Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Αναστασία33 Ναι αυτό πήρα

Ειρήνη θα το δοκιμάσω αυτό με το βραστό νερό για να μην πάει χαμένο και το κουτί.

Εγώ δεν ήθελα αρχικά να πάρω προδερμ και πήρα το αρκαδι σαν πιο φυσικό αλλά την πάτησα σαν πρωτάρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κ από μένα. Αρκαδι κ εγώ έχω δοκιμάσει κ δεν μου άρεσε η μυρωδιά!!  Σήμερα πάλι είχα επεισόδιο , ένιωσα πολύ άσχημα έπεφτα κ δεν μπορούσα ούτε τηλ να πάρω να έρθουν...κ το ζουζούνι μου να τρέχει στο σπίτι . Μαζεύτηκα έβαλα τα δυνατά μου κ πήρα τηλ τον άντρα μου κ αυτός έστειλε τη μαμά στο σπίτι. Ευτυχώς όλα καλά. Σήμερα έχω βοήθεια.  Πολύ φοβάμαι που ειμαι μόνη με μωρό πολλές ώρες. Να περάσει γρήγορα ο καιρός να γεννήσουμε. Κ αφού έγινα καλά μάζεψα πλυντήρια κορίτσια .. αρχίζω την ετοιμασία. Σιγά σιγά κ το σίδερο. Μετά την βαλίτσα θέλω να ετοιμάσω , γιατί όσο πάει είμαι πιο πιεσμένη. Έπρεπε πιο νωρίς να τα κάνω.

 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Αναστασία33 Ναι αυτό πήρα

Ειρήνη θα το δοκιμάσω αυτό με το βραστό νερό για να μην πάει χαμένο και το κουτί.

Εγώ δεν ήθελα αρχικά να πάρω προδερμ και πήρα το αρκαδι σαν πιο φυσικό αλλά την πάτησα σαν πρωτάρα

Κι εγω αυτο σκεφτομαι να παρω γι' αυτο σε ρωτησα :-P

πρίν από 21 λεπτά , ERIANTON είπε:

Αναστασουλα καλη απολαυση του υπερη(ο)χου!!τι ωρα θα πατε;

4μισι εχουμε ραντεβου.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το αρκαδι έπαιρνα κ μάλλον θα ξαναπάρω γιατί μου αρέσει, αλλά υγρό όχι σκόνη. Δεν έχω γενικώς βάλει ποτέ σκόνη στο πλυντήριο... Στην κόρη μου πάντως κ με αριελ κανονικό που τα επλενα πολλές φορές δεν έπαθε τίποτα, σκληραγωγηθηκε από μικρή χαχα. Μαλακτικό δεν βάζω , μου έχουν πει ότι αυτό είναι το χειρότερο. Κ αρκαδι παίρνω κ πράσινο σαπούνι, μου αρέσει που μυρίζει ελιά.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις ειμαστε σταθεροί κ αυτο ειναι πολυ καλο! 

Κ γω ξεκινησα τα ψωνια! Επιτελους! 

Αποστειρωτη, μπουκαλάκια κ σακουλάκια αποθήκευσης ηταν τα πρωτα. 

Τωρα ειδα ρουχαλάκια, θα παρω απο ορκιστρα επειδη εχουν για προωρα μωράκια κ απο H&M. 

Δευτερα θα παμε να κλεισουμε κρεβατακι κ καροτσι. 

Απο καθαριστικά, στην κλινική μου ειπε οτι το Αρκάδι σε σκόνη ειναι το καλυτερο κ το ρίχνουμε στο κάδο. Έπειτα στεγνωτήριο ειναι πολυ καλο κ σιδερο. 

Για καλλυντικά σαμπουάν - αφρόλουτρο η ξαδέρφη μου που ειναι φαρμακοποιός κ κανει έρευνες πανω Σ αυτα, τωρα ειναι Γλασκώβη, μου ειναι για την εταιρία macrovita.

 

  • Μου αρέσει 7

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις ειμαστε σταθεροί κ αυτο ειναι πολυ καλο! 

Κ γω ξεκινησα τα ψωνια! Επιτελους! 

Αποστειρωτη, μπουκαλάκια κ σακουλάκια αποθήκευσης ηταν τα πρωτα. 

Τωρα ειδα ρουχαλάκια, θα παρω απο ορκιστρα επειδη εχουν για προωρα μωράκια κ απο H&M. 

Δευτερα θα παμε να κλεισουμε κρεβατακι κ καροτσι. 

Απο καθαριστικά, στην κλινική μου ειπε οτι το Αρκάδι σε σκόνη ειναι το καλυτερο κ το ρίχνουμε στο κάδο. Έπειτα στεγνωτήριο ειναι πολυ καλο κ σιδερο. 

