Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , ERIANTON είπε:

ωραια!ευτυχως που κανουν τους ελεγχους ποθ πρεπει!ολα καλα θα πανε.και με το βυζι απ εξω ακομα καλυτερα θα ευχαριστηθει και κανας αλλος στην γειτωνια!χαχα

Ναι ρε γαμωτο λειπουν κ οι γείτονες! Κ ξερεις ποια ειναι η καλυτερη ωρα... στις 4-5 τα ξημερώματα! Αχαχαχα 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ναι ρε γαμωτο λειπουν κ οι γείτονες! Κ ξερεις ποια ειναι η καλυτερη ωρα... στις 4-5 τα ξημερώματα! Αχαχαχα 

ε βεβαια οταν θα εχεουν αυπνιες και θα κοβουν βολτες!!και ξαφνικα θα πουν ενα ουπς και θα μεινουν καρβουνο χαχα.και την αλλη μερα θα την στησουν απο νωρις και θα πουν οοuπς  i did it again!:P:mrgreen:


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

ε βεβαια οταν θα εχεουν αυπνιες και θα κοβουν βολτες!!και ξαφνικα θα πουν ενα ουπς και θα μεινουν καρβουνο χαχα.και την αλλη μερα θα την στησουν απο νωρις και θα πουν οοuπς  i did it again!:P:mrgreen:

Ας ερθουν απο δω να μου κανουν κ παρεα, βαριέμαι απιστευτα με την άντληση. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elpidaaa υπομονή κ προσπάθησε να το δεις θετικά. Δεν παθαίνεις τίποτα με την ινσουλίνη , αλλά λογικό να έχεις σπαστει. Κάθε μέρα πρέπει να κάνεις ένεση;  εμένα οι μετρήσεις μέχρι στιγμής καλές, 83 το νηστείας το πρωί κ μετα το φαγητό (μεσημεριανό) 97. Αν συνεχίσω έτσι θα τις γλιτώσω τις ενέσεις πιστεύω. Σού έχουν πει κάτι για μειωμένο αμνιακό υγρό λόγω ζαχαρου; κάτι τέτοια μου έλεγε η ενδοκρινολογος Κ με φόβισε!

Παρασκευή θα πάω κ στο γιατρό να δούμε κ το μωρό ίσως φτάσαμε τα 2 κιλά τώρα...

Όσο για την έξοδο από μαιευτήριο, εγώ μέσα στο πορτ μπεμπέ το οποίο με ειδικές ζώνες δένεται στο αυτοκίνητο μετά. Το φορμακι του κ τυλιγμένο με την κουβερτούλα, άντε κ ενα σκουφάκι. Γενικά δεν τα ντυνω πολύ τα μωρά κ το ίδιο θα κάνω κ με αυτό.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω την γλυτωσα...καλη η καμπύλη ζαχαρου...μονο λιγο έπεσε ο αιματοκρίτης αλλα δεν με νοιάζει ηταν 35.6 και τωρα 34.7 και κατα τ αλλα ολες οι εξετάσεις οκ...αντε λιγο εμεινε ελπίζω να μην ξαναγράψει καμια μας τπτ δυσάρεστο

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γυρισα μόλις από το γιατρό μας! Τα μικρά πολύ καλά έχουν πάει ο ένας 1768 και ο αλλος 1921 και μου είπε από δω και πέρα να περπατάω ελάχιστα για να μην κατέβουν τα μωρά. Αυτό που με αγχώνει είναι οι εξετάσεις που μου έγραψε. Εκτός από τις κλασσικές μου έγραψε να κάνω και την καμπύλη σακχάρου και επειδή του είπα ότι αιθανόμουνα τις τελευταίες μέρες μια ελαφριά φαγούρα σε όλο το σώμα μου έγραψε μια άλλη εξέταση που έχει σχέση με το συκώτι για να δούμε μήπως έχουμε μια ασθένεια που λέγεται χολοστάση κύησης. Έχω κατατρομάξει :(

