Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Επειδή έχεις δίδυμα με καισαρική θα γεννήσεις? Κ αν ναι σε ποια βδομάδα?

 Ο γιατρός μου είπε ότι 99% θα γεννήσω με καισαρική λόγω διδύμων γιατί είναι δύσκολο να είναι και τα δυο σε κατάλληλη θέση για φυσιολογικό. Το πότε δεν το ξέρουμε ακόμη. Φαντάζομαι εκτός απροόπτου πάει και ανάλογα με την ανάπτυξη των μωρών.  Αυτό που ξέρω πάντως από τα φόρουμ που διαβάζω είναι ότι maximum στις 37-38 βδομάδες τα περισσότερα έχουν γεννηθεί γιατί δεν υπάρχει χώρος στη μήτρα να αναπτυχθούν άλλο.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ είμαι της άποψης ότι αν το παιδί είναι δυνατό δεν θα εμφανίσει αλλεργίες.. Όλα τα καλλυντικά τα 0+ νομίζω είναι οκ. Εγώ έβαζα frezyderm, sudocrem, chicco, κλπ. Αλλά όχι σε κάθε αλλαγή πανας. Κ μωρομαντηλα απέφευγα κ αποφεύγω ακόμα, γενικά την πλένω σε κάθε αλλαγή πανας Κ στα κακα κ με σαπούνι. Έτσι λίγο αν συγκαει βάζουμε κρεμουλα κ φεύγει. Γενικά δεν είχα θέμα. Σαμπουάν chicco της βάζω ακόμα. 

Για το ποσό κοιμάται το νεογέννητο έχω ακούσει πολλά από μαμάδες. Άλλες λένε πήγε 2 χρονών για να κοιμηθεί όλη νύχτα, άλλες ότι από την αρχή ήταν πολύ ήσυχο. Νομίζω είναι θέμα τύχης τελικά. Εγώ ήμουν ίσως κάπως τυχερή αν κ δεν έχω μεγαλώσει πολλά για να ξέρω...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , IoannaMas είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι της άποψης ότι αν το παιδί είναι δυνατό δεν θα εμφανίσει αλλεργίες.. Όλα τα καλλυντικά τα 0+ νομίζω είναι οκ. Εγώ έβαζα frezyderm, sudocrem, chicco, κλπ. Αλλά όχι σε κάθε αλλαγή πανας. Κ μωρομαντηλα απέφευγα κ αποφεύγω ακόμα, γενικά την πλένω σε κάθε αλλαγή πανας Κ στα κακα κ με σαπούνι. Έτσι λίγο αν συγκαει βάζουμε κρεμουλα κ φεύγει. Γενικά δεν είχα θέμα. Σαμπουάν chicco της βάζω ακόμα. 

Για το ποσό κοιμάται το νεογέννητο έχω ακούσει πολλά από μαμάδες. Άλλες λένε πήγε 2 χρονών για να κοιμηθεί όλη νύχτα, άλλες ότι από την αρχή ήταν πολύ ήσυχο. Νομίζω είναι θέμα τύχης τελικά. Εγώ ήμουν ίσως κάπως τυχερή αν κ δεν έχω μεγαλώσει πολλά για να ξέρω...

Μου φαίνεται frezyderm θα παρω κ γω για καλο και για κακο ετσι κ αλλιώς σιγα την κατανάλωση που θα χει το μωρό για να φανεί η διαφορά στην τιμη... απ οτι καταλαβαίνω οι περισσότερες αυτην την εταιρεία εμπιστεύονται κ στο φαρμακείο ετσι μου ειπαν...τωρα μένουν οι πανες ειμαι αναμεσα σε παμπερς κ babylino... αν κ οι περισσότερες λενε οτι τα παμπερ δεν έχουν διαρροες ...ενω τα babylino εχει...?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Μου φαίνεται frezyderm θα παρω κ γω για καλο και για κακο ετσι κ αλλιώς σιγα την κατανάλωση που θα χει το μωρό για να φανεί η διαφορά στην τιμη... απ οτι καταλαβαίνω οι περισσότερες αυτην την εταιρεία εμπιστεύονται κ στο φαρμακείο ετσι μου ειπαν...τωρα μένουν οι πανες ειμαι αναμεσα σε παμπερς κ babylino... αν κ οι περισσότερες λενε οτι τα παμπερ δεν έχουν διαρροες ...ενω τα babylino εχει...?

