Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Eflenew said:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Να είσαι καλα σε ευχαριστω!!!!

      39 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Εννοείται να το πάρεις χαλαρά !!! Ευτυχώς τελείωσε με τόσο γιατί πίστεψε με θα τράβαγες μεγάλο λούκι …. Και θα σου έπαιρνε αρκετό καιρό να προσπαθήσετε ! Αυτή η βλαστοκύστη είναι ταγμένη να είναι αγιο βαλεντινικη!!! ❤️

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Ersikapa6 είπε:

@butterfly1986 κορίτσι μου μην ανησυχείς θα δεις που θα πας καλά.εγω αύριο έχω πάλι εξετάσεις για να δούμε τα ηπατικά ένζυμα.μονο η γgt είχε ανέβει η όλα??

Η γgt είναι μέσα στα όρια . Τα χολικά οξέα ήταν εκτός ορίων με όριο 10 έχω 14,9 και είναι ανεβασμένες και  οι 2 τρανσαμινάσες . Εσύ τι είχες ανεβασμένο?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@butterfly1986 εγώ μέχρι στιγμής με την διατροφή και την θεραπεία με χάπι έχω αυξημένη μόνο την γgt τα άλλα τα διατηρώ σε καλά επίπεδα τώρα βέβαια αύριο θα κάνω εξετάσεις.κανω κάθε 15 μέρες!απλά σκέψου ότι εγώ το έχω από την 27 εβδομάδα και έχω καταφέρει να φτάσω στην 31.μην ανησυχείς με στενή παρακολούθηση όλα θα πανε καλά.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι!εμένα δεν μου είπε κάτι για διατροφή ή θεραπεία ακόμη. Μονο να κόψω όλα τα χάπια που πάιρνω (σίδηρο,φυλικό,Τ4 και salospir) μπας και ελαφρυνθεί λίγο το συκώτι και ότι θέλει να ξανακάνω την εξέταση. Τις τρανσαμινάσες τις έχω αυξημένες από την αρχή της εγκυμοσύνης και μου είχαν πει ότι ήταν λόγω των φαρμάκων της εξωσωματικης. Τελοσπάντων θα δούμε...Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχεις για αύριο!:)

Ξέχασα να σε ρωτήσω..εσυ τι είδους διατροφή κάνεις?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986τα χάπια τα έχω κόψει και εγώ.θελει να τρως όσο το δυνατόν λιγότερα λιπαρα όχι ξηρούς καρπούς και όχι χορτα,αρακά,φασολάκια.Απο κρέας όχι χοιρινό και το μοσχάρι να είναι απαχο όσο γίνεται!όλα θα πάνε καλα!μόλις πάρω τα αποτελέσματα θα σου τα πω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

@Dwroulita85 μπράβο κορίτσι είναι μαχητής ο μικρός. Τόσο καιρό δεν έπινε γάλα κ άρχισε τώρα; σορυ είμαι άσχετη από πρόωρα! Εύχομαι να σε αφήσουν να το πιάσεις κ σύντομα. 

Εγώ σήμερα πήγα γιατρό όλα καλά έχει γυρίσει κ με το κεφάλι κάτω κ είναι 2 κιλά. Εγώ συνεχίζω δίαιτα κ μετρήσεις για το ζάχαρο γιατί πρέπει να το κρατάμε σε χαμηλά επίπεδα. Τώρα ξανά ραντεβού στις 36 εβδ κ μετα είπε θα με βλέπει κάθε βδομάδα. Δεν μου είναι ευχάριστο να μετράω όλο το ζάχαρο αλλά αξίζει τώρα ένας μήνας υπομονή...διανυω την 34 εβδ άρα κοντεύω!

Καλημέρα. Πες μου τις τιμές σου .Εγώ την Δευτέρα θα δώσω τις μετρήσεις μου στους γιατρούς. Ζάχαρο νηστείας πάντα 100 κ μετά το φαγητό 160 και ..... στην πρώτη εγκυμοσύνη πιο χαμηλά τα είχα 

Καλημέρα κορίτσια. Μου πονάει το συκώτι 24ωρα ασταμάτητα.  Έχει συμβεί σε καμία? Εγώ πριν μείνω έγκυος πάλι πονούσα κ μου βρήκαν λίπος στο συκώτι. Ο γιατρός είπε ότι έχω συκώτι 70χρονου.  Ωραία τώρα στην εγκυμοσύνη τι γίνετε όμως.  Δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω στο θέμα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σας !!!