Για καλλυντικά σαμπουάν - αφρόλουτρο η ξαδέρφη μου που ειναι φαρμακοποιός κ κανει έρευνες πανω Σ αυτα, τωρα ειναι Γλασκώβη, μου ειναι για την εταιρία macrovita.

 

Μπράβο επιτέλους !!! Μην αφησεις τπτ αγορασε τα ολα να βγάλεις το αχτι σ !! Είμαι σίγουρη πως μόλις τον πάρεις σπίτι θα τον έχεις σαν πρίγκιπα!!! Σου χουν πει ποτε θα τον πάρεις?πηρε καθόλου? Νομίζω στα δυο.κιλα αμα φτάσει μπορεί να τον πάρεις?

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι για τα νέα σου κορίτσι μου!Για ρουχαλάκια κοίτα και στα πρεναταλ,έχουν κι εκεί νουμερα για μικρουλικα.

Και μένα έτσι μου είπαν κι αυτό γράφει και στις οδηγίες για το αρκάδι,κατευθείαν στον κάδο. Οταν όμως το έβαλα δε διαλύθηκε αρκετά καλά με αποτέλεσμα μια πράσινη γλίτσα σε ρούχα και κάδο

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! Εμεις ειμαστε σταθεροί κ αυτο ειναι πολυ καλο! 

Κ γω ξεκινησα τα ψωνια! Επιτελους! 

Αποστειρωτη, μπουκαλάκια κ σακουλάκια αποθήκευσης ηταν τα πρωτα. 

Τωρα ειδα ρουχαλάκια, θα παρω απο ορκιστρα επειδη εχουν για προωρα μωράκια κ απο H&M. 

Δευτερα θα παμε να κλεισουμε κρεβατακι κ καροτσι. 

Απο καθαριστικά, στην κλινική μου ειπε οτι το Αρκάδι σε σκόνη ειναι το καλυτερο κ το ρίχνουμε στο κάδο. Έπειτα στεγνωτήριο ειναι πολυ καλο κ σιδερο. 

Για καλλυντικά σαμπουάν - αφρόλουτρο η ξαδέρφη μου που ειναι φαρμακοποιός κ κανει έρευνες πανω Σ αυτα, τωρα ειναι Γλασκώβη, μου ειναι για την εταιρία macrovita.

 

Μπραβο Δωρουλι μου!!! Να μας τον φιλησεις τον κουκλο!!! Εχουν τα h&m βρεφικα; Καλα δεν εχω ιδεα!!! Απορρυπαντικο σκονη στον καδο ειμαστε σιγουροι;

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ πάντως πήρα το περιβόητο Αρκάδι και το δοκίμασα όταν έβαλα κάτι ρουχαλάκια που μου έδωσαν.Πρώτον δεν αντέχω το άρωμα του(μου θυμίζει ελαιοτριβείο) και δεύτερον μου άφησε μια γλίτσα στα ρούχα γιατί δε διαλύθηκε καλά. Αποτέλεσμα να πάω και να πάρω προδερμ απορρυπαντικό και μαλακτικό το οποίο και με βόλεψε

Καλά που μου το είπες! Όποτε θα δοκιμάσω το προδερμ την επόμενη φορά

Κοριτσια πως ήταν το σεμινάριο? Δυστυχώς δεν κατάφερα να το παρακολουθήσω. Ελπίζω να το ξανά βγάλουν και να τα καταφέρω γιατί νομίζω ότι θα είναι πολύ ενδιαφέρον.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


DWROULITA πολυ χαιρομαι οταν εχουμε νεα σου!!πως εισαι εσυ?περπατας ελευθερα πια.το μωρουδακι στις σχεδον 10 μερες ποσο βαρος εχει παρει?με τα πραγματα καλως εχοντων ποτε σας ειπαν θα παραλαβετε?

palmoira για τα κοριτσια που δεν εχουν αλλο παιδακι σιγουρα ειπε καποια πραγματακια.δεν ακουσα κατι νεο να σου πω την αληθεια.επαναληψη τα  εκανα...

ευτυχια μετα ειδα που ειχες ρωτησει την δωρουλα και ρωτησα και εγω τα ιδια...

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Μπράβο επιτέλους !!! Μην αφησεις τπτ αγορασε τα ολα να βγάλεις το αχτι σ !! Είμαι σίγουρη πως μόλις τον πάρεις σπίτι θα τον έχεις σαν πρίγκιπα!!! Σου χουν πει ποτε θα τον πάρεις?πηρε καθόλου? Νομίζω στα δυο.κιλα αμα φτάσει μπορεί να τον πάρεις?

Μας ειχαν πει 1-2 μήνες ανάλογα πως θα πηγαίνει. Δεν ειναι παντα τα κιλά αλλα κ η υγεια του νεογνού. 

Εννοειται θα παρω οτι λιλιπούτειο κυκλοφορεί!!! 

