Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Οχι και συγνώμη για την παρέμβαση! Πιστεύω ότι ολες θα κάνουμε το καλύτερο απο κει κ περα μικρο θεματακια θα χουμε...σοβαρα να μην έχουμε... Ευχαριστούμε κ σενα για τις πληροφορίες!

Εννοειται  γερα μωρακια πανω απο ολα!!!!! 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Τα καλυτερα Ελπιδακι μου. Κι εγω που ψαχνω σημερα ολα τιγκα στα χημικα ειναι.

Ακομη κ οι μαιες να ναι καλά οι γυναίκες μου έλεγαν λαδάκι στην άλλαγη πάνας να βάζω. Μην πάρεις κ εσύ Αφού ψάχνεσαι τα χημικά. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elpidaaa είπε:

Ακομη κ οι μαιες να ναι καλά οι γυναίκες μου έλεγαν λαδάκι στην άλλαγη πάνας να βάζω. Μην πάρεις κ εσύ Αφού ψάχνεσαι τα χημικά. 

Ελεγα μηπως καποια εταιρια απο τις γνωστες εχει φιλοτιμηθει να φτιαξει προιοντα αγνα για τα βρεφακια αλλα δεν το βλεπω...

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πώς είστε? 

Εγώ από καλλυντικά πήρα την τσάντα της mustelas. Exei τα πάντα μέσα. Εδώ έρχονται στο μαιευτήριο από τις εταιρείες και σου δίνουν. Μέχρι να τελειωσουν αυτά αρχίζουν τα εμβόλια και σου δίνουν οι νοσοκόμες. Τουλάχιστον ετσι έβγαλα εγω τον πρώτο χρόνο στην κόρη μου. 

Πολλά νεύρα ρε κορίτσια αυτές τις μέρες. Δεν με φτάνει ο βηχας η ξαδέρφη του άντρα μου αποφάσισε πως θα μείνει με ένα μωρό. Δεν θα κάνει άλλο και πήρε οοολα τα πράγματα και μου τα έφερε πάνω. Μιλαμε 4 μπανακια 3 ριλαξ, 2 καρεκλακια φαγητου, 2 πάρκα, 2 παρπατουσες.. Κτλ κτλ Και εχω και εγω τα δικα μου, και δεν εχει τόπο να μπεις σπίτι. Εκεί που ειχα σιγά σιγά ειχα συγιρηση κ ειπα θα έφερνα γυναίκα να καθάρισει αντε τωρα να έρθει.. Ουφ! 

Και εγω τι να τα κανω τόσα πραγματα. Κι αυτή αγοραζε παντα x3 ενα γι αυτη, ενα την μανα της κ ενα για την πεθερά της. 

Και εμένα με επιασε το άγχος για τις 32 εβδομάδες.μου μπήκε η ιδέα οτι κάπου εκεί θα γεννήσω!!! 

Μόνο εγώ αγχονομαι!!! 

Ξέρει καμία απο όνειρα?? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα πώς είστε? 

Εγώ από καλλυντικά πήρα την τσάντα της mustelas. Exei τα πάντα μέσα. Εδώ έρχονται στο μαιευτήριο από τις εταιρείες και σου δίνουν. Μέχρι να τελειωσουν αυτά αρχίζουν τα εμβόλια και σου δίνουν οι νοσοκόμες. Τουλάχιστον ετσι έβγαλα εγω τον πρώτο χρόνο στην κόρη μου. 

Πολλά νεύρα ρε κορίτσια αυτές τις μέρες. Δεν με φτάνει ο βηχας η ξαδέρφη του άντρα μου αποφάσισε πως θα μείνει με ένα μωρό. Δεν θα κάνει άλλο και πήρε οοολα τα πράγματα και μου τα έφερε πάνω. Μιλαμε 4 μπανακια 3 ριλαξ, 2 καρεκλακια φαγητου, 2 πάρκα, 2 παρπατουσες.. Κτλ κτλ Και εχω και εγω τα δικα μου, και δεν εχει τόπο να μπεις σπίτι. Εκεί που ειχα σιγά σιγά ειχα συγιρηση κ ειπα θα έφερνα γυναίκα να καθάρισει αντε τωρα να έρθει.. Ουφ! 