Ελπιδα μου μιλα στον γιατρο σου καλύτερα γιατί οτι και να λεμε εμεις μπορεί να ειναι τελειως ασχετο.Εχεις κανει τρανσαμινασες τωρα εγκυος;


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ERIANTON είπε:

καλημερα σας !!!

Ελπιδα μου μιλα στον γιατρο σου καλύτερα γιατί οτι και να λεμε εμεις μπορεί να ειναι τελειως ασχετο.Εχεις κανει τρανσαμινασες τωα εγκυος;

Του έχω πει στην αρχή της εγκυμοσύνης ότι έχω αυτό κ μου είπε μόλις γεννήσεις θα το φτιάξουμε. Κ το άφησα.  Θα του πω μόλις μιλήσουμε.  Πάντα 30 εβδομάδων κ μετά βγαίνουν τα κουσούρια τα σοβαρά. Άντε λίγο έμεινε περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Του έχω πει στην αρχή της εγκυμοσύνης ότι έχω αυτό κ μου είπε μόλις γεννήσεις θα το φτιάξουμε. Κ το άφησα.  Θα του πω μόλις μιλήσουμε.  Πάντα 30 εβδομάδων κ μετά βγαίνουν τα κουσούρια τα σοβαρά. Άντε λίγο έμεινε περιμένω πως κ πως να περάσει ο καιρός. 

θα περασει κοριτσακι.εχει μεινει κατι λιγοτερο απο την ουρα. προσπαθησε και εσυ να εισαι ηρεμη.παντως λιπος στο συκωτι εχει πολύς κοσμος  για τον πονο δεν ξερω κατι.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elpidaaa είπε:

Καλημέρα. Πες μου τις τιμές σου .Εγώ την Δευτέρα θα δώσω τις μετρήσεις μου στους γιατρούς. Ζάχαρο νηστείας πάντα 100 κ μετά το φαγητό 160 και ..... στην πρώτη εγκυμοσύνη πιο χαμηλά τα είχα 

Καλημέρα κορίτσια. Μου πονάει το συκώτι 24ωρα ασταμάτητα.  Έχει συμβεί σε καμία? Εγώ πριν μείνω έγκυος πάλι πονούσα κ μου βρήκαν λίπος στο συκώτι. Ο γιατρός είπε ότι έχω συκώτι 70χρονου.  Ωραία τώρα στην εγκυμοσύνη τι γίνετε όμως.  Δεν έχω καθόλου γνώσεις πάνω στο θέμα. 

Εγώ το νηστείας μου βγαίνει 87-88 συνήθως τώρα με τη δίαιτα , πριν έβγαινε 93-94. Μετά το φαγητό δεν έχω θέμα έχει φτάσει το μεγαλύτερο 110, που κ αυτό καλό είναι. Η ενδοκρινολογος είπε το νηστείας κάτω από 90 (άντε 95) Κ του φαγητού κάτω από 140. Για την ώρα νομίζω το ελέγχουμε... Υπομονή κ εσύ δυστυχώς είναι θέμα οργανισμού όχι μόνο φαγητού! 

Για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω κάτι. Πιστεύω θα πάμε καλά όλες με την επίβλεψη των γιατρών.

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , ERIANTON είπε:

θα περασει κοριτσακι.εχει μεινει κατι λιγοτερο απο την ουρα. προσπαθησε και εσυ να εισαι ηρεμη.παντως λιπος στο συκωτι εχει πολύς κοσμος  για τον πονο δεν ξερω κατι.

Εγώ από τον πόνο το έψαξα κ το ανακάλυψα.  Όσο για την ουρά...πολυ χοντρή είναι η ουρά αυτή :-D

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Εγώ το νηστείας μου βγαίνει 87-88 συνήθως τώρα με τη δίαιτα , πριν έβγαινε 93-94. Μετά το φαγητό δεν έχω θέμα έχει φτάσει το μεγαλύτερο 110, που κ αυτό καλό είναι. Η ενδοκρινολογος είπε το νηστείας κάτω από 90 (άντε 95) Κ του φαγητού κάτω από 140. Για την ώρα νομίζω το ελέγχουμε... Υπομονή κ εσύ δυστυχώς είναι θέμα οργανισμού όχι μόνο φαγητού! 

Για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω κάτι. Πιστεύω θα πάμε καλά όλες με την επίβλεψη των γιατρών.