1 ώρα πρίν, Maria K8 είπε:

Πολύ χαίρομαι για τα νέα σου κορίτσι μου!Για ρουχαλάκια κοίτα και στα πρεναταλ,έχουν κι εκεί νουμερα για μικρουλικα.

Και μένα έτσι μου είπαν κι αυτό γράφει και στις οδηγίες για το αρκάδι,κατευθείαν στον κάδο. Οταν όμως το έβαλα δε διαλύθηκε αρκετά καλά με αποτέλεσμα μια πράσινη γλίτσα σε ρούχα και κάδο

 

Ευχαριστουμε!!

Στους πόσους βαθμούς κ για πόση ωρα ηταν η πλύση; 

Δεν το εχω δοκιμάσει μονο το αγόρασα. 

1 ώρα πρίν, Αναστασία33 είπε:

Μπραβο Δωρουλι μου!!! Να μας τον φιλησεις τον κουκλο!!! Εχουν τα h&m βρεφικα; Καλα δεν εχω ιδεα!!! Απορρυπαντικο σκονη στον καδο ειμαστε σιγουροι;

Ναι εχει κ επίσης εχει κ για προωρα που δεν εχουν ολες οι εταιρίες.. 

ναι ετσι μου ειπαν στην κλινική! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία όχι απλά έχουν βρεφικά,αλλά είναι και πολύ όμορφα και πολύ οικονομικά.Εγώ τα ελάχιστα ρουχαλάκια που πήρα είναι από εκεί.

Palmoira περά από τα βασικά της φροντίδας που ανέφερε έδωσε και κάποιες λίστες με τα απαραίτητα για τις πρώτες μέρες του μωρού. Αν θες μπορώ να στα στείλω γιατί τα τράβηξα σε φώτο.

Επίσης είπε ότι στο σεμινάριο με τις ανησυχίες της μαμάς θα αναλύσει τα είδη πάνας,καλλυντικών κλπ

Δώρα στους 40 τα έπλυνα στη γρήγορη πλύση λόγω ετικετων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ERIANTON είπε:

DWROULITA πολυ χαιρομαι οταν εχουμε νεα σου!!πως εισαι εσυ?περπατας ελευθερα πια.το μωρουδακι στις σχεδον 10 μερες ποσο βαρος εχει παρει?με τα πραγματα καλως εχοντων ποτε σας ειπαν θα παραλαβετε?

palmoira για τα κοριτσια που δεν εχουν αλλο παιδακι σιγουρα ειπε καποια πραγματακια.δεν ακουσα κατι νεο να σου πω την αληθεια.επαναληψη τα  εκανα...

ευτυχια μετα ειδα που ειχες ρωτησει την δωρουλα και ρωτησα και εγω τα ιδια...

Ευχαριστω πολυ πολυ!! 

Εγω κινουμαι κανονικα, λαχανιάζω Βεβαια, μην ξεχνάτε κ τους 7μηνες ξάπλας..

κιλακια χάνουμε.. απο 1230 που ηταν πηγε 1100. 

 

πρίν από 2 λεπτά , Maria K8 είπε:

Αναστασία όχι απλά έχουν βρεφικά,αλλά είναι και πολύ όμορφα και πολύ οικονομικά.Εγώ τα ελάχιστα ρουχαλάκια που πήρα είναι από εκεί.

Palmoira περά από τα βασικά της φροντίδας που ανέφερε έδωσε και κάποιες λίστες με τα απαραίτητα για τις πρώτες μέρες του μωρού. Αν θες μπορώ να στα στείλω γιατί τα τράβηξα σε φώτο.

Επίσης είπε ότι στο σεμινάριο με τις ανησυχίες της μαμάς θα αναλύσει τα είδη πάνας,καλλυντικών κλπ

Δώρα στους 40 τα έπλυνα στη γρήγορη πλύση λόγω ετικετων.

Τι να πω.. αυτο μου ειπαν. Ειναι το πιο υγιεινό. Εγω γενικα ειμαι του υγρού. Ποτε δεν ειχα σκόνη. Λογικό πάντως να μην διαλυθεί στους 40 κ στην γρηγορη. Κ δεν ρώτησα καθολου για θερμοκρασία κ στροφές κ χρονο.. δεν το σκέφτηκα καθολου. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ!! 

Εγω κινουμαι κανονικα, λαχανιάζω Βεβαια, μην ξεχνάτε κ τους 7μηνες ξάπλας..

κιλακια χάνουμε.. απο 1230 που ηταν πηγε 1100. 

 

ενταξει ολα θα φτιαξουν.εδω εγω δεν μπορω να συρω τα ποδια μου και τα φτυνω χωρις να  μενω ξαπλα.δεν ξερω γιατι τοσο κουραση τα ποδαρια μου και κυριως δεν φταινε τακιλα γιατι δεν εχω παρει

σε αφηνουν να τον περνεις αγκαλια τον βρεφακο σου?να τον ακουμπας γενικα...?

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...