Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!!!

Τι όμορφη μέρα είναι αυτή?

@Elpidaaa συμμερίζομαι την χαρά σου για τον καιρό !!!

@tina26 Η εξέταση είναι άβολη όντως ειδικά εγώ που νόμιζα ότι μου έγραψε καλλιέργεια ούρων  και μου είπε να βγάλω το παντελόνι μου η μικροβιολόγος και είδε το δάσος του Σέιχ ΣΟΥ.Της είπα συγγνώμη και γέλαγε.τεσπα στο point!Νομίζω ότι ο Δεκέμβρης θα βγάλει περισσότερα αγόρια Καλά να είναι όλα τα παιδάκια αγοράκια κοριτσακια.Όλα τελεια!Και ένα τραγουδάκι αφιερωμένο για τις αγοροεγκυουλες!

 

Αγάπη μου Όλα Καλά θα πάνε γιατί "στο χρωστάει" Η πεθερά μου πήγε το Σαββατο και μου έφερε λαδάκι από την Τηνο εύχομαι να σε αξιώσει η Παναγιά να κάνεις το ταμα σου.

@Marigula μου τι έγινε με την γάτα τελικά?Έχετε γάτες Γενικά και παίζει να μπήκε στο σπίτι ή από το πουθενά.Από όσο κατάλαβα στον ξύπνιο σου ήταν αυτό και όχι όνειρο Ε?

 

Στο ξυπνιο μου ηταν Ειρήνη μου. Είχα ξυπνήσει κατά τις 7 κ παίζαμε με την κορη μου στο κρεβάτι κ αυτο έγινε κατα τις 7.30. Έχει η γειτονιά μας γατους αλλά γενικά δεν μπαίνουν σπίτι. Γι αυτό μας έκανε εντύπωση. 

Εχω ανοίξει όλο το σπίτι παράθυρα πορτες να φύγει, γενικά όμως δεν τον ξαναείδα. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Marigula είπε:

Στο ξυπνιο μου ηταν Ειρήνη μου. Είχα ξυπνήσει κατά τις 7 κ παίζαμε με την κορη μου στο κρεβάτι κ αυτο έγινε κατα τις 7.30. Έχει η γειτονιά μας γατους αλλά γενικά δεν μπαίνουν σπίτι. Γι αυτό μας έκανε εντύπωση. 

Εχω ανοίξει όλο το σπίτι παράθυρα πορτες να φύγει, γενικά όμως δεν τον ξαναείδα. 

Μπας και μπήκε βγήκε?Τι άλλο να ήταν?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όντως βλακεία η διαδικασία με την εξεταση κολπικου υγρου. Ελπιζω να τη χρειαστώ μονο μια φορα οπως προβλέπεται, γιατι στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα... συχνα πυκνα μύκητες και ψαχνομουν, οπως και στη ζωη μου πριν τα μωρα.

@Dwroulita85 Ευχομαι μονο καλα να ακουσεις στο ραντεβού με το γιατρό!

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Καλημερα μαρακι μου. Η Αγία μαρίνα να βοηθάει ολα τα παιδακια του κόσμου. Μεγαλη η χαρις της. 

Φαντασου πήραμε απο τα μιντιαστρομ ενα πανάκριβο. 3πλασια τιμή απ αυτη που μου λες κ τιποτα. Ειναι η ακινησία πολυ δύσκολο πραγμα για τον αυχένα. Ειχα κ ευαισθησία λόγο διαβάσματος κ σπουδών τοσα χρονια κ απο το σχολείο που καθόμουν σε μικρά τραπεζάκια κ καρεκλιτσες για να μαι πιο κοντα στα παιδακια. Ολη την ωρα ανακατεύομαι. Ο γιατρος μου ειπε να κάθομαι λιγο αλλα νοιωθω το βαροσ Κ η μικρούλα κάθεται στα ράμματα. Την νοιωθω παρα πολυ κ φοβαμαι μην γινει κατι. Δεν πειραζει ας ειναι τη μικρούλα καλα κ ολα θα τα ξεπεράσω. 

Μονο την παρασκευη αγχώνομαι. Εχω ραντεβου. Αναγκαστικά πρεπει να με βλεπει με κολποδιαστολεα. Κ η απόσταση με το αυτοκινητο 40 λεπτα κ εχει πολυ κίνηση τωρα εδω χαλκιδικη- θεσσαλονικη κ η εξεταση με στεναχωρεί. 

Εκανα κ ταμα κοριτσια. Στην παναγια της Τήνου. Ολη μερα κομποσκοινακι στην παναγια μας κ παράκληση που την κανει η μαμά μου γονατιστή γιατι ακομα ζαλίζομαι. Κ για σας προσεύχομαι γιατι η καθεμια εχει τον αγώνα της. 