Ακριβώς τα ειδια μου είπε κ ο δικός μου γιατρός. Ωραία λοιπόν ... ότι είναι να γίνει ας γίνει. Εσύ είσαι πολύ καλά κράτα το έτσι με την διατροφή. Στον γιο μου με την διατροφή τα είχα καταφέρει τέλεια .

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Εγώ από τον πόνο το έψαξα κ το ανακάλυψα.  Όσο για την ουρά...πολυ χοντρή είναι η ουρά αυτή :-D

Ακριβώς τα ειδια μου είπε κ ο δικός μου γιατρός. Ωραία λοιπόν ... ότι είναι να γίνει ας γίνει. Εσύ είσαι πολύ καλά κράτα το έτσι με την διατροφή. Στον γιο μου με την διατροφή τα είχα καταφέρει τέλεια .

Το ματιαξα κ πηγε 94 το νηστείας κ η καημένη είχα φάει μια φρυγανιά για δεκατιανο! Πφφφ ας κάνουμε ο,τι μπορούμε για όσα περνάνε απ το χέρι μας, κ όσα δεν περνάνε, ας μας πουν οι γιατροί. Λίγο έμεινε αλλά το πιο κρίσιμο σημείο είναι το τελευταίο κ φαίνεται αιώνας. Πρέπει όλες να είμαστε αισιόδοξες μην επιβαρυνουμε Την κατάσταση κ με το άγχος μας.

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , IoannaMas είπε:

Το ματιαξα κ πηγε 94 το νηστείας κ η καημένη είχα φάει μια φρυγανιά για δεκατιανο! Πφφφ ας κάνουμε ο,τι μπορούμε για όσα περνάνε απ το χέρι μας, κ όσα δεν περνάνε, ας μας πουν οι γιατροί. Λίγο έμεινε αλλά το πιο κρίσιμο σημείο είναι το τελευταίο κ φαίνεται αιώνας. Πρέπει όλες να είμαστε αισιόδοξες μην επιβαρυνουμε Την κατάσταση κ με το άγχος μας.

Ρε κορίτσια γτ λετε οτι ειναι το πιο δύσκολο απο δω κ περα? Μονο εγω εχω βρει το κεφι μ μετα απο μηνες? Η μπέμπα ολη μερα κανει τούμπες δεν λεω με πονάει καμια φορα αλλα μου φέρνει ...ευτυχία ολο το σκηνικο...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ρε κορίτσια γτ λετε οτι ειναι το πιο δύσκολο απο δω κ περα? Μονο εγω εχω βρει το κεφι μ μετα απο μηνες? Η μπέμπα ολη μερα κανει τούμπες δεν λεω με πονάει καμια φορα αλλα μου φέρνει ...ευτυχία ολο το σκηνικο...

Λέμε για μας που έχουμε θέματα υγείας κορίτσι μου . Όχι για όλες :)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Λέμε για μας που έχουμε θέματα υγείας κορίτσι μου . Όχι για όλες :)

Ναι αλλα ολα τα μωρα ειναι καλά κ αυτό μονο φτάνει για να είμαστε χαρουμενες! Οτι κ να γίνει ειμαστε σε πολυ καλες εβδομάδες και αυτο με έχει κανει να εχω σταματησει να σκέφτομαι συνέχεια το χειρότερο!

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ρε κορίτσια γτ λετε οτι ειναι το πιο δύσκολο απο δω κ περα? Μονο εγω εχω βρει το κεφι μ μετα απο μηνες? Η μπέμπα ολη μερα κανει τούμπες δεν λεω με πονάει καμια φορα αλλα μου φέρνει ...ευτυχία ολο το σκηνικο...

Για μένα είναι πιο δύσκολο τώρα γιατί έχουν αρχίσει έντονα πονακια κ Επίσης οι εξετάσεις μου δεν βγαίνουν όσο καλές έβγαιναν στην αρχή. Ειδικά τώρα κ με τη δίαιτα αποτελειωθηκα. Επίσης δυσκολεύομαι όλο κ περισσότερο να κοιμηθώ λόγω της κοιλίας κ όταν περπατάω νιώθω πίεση κάτω χαμηλά κ δεν μου είναι ούτε αυτό ευχάριστο. Στις αρχές ήμουν αρκετά καλά.. Πάντως αφού το απολαμβάνεις συνέχισε έτσι κ μην μας ακούς εμάς!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...