Η Αγία μαρίνα να βοηθάει ολα τα παιδακια του κόσμου. Μεγαλη η χαρις της. 

Φαντασου πήραμε απο τα μιντιαστρομ ενα πανάκριβο. 3πλασια τιμή απ αυτη που μου λες κ τιποτα. Ειναι η ακινησία πολυ δύσκολο πραγμα για τον αυχένα. Ειχα κ ευαισθησία λόγο διαβάσματος κ σπουδών τοσα χρονια κ απο το σχολείο που καθόμουν σε μικρά τραπεζάκια κ καρεκλιτσες για να μαι πιο κοντα στα παιδακια. Ολη την ωρα ανακατεύομαι. Ο γιατρος μου ειπε να κάθομαι λιγο αλλα νοιωθω το βαροσ Κ η μικρούλα κάθεται στα ράμματα. Την νοιωθω παρα πολυ κ φοβαμαι μην γινει κατι. Δεν πειραζει ας ειναι τη μικρούλα καλα κ ολα θα τα ξεπεράσω. 

Μονο την παρασκευη αγχώνομαι. Εχω ραντεβου. Αναγκαστικά πρεπει να με βλεπει με κολποδιαστολεα. Κ η απόσταση με το αυτοκινητο 40 λεπτα κ εχει πολυ κίνηση τωρα εδω χαλκιδικη- θεσσαλονικη κ η εξεταση με στεναχωρεί. 

Εκανα κ ταμα κοριτσια. Στην παναγια της Τήνου. Ολη μερα κομποσκοινακι στην παναγια μας κ παράκληση που την κανει η μαμά μου γονατιστή γιατι ακομα ζαλίζομαι. Κ για σας προσεύχομαι γιατι η καθεμια εχει τον αγώνα της. 

  • Μου αρέσει 5

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!!

Τι όμορφη μέρα είναι αυτή?

@Elpidaaa συμμερίζομαι την χαρά σου για τον καιρό !!!

@tina26 Η εξέταση είναι άβολη όντως ειδικά εγώ που νόμιζα ότι μου έγραψε καλλιέργεια ούρων  και μου είπε να βγάλω το παντελόνι μου η μικροβιολόγος και είδε το δάσος του Σέιχ ΣΟΥ.Της είπα συγγνώμη και γέλαγε.τεσπα στο point!Νομίζω ότι ο Δεκέμβρης θα βγάλει περισσότερα αγόρια Καλά να είναι όλα τα παιδάκια αγοράκια κοριτσακια.Όλα τελεια!Και ένα τραγουδάκι αφιερωμένο για τις αγοροεγκυουλες!

 

πρίν από 15 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα μαρακι μου. Η Αγία μαρίνα να βοηθάει ολα τα παιδακια του κόσμου. Μεγαλη η χαρις της. 

Φαντασου πήραμε απο τα μιντιαστρομ ενα πανάκριβο. 3πλασια τιμή απ αυτη που μου λες κ τιποτα. Ειναι η ακινησία πολυ δύσκολο πραγμα για τον αυχένα. Ειχα κ ευαισθησία λόγο διαβάσματος κ σπουδών τοσα χρονια κ απο το σχολείο που καθόμουν σε μικρά τραπεζάκια κ καρεκλιτσες για να μαι πιο κοντα στα παιδακια. Ολη την ωρα ανακατεύομαι. Ο γιατρος μου ειπε να κάθομαι λιγο αλλα νοιωθω το βαροσ Κ η μικρούλα κάθεται στα ράμματα. Την νοιωθω παρα πολυ κ φοβαμαι μην γινει κατι. Δεν πειραζει ας ειναι τη μικρούλα καλα κ ολα θα τα ξεπεράσω. 

Μονο την παρασκευη αγχώνομαι. Εχω ραντεβου. Αναγκαστικά πρεπει να με βλεπει με κολποδιαστολεα. Κ η απόσταση με το αυτοκινητο 40 λεπτα κ εχει πολυ κίνηση τωρα εδω χαλκιδικη- θεσσαλονικη κ η εξεταση με στεναχωρεί. 

Εκανα κ ταμα κοριτσια. Στην παναγια της Τήνου. Ολη μερα κομποσκοινακι στην παναγια μας κ παράκληση που την κανει η μαμά μου γονατιστή γιατι ακομα ζαλίζομαι. Κ για σας προσεύχομαι γιατι η καθεμια εχει τον αγώνα της. 

Αγάπη μου Όλα Καλά θα πάνε γιατί "στο χρωστάει" Η πεθερά μου πήγε το Σαββατο και μου έφερε λαδάκι από την Τηνο εύχομαι να σε αξιώσει η Παναγιά να κάνεις το ταμα σου.

@Marigula μου τι έγινε με την γάτα τελικά?Έχετε γάτες Γενικά και παίζει να μπήκε στο σπίτι ή από το πουθενά.Από όσο κατάλαβα στον ξύπνιο σου ήταν αυτό και όχι όνειρο Ε?

 

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...