Και εγω τι να τα κανω τόσα πραγματα. Κι αυτή αγοραζε παντα x3 ενα γι αυτη, ενα την μανα της κ ενα για την πεθερά της. 

Και εμένα με επιασε το άγχος για τις 32 εβδομάδες.μου μπήκε η ιδέα οτι κάπου εκεί θα γεννήσω!!! 

Μόνο εγώ αγχονομαι!!! 

Ξέρει καμία απο όνειρα?? 

Καλημέρα! Χαίρομαι που είσαι καλά είχες μέρες να μπεις κ σε σκέφτομουν...απο όνειρα δεν ξέρω... λοιπόν τα πράγματα εγω στην θεση σ θα τα φυλουσα σε κανένα πατάρι η φορτώσε τα στην πεθερά που την έχεις κ άχτι...και αργότερα οτι δεν θα το χρειαστεις ποτε το δίνεις σε καποια κοπέλα που θα κάνει μωρο...εγω αγχώνομαι για το ποτε θα γεννήσω και το παω με στοχους οπως εσείς...στις 23εβδομάδες ειχα μήκος τραχήλου 22 στις 27 16 αρα επεσε 6 μονάδες...τωρα θα ξανα παω απο βδομάδα στις 29δλδ να δω ποσο θα ναι ...πρέπει να ναι 13...αν πέφτει σταθερά ετσι θα φτασω μέχρι 37η ...αλλα επειδή δεν νομίζω να πηγαίνει ετσι θελω να φτασω εστω μέχρι 34η που μου είπε η γιατρός μου οτι Είναι πολύ καλα...αλλα απ οτι εχω κΑταλΆβει απο δω κ περα οπότε κ να γεννησουμε ολα καλα θα πανε απλα θα ειναι άσχημη η θερμοκοιτιδα...που δεν θα τα έχουμε σπιτι ...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marigula είπε:

Καλημέρα πώς είστε? 

Εγώ από καλλυντικά πήρα την τσάντα της mustelas. Exei τα πάντα μέσα. Εδώ έρχονται στο μαιευτήριο από τις εταιρείες και σου δίνουν. Μέχρι να τελειωσουν αυτά αρχίζουν τα εμβόλια και σου δίνουν οι νοσοκόμες. Τουλάχιστον ετσι έβγαλα εγω τον πρώτο χρόνο στην κόρη μου. 

Πολλά νεύρα ρε κορίτσια αυτές τις μέρες. Δεν με φτάνει ο βηχας η ξαδέρφη του άντρα μου αποφάσισε πως θα μείνει με ένα μωρό. Δεν θα κάνει άλλο και πήρε οοολα τα πράγματα και μου τα έφερε πάνω. Μιλαμε 4 μπανακια 3 ριλαξ, 2 καρεκλακια φαγητου, 2 πάρκα, 2 παρπατουσες.. Κτλ κτλ Και εχω και εγω τα δικα μου, και δεν εχει τόπο να μπεις σπίτι. Εκεί που ειχα σιγά σιγά ειχα συγιρηση κ ειπα θα έφερνα γυναίκα να καθάρισει αντε τωρα να έρθει.. Ουφ! 

Και εγω τι να τα κανω τόσα πραγματα. Κι αυτή αγοραζε παντα x3 ενα γι αυτη, ενα την μανα της κ ενα για την πεθερά της. 

Και εμένα με επιασε το άγχος για τις 32 εβδομάδες.μου μπήκε η ιδέα οτι κάπου εκεί θα γεννήσω!!! 

Μόνο εγώ αγχονομαι!!! 

Ξέρει καμία απο όνειρα?? 

Καλημερα!!! Να ειχα κι εγω απο 3 και να μην ηξερα που να τα βαλω :-P

Μια χαρα πας Μαριγουλα μην το σκεφτεσαι καθολου. Τα εχεις και ολα ετοιμα βγαλτο απ' το μυαλο σου και οποτε θελουν τα μωρακια σου θα ερθουν. Ο γιατρος τι λεει;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Ελεγα μηπως καποια εταιρια απο τις γνωστες εχει φιλοτιμηθει να φτιαξει προιοντα αγνα για τα βρεφακια αλλα δεν το βλεπω...

