Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια,

ως συνήθως άυπνη από τις 4:30... Επειδή δεν έχω ραντεβού άμεσα με το γιατρό μου, μήπως έχει ενημερωθεί κάποια από εσάς για την ιλαρά? Ψάχνω να βρω το βιβλιάριό μου, έχει σηκωσει στο πόδι η μάνα μου όλο το σπίτι και δεν το έχει βρει για να δω εάν έχω κάνει και τις δυο δόσεις. Έχει κάποια ενημέρωση από το γιατρό της? Σκέφτομαι να πάω να κάνω την εξέταση για τα αντισώματα.

Καλημέρα εγω βρήκα το βιβλιάριο το πηγα στην γιατρό μου και μου είπε ότι εχω κάνει την μια δοση αλλα να μην σκαω γτ στην τηλεόραση τα φουσκώνουν και αν θελω να είμαι σίγουρη απλα αν δω καποιο παιδάκι να μοιάζει άρρωστο να μην το πλησιασω(ετσι κ αλλιώς θα το εκανα) μετα απο λιγο ψάξιμο που εκανα μονη μ.... τα κρούσματα που λενε ξέρεις τι είναι? Παιδάκια ρομα τα περισσότερα...Εμείς λοιπόν που δεν έχουμε κάνει το εμβόλιο δεν χρειάζεται να τρελενομαστε απλα να είμαστε λιγο ποιο προσεκτικές οπως είμαστε ετσι κ αλλιώς με τα παντααα ...λιγο υπογραφή ακομα κ θα γεννησουμε...

Υπομονή ήθελα να γραψω... οσο γι αυτό που λεει η εριαντον για να της το πε ο γιατρός ετσι θα ναι ...μου ακούγεται κ μενα λογικο αφου οι περισσότερες ασθένειες κάνουν κάποια ζημιά το πρώτο τρίμηνο που γίνεται η οργανογενεση!!! 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Καλημέρα εγω βρήκα το βιβλιάριο το πηγα στην γιατρό μου και μου είπε ότι εχω κάνει την μια δοση αλλα να μην σκαω γτ στην τηλεόραση τα φουσκώνουν και αν θελω να είμαι σίγουρη απλα αν δω καποιο παιδάκι να μοιάζει άρρωστο να μην το πλησιασω(ετσι κ αλλιώς θα το εκανα) μετα απο λιγο ψάξιμο που εκανα μονη μ.... τα κρούσματα που λενε ξέρεις τι είναι? Παιδάκια ρομα τα περισσότερα...Εμείς λοιπόν που δεν έχουμε κάνει το εμβόλιο δεν χρειάζεται να τρελενομαστε απλα να είμαστε λιγο ποιο προσεκτικές οπως είμαστε ετσι κ αλλιώς με τα παντααα ...λιγο υπογραφή ακομα κ θα γεννησουμε...

Υπομονή ήθελα να γραψω... οσο γι αυτό που λεει η εριαντον για να της το πε ο γιατρός ετσι θα ναι ...μου ακούγεται κ μενα λογικο αφου οι περισσότερες ασθένειες κάνουν κάποια ζημιά το πρώτο τρίμηνο που γίνεται η οργανογενεση!!! 

Κ γω τρελαίνομαι που τα διαβαζω.. 

νοεμβριο θα παρουμε μαλλον το μωρο κ Δεκέμβριο γυρναω σχολείο!!!! Να κολλησω τιποτα κ να το μεταφέρω στο μωρο. Τρελα μου ερχεται. 

Πείτε μου, στη θεση μου τι θα κάνατε;; 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ γω τρελαίνομαι που τα διαβαζω.. 

νοεμβριο θα παρουμε μαλλον το μωρο κ Δεκέμβριο γυρναω σχολείο!!!! Να κολλησω τιποτα κ να το μεταφέρω στο μωρο. Τρελα μου ερχεται. 

Πείτε μου, στη θεση μου τι θα κάνατε;; 

ειναι πολυ συντομα που πρεπει να γυρισεις .μηπως  υπαρχει κανα παραθυρακι για επιπλεον αδεια οταν υπαρχει προωροτητα στα μωρακια . ασε με το καλο να περασει ο καιρος καο ως τοτε μην το σκεφτεσαι αυτο.αστο στην ακρη

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ γω τρελαίνομαι που τα διαβαζω.. 

