Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 27 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ρε κορίτσι δεν υπάρχει καμία γιαγιά να σε βοηθήσει λίγο έστω για 1 μήνα να ξεκουράζεται λίγο; είναι πολύ δύσκολο με μικρό παιδί το ζω κ εγώ.. Αλλά λιγάκι με βοηθάει η μητέρα μου. Δεν μπορεί όλο κ κάποιον θα έχεις, έστω να έπαιρνε μια άδεια από τη δουλειά ο άντρας σου;; 

Για την ινσουλίνη πρέπει να είναι στενάχωρο αλλά όσο μπορείς μην σε καταβάλει , δεν είναι κ τρομερό από όσο ξέρω κ φυσικά προέχει η υγεία μας κ του μωρου. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανες; πόσο σου βγαίνει το ζάχαρο νηστείας το πρωί κ σου είπαν ινσουλίνη; υπομονή κ κουράγιο, σε νιώθω!

Ευχαριστώ κορίτσι μου.  Δυστυχώς δεν έχω κανέναν. Μια μάνα έχω μόνο κ αυτή δουλεύει μέχρι πολύ αργά κ με βοηθάει με το φαγητό του συζύγου κ το σίδερο . Αλλά το μωρό κάνεις δεν μπορεί να μου κρατήσει. Για άδεια ούτε συζήτηση δυστυχώς. Μονο οταν θα γεννήσω ίσως θα του δώσουν. Πεθερά μου φέτος μια ώρα είδε το μωρό... καταλαβαίνεις!  Απλά ο μικρούλης μου περνάει πολύ δύσκολη φάση επανάσταση στον ύπνο κ στο φαγητό με κρίσεις κ ουρλιαχτά. Λογικό αφού η μαμά σαν βαρέλι έγινε κ βαριέται. Όλη μέρα είμαι Από πίσω του μην πάθει ατύχημα. Που παθαίνει συχνά . Ελπίζω να τα καταφέρω. Όσο για την ινσουλίνη με πήρε πολύ από κάτω . Στις μετρήσεις μου όσο πάει κ ξεπερνάει το 100 το πρωί. Χωρίς όμως να τρώω κάτι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αλλά με μικρή προσοχή στην διατροφή καλά ήταν .δεν τρώω καθόλου γλυκά . Μετά την γέννα όμως πάλι είχα λίγο αυξημένο. Το έχουμε στην οικογένεια δυστυχώς. 

Το μωράκι σε 2 εβδομάδες πήρε 600 κάτι γραμμάρια . Πωε σας φαίνεται? Μέχρι τώρα ήταν πολύ μικρό κ πίσω στις μετρήσεις 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας κοριτσια!!!Ποσο μου αρεσει που περπαταει το τικερακι μου...8ος!!Ειμαι πολύ χαρούμενη που περνάει ο καιρός.

Δωρακι μου ευχομαι απο την καρδια μου να τα καταφερει ολα μονος του ο μικρος σου ηρωας!!Να σου πω για τον θηλασμό καθόλου δεν θα εσκαγα.Το μικροβιο στο γαλα πως ετυχε και το βρηκανε?δεν γινεται κατι να εξαλειφθεί και ας πετας για λιγο το γαλα.εννοω με αντιβιωση? 

Για υον διαβητη κυησης απο οσο εχω καταλαβει διορθωνεται με την σωστή διατροφή.Λιγη προσοχη και ολα μια χαρα.

Ευτυχως δυο  μερες σταματησε να με ποναει το ισχιο.για να δουμε αν θα ξαναερθει.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδα λιγη υπομονη θα κανεις,ο μικρος δεν εχει βελτιωσει καθολου την διατροφη του?Στο σακχαρο νηστειας δεν παιζει ρολο και τι εχουμε φαει αποβραδις; Άσχετο... στον γιο μου οταν ηταν στα ντουζενια του και εκανε ολες τις τρελες ειχα αδειασει το σπιτι απο διακοσμητικα ειχα βαλει προστασια στις πριζες και επειδη πρωτα τον ειδα να πηγαινει στην πριζα και δεν ειχα στην αρχη τα προστατευτικά ειχα βαλει ταινια σε όλες μεχρι να παρω.ειχα κανει φρουριο στην κουζινα.και ειχα καλυψει και οτι γωνια απο επιπλο.πιστευω και εσεις θα εχετε παρει μετρα.η αληθεια ειναι οτι δεν ημουν ποτε απο πισω του γιατι ηταν μονιμα αυτο .αν ηθελα να κατσω ξαπλα καθοταν και αυτος ο φοβικουλας.αν δεν σηκωνομουν τιποτα.ηταν εντυπωσιακο.χαχα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα είναι κ το σεμινάριο έτσι;;;

