Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλημέρα @Dwroulita85

Ειναι το δεύτερο καλοκαίρι που περνάνε τόσες μέρες μαζί. Πέρσι η μικρή τον έσπρωχνε και του έπαιρνε τα πάντα απο τα χέρια.

Ο θείος, αδελφός του αντρα μου, ειναι αυτος που θα επέμβει αν κανουν κατι τα μικρά, η θεια ειναι φεεεετα... αλλα αν μιλησεις για τα παιδιά της, κατι που τόλμησε ο άντρας μου με το θαρρος του συγγενή και την ιδιότητα του παιδαγωγού θίγεται. Σε σημείο που δεν ηρθαν για μπάνιο μαζί μας καν εκεινη τη μέρα. Και το θεμα δεν αφορουσε το δικο μας και την ξαδέρφη του, αλλα τα 2 εκεινα αδελφια μεταξυ τους.

Η στάση μας στα αλλα 2 μικρά ειναι παιχνιδιάρικη, τύπου εγω θα τους βάλω να ζωγραφίσουν ολοι μαζί, ο άντρας μου θα κάνει παιχνίδια κ με τα άλλα παιδιά. Και οι αλλοι γονείς φερονται καλα στο δικό μας, δεν παιζει μαλωμα, ωστόσο η μαμά της, (κουνιαδα μου, τι μου ειναι;;; ) δεν παιζει ποτέ με τα παιδιά. Τα ταΐζει, τα καθαρίζει τα ντύνει τα κοιμίζει, αυτο. Αν μετραει ως πληροφορία ειναι Φιλιππινεζα και ειναι 5 χρόνια στην Ελλάδα. 

Ο δικός μας ο Θ. το παλεύει και επάξια μάλιστα, γιατι τους έχει φέτος. Πέρσι σωματικά δε μπορούσε να κοντραριστει. Δεν ερχεται σε εμάς τις περισσότερες φορές.

Τον ξάδελφο τον βλεπει πολυ μικρό. Παρ'οτι εχουμ μονο 1 χρόνο διαφορά, λεει ο "μπέμπης μας" γιατι δεν πολυ μιλάει, δε συμμετεχει στα παιχνίδια τους ισοτιμα και ειναι λιγο αργουλης στην αναπτυξη. Του φερεται καλα και προστατευτικά, που και που κανει καμια σκατουλια και του παιρνει καποιο παιχνίδι. Ο μικρός ξάδελφος τωρα εδω κ 4 μέρες ξεκίνησε να κοπαει τον δικο μας συο άσχετο, περναει, του τη ρίχνει , με χειροτερο μια δαγκωνια. Στην αρχη ο δικος μας δεν απαντούσε, γιατι τον βλέπει μικρό κ καλά δεν καταλαβαίνει. Το επισημάναμε στους γονείς του κυριως γιατι δε θα αργουσε να ερθει απάντηση απο τον Θ. Αλλα ποτε δεν τον μαλωσαν και γελουσαν μάλιστα τυπου "χαχαχα, του τα χει φυλαγμένα". Αυτό λιγο μας εχει τσιτωσει με τον αντρα μου και πρεπει να κρατηθουν οι ισορροπίες γαμ... και ο δικος μας το ξερω οτι προφανως περναει φαση και βρηκε εδω να δειξει "αντριλα" αλλα πεφτει καθε φορα στην παγιδα για τσακωμο κλπ.

Τα παιχνίδια ειναι ρόλων, ιπποτης -πριγκίπισσα, ή μιμούνται δουλειές, μαγειρεμα κλπ.με τα ποδήλατα πανε σε "βενζινάδικο". Δεν παρεμβαινουμε παρα μονο αν "μυριζει μπαρούτι".Οταν πανε να τσακωθοτν για μοιρασιά.

 

Οι παππούδες κανουν.τις γνωστες μαλ...που και που να επισημαινουν ποιις εφαγε πρώτος, ποιος ξέρει τα νούμερα (γαμωτο ειναι 3 κ 4!!!). Αλλα τπυς ακυρωνουμε ειτε αμεσα είτε σε συζήτηση με τον Θ. 

Στα αληθεια δεν ανησυχω μακροπρόθεσμα, το καταλαβαίνω οτι μαλλον ειναι η φαση κ οι συνθήκες, αλλα... ειναι και οι ισορροπίες ...