Καλημέρα κορίτσια,

εγω από καλλυντικά έχω πάρει διαφορά δείγματα από το φαρμακείο μου και δοκιμάζω τι μου αρέσει. Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με αλεργιες γιατί ο άντρας μου έχει αλεργιες σε πολλά πράγματα. Προς το παρόν μου αρέσουν δυο εταιρείες σαμπουάν της pharmasept και της intermed. Αυτό που σιγουρα θα πάρω είναι τον αφρό της frezyderm για όταν δεν είμαι σπίτι. Τα υπόλοιπα ακόμη τα δοκιμάζω. Mustela δεν έχω δείγματα αλλά θα ρωτήσω στο φαρμακείο μου μήπως έχει. Πάντως όλα αυτά έχουν υπέροχες μυρωδιές!

Βρεφικο απορρυπαντικό δοκίμασα το οικολογικό της planet καλό μου φάνηκε και το είχε σε καταπληκτική προσφορά στο σούπερ μάρκετ. Την επόμενη φορά θα δοκιμάσω το Αρκάδι που λένε ότι έχει υπέροχο άρωμα.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πάντως πήρα το περιβόητο Αρκάδι και το δοκίμασα όταν έβαλα κάτι ρουχαλάκια που μου έδωσαν.Πρώτον δεν αντέχω το άρωμα του(μου θυμίζει ελαιοτριβείο) και δεύτερον μου άφησε μια γλίτσα στα ρούχα γιατί δε διαλύθηκε καλά. Αποτέλεσμα να πάω και να πάρω προδερμ απορρυπαντικό και μαλακτικό το οποίο και με βόλεψε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Καλημερα!!! Να ειχα κι εγω απο 3 και να μην ηξερα που να τα βαλω :-P

Μια χαρα πας Μαριγουλα μην το σκεφτεσαι καθολου. Τα εχεις και ολα ετοιμα βγαλτο απ' το μυαλο σου και οποτε θελουν τα μωρακια σου θα ερθουν. Ο γιατρος τι λεει;

Εχω υπερυχο Δευτέρα κ θα του πω να μου βάλει κ τις ενεσουλες για τους πνεύμονες για να ηρεμησω λιγο. 

Βασικά αν γεννησω προωρα, κάτι που δεν θέλω, μακριά, η μοναδική μοναδα εντατικής για νεογέννητα στην Κύπρο  ειναι Λευκωσία, δηλαδή 2 ώρες με το αυτοκίνητο απο εδώ που μένω. Και αντε να πας εσύ εκεί, πίσω θα μείνει η μικρή μου, να βρεις που θα μείνεις γιατί δεν λέει να πηγαινοερχεσαι, ειλικρινά δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι αυτό το πράγμα! 

Μόνο όταν αναγκαστώ να το κάνω θα σκεφτώ πως θα το διαχειριστω. Προς το παρόν βλέπω τις 36 εβδομάδες να αχνοφαίνονται απο μακριά και προσπαθώ να τις πιάσω!!!! 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας κοριτσια!!παρτε θεσεις για το σεμιναριο και καλη παρακολουθηση!

εμεις πηγαμε το πρωι για το περιβοητο εμβολιο της ιλαρας.τη δευτερη δοση.δεν εχει φοβο λεει για την εγκυμοσυνη.1 στις 100 να κολλησω αλλα και ετσι να γινει στον μηνα που ειμαι δεν συντρεχει προβλημα για το εμβρυο.πριν τον 6 υπαρχει προβλημα αν κολλησουμε οι φουσκωμενες.και αυτη η μανουλιτσα μου την μια μου λεει οτι εχω περασει  ιλαρα την αλλη δεν θυμαται.τεσπα ολα μια χαρα θα ειναι.για 15 μερες ειναι επιφοβος υποτιθεται.μου λεει 15 μερες μην φιλιεστε στο στομα λες και ειναι ο γκομενος.