@Elpidaaa μη σε στεναχωρεί καθόλου η ινσουλίνη άλλη μια θεραπεία εγκυμοσύνης είναι λιπγο πιο άχαρη γτ δεν είναι χάπι, αλλα δεν έχεις να φοβάσαι κάτι, για το καλό κ των 2 σας είναι! Και η ηλικία αυτή ξέρω είναι μέσα στην τρέλα που να τον κάνεις καλά...

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ioanna2* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα είναι κ το σεμινάριο έτσι;;;

@Elpidaaa μη σε στεναχωρεί καθόλου η ινσουλίνη άλλη μια θεραπεία εγκυμοσύνης είναι λιπγο πιο άχαρη γτ δεν είναι χάπι, αλλα δεν έχεις να φοβάσαι κάτι, για το καλό κ των 2 σας είναι! Και η ηλικία αυτή ξέρω είναι μέσα στην τρέλα που να τον κάνεις καλά...

καλημερα!σημερα ειναι.θα το δω και εγω .οχι οτι δεν τα θυμαμαι λογω των αιωνων που μεσολαβησαν αλλα ενα φρεσκαρισμα δεν θα με χαλαγε.αν δεν προκυψει τιποτα και κανω κοπανα .Πως ειναι η μικρη με το αυτακι της?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Ελπιδα λιγη υπομονη θα κανεις,ο μικρος δεν εχει βελτιωσει καθολου την διατροφη του?Στο σακχαρο νηστειας δεν παιζει ρολο και τι εχουμε φαει αποβραδις; Άσχετο... στον γιο μου οταν ηταν στα ντουζενια του και εκανε ολες τις τρελες ειχα αδειασει το σπιτι απο διακοσμητικα ειχα βαλει προστασια στις πριζες και επειδη πρωτα τον ειδα να πηγαινει στην πριζα και δεν ειχα στην αρχη τα προστατευτικά ειχα βαλει ταινια σε όλες μεχρι να παρω.ειχα κανει φρουριο στην κουζινα.και ειχα καλυψει και οτι γωνια απο επιπλο.πιστευω και εσεις θα εχετε παρει μετρα.η αληθεια ειναι οτι δεν ημουν ποτε απο πισω του γιατι ηταν μονιμα αυτο .αν ηθελα να κατσω ξαπλα καθοταν και αυτος ο φοβικουλας.αν δεν σηκωνομουν τιποτα.ηταν εντυπωσιακο.χαχα

Εμείς το μισό σαλόνι εδώ  κ ένα χρόνο έχουμε βγάλει από το σπίτι δεν έχουμε ούτε τραπέζια τπτ . Ούτε σύνθετα . Σκαρφαλώνει όπου βρει . Μπριζες κ εγώ από την αρχή έχω κάνει αλλά κ πάλι τα ξεσκίζει όλα όλα.  Το σπίτι μου σαν παιδότοπος έγινε από τόσα που έβγαλα. Τώρα αυτόν τον μήνα με τα πολυελαια τα έχει βάλει!! Που είναι μεγάλα κ με πολλά κρύσταλλα. Πετάει πάνω τους ότι βρει κ γελάει όπως καταλαβαίνεις θέλουμε κράνος :) έχω πολύ ζωηρό ζουζούνι. Εμένα αν δει να κάτσω μου πετάει κάτι. Κ όλα αυτά πάνω στο παιχνίδι . Φυσικά όλη μέρα κ νύχτα του μιλάω αλλά είναι πάνω στην τρέλα η ηλικία αυτή. Κ γενικά είναι πειραχτηρις. Μοιάζει τον μπαμπά. Όσο για το ζάχαρο ότι κ να φάω κ αν δεν φάω πάντα 100αρια το πρωί 

1 hour ago, Ioanna2* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα είναι κ το σεμινάριο έτσι;;;

@Elpidaaa μη σε στεναχωρεί καθόλου η ινσουλίνη άλλη μια θεραπεία εγκυμοσύνης είναι λιπγο πιο άχαρη γτ δεν είναι χάπι, αλλα δεν έχεις να φοβάσαι κάτι, για το καλό κ των 2 σας είναι! Και η ηλικία αυτή ξέρω είναι μέσα στην τρέλα που να τον κάνεις καλά...