νοεμβριο θα παρουμε μαλλον το μωρο κ Δεκέμβριο γυρναω σχολείο!!!! Να κολλησω τιποτα κ να το μεταφέρω στο μωρο. Τρελα μου ερχεται. 

Πείτε μου, στη θεση μου τι θα κάνατε;; 

Ενα ενα ...κοίτα να είσαι αισιοδοξη και να πάρεις τον μπέμπη στο σπίτι και βλεπεις τι θα κανεις με την δουλειά...εγω στη θεση σου επειδή εχω βαρεθεί να αγχώνομαι για τα παντα θα το εκανα βλέποντας και κάνοντας...φαντάζομαι ότι εκεί που δουλευεις εσυ ολα τα παιδάκια ειναι εμβολιασμενα ... απο κει και περα θα επερνα τον μπέμπη σπίτι θα χαιρόμουν το χρόνο που είχαμε μαζι στο μεταξυ θα εκανα μια συζήτηση με τον παιδιατρο εκείνος ξέρει καλύτερα απο όλους...θα εκανα μια συζήτηση με τον αντρα μου για τα οικονομικά μας και με την εργασία μου κατα ποσο μπορουν να με αφήσουν να γυρισω λιγο αργότερα... μην τα σκέφτεσαι απο τωρα αστο ζησε το τωρα τα καταφερες επιτέλους μην μαυριζεις την ευτυχία σ για μικρο δυσκολιες! 

Βασικά οσο το σκέφτομαι μια είναι η απάντηση...θα μιλουσα με τον άντρα μου και αφου τα συμφωνουσαμε να κάνουμε κάποιες περικοπές στα έξοδα μας ώστε να κατσω με το μωρό και θα τους εγραφα στη δουλειά ας θυμώσουν να απολύσουν έγκυο η γυναίκα που γεννησε δεν γίνεται !!! Μετα απο ολα αυτα σου αξίζει κατι παραπάνω απο ενα μηνα με το μωρό αποκλειστικά...

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Κ γω τρελαίνομαι που τα διαβαζω.. 

νοεμβριο θα παρουμε μαλλον το μωρο κ Δεκέμβριο γυρναω σχολείο!!!! Να κολλησω τιποτα κ να το μεταφέρω στο μωρο. Τρελα μου ερχεται. 

Πείτε μου, στη θεση μου τι θα κάνατε;; 

Εμβολια :-D

Δεν ξερω για το αν υπερβαλλουν. Αυτο με τα παιδακια ρομα το εχω διαβασει εγραφε αναλυτικα στην οδηγια του ΚΕΕΛΠΝΟ για το ποιος ειχε προσβληθει. Επειδη ομως δε μπορουμε να ξερουμε πως θα εξελιχθει ολο αυτο και επειδη δεν ειναι ελληνικο φαινομενο, αλλα προκειται για πανδημια στην Ευρωπη εγω εμπιστευομαι εναν παιδιατρο πολυ καλο φιλο που εχουμε, αλλα και τη γυναικολογο που λενε οτι πρεπει να εμβολιαστουν οσοι θα ερχονται σε επαφη με το μωρο. Μαλιστα ο παιδιατρος επιμενει να εμβολιαστουμε ολοι για γριπη και κοκυτη, και εγω δηλαδη. Να δουμε τωρα πως θα γινει αυτο.

Δωρουλα εσυ που εχεις λιγο χρονο ακομα προλαβαινεις μην αγχωνεσαι. Μην το ρισκαρεις συζητησε το με εναν καλο παιδιατρο εξηγησε του και πως δουλευεις με μικρα παιδια και θα δεις τι θα σου πει.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως άδεια δεν μπορω να παρω, αν σταματησω θα χάσω τα μορια μια ολόκληρης χρονιάς που σημαινει οτι του χρονου μπορει να ειμαι εκτος νόμου κ ο πιο κοντινός θα ειναι κατω απ την Λάρισα. 

Ειναι αναπληρώτρια δασκάλα ειδικής αγωγής, 11 χρονια προϋπηρεσία, με 2 μεταπτυχιακά κ πολλες εξειδικεύσεις αλλα τι να το κανεις. Στο δημοσιο ειμαστε ενα πραγμα ολοι.. 