Θα το δεις στην πραξη ποια θα σου κανει.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις πολλες πανες απο τωρα.παρε 1-2πακετα μικρα ν1κ 2.απο λιμπερο κ παμπερς γτ εχουν μια γραμμη που αλλαζει χρωμα αν κατουρησει.μεχρι 6μηνων επαιρνα μονο αυτες κ μπειμπιλινο.ολες καλες.απλα καλοκαιρι λιγο ζεσταινοταν η μικρη με μπειμπιλινο κ τα παμπερς μυριζαν.πλεον εχω βολευτει πολυ τις παφις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

Μην παρεις πολλες πανες απο τωρα.παρε 1-2πακετα μικρα ν1κ 2.απο λιμπερο κ παμπερς γτ εχουν μια γραμμη που αλλαζει χρωμα αν κατουρησει.μεχρι 6μηνων επαιρνα μονο αυτες κ μπειμπιλινο.ολες καλες.απλα καλοκαιρι λιγο ζεσταινοταν η μικρη με μπειμπιλινο κ τα παμπερς μυριζαν.πλεον εχω βολευτει πολυ τις παφις

Ευχαριστούμε πολύ για την συμβουλή ...κατατοπιστικη!! Ξέρεις τι λες αφού τα ζεις!!!


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, IoannaMas είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι της άποψης ότι αν το παιδί είναι δυνατό δεν θα εμφανίσει αλλεργίες.. Όλα τα καλλυντικά τα 0+ νομίζω είναι οκ. Εγώ έβαζα frezyderm, sudocrem, chicco, κλπ. Αλλά όχι σε κάθε αλλαγή πανας. Κ μωρομαντηλα απέφευγα κ αποφεύγω ακόμα, γενικά την πλένω σε κάθε αλλαγή πανας Κ στα κακα κ με σαπούνι. Έτσι λίγο αν συγκαει βάζουμε κρεμουλα κ φεύγει. Γενικά δεν είχα θέμα. Σαμπουάν chicco της βάζω ακόμα. 

Για το ποσό κοιμάται το νεογέννητο έχω ακούσει πολλά από μαμάδες. Άλλες λένε πήγε 2 χρονών για να κοιμηθεί όλη νύχτα, άλλες ότι από την αρχή ήταν πολύ ήσυχο. Νομίζω είναι θέμα τύχης τελικά. Εγώ ήμουν ίσως κάπως τυχερή αν κ δεν έχω μεγαλώσει πολλά για να ξέρω...

Εγω μετα απο δύο παιδια που εμφανισαν ατοπια καταλαβα οτι εαν εχει προδιαθεση το παιδι θα την εμφανισει. Και τα μονα καλλυντικα που θα του κανουν τοτε θα ειναι τα ειδικα σχεδιασμενα (εμεις χρησιμοποιουμε la roche possay). Ειναι καθαρα γονιδιακο, τα δικα μου εχουν θηλασει, δεν αρρωσταινουν αλλα η ατοπια επιμενει... Μόνο το χειμώνα υποφέρουν, το καλοκαίρι εξαφανίζεται. εχω κι εγω προβλημα στα χερια οποτε προφανως το κληρονομησαν.

Οσο για τις πανες θεωρω οτι ειναι θεμα συνηθειας και ποια ταιριαζει το παιδι. Οταν αρχιζουν οι διαρροες σημαινει οτι χρειαζεστε μεγαλυτερο νουμερο.

Για τον υπνο άλλο θεμα....... εγω θεωρω οτι ειναι ζητημα ιδιοσυγκρασιας του μωρου!

Συγνωμη για την παρεμβαση... ειστε στην πιο ωραια φαση προετοιμασιας τωρα!!!! Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 1

dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

Μην παρεις πολλες πανες απο τωρα.παρε 1-2πακετα μικρα ν1κ 2.απο λιμπερο κ παμπερς γτ εχουν μια γραμμη που αλλαζει χρωμα αν κατουρησει.μεχρι 6μηνων επαιρνα μονο αυτες κ μπειμπιλινο.ολες καλες.απλα καλοκαιρι λιγο ζεσταινοταν η μικρη με μπειμπιλινο κ τα παμπερς μυριζαν.πλεον εχω βολευτει πολυ τις παφις

Αυτο με τη γραμμη υγρασιας πολυ χρησιμο δε το ηξερα! Ειδικα αμα θες να θηλασεις για να ελεγχεις τα τσισα στην αρχη. Χαχα ενθουσιαστηκα!