Κοριτσακι μου σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου ολα να ειναι τελεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Τώρα τελευταία την νιώθω την μπέμπα πολύ έντονα ! Χτες το βράδυ δεν μ  άφηνε να κοιμηθώ,  Αφού καμία μέρα αν δεν δώσει σημεία ζωής ανησυχώ ! Τα νιώθετε κι εσείς τόσο πολύ ? Για Εξέταση κολπικού υγρού δεν μου έχει πει κάτι ακόμα, πότε προβλέπεται περίπου? @Dwroulita85 το να κατέβεις Θεσσαλονίκη εύκολο θα είναι μόνο στο γυρισμό θα βρεις λίγο κινησουλα , σκέψου ότι αν ήταν επικίνδυνη η εξέταση δε θα στην έκανε ο γιατρός και χαλάρωσε όσο μπορείς. Καλα αποτελέσματα ! 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας φίλουλες μου!

Τι κάνετε?Εγώ είμαι καλά αλλά σέρνομαι στο άδειο σπίτι ολο βουρκωμένη.μου λείπει ο άντρακος μου ο μικρός.Πήγε κατασκήνωση.το ήξερα ότι θα φρικαρω αλλά δεν μπορούσα να του πω όχι δεν θα πας με όλα τα ξαδέρφια.Είναι στον Κάλαμο σε μια σουπερ κατασκήνωση.Το κακό είναι ότι με πήρε εχτές (δεύτερη μέρα) να πάω να τον πάρω επειδή τα ξαδέρφια του έχουν φαγωθεί να φύγουν .εχτές δεν έβρισκε τον ξάδερφό του και με πήρε να μου πει ότι θέλει να πάω λίγο να μου πει κάτι.και κλάματα εγώ.Δεν βρίσκω λέει τον ξάδερφό μου που είναι στην ίδια σκηνή και ο καημένος νόμιζε ότι έφυγε.Το πρωί πάλι τα ίδια.Έλα στην πύλη μου έλεγε.Aχχ του είπα το Σάββατο θα του πάω ένα βιβλίο που μου είχε ζητήσει αν είναι να μείνει.Και του εξήγησα ότι τα ξαδέρφια του δεν προκειται να φύγουν γιατί πολυ απλά η μαμα τους δουλεύει και είπε ότι δεν μπορεί να τα πάρει για να τα αφήσει μονά στο σπίτι.Για να δούμε.Πέρυσι έκατσε 15 μέρες .Τώρα με το που πήγε έβρεχε και τα είχαν κλεισμένα στην σκηνή.

Πάμε παρακάτω....

 

@Alzira και εγώ κοριτσάκι όλη μέρα νιώθω κλωτσιές και πήγε και από την μια μεριά Σήμερα.Ήμουν γυρισμένη στο αριστερό πλευρό και όταν έκατσα ανάσκελα προεξείχε κάτι από τα δεξιά μάλλον καμία κεφαλά θα ήταν.Γία εξέταση κολπικόυ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είπε στον 8 για να δει αν υπάρχει κάτι που δεν θα έπρεπε να μείνει  χωρίς  να αντιμετωπιστεί γιατί σε περίπτωση τοκετού Ίσως κολλήσει κάτι το βρεφακι.Τώρα έκανα γιατί νόμιζα ότι έχω τίποτα μύκητες λόγο αυξημένων υγρών.ευτυχώς όμως τίποτα.

@Elpidaaa καμία κλωτσιά δεν έχεις πάρει από το εμβρυακι σου? Μόνο γαργαλιτα?Ο καλός μας ο καιρός Καλά κρατεί!!

@Dwroulita85 σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου!!!Σήμερα μπήκα και είδα το email σου.απο το πρωί για να ξεχνιέμαι που μου λείπει τό αστεράκι μου μπήκα σε Όλα τα σάιτ που στέλνουν διαφημιστικά έστελνα μηνύματα σε αυτα που είχα αναρτήσει και έτσι το είδα.Χίλια ευχαριστούμε!!!Φιλιά και όλα Καλά θα είναι την παρασκευή.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Ειρήνη μου, λογικό είναι να νιώθεις έτσι. Και εμένα οταν φεύγει η μικρή μου με τους δικούς μου για το εξοχικό έτσι νιώθω. Την παίρνω 10 φορές τηλέφωνο την ημέρα. 

Δωρουλιτα μου όλα καλά? Οι υπόλοιπες? 

