Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 45 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε δεν νομίζω αλήθεια νομίζω με την εμβρυομεταφορα αλλά όντως μεγάλωσε καμία σχέση. Λέει ότι η αποκόλληση είναι μικρή. Εγώ βλέπω στο βίντεο τώρα που έβγαλα δύο μικρά κυκλάκια δεν ξέρω τ να σου πω. Κάθε φορά πραγματικά ρε παιδί μου ένα άγχος . Μια να βγει θετικό το τέστ μετά χοριακες μετά να δούμε σάκο μετά καρδιά ε μετά σου λέει μπαμπά μην ηρεμήσεις πάρε και μια αποκόλληση αχααχαχαχα. Βασικά της λέει θέλει προσοχή σε λακούβες αυτό έλεγε λακούβες. Εσυ τ λες είναι λίγες μέρες να κάτσει σπίτι 5 μέρες;; Ραντεβού τώρα 30 Μαίου ετοιμάσου για τα ηρεμιστικά 😅😅😅😅

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      πρίν από 24 λεπτά , LeneL είπε:

      Mε το καλό όλα! Γιατί δε μπορεί να πάρει άδεια; Με μια βεβαίωση από το γυναικολόγο ότι έχει αιμορραγία παίρνει μια ωραιότατη άδεια για όλο το μήνα! Ούτε από επιτροπή δε θα περάσει . Βέβαια και να χρειαστεί να πάει, μην αγχώνεσαι. Θα προσέχει η ίδια, καθιστή στην έδρα, ας πει και στους συναδέλφους τι συμβαίνει να μην κάνει εφημερίες και όλα καλά θα πάνε! 

      *Τώρα είδα ότι είναι αναπληρώτρια :-).. μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι, και 5 μέρες που θα κάτσει, σχεδόν βγήκε ο μήνας, τι έμεινε μετά; 

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      πρίν από 32 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναιιι πάλι καλά που μπόρεσα και τις ακύρωσα,θα πλήρωνα γύρω στα 50€ χωρίς λόγο! 

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Marigula είπε:

Κορίτσια μου κλαίω 

Είμαι στην κλινική με μεγάλη αιμορραγία! Με έχουν στον καρδιοτοπογραφο για να ακουν τις καρδούλες των μωρών. 

Τραχυλος καλος, πλακούντες καλοι, και εγω γεμάτη αίμα! 

Θεε μου!!!! Δωσμου δύναμη! 

Koyragio Marigula...Eyxomai ola na pane kala...Perimenoume nea sou .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Marigula είπε:

Να πω έκανα κάτι, να πω κουραστικα, να πω φταίω θα το δικαιολογήσω! Τίποτα!!!! Απλά ο τράχηλος ειναι γεματος αίμα, που δεν ξέρουν απο που προέρχεται. 

Μου έκαναν ανάλυση για σπασιμων νερών και μου έκαναν και ενέσεις για τους πνεύμονες. 

Να είσαι ψύχραιμη το χεις ξανα ζήσει το εργο θυμασαι? Και κοιτα που εφτασες... οπως τα καταφερες τοτε ετσι κ τώρα αλλα κ να χρειαστεί να γεννήσεις δεν ήρθε κ το Τέλος του Κόσμου τοσες γέννησαν πρόωρα δες την Δώρα μια χαρα τα καταφερε...το σημαντικό είναι ότι είναι καλα τα μωρα ολα τα αλλα θα τα ξεχασεις όταν τα πάρεις στο σπιτι


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες μου θα με μεταφέρουν με ασθενοφόρο στην μοναδα εντατικής για νεογνά, για παρακολούθηση! 

Τελικά υπάρχει μικρή ρήξη, που σε 29 εβδομάδες φοβάται ο γιατρός μου για προωρο τοκετό. 

Μάλλον θα μείνω εκεί μέχρι να γεννησω!!! 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Marigula είπε:

Κοπέλες μου θα με μεταφέρουν με ασθενοφόρο στην μοναδα εντατικής για νεογνά, για παρακολούθηση! 

Τελικά υπάρχει μικρή ρήξη, που σε 29 εβδομάδες φοβάται ο γιατρός μου για προωρο τοκετό. 

Μάλλον θα μείνω εκεί μέχρι να γεννησω!!! 

