Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Maria K8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Αν και ήμουν από τις πρώτες που μπήκα σε αυτό το θέμα,λόγω μετακομισης έκανα 2 μήνες να γράψω.Αποτέλεσμα τις περισσότερες από σας να μην τις ξέρω καν κι ακόμα και αυτές που ξέρω,θα με ξέχασαν αυτές..

Λοιπόν ας ξανασυστηθώ,είμαι η Μαρία 33 χρονών από Χαλκιδική κι έγκυος στο πρώτο μου παιδί το οποίο είναι και αγόρι απ'οτι φαίνεται.Αυτά τα ολίγα.

@ERIANTON Εμένα μου είπε να παίρνω 2 σιδήρους και 1 ασβέστιο τη μέρα. Με έχει βολέψει να πίνω τον εναν σίδηρο το πρωι με το που ξυπνήσω και τον δεύτερο το βράδυ.Το ασβεστιο το παιρνω μεσημεροαπογευμα,κοιταω μονο να εχει κανα τριωρο διαφορά από τους σιδήρους

Καλώς μας ξαναήρθε!!Σε θυμάμαι μια χαρα.Και εσύ αγόρι... ωραία!!!Ολοι μαζι θα είναι φαντάροι ίδια σειρά.Έχεις καλή εγκυμοσύνη?

πρίν από 5 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μα τι κανουν κοιμουνται; 

Κοίτα να σου πω ,και εγώ πριν 11 μέρες το άκουσα καλά.Που σαν δεύτερο λέγανε ότι το νιώθουμε νωρίτερα.

πρίν από 10 λεπτά , Marigula είπε:

Καλησπέρα! 

Ειρήνη μου, περιορισμένη θα είμαι μέχρι τέλος. Υπάρχει φόβος να ξανασπασουν τα νερά αφού έγινε μια φορά. Ειναι ευάλωτα τώρα. 

Αύριο θα παω για τον καθορισμένο υπερυχο. Παω κάθε 2 εβδομάδες. 

Απο την μια είναι καλό γιατί βλέπω τα μωρά ότι είναι καλά, ελεγχουμε κ τα φάρμακα, δεν τον πολυ ενοχλώ κ στο τηλ. Να τον πιάνει καρδιακό.. Τον λυπάμαι!!!! 

Καλύτερα σίγουρα να σε βλέπει τακτικα.Πονάς ακόμα?

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι ευτυχώς, βασικά έβαλα ένεση lentogest, προγεστερονη, βάζω 2 την εβδομάδα και μετά από εκείνη την ώρα ηρέμησα. 

Λεω αύριο το πρωί να φαω για πρόγευμα κανένα βάζο με μερεντα, πριν τον υπερυχο, μπας και δούμε κανένα φύλο.... 

Ρε κορίτσια ποια παει πρώτη για β επιπέδου? Έχει άλλη πριν απο μενα? 2 Αυγούστου πάω. 

  • Μου αρέσει 3

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Κι εγω τιποτα ακομα Λιζακι μου!!! Απολυτη ησυχια.

κι εγω κορίτσια τίποτα!!!!!και ειναι και 2! εκτος αν δεν το παιρνω χαμπαρι...

πρίν από 21 λεπτά , Marigula είπε:

Όχι ευτυχώς, βασικά έβαλα ένεση lentogest, προγεστερονη, βάζω 2 την εβδομάδα και μετά από εκείνη την ώρα ηρέμησα. 

Λεω αύριο το πρωί να φαω για πρόγευμα κανένα βάζο με μερεντα, πριν τον υπερυχο, μπας και δούμε κανένα φύλο.... 

Ρε κορίτσια ποια παει πρώτη για β επιπέδου? Έχει άλλη πριν απο μενα? 2 Αυγούστου πάω. 

κι εγω παω καθε 2 βδομαδες κι εχω αυριο υπερηχο και ελπιζω να δουμε επιτελους φυλο και στο δευτερο μωρακι!!!!το στο καλό?ολοκληρα μωρακια ειναι τωρα!!!!

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marigula είπε:

Όχι ευτυχώς, βασικά έβαλα ένεση lentogest, προγεστερονη, βάζω 2 την εβδομάδα και μετά από εκείνη την ώρα ηρέμησα. 

Λεω αύριο το πρωί να φαω για πρόγευμα κανένα βάζο με μερεντα, πριν τον υπερυχο, μπας και δούμε κανένα φύλο.... 

Ρε κορίτσια ποια παει πρώτη για β επιπέδου? Έχει άλλη πριν απο μενα? 2 Αυγούστου πάω. 

Η Ρένα είπε θα έκανε στις 31/7.φαντάζομαι θα μας πει όταν είναι.Σε εμένα μου είπε από 1 έως 20 .αγχώνεσαι μην την κάνεις πρώτη?

Όσο για την μερέντα έτσι και φας βάζο θα κάνουν μέσα στην κοιλιά σου τρελό πάρτυ.

Με το καλό να δείτε τα δυδιμακια αύριο marigula Kia butterfly,

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! 

Εγώ μαγνήσιο δεν παίρνω κ ούτε θέλω δεν μπορώ αλλά φάρμακα, τα βαριέμαι φρικτά. Βασικά μόνο σίδηρο έχω καταλήξει να παίρνω... Το ασβέστιο μου φέρνει αναγουλες κ θέλω να του το πω για να το κόψουμε ή να το αλλάξουμε. 