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Γυρισα μόλις από το γιατρό μας! Τα μικρά πολύ καλά έχουν πάει ο ένας 1768 και ο αλλος 1921 και μου είπε από δω και πέρα να περπατάω ελάχιστα για να μην κατέβουν τα μωρά. Αυτό που με αγχώνει είναι οι εξετάσεις που μου έγραψε. Εκτός από τις κλασσικές μου έγραψε να κάνω και την καμπύλη σακχάρου και επειδή του είπα ότι αιθανόμουνα τις τελευταίες μέρες μια ελαφριά φαγούρα σε όλο το σώμα μου έγραψε μια άλλη εξέταση που έχει σχέση με το συκώτι για να δούμε μήπως έχουμε μια ασθένεια που λέγεται χολοστάση κύησης. Έχω κατατρομάξει :(

 

Η καμπύλη ζαχαρου ηταν παιχνιδακι για μενα ηπια κατι που θυμιζε ζάχαρο νερο ήμουν με το κινητό στο χερι κ πέρασε η ωρα κ έφυγα...η φαγούρα μπορεί να οφείλεται κ στο τεντωμα τ δερματος η σε κάποια αλλεργιουλα ... και γω ξυνωμαι αλλα δεν ανυσυχησα ποτε... μην αγχώνεσαι κ.μενα μ χαν πει για θυρεοειδή επειδή εχω ταχυκαρδία και ειχα στεναχωρηθεί κ τελικά δεν εχω τπτ

Τα κορίτσια που έχουν χολοσταση μίλησαν για μαρτυριο οχι για μια φαγουριτσα

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 επειδή εγώ έχω χολοσταση εγκυμοσύνης για αρχή θα σου πω ότι Δν θα πρέπει να ανησυχείς γτ αντιμετωπίζεται με διατροφή και θεραπεία!εγώ την παρουσίασα στην 27 εβδομάδα Δν είχε τόσο έντονη φαγούρα αλλά έκανε εμετους και είχα πόνο στο δεξί πλευρο.φανταζομαι σου έδωσε εξετάσεις για να δείτε τα ηπατικά ένζυμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ μακάρι!Γιατί ανησυχησα πολύ.Μου έδωσε διάφορες εξετάσεις. Νομίζω αυτές που μου έγραψε γι αυτό το λόγο είναι τα ηπατικα ένζυμα,αλκαλική  φωσφατάση, γGT και χολικά άλατα. Αλήθεια σε ποιο ιατρικό κέντρο τις έκανες? Γιατί τώρα ψάχνω να βρω κέντρο που να κάνει και όλες αυτές και καμπύλη σακχάρου και σκεφτόμουνα τη βιοιατρικη. Απλά δεν ξέρω αν για την καμπύλη σακχάρου πρέπει να κλείσω ραντεβού.


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Αχ μακάρι!Γιατί ανησυχησα πολύ.Μου έδωσε διάφορες εξετάσεις. Νομίζω αυτές που μου έγραψε γι αυτό το λόγο είναι τα ηπατικα ένζυμα,αλκαλική  φωσφατάση, γGT και χολικά άλατα. Αλήθεια σε ποιο ιατρικό κέντρο τις έκανες? Γιατί τώρα ψάχνω να βρω κέντρο που να κάνει και όλες αυτές και καμπύλη σακχάρου και σκεφτόμουνα τη βιοιατρικη. Απλά δεν ξέρω αν για την καμπύλη σακχάρου πρέπει να κλείσω ραντεβού.

Για καμπύλη στην βιοϊατρική οχι δεν χρειάζεται ραντεβού μονο να σαι νυστικη ...για τις αλλες δεν ξέρω


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Θα πάω αύριο το πρωί Βιοιατρική να τις κάνω όλες να μου φύγει το άγχος... :?

Μια χαρά μου ακουγεσαι κ εμένα! Να αγχωθεις πριν καν κανεις τις εξετάσεις; Ε οχιιι

Εγώ ρε παιδιά παρατήρησα κάτι κουφό με τον αφαλό μου κ δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αλλά φοβάμαι να τον πειράξω γιατί είναι κ η κοιλιά πολύ τσιτωμενη πλεον..έχει κάτι σαν καπαλο μέσα μέσα, το έχει καμία σας μήπως; κουφό αλλά τώρα σκαλωσα μ αυτο


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...