Ευχαριστώ  κορίτσι μου . Προσπαθώ να το δω κάπως πιο λογικά. Κ Όχι να με παίρνει από κάτω . Ευτυχώς έχω καλούς γιατρούς κ μηνύματα κ τηλ. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON said:

καλημερα!σημερα ειναι.θα το δω και εγω .οχι οτι δεν τα θυμαμαι λογω των αιωνων που μεσολαβησαν αλλα ενα φρεσκαρισμα δεν θα με χαλαγε.αν δεν προκυψει τιποτα και κανω κοπανα .Πως ειναι η μικρη με το αυτακι της?

Καλυτερα είναι βασικά μια χαρά είναι κ κάνει τρέλες τώρα γτ την έχουμε στο σπίτι με γιαγιά έτσι μας είπε η γιατρός να μην παει σχολείο μια βδομάδα και εχει αποκτήσει τώρα φανταστικούς φίλους γτ ψιλοβαριέται νομιζω χεχεχε.

 

κ εγώ θέλω ένα φρεσκάρισμα στο θηλασμό να σ πω την αλήθεια μου...

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως φαντάζεστε ακριβώς την έξοδο από το μαιευτήριο. Με τι ρούχα το νινί? Θα τον βάλετε στο αυγό αμέσως? Έχω πάρει φόρμα εξόδου μέχρι 3 μηνών αλλά χωρίς πόδια.  Οπότε στα χέρια μέχρι το αμάξι θα πάμε. Κ εκεί θα την βγάλω για να μπει στο αυγό-κάθισμα.  

Όσες έχετε πιο μεγάλα μωρά κ παιδιά, θα έρθουν να σας δουν ? Για πείτε μου πως το σκέφτεστε

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Κορίτσια μου πως φαντάζεστε ακριβώς την έξοδο από το μαιευτήριο. Με τι ρούχα το νινί? Θα τον βάλετε στο αυγό αμέσως? Έχω πάρει φόρμα εξόδου μέχρι 3 μηνών αλλά χωρίς πόδια.  Οπότε στα χέρια μέχρι το αμάξι θα πάμε. Κ εκεί θα την βγάλω για να μπει στο αυγό-κάθισμα.  

Όσες έχετε πιο μεγάλα μωρά κ παιδιά, θα έρθουν να σας δουν ? Για πείτε μου πως το σκέφτεστε

Καλημέρα! Εγώ σκεφτόμουνα να παρουμε τα καθισματακια στο δωματιο να τα ντυσουμε εκει  να τα βάλουμε και να τα παμε ετσι στο αμαξι. Βέβαια και η ιδέα σου μου αρέσει γιατί θα έχεις το καθισματάκι έτοιμο στο αμάξι. Αχ δεν ξερω!! Για το ντύσιμο μιας και η απόσταση θα είναι ελάχιστη απο το δωμάτιο μέχρι το αμάξι σκεφτόμουνα ζιπουνάκι+ βελουτέ φορμάκι+καμιά κουβερτούλα απο πάνω.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Elpidaaa said:

Κορίτσια μου πως φαντάζεστε ακριβώς την έξοδο από το μαιευτήριο. Με τι ρούχα το νινί? Θα τον βάλετε στο αυγό αμέσως? Έχω πάρει φόρμα εξόδου μέχρι 3 μηνών αλλά χωρίς πόδια.  Οπότε στα χέρια μέχρι το αμάξι θα πάμε. Κ εκεί θα την βγάλω για να μπει στο αυγό-κάθισμα.  