Για όσες δε νιώθετε τα μωράκια σας μη φοβάστε, εγώ την κόρη μου την ένιωσα 22 εβδομάδες. Την β επιπέδου δεν ξέρω ακριβώς πότε θα την κάνω αλλά θα είναι σίγουρα μέχρι την Παρασκευή 28/7 Γιατί μετά φεύγουμε διακοπές κ θα αργήσω να έρθω, κ μετά φοβάμαι ότι θα είναι πολύ αργά...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κοριτσάκια!!!

Όλα Καλά? Αν σας πω ότι είδα 2 εφιάλτες θα γίνω γραφική.Και στα δύο είδα πακιστανούς.Μια γυναίκα που ήθελε να με σκοτώσει και στο άλλο όνειρο με κυνηγάνε ένας Πακιστανός και πάνω που ήμουν έτοιμη να πηδήξω ευτυχώς ξύπνησα.Παρέα θα ήταν και είπαν να με ταλαιπώρησουν στον ύπνο μου.Είδα και αλλο ενα με.Μια γάτα πανω σε έναν εκσκαφεα και τον  κατέβασα για να φύγει και μου γέλαγε (Η γάτα).άλλα ντ'αλλα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

25/8 εχω κλεισει για β επιπεδου. Παλι τελευταια θα ειμαι.

@IoannaMas το μαγνησιο δεν ειναι φαρμακο και απ' οσο ξερω κανει πολυ καλο.

Με την ίδια λογική ούτε ο σίδηρος είναι φάρμακο, συμπληρώματα διατροφής είναι, εγώ μόνο σίδηρο παίρνω. Είμαι πολύ αμελης με τα χάπια , δεν μου χρειάζονται αλλα.. Αλλά έτσι κ αλλιώς το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες Εγώ αφού δεν έχω προληπτικά να το παρω; δεν νομίζω ότι κ αυτό είναι σωστό!

Γιατί τόσο αργά ή Β επιπέδου; μάλλον θα έχεις τέλη Δεκέμβρη πητ;;

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω περνω πρωι βράδυ σίδηρο γτ ειχε πεσει ο αιματοκρίτης μ ...και το φιλικό απόγευμα...βέβαια δεν είμαι πολύ σίγουρη για το φυλικο γτ εχει μεσα κ ο σίδηρος αλλα φαντάζομαι θα μ ειχε πει να το σταματήσω η γιατρός αν ήταν ... 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εγω περνω πρωι βράδυ σίδηρο γτ ειχε πεσει ο αιματοκρίτης μ ...και το φιλικό απόγευμα...βέβαια δεν είμαι πολύ σίγουρη για το φυλικο γτ εχει μεσα κ ο σίδηρος αλλα φαντάζομαι θα μ ειχε πει να το σταματήσω η γιατρός αν ήταν ... 

Το hemaferfol Δεν παιρνεις; εμένα η γιατρός μου είχε πει πέρυσι δεν χρειάζεται να παίρνω κ φυλλικο γιατί περιέχεται στον σίδηρο. Ο γιατρός που έχω τώρα μου λέει να παίρνω κ filicine. Δεν βγάζεις άκρη πραγματικά! Αλλά νομίζω είτε το παίρνεις είτε όχι είσαι καλυμμένη. Κ να το παίρνεις δηλ λογικά δεν κάνει κακό...

Οι εμετοί κ γενικά τα συμπτώματα σταμάτησαν λογικά ε;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! 

@Marigoula εμενα μ εχει 3 φορες τη βδομαδα lentogest και 3 ουτροτζεσταν την ημέρα. 

Την παρασκευη εχω κολπικο υπέρηχο για να ελέγξει πως παει η περιδεση. Καθε 10 μερες θελει να με βλεπει. 

Το μωρακι το νοιωθω καθε μερα μετα απο γεύμα συνήθως. Το μονο που με αγχώνει ειναι το βραδυ που σκληραίνει η κοιλια μου. Και παιρνω 2 φορες τη μερα μαγνήσιο. 

@Maria K8 συντοπίτισσα! 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω β επιπέδου 17/8, θα γυρίσουμε Αθήνα οταν θα λειπει ο κόσμος ο πολυς.

Ο μικρός κουνιεται λιγο μετα το πρωινό, κατα τις 12 ξανα, μεσημερι αν ξαπλώσω, και βραδυ μολις ηρεμησω. Τα τακτικά του αυτα. Εχει και έκτακτες εμφανίσεις...

Εχει κι αλλη φουσκωματα; στο στομάχι, με νορμάλ φαγητό, ειναι σαν να εχω καταπιεί μπαλόνι!

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Δεκεμβρίου. Χαίρομαι τόσο πολύ που σας γράφω! Εδώ και 3 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με το σύζυγο και έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά. 3 αποτυχημένες εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη μετά από έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων...Όλα αυτά όμως ανήκουν θέλω να πιστεύω στο παρελθόν αφού μετά την τελευταία προσπάθεια εξωσωματικής έχουμε θετικό αποτέλεσμα, ακούσαμε καρδούλα στις 26/5 και στην αυχενική μας είδαμε ότι είναι αγοράκι, κάναμε και τον μη επεμβατικό μοριακό έλεγχο....Γενικά όλα πολύ καλά μέχρι χθες. Ανεπάρκεια τραχήλου μάλλον η οποία θα επιβεβαιωθεί με τη Β επιπέδου που έχουμε 1/8. Αντιμετώπιση με περίδεση και βλέπουμε. Ξέχασα να σας αναφέρω ότι έχω μονομερο μήτρα και γενικά υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Τελική ημερομηνία μου έχει δώσει 11/12 αλλά δεν το βλέπω να φτάνουμε μέχρι εκεί. Έχει αντιμετωπίσει κάποια άλλη κοπέλα πρόβλημα με τον τράχηλο? Ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...