Ζορισμένοι αμάν κ ντε δεν ειμαστε, αλλα εχουμε πολλα έξοδα, λόγω εξωσωματικής 20χλ, νοσηλεία στο γενεσις, γεννά κλπ αλλα 6χλ, καταλαβαίνετε οτι μας εφυγαν πολλα. Κ τωρα δεν ξερω ποσα θα μας φυγουν για το νινακι μας. Το μηνα παιρνω 950€. Ειναι ένας πολυ καλός μισθός στις μερες που ειμαστε. Βεβαια το καλοκαίρι ειμαι ταμείο ανεργειας. 

Ο ανδρας μου τωρα άλλαξε δουλεια, κανουμε δίκη μας κ σαν αρχη ειναι οπως ξέρετε ψιλό δύσκολα. 

  • Μου αρέσει 3

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δυστυχως άδεια δεν μπορω να παρω, αν σταματησω θα χάσω τα μορια μια ολόκληρης χρονιάς που σημαινει οτι του χρονου μπορει να ειμαι εκτος νόμου κ ο πιο κοντινός θα ειναι κατω απ την Λάρισα. 

Ειναι αναπληρώτρια δασκάλα ειδικής αγωγής, 11 χρονια προϋπηρεσία, με 2 μεταπτυχιακά κ πολλες εξειδικεύσεις αλλα τι να το κανεις. Στο δημοσιο ειμαστε ενα πραγμα ολοι.. 

Ζορισμένοι αμάν κ ντε δεν ειμαστε, αλλα εχουμε πολλα έξοδα, λόγω εξωσωματικής 20χλ, νοσηλεία στο γενεσις, γεννά κλπ αλλα 6χλ, καταλαβαίνετε οτι μας εφυγαν πολλα. Κ τωρα δεν ξερω ποσα θα μας φυγουν για το νινακι μας. Το μηνα παιρνω 950€. Ειναι ένας πολυ καλός μισθός στις μερες που ειμαστε. Βεβαια το καλοκαίρι ειμαι ταμείο ανεργειας. 

Ο ανδρας μου τωρα άλλαξε δουλεια, κανουμε δίκη μας κ σαν αρχη ειναι οπως ξέρετε ψιλό δύσκολα. 

Οποτε εμβολιαζεσαι, κανεις την καρδια σου πετρα και πας. Δωρουλα για την κοπελα που ελεγες πριν για τον κιτρινο ορο μια φορα το μηνα πηγαινε η ηταν σε νοσηλεια μεχρι να γεννησει;

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Οποτε εμβολιαζεσαι, κανεις την καρδια σου πετρα και πας. Δωρουλα για την κοπελα που ελεγες πριν για τον κιτρινο ορο μια φορα το μηνα πηγαινε η ηταν σε νοσηλεια μεχρι να γεννησει;

Ναι καθόταν 2 μερες στην κλινική κ έφευγε. 

Κανει να εμβολιαστω ενώ θηλάζω; Πωωω ολα ερωτήματα εχω.. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ναι καθόταν 2 μερες στην κλινική κ έφευγε. 

Κανει να εμβολιαστω ενώ θηλάζω; Πωωω ολα ερωτήματα εχω.. 

Κι εγω που ρωτησα τη γυναικολογο προχθες μου ειπε θα ρωτησουμε εναν καλο παιδιατρο να μας πει. Μηπως λεει βοηθανε και τα αντισωματα το μωρο. Αλλα δεν ηξερε σιγουρα. Φτιαξε λιστα ερωτηματων για παιδιατρο.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξέρω απο μια κοπέλα πως θηλάζε το μωρό της με ίωση και απλα φορουσε μασκα και δεν κόλλησε το μωρο ...αφου δεν έχεις αλλη επιλογη πήγαινε στην δουλεία και αν αρρωστήσεις κ μια φορά δεν χαλασε ο κόσμος...Μπορεί Όμως να μην αρρωστήσεις κ καθόλου...εγω τόσα χρόνια στο λεωφορείο στο μετρο με δουλειά που συναναστρέφομαι με κοσμο και δεν αρρωσταινα ποτε! 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

  Δώρα μου, καθυστερησαμε την καισαρικη για 2 μερες γιατί ήμουν κρυωμένη. Βγήκα απο το χειρουργείο κ θυλασα αμεσως. Δεν πήρα κάτι γιατί δεν ήθελα. 