Κορίτσια πέθανα στους πόνους περιόδου σήμερα. Αφου τρέχω συνεχως τουαλέτα γιατί νομίζω εχω αιμα. Δεν θέλω να πιστεύω ότι το παρακανα χθες γιατί ειπα να βγω στον πανω οροφο του σπιτιού να δω τι γίνεται. Εχει 5 μηνες να βγω. Βλακεια μου αλλά ήθελα να κανω κ μπάνιο κτλ κτλ. 

Αύριο υπερυχο πρωί πρωί. Ελπίζω να είναι όλα καλά. Θα πάρω κ την μικρή μου, αφου την ρώτησα αν θελει να έρθει στον γιατρό να δει τα μωρακια μας, κι είναι μέσα στην τρελή χαρά. 

Δεν σταματά να το λέει. 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MarigulaΜέχρι πότε Σου ειχει πει να είσαι περιορισμένη?Αύριο θα πας εκτάκτως επειδή πονάς?

 

 

Βρήκα αυτό που λέει ποια είναι η καλύτερη ώρα της ημέρας για να πίνουμε τα συμπληρώματα.Μου φάνηκε ενδιαφερον κα το ανάρτησα.

Μην μου κάνετε καμία παράθεση και δεν σας αφήνει να δημοσιεύσετε.

http://e-diatrofi.org/odhgos-gia-megisth-apodosh-twn-bitaminwn-kai-symplhrwmatwn/

Δεν ξέρω πότε να πίνω το δεύτερο σίδηρο.Μάλλον δεν θα το ξεκινήσω Ποτέ.Μου είπε και την 19 εβδομάδα να ξεκινήσω μαγνήσιο,τουλάχιστον αυτό με βολεύει που είναι για το βραδυ.πίνετε μαγνήσιο καμία κοπέλα ?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

Αν και ήμουν από τις πρώτες που μπήκα σε αυτό το θέμα,λόγω μετακομισης έκανα 2 μήνες να γράψω.Αποτέλεσμα τις περισσότερες από σας να μην τις ξέρω καν κι ακόμα και αυτές που ξέρω,θα με ξέχασαν αυτές..

Λοιπόν ας ξανασυστηθώ,είμαι η Μαρία 33 χρονών από Χαλκιδική κι έγκυος στο πρώτο μου παιδί το οποίο είναι και αγόρι απ'οτι φαίνεται.Αυτά τα ολίγα.

@ERIANTON Εμένα μου είπε να παίρνω 2 σιδήρους και 1 ασβέστιο τη μέρα. Με έχει βολέψει να πίνω τον εναν σίδηρο το πρωι με το που ξυπνήσω και τον δεύτερο το βράδυ.Το ασβεστιο το παιρνω μεσημεροαπογευμα,κοιταω μονο να εχει κανα τριωρο διαφορά από τους σιδήρους

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα.Εγω περασα 2 ομορφες μερες με την ανηψουλα μου και ξεχαστηκαν λιγακι.

Συνεχιζω να μην νιωθω το μωρακι μου και περιμενω πως κ πως την αλλη Τεταρτη να δω οτι ολα ειναι καλα.Αχ ποσο σας ζηλευω!!:mad:

Δεν παιρνω ουτε ασβεστιο, ουτε μαγνησιο ακομα αλλα θα ρωτησω το γιατρο οταν θα παω.

Σας φιλω πολυ!!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? 

Ελπιζω να ειστε ολες καλα.Εγω περασα 2 ομορφες μερες με την ανηψουλα μου και ξεχαστηκαν λιγακι.

Συνεχιζω να μην νιωθω το μωρακι μου και περιμενω πως κ πως την αλλη Τεταρτη να δω οτι ολα ειναι καλα.Αχ ποσο σας ζηλευω!!:mad:

Δεν παιρνω ουτε ασβεστιο, ουτε μαγνησιο ακομα αλλα θα ρωτησω το γιατρο οταν θα παω.

Σας φιλω πολυ!!

Κι εγω τιποτα ακομα Λιζακι μου!!! Απολυτη ησυχια.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Ειρήνη μου, περιορισμένη θα είμαι μέχρι τέλος. Υπάρχει φόβος να ξανασπασουν τα νερά αφού έγινε μια φορά. Ειναι ευάλωτα τώρα. 

Αύριο θα παω για τον καθορισμένο υπερυχο. Παω κάθε 2 εβδομάδες. 

Απο την μια είναι καλό γιατί βλέπω τα μωρά ότι είναι καλά, ελεγχουμε κ τα φάρμακα, δεν τον πολυ ενοχλώ κ στο τηλ. Να τον πιάνει καρδιακό.. Τον λυπάμαι!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...