Οκ κοπέλα μου οτι είναι καλύτερο να κάνετε μην στεναχωριέσαι 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δείξε ψυχραιμία μαριγουλα και θα πάνε όλα καλά. Ποσά κιλά είναι τα ζουζουνακια σου;

http://parents.org.gr/forum/topic/37721-molis-630-gr/

Το μωρό γεννήθηκε 630γρ και όμως επέζησε είναι μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα.πλέον η επιστήμη έχει προχωρήσει.θα δεις θα είναι όλα τέλεια. Αυτό το μόνο ισχύει και για την δωρα

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ζαχαρωτο είπε:

Δείξε ψυχραιμία μαριγουλα και θα πάνε όλα καλά. Ποσά κιλά είναι τα ζουζουνακια σου;

Πριν 3 εβδομάδες ηταν 1100 και τα δύο!!! Σήμερα δεν μου τα μετρησαν!! Λογικά θα έχουν βάλει πόσο 200-300 γραμμάρια ή περισσότερο!!! 

Το πιο δύσκολο είναι η μικρη μου που μένει πίσω!!! Ήδη μου λείπει!!!! 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχουν παρει περισσότερο.

Ξέρω και οι ορμόνες δεν βοηθούν πολύ

Όταν πατε σπίτι θα καταλάβει ή μικρούλα σου το λόγο.λογικό να σου λείπει. Παρε τηλ και μιλα της Μήπως νιωθεις καλυτερα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Marigula είπε:

Πριν 3 εβδομάδες ηταν 1100 και τα δύο!!! Σήμερα δεν μου τα μετρησαν!! Λογικά θα έχουν βάλει πόσο 200-300 γραμμάρια ή περισσότερο!!! 

Το πιο δύσκολο είναι η μικρη μου που μένει πίσω!!! Ήδη μου λείπει!!!! 

Καλημέρα! Μαριγούλα μου μην ανυσηχείς! Σίγουρα θα έχουν πάει κοντά στα 1400-1500 οι μπεμπούλες σου!!!Προσπάθησε να σκεφτείς θετικά  και όλα θα πάνε καλά. Είμαι σίγουρη ότι οι γιατροί θα σας φροντίσουν μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλό κουράγιο @Marigula εύχομαι να βγείτε νικητές κ από αυτή τη δοκιμασία! Κάνε Ο,τι πουν οι γιατροί κ τα μωράκια σου θα είναι μια χαρά ακόμα κ αν γεννηθούν σύντομα!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Κοπέλες μου θα με μεταφέρουν με ασθενοφόρο στην μοναδα εντατικής για νεογνά, για παρακολούθηση! 

Τελικά υπάρχει μικρή ρήξη, που σε 29 εβδομάδες φοβάται ο γιατρός μου για προωρο τοκετό. 

Μάλλον θα μείνω εκεί μέχρι να γεννησω!!! 

Αγαπη μου μην φοβηθείς! 

Να εισαι ποσο πιο ψύχραιμη κ ηρεμη μπορεις!! 

Ζητα καισαρική για να μην ζοριστούν τα κοριτσια! 

Εγω εκανα καισαρική με μεγαλη τομή για να μην πιεστεί καθολου ο μικρος. 

Σε παρακαλώ οτι θελήσεις παρε με! 

Το κινητό μου στο στελνω στο μεσιτζερ. 

Να εισαι ηρεμη! 

2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Πριν 3 εβδομάδες ηταν 1100 και τα δύο!!! Σήμερα δεν μου τα μετρησαν!! Λογικά θα έχουν βάλει πόσο 200-300 γραμμάρια ή περισσότερο!!! 

Το πιο δύσκολο είναι η μικρη μου που μένει πίσω!!! Ήδη μου λείπει!!!! 

Μην αγχωνεσαι για τα γραμμάρια! Κ μικρότερα μωράκια τα καταφέρνουν. 

5 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλή μέρα!!! 

@Dwroulita85 η σύμβουλος θηλασμού θα ξέρει υπεύθυνα ποιά εμβόλια/φάρμακα είναι συμβατά με τον θηλασμό. Το καλύτερο είναι εκεί να ρωτήσεις. Άσχετο: σε βρήκα στο φβ , μα τι όμορφα μάτια έχεις εύχομαι να τα πάρει κ ο μικρούλης σου, λογικά ακόμα δεν θα ξέρετε... Εμείς έχουμε κ οι 2 καστανά κ η μικρή μας βγήκε ξανθιά γαλανομάτα από παππούδες , μας κοιτούν πολλοί κ αναρωτιούνται!

Κατά τα αλλά πολλές καουρες εγώ σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ τη μισή νύχτα, νιώθω το λαιμό μου να μου να καίγεται από την ξινιλα. Δύσκολο αλλά υπομονη. Εν τω μεταξύ με την αλλαγή καιρού άρχισε κ λαιμός/μύτη ελπίζω να τη γλιτώσω την ίωση. Αυτό είναι το κακό με τον χειμώνα οι ιώσεις κ ειδικά αν καμία μας ανεβάσει πυρετό (μακριά από μας) να απευθυνθεί σε γιατρό άμεσα! 

Καλή συννεφιασμένη Κυριακή!