Όσες έχετε πιο μεγάλα μωρά κ παιδιά, θα έρθουν να σας δουν ? Για πείτε μου πως το σκέφτεστε

Κοίτα πρώτα ο Θεός αυτό που σκέφτομαι είναι ότι έκανα περίπου κ στη μικρή μου που είναι Δεκέμβρη κ αυτή, φορμάκι, φανελακι καλτσακια κανονικα, κ φορμα εξοδου και σκούφο! Το αυγο στη μικρή μου δεν πήγε καλά το είχα πάρει πάνω στο δωμάτιο να τη βάλω μέσα αλλα δεν το δεχόταν με τπτ έκλαιγε οπότε μάλλον πορτ μπεμπε το οποιο βέβαια θέλει κ ειδική ζώνη για να μπει κ δεν έχω... βέβαια νομίζω μπορείς να αντικαταστήσεις άνετα τη φόρμα εξόδου με ζακετάκι κ κουβερτάκι

Α κορίτσια βρήκα κ αυτό το link με δωρεάν δείγματα

http://magdasnews.gr/δωρεάν-δείγματα-για-βρέφη-και-εγκύους-2/

εγώ έκανα προς το παρόν αυτο με το babyspace

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Ioanna2* είπε:

Κ εγώ γράφτηκα στο σεμινάριο αύριο ελπίζω να μπω στα κρυφά γτ έχω δουλειά αύριο!

@Dwroulita85 πάντως θεωρώ ότι αντλείς πάρα πολύ καλές ποσότητες για το διάστημα που το κάνεις, φαντάσου μετά τι θα γίνεται! 

Λες γιατι αγχώνομαι Μηπως μου κοπεί. Απο χτες που άργησα να κανω άντληση, γιατι πηγα για βρεφικά ψωνια μ έμεινα για 5 ωρες χωρις, αυξήθηκε!! Πηγε 50 στο ενα κ 100 στο αλλο. Απίστευτο;; Τι να πω.. 

σ ευχαριστω Ιωάννα μου, Μακαρι Μακαρι. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα σας κοριτσια!!!Ποσο μου αρεσει που περπαταει το τικερακι μου...8ος!!Ειμαι πολύ χαρούμενη που περνάει ο καιρός.

Δωρακι μου ευχομαι απο την καρδια μου να τα καταφερει ολα μονος του ο μικρος σου ηρωας!!Να σου πω για τον θηλασμό καθόλου δεν θα εσκαγα.Το μικροβιο στο γαλα πως ετυχε και το βρηκανε?δεν γινεται κατι να εξαλειφθεί και ας πετας για λιγο το γαλα.εννοω με αντιβιωση? 

Για υον διαβητη κυησης απο οσο εχω καταλαβει διορθωνεται με την σωστή διατροφή.Λιγη προσοχη και ολα μια χαρα.

Ευτυχως δυο  μερες σταματησε να με ποναει το ισχιο.για να δουμε αν θα ξαναερθει.

Να σαι καλα Ειρήνη μου! Μπα δεν γινεται.. ειναι φυσικό αντίσωμα.. μπορει οταν μεγαλώσει να μην τον ενοχλεί. 

Μου ζήτησαν ειδικές εξετασεις απο το νοσοκομείο που νοσηλεύεται. Ειναι λεει σχετικά συχνό φαινόμενο.

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

δωρουλα εβγαλαν το μηχανημα του μωρου?

Περιμενουμε.. 

Του εκαναν ενδοσκόπηση κ με βάση τις εξετασεις του θα ξερουμε αν θα τον βγάλουν. Γενικα ειμαστε Μες την αγωνία.. 

δεν μπορούσα να μπω κ για το σεμιναριο για να ξεχάστω. Καθαρίζω σαν τρελη το σπίτι απο το πρωι κ ένδοια μεσα κανω κ άντληση. Η τρελη με το βυζι απ εξω!! 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Να σαι καλα Ειρήνη μου! Μπα δεν γινεται.. ειναι φυσικό αντίσωμα.. μπορει οταν μεγαλώσει να μην τον ενοχλεί. 

Μου ζήτησαν ειδικές εξετασεις απο το νοσοκομείο που νοσηλεύεται. Ειναι λεει σχετικά συχνό φαινόμενο.

Περιμενουμε.. 

Του εκαναν ενδοσκόπηση κ με βάση τις εξετασεις του θα ξερουμε αν θα τον βγάλουν. Γενικα ειμαστε Μες την αγωνία.. 

δεν μπορούσα να μπω κ για το σεμιναριο για να ξεχάστω. Καθαρίζω σαν τρελη το σπίτι απο το πρωι κ ένδοια μεσα κανω κ άντληση. Η τρελη με το βυζι απ εξω!! 

ωραια!ευτυχως που κανουν τους ελεγχους ποθ πρεπει!ολα καλα θα πανε.και με το βυζι απ εξω ακομα καλυτερα θα ευχαριστηθει και κανας αλλος στην γειτωνια!χαχα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...