Διαφωτιστικές οι πληροφορίες; :-P

Σαν να σας ζω!! Τελεια περιγραφή!! Αχαχαχ 

το χειρίζεστε άψογα! Θα γινει το καλυτερο αντράκι κ καλα κανετε κ δεν επηρεάσετε το παιχνίδι τους. Οσο για τα δαγκώματα του μικρού ειναι λογικό κ λόγο ηλικίας, θελει να δειξει οτι υπάρχει κ αυτος ο κακόμοιρος (προφανώς τον καπελώνει κ η αδερφη του γενικα) κ επειδη ειναι απείθαρχος. Η μαμά κανει διακοπές, δεν νοιάζεται κ εχει αλλη φιλοσοφία. Οκ δεκτό δεν κρίνουμε το πως θα μεγαλώσει ο αλλος το παιδι του.

εσεις κρατήστε αποστάσεις ως προς τις συζητήσεις περί μεγάλωματος κ τι εκαναν κ τι Οχι για να υπάρχουν ισορροπίες. Εφόσον δεν υπάρχει σοβαρό θεμα μην χαλάτε στις σχέσεις σας καθώς η εκπαίδευση του παιδιού ειναι υποκειμενικό θεμα. Εχει εντελως αλλη ΡΟΗ σκέψης. 

Ας μενουν πρωτα μόνα να τους να παίζουν κ μετα οταν βλέπετε πως καπου το χάνουν δημιουργήστε δομημένα παιχνίδια οπως κ κανετε. 

Αν εχετε διάθεση μπορειτε να συζήτησετε με ξαδέρφη κ Θ. για το πως συμπεριφερόμαστε αλλα μεσα απο παραθυμια, μεσα απο παιχνίδι με ανθρωπάκια κ να βρουν λύση σε κάποιο θεμα ή να τα βάλετε να κρίνουν το σωστο κ το λάθος. Παντα γυρω απο συμπεριφορές που εμφανίζουν τα ιδια στο παιχνίδι. 

Επισης καλο ειναι να συζητήσετε με τους παππούδες σε πολυ φιλικό επίπεδο αν σας ενοχλεί. 

Τυπου: ο Θ. λόγο της έλευσης του μωρού πληγώνεται πιο εύκολα, νοιωθει κάπως διαφορετικά κ δεν θα θέλαμε να δημιουργείται κλίμα ανταγωνισμού. Το δουλεύουμε πολυ καιρο  κ δεν θα θελαμε να χαλασει ο κόπος μας. 

Παντα οτι κ να τους πείτε θα τονίζετε αρχικά τα καλα στοιχεία μου δίνουν στο παιδι σας κ έπειτα το: καλο θα ηταν, θεωρούμε πως θα ηταν προτιμότερο .. αυτο. 

Αν μ αφήσετε θα πω κι αλλα!!!  Αχαχαχ 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και καλη εβδομάδα! Εχω γκρίνια: οποτε κανω οδοντικο νήμα ειμαι ΒΡΥΚΌΛΑΚΑΣ! Χαλια η κατάσταση! Ειχα κανει καθαρισμό και ειχα συννενοηθεί με τη γιατρο πριν μεινω έγκυος, αλλα... τετοιο πράγμα 1-2 φορές τη βδομάδα!Θρίλερ! :shock::?

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!

Πως περνατε κοριτσουδια?gaidaki μου μην στεναχωριεσαι για την συμπσριφορα του μικρουλη σου.ολα τα παιδακια περνανε μια φαση μερικες φορες εντονη.Το δικο μου το αγορι επειδη παντα στα προνηπια τον ειχαν με τα μεγαλύτερα παιδια ,επειδη ειναι γεννημενος τον Γεναρη 2010 τον ειχαν με παιδια του 2009.αυτα τον