Ένα μήνα μετά το κρύωμα επανήλθε χειρότερο. Επερνα φάρμακα συμβατά με τον θυλασμο, οταν έπιανα το μωρό πλενομουν με αντισιπτικο σαπούνι και φόραγα μάσκα για να το θυλαζω. 

Τελικά δεν το κόλλησα εγώ αλλά αρρώστησε μονο του επειδή έπρεπε να την παρω για υπερυχο για τα πόδια της και ηταν βραδυ κ Φεβραρης. Δεν μας έδωσε η παιδίατρος πολλά φάρμακα μόνο βιταμίνες και ηταν πολυ καλητερα μετα απο δυο μέρες γιατί οπως μας είπε επερνε κ σε μικρη ποσότητα φάρμακα απο αυτά που περνουσαν μέσα απο τον θυλασμο. 

Αυτό που θέλω να σας πω, είναι μην ανυσηχισεις. Μπορεί το μωρό να μην αρρωστήσει απο εσένα αλλά απο άλλες συνθήκες! 

Ααα επίσης ξέρω πως ορισμένα εμβόλια ειναι συμβατά σε εγκυμονουσες. 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα!!! 

@Dwroulita85 η σύμβουλος θηλασμού θα ξέρει υπεύθυνα ποιά εμβόλια/φάρμακα είναι συμβατά με τον θηλασμό. Το καλύτερο είναι εκεί να ρωτήσεις. Άσχετο: σε βρήκα στο φβ , μα τι όμορφα μάτια έχεις εύχομαι να τα πάρει κ ο μικρούλης σου, λογικά ακόμα δεν θα ξέρετε... Εμείς έχουμε κ οι 2 καστανά κ η μικρή μας βγήκε ξανθιά γαλανομάτα από παππούδες , μας κοιτούν πολλοί κ αναρωτιούνται!

Κατά τα αλλά πολλές καουρες εγώ σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ τη μισή νύχτα, νιώθω το λαιμό μου να μου να καίγεται από την ξινιλα. Δύσκολο αλλά υπομονη. Εν τω μεταξύ με την αλλαγή καιρού άρχισε κ λαιμός/μύτη ελπίζω να τη γλιτώσω την ίωση. Αυτό είναι το κακό με τον χειμώνα οι ιώσεις κ ειδικά αν καμία μας ανεβάσει πυρετό (μακριά από μας) να απευθυνθεί σε γιατρό άμεσα! 

Καλή συννεφιασμένη Κυριακή!

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κλαίω 

Είμαι στην κλινική με μεγάλη αιμορραγία! Με έχουν στον καρδιοτοπογραφο για να ακουν τις καρδούλες των μωρών. 

Τραχυλος καλος, πλακούντες καλοι, και εγω γεμάτη αίμα! 

Θεε μου!!!! Δωσμου δύναμη! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια μου κλαίω 

Είμαι στην κλινική με μεγάλη αιμορραγία! Με έχουν στον καρδιοτοπογραφο για να ακουν τις καρδούλες των μωρών. 

Τραχυλος καλος, πλακούντες καλοι, και εγω γεμάτη αίμα! 

Θεε μου!!!! Δωσμου δύναμη! 

Καλημέρα.δείξε δύναμη.Αφού ακούγονται οι καρδούλες των μωρών σου όλα καλά.μην αγχώνεσαι.Για να είναι δυνατά και υγιή τα μωρά πρέπει να είσαι Εσύ πρώτα.εγώ δεν είχα αιμορραγία αλλά είχα αίμα 3 μέρες πριν γεννήσω. Τράχηλος ψηλά Και σκληρός διαστολή 2 (πολυ καιρό πριν γεννήσω) και τελικά έσπασαν τα νερά μετά από 3 μέρες και αυτό επειδή μου είχαν βάλει χέρι. Τελικά γέννησα με καισαρική γιατί η μικρή δεν ήθελε να βγει

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω έκανα κάτι, να πω κουραστικα, να πω φταίω θα το δικαιολογήσω! Τίποτα!!!! Απλά ο τράχηλος ειναι γεματος αίμα, που δεν ξέρουν απο που προέρχεται. 

Μου έκαναν ανάλυση για σπασιμων νερών και μου έκαναν και ενέσεις για τους πνεύμονες. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...