Αχ ρε συ εδω μου μένω δεν εχει!!! Κ με τις αντλήσεις κ τα πήγαινε Ελα στο νοσοκομείο δεν προλαβαίνω να παω θεσσαλονικη. Οτι διαβαζω απο ομάδες κ απο σάιτ.

Κ τα ψωνια σπαστά τα κανω. 

Σ ευχαριστω πολυ! Σε εκανα φίλη μου! Αχαχαχ Ο ανδρας μου που ειναι δίπλα μου στη φωτο, εχει πράσινα αλλα ειναι μικρά, η μαμά μου επίσης εχει γαλανά κ η πεθερα μου κ ο πεθερος μου πράσινα. Μονο ο μπαμπάς μου εχει κάστανα! Λες να παρει απ αυτόν;;; Αχαχαχ γερος να ναι κ οτι θελει ας ειναι. 

Τωρα δεν φαινεται πολυ, μονο καστανόξανθο μαλλάκι εχει. Εγω γεννήθηκα με ασπρο μαλλι κ συνεχιζω να ειμαι ξανθιά. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Κοπέλες μου θα με μεταφέρουν με ασθενοφόρο στην μοναδα εντατικής για νεογνά, για παρακολούθηση! 

Τελικά υπάρχει μικρή ρήξη, που σε 29 εβδομάδες φοβάται ο γιατρός μου για προωρο τοκετό. 

Μάλλον θα μείνω εκεί μέχρι να γεννησω!!! 

Κουράγιο και θετική σκέψη ! Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!!

 

πρίν από 42 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αγαπη μου μην φοβηθείς! 

Να εισαι ποσο πιο ψύχραιμη κ ηρεμη μπορεις!! 

Ζητα καισαρική για να μην ζοριστούν τα κοριτσια! 

Εγω εκανα καισαρική με μεγαλη τομή για να μην πιεστεί καθολου ο μικρος. 

Σε παρακαλώ οτι θελήσεις παρε με! 

Το κινητό μου στο στελνω στο μεσιτζερ. 

Να εισαι ηρεμη! 

Μην αγχωνεσαι για τα γραμμάρια! Κ μικρότερα μωράκια τα καταφέρνουν. 

Αχ ρε συ εδω μου μένω δεν εχει!!! Κ με τις αντλήσεις κ τα πήγαινε Ελα στο νοσοκομείο δεν προλαβαίνω να παω θεσσαλονικη. Οτι διαβαζω απο ομάδες κ απο σάιτ.

Κ τα ψωνια σπαστά τα κανω. 

Σ ευχαριστω πολυ! Σε εκανα φίλη μου! Αχαχαχ Ο ανδρας μου που ειναι δίπλα μου στη φωτο, εχει πράσινα αλλα ειναι μικρά, η μαμά μου επίσης εχει γαλανά κ η πεθερα μου κ ο πεθερος μου πράσινα. Μονο ο μπαμπάς μου εχει κάστανα! Λες να παρει απ αυτόν;;; Αχαχαχ γερος να ναι κ οτι θελει ας ειναι. 

Τωρα δεν φαινεται πολυ, μονο καστανόξανθο μαλλάκι εχει. Εγω γεννήθηκα με ασπρο μαλλι κ συνεχιζω να ειμαι ξανθιά. 

Στο mitrikosthilasmos.com υπάρχει αριστερά ο έλεγχος συμβατότητας του elactancia.org για τα σκευάσματα κατά το θηλασμό.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 στειλτης μέηλ, υπάρχουν στη λίστα τα μέηλ όλων των συμβούλων της Ελλάδας. Φαντάζομαι έστω θυμάσαι το όνομα της..; 

Όταν έχουν κ οι 2 γονείς ανοιχτοχρώμα μάτια θα τα πάρει κ ο μικρός δεν μπορεί! Εμένα στην κόρη μου φαίνονταν απ την πρώτη μέρα μου το λέγανε αλλά δεν το πίστευα εγώ έλεγα θα σκουρυνουν αφού κ εγώ κ ο άντρας μου έχουμε καστανά. Αλλά σε πληροφορώ άνοιξαν κιαλλο κ τώρα είναι ακόμα πιο γαλανά! Άντε θα μεγαλώσει γρήγορα κ ο δικός σου να δεις τότε την ομορφιά του σε όλο το φάσμα της :)) μεγαλώνει κανονικά ε; οι παλιές λέγανε ότι τα προωρακια μεγαλώνουν πιο γρήγορα για να φτάσουν τα τελειομηνα, είναι πραγματικοι μαχητες!

@Marigula κρατά γερά κ μην αγχωνεσαι! Σου στέλνουμε θετική ενέργεια.

  • Μου αρέσει 3

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...