εβλεπαν σαν τον μικρουλη της ταξης και παντα τον εσπρωχνα τον εδιωχναν το πειραζαν και επειδη ηταν ομορφος τον ζηλευαν κα τον εχαν λιγο στην απεξω  .ενω τα κοριτσακια ηταν ολο απο πισω του και τον εψαχναν.Μολις πηγε νηπιο ηταν ο μεγαλυτερος και ο ψηλοτερος μεσα στην ταξη.μπορεις να καταλαβες τι εγινε?η δασκαλα ξαφνικα αρχισε να βγαζει αφρους καθημερινά γιατι ειδε το αγορι μου οτι ηταν ο πιο μεγαλος και εμφανισιακα και αρχισε να φερετε στα παιδακια οπως του φεροντουσαν απο τα δυομιση μεχρι τα πεντεμιση.Στην πρωτη στην αρχη πηγε με μυαλα νηπιου αλλα τον προσγειωσε λιγο η δασκαλιτσα.λιγο ομως γιατι συνεχισε να κανει μπαρουφες.ευελπιστω ότι θα στρωσει.

Ματωνουν τα ουλα σου ε?φυσιολογικο ειναι και η μυτη ανοιγει μερικες φορες ειναι απο τον ογκο του αιματος.

τι εξετασεις σας εχουν γραψει αυτον τον μηνα εκτος απο γενικες αιματος και ουρων.θελω να παω στο ικα να μου τις γραψουν.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!

Πως περνατε κοριτσουδια?gaidaki μου μην στεναχωριεσαι για την συμπσριφορα του μικρουλη σου.ολα τα παιδακια περνανε μια φαση μερικες φορες εντονη.Το δικο μου το αγορι επειδη παντα στα προνηπια τον ειχαν με τα μεγαλύτερα παιδια ,επειδη ειναι γεννημενος τον Γεναρη 2010 τον ειχαν με παιδια του 2009.αυτα τον

εβλεπαν σαν τον μικρουλη της ταξης και παντα τον εσπρωχνα τον εδιωχναν το πειραζαν και επειδη ηταν ομορφος τον ζηλευαν κα τον εχαν λιγο στην απεξω  .ενω τα κοριτσακια ηταν ολο απο πισω του και τον εψαχναν.Μολις πηγε νηπιο ηταν ο μεγαλυτερος και ο ψηλοτερος μεσα στην ταξη.μπορεις να καταλαβες τι εγινε?η δασκαλα ξαφνικα αρχισε να βγαζει αφρους καθημερινά γιατι ειδε το αγορι μου οτι ηταν ο πιο μεγαλος και εμφανισιακα και αρχισε να φερετε στα παιδακια οπως του φεροντουσαν απο τα δυομιση μεχρι τα πεντεμιση.Στην πρωτη στην αρχη πηγε με μυαλα νηπιου αλλα τον προσγειωσε λιγο η δασκαλιτσα.λιγο ομως γιατι συνεχισε να κανει μπαρουφες.ευελπιστω ότι θα στρωσει.

Ματωνουν τα ουλα σου ε?φυσιολογικο ειναι και η μυτη ανοιγει μερικες φορες ειναι απο τον ογκο του αιματος.

τι εξετασεις σας εχουν γραψει αυτον τον μηνα εκτος απο γενικες αιματος και ουρων.θελω να παω στο ικα να μου τις γραψουν.

Καλημερα κι απο μενα κοριτσια!!! 

Απο εξετασεις τωρα που πηγα για την επομενη φορα μου εγραψε γενικη ουρων μονο...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

τι να του πω να μου γραψει?ουτε ξερω .  την καμπυλη ,γενικηαιμα,ουρα .τι αλλο?

Αναλογα τι μπορει να γραψει. Καμπυλη, γενικη αιμα και ουρα, σιδηρο και φεριτινη που νομιζω μου τα γραφε ξεχωριστα. Αυτη τη φορα δεν ξερω γιατι δε μου εγραψε τιποτα. Ισως εκρινε οτι τα εχει υπο ελεγχο... 

Ερεπε να ησασταν απο μια μερια στην εξεταση την Τεταρτη που την εβαλα με το ζορι να μου μετρησει τον τραχηλο, ενω μου ελεγε οτι ειναι μια χαρα. Κι εγω να της απανταω μια χαρα ηταν τον Ιουνιο, τωρα εχουμε Αυγουστο :-P

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

τον τραχηλο τον μετρανε και απεξω με τον υπερηχο?σρην συχενικη ετσι μου ειχε γραψει μηκος τραχγλου.πως αλλιως γινεται με κολπικο υπερηχο?τεπικα σου εκανε?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

τον τραχηλο τον μετρανε και απεξω με τον υπερηχο?σρην συχενικη ετσι μου ειχε γραψει μηκος τραχγλου.πως αλλιως γινεται με κολπικο υπερηχο?τεπικα σου εκανε?