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anath είπε:

Εγω μετα απο δύο παιδια που εμφανισαν ατοπια καταλαβα οτι εαν εχει προδιαθεση το παιδι θα την εμφανισει. Και τα μονα καλλυντικα που θα του κανουν τοτε θα ειναι τα ειδικα σχεδιασμενα (εμεις χρησιμοποιουμε la roche possay). Ειναι καθαρα γονιδιακο, τα δικα μου εχουν θηλασει, δεν αρρωσταινουν αλλα η ατοπια επιμενει... Μόνο το χειμώνα υποφέρουν, το καλοκαίρι εξαφανίζεται. εχω κι εγω προβλημα στα χερια οποτε προφανως το κληρονομησαν.

Οσο για τις πανες θεωρω οτι ειναι θεμα συνηθειας και ποια ταιριαζει το παιδι. Οταν αρχιζουν οι διαρροες σημαινει οτι χρειαζεστε μεγαλυτερο νουμερο.

Για τον υπνο άλλο θεμα....... εγω θεωρω οτι ειναι ζητημα ιδιοσυγκρασιας του μωρου!

Συγνωμη για την παρεμβαση... ειστε στην πιο ωραια φαση προετοιμασιας τωρα!!!! Με το καλό!!!

Οχι και συγνώμη για την παρέμβαση! Πιστεύω ότι ολες θα κάνουμε το καλύτερο απο κει κ περα μικρο θεματακια θα χουμε...σοβαρα να μην έχουμε... Ευχαριστούμε κ σενα για τις πληροφορίες!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Θα το δεις στην πραξη ποια θα σου κανει.

οντως εμενα μονο babylino με εξηπηρετουσαν απολυτα.επερνα όμως οτι ηταν σε προσφορα και συνδοαζα και κουπόνια και μου εβγαινε το πακέτο γυρω στα 4 ευρω(με 50% εκπτωση και 4 ευρω κουπονι)


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!!! Τα είδαμε κι εμείς χτες τα μωράκια μας!!! 1450γρ και 1485γρ. Για καμπύλη σακχάρου αν και περιμένα να κάνω τώρα μου είπε θα κάνω την 32 βδομάδα γιατί λεεί στο δίδυμα τότε ειναι το Peak που μπορεί να εμφανίσεις πρόβλημα.

Κατα τ'αλλα αυτές τις μέρες έχουμς επιδωθεί με τον άντρα μου σε τρελό shopping therapy για τα μωρά. Ρουχαλάκια,μπιμπερό,λευκά είδη. Γίνεται ένα πανικός μέσα στο σπίτι. Ακόμη και με την ιδέα πως θα τα βάλω σε τάξη τρομάζω. Για καλλυντικά δεν έχω ιδέα ακόμη, Για σαμπουάν έχω ακούσει πολύ το προδέρμ. Για απορρυπαντικό ρούχων άκουσαπ ολύ καλά λόγια για το ariel baby. Πάνες θα τις δοκιμασουμε και θα δούμε. Για τις agnotis έχω ακούσει καλά λόγια αλλά για πιο μεγάλα μωράκια. Στα πολύ μικρά έχω ακούσει για διαρροές και τέτοια...

πολυ καλο το βαρος των μικρων σου!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου . Εμένα ο μπέμπης αδύνατος είναι κ σκέφτομαι μήπως φταίω εγώ που από κούραση τρώω πολύ λίγο. Δεν έχω καθόλου όρεξη. 

Όσο για τα καλλυντικά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην κλινική πολλά δείγματα μου είχαν δώσει αλλά εγώ με σπαθολαδο κ κεραλοιφη τον μεγάλωσα  . Κ δεν είχε ποτέ θέματα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ΣΟΣ! Σημερα εντελως ξαφνικα και αναπαντεχα με επιασε διαρροια δυο φορες, μετα το μεσημεριανο και μετα το βραδινο. Αλλα δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα ουτε νιωθω αρρωστη. Τι ριναι αυτο ελαφρια γαστρεντεριτιδα; Παιζει να ναι καποιο αλλο κακο μικροβιο; 


tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου . Εμένα ο μπέμπης αδύνατος είναι κ σκέφτομαι μήπως φταίω εγώ που από κούραση τρώω πολύ λίγο. Δεν έχω καθόλου όρεξη. 

Όσο για τα καλλυντικά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην κλινική πολλά δείγματα μου είχαν δώσει αλλά εγώ με σπαθολαδο κ κεραλοιφη τον μεγάλωσα  . Κ δεν είχε ποτέ θέματα. 

Τα καλυτερα Ελπιδακι μου. Κι εγω που ψαχνω σημερα ολα τιγκα στα χημικα ειναι.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...