Μαριγουλα μου τα ονειρα στις εγκυες ειναι κουκουρουκου!ουτε κανα να τα περνεις στα σοβαρα.και εγω χαλιεμαι οταν ξυπναω απο εφιλατη και η αληθεια ειναι οτι ολη μερα το σκεφτομαι μετα.

maria k8 εμενα η μυρωδια απο το αρκαδι μου αρεσει.παντα του εβαζα βραστο νερο για να το διαλυσω.τωρα πηρα ενα septona αλλα δεν μυριζει καθολου στα ρουχα.επιχειρησα και επλυνα το καλυμμα απο το στρωμμα το βρεφικο αν και μου ειπαν οτι θα μαζεψει και δεν θα μπαινει.θα δειξει αν δεν μπει κοστιζει 15 ευρω να μου ραψουν.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

καλημερα κοριτσια μου! 

Για να δουμε θα κανουμε σημερα σεμιναριο? 

Αναστασια μου ποτε εχεις doppler? 

Σημερα Λιζακι μου!!!

1 hour ago, Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πάντως πήρα το περιβόητο Αρκάδι και το δοκίμασα όταν έβαλα κάτι ρουχαλάκια που μου έδωσαν.Πρώτον δεν αντέχω το άρωμα του(μου θυμίζει ελαιοτριβείο) και δεύτερον μου άφησε μια γλίτσα στα ρούχα γιατί δε διαλύθηκε καλά. Αποτέλεσμα να πάω και να πάρω προδερμ απορρυπαντικό και μαλακτικό το οποίο και με βόλεψε

Πηρες το αρκαδι baby σε σκονη;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ERIANTON είπε:

καλημερα σας κοριτσια!!παρτε θεσεις για το σεμιναριο και καλη παρακολουθηση!

εμεις πηγαμε το πρωι για το περιβοητο εμβολιο της ιλαρας.τη δευτερη δοση.δεν φοβο λεει για την εγκυμοσυνη.1 στις 100 να κολλησω αλλα και ετσι να γινει στον μηνα που ειμαι δεν συντρεχει προβλημα για το εμβρυο.πριν τον 6 υπαρχει προβλημα αν κολλησουμε οι φουσκωμενες.και αυτη η μανουλιτσα μου την μια μου λεει οτι εχω περασει  ιλαρα την αλλη δεν θυμαται.τεσπα ολα μια χαρα θα ειναι.για 15 μερες ειναι επιφοβος υποτιθεται.μου λεει 15 μερες μην φιλιεστε στο στομα λες και ειναι ο γκομενος.

Μαριγουλα μου τα ονειρα στις εγκυες ειναι κουκουρουκου!ουτε κανα να τα περνεις στα σοβαρα.και εγω χαλιεμαι οταν ξυπναω απο εφιλατη και η αληθεια ειναι οτι ολη μερα το σκεφτομαι μετα.

Βασικά Ειρήνη μου δεν ήταν εφιάλτης! Παράπονο θα το χαρακτήριζα καλύτερα! Επειδή πιστεύω αρκετά στα όνειρα, μου βγήκαν αρκετές φορές να μην σου πω 8 στα 10, κ οταν πω σπίτι είδα όνειρο γίνεται ενας πανικός... Εμαθα να ξεχωρισω τα όνειρα που είναι απο το υποσεινηδιτο κι πια ειναι πρέπει να δίνω σημασία αλλά αυτό δεν ξέρω!!!! 

Υγειαααααα!!!! 

Περιμένω την πεθερουλα μου! Θα παει με τον σύζυγό μου νa πάρουν την μικρή από το σχολείο κ να έρθουν σπίτι!!! 

Λυπάμαι μόνο την νηπειαγωγο τι έχει να τραβήξει μέχρι να καταφέρει ο άντρας μου να την φύγει από εκεί!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πάντως πήρα το περιβόητο Αρκάδι και το δοκίμασα όταν έβαλα κάτι ρουχαλάκια που μου έδωσαν.Πρώτον δεν αντέχω το άρωμα του(μου θυμίζει ελαιοτριβείο) και δεύτερον μου άφησε μια γλίτσα στα ρούχα γιατί δε διαλύθηκε καλά. Αποτέλεσμα να πάω και να πάρω προδερμ απορρυπαντικό και μαλακτικό το οποίο και με βόλεψε

Και γω προδερμ πηρα τωρα αν θα ειναι καλο θα δείξει...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...