Ναι αφου την επρηξα στο τελος μου εκανε :-P

Με κολπικο υπερηχο.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! 

Πως είστε? 

Πηρα την καλλιέργεια, δεν έφυγε η candida. Περιμένω τον γιατρό να βγει απο το χειρουργείο να μου πει τι θα κάνω. 

Λογικά τα κολπικα υπόθετα δεν μου κάνουν. Ξέρει καμία αν υπάρχει αλλη θεραπεία? 

Επίσης αν επηρεάζει κάτι το έμβρυο? 

Στεναχωρεθηκα!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα!!! 

Πως είστε? 

Πηρα την καλλιέργεια, δεν έφυγε η candida. Περιμένω τον γιατρό να βγει απο το χειρουργείο να μου πει τι θα κάνω. 

Λογικά τα κολπικα υπόθετα δεν μου κάνουν. Ξέρει καμία αν υπάρχει αλλη θεραπεία? 

Επίσης αν επηρεάζει κάτι το έμβρυο? 

Στεναχωρεθηκα!!! 

ειχες παρει αντιβιωση με αντιβιογραμμα?ξερω οτι γενικα δεν θελουν μυκητες σε τοκετο.για καισαρικη δεν ξερω 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα!!! 

Πως είστε? 

Πηρα την καλλιέργεια, δεν έφυγε η candida. Περιμένω τον γιατρό να βγει απο το χειρουργείο να μου πει τι θα κάνω. 

Λογικά τα κολπικα υπόθετα δεν μου κάνουν. Ξέρει καμία αν υπάρχει αλλη θεραπεία? 

Επίσης αν επηρεάζει κάτι το έμβρυο? 

Στεναχωρεθηκα!!! 

Καλημερα κοπελα μου. Σίγουρα θα σου δωσεις οδηγίες για το πως θα το αντιμετωπίσετε. 

Εμενα μου εχει clindamycin phosphate της frezyderm. Μπαινει με ενα στόμιο στον κόλπο κ ειναι κρέμα. 2 φορες τη βδομαδα. Βεβαια το παιρνω προληπτικά λόγω αντιβίωσης. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα κοπελα μου. Σίγουρα θα σου δωσεις οδηγίες για το πως θα το αντιμετωπίσετε. 

Εμενα μου εχει clindamycin phosphate της frezyderm. Μπαινει με ενα στόμιο στον κόλπο κ ειναι κρέμα. 2 φορες τη βδομαδα. Βεβαια το παιρνω προληπτικά λόγω αντιβίωσης. 

οποτε μοορει να το γινανε και απο την αντιβιωση οι μυκητες ε;


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

οποτε μοορει να το γινανε και απο την αντιβιωση οι μυκητες ε;

Δεν ξερω βρε Ειρήνη μου, ετσι μου ειπε να κανω. 2 φορες τη βδομαδα να το βαζω. Δεν ειχα ποτε μύκητες ουτε κατι αλλο. Γι αυτο κανω συνεχεια εξετασεις. Τοσο για μολύνσεις κ λοιμώξεις οσο κ για μύκητες. Εκανα κ την επέμβαση τωρα κ φοβάται διαφορα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Δεν ξερω βρε Ειρήνη μου, ετσι μου ειπε να κανω. 2 φορες τη βδομαδα να το βαζω. Δεν ειχα ποτε μύκητες ουτε κατι αλλο. Γι αυτο κανω συνεχεια εξετασεις. Τοσο για μολύνσεις κ λοιμώξεις οσο κ για μύκητες. Εκανα κ την επέμβαση τωρα κ φοβάται διαφορα. 

Πιστευω οτι εχεις αντιμετωπίσει σοβαροτερα θεματα οποτε και αυτο θα ειναι αντιμετωπισημο.σιγουρα δεν ειναι ευχαριστω να συμβαινει πιτε το ενα ποτε το αλλο.περναει πμως ο καιρος και θα τα καταφερεις.το ιδιο ισχυει για την Μαριγουλα μας.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...