Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

The date is set: Τρίτη 31/10/2017,!!!!!!

Δεν θελωωωωω!!!! Κορίτσια μου, πήγα για doppler, και εκεί μέτρησαν κ τα νερά του μωρού. Ειναι στα κατωτατα όρια. Κάτι που δεν ξέρω τι έγινε αφου την Δευτέρα ηταν στα φυσιολογικά όρια. Ο γιατρός είπε πώς μάλλον χάνω λίγο λίγο που δεν το καταλαβαίνω!!! 

Έτσι 34 εβδομάδες, Τρίτη 31/10 το πρωί οριστικε η ημερομηνία!!!! Εύχομαι να μην θελουν θερμοκοιτίδα αφου το βάρος τους ειναι σχεδόν 2500γρ η κάθεμία.

  • Μου αρέσει 4

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Marigula είπε:

The date is set: Τρίτη 31/10/2017,!!!!!!

Δεν θελωωωωω!!!! Κορίτσια μου, πήγα για doppler, και εκεί μέτρησαν κ τα νερά του μωρού. Ειναι στα κατωτατα όρια. Κάτι που δεν ξέρω τι έγινε αφου την Δευτέρα ηταν στα φυσιολογικά όρια. Ο γιατρός είπε πώς μάλλον χάνω λίγο λίγο που δεν το καταλαβαίνω!!! 

Έτσι 34 εβδομάδες, Τρίτη 31/10 το πρωί οριστικε η ημερομηνία!!!! Εύχομαι να μην θελουν θερμοκοιτίδα αφου το βάρος τους ειναι σχεδόν 2500γρ η κάθεμία.

Με το καλο κι εσυ Μαριγουλα μου. Να τελειωσουν οι αγωνιες σου μετα απο τοσους μηνες και να δεις επιτελους τα κοριτσακια σου!!! Εισαι χαρουμενη;

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marigula είπε:

Αγχωμένη είμαι Αναστασία μου!!! Χαρούμενη κυρίως αν με αφηναν στις 36 εβδομάδες!!!! Θα ήμουν πθο ηρεμη! 

Σκεψου ομως πως ηταν στην αρχη τα πραγματα και θα δεις οτι μια χαρα ειναι ολα και τα μωρακια πολυ καλα και μεγαλουτσικα!!! Και οι 34 βδομαδες μια χαρα ειναι να μην αγχωνεσαι. Που θα γεννησεις τελικα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

ολα θα πανε καλα Μαριγουλα!!μην στεναχωριεσαι. ειναι ετοιμα κατσε να δεις τι γινεται μεχρι τις 30 του μηνα και αν ειναι στα ιδια οπως τωρα ζητα 5 μερες παραταση.

4 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Μου είπε στις 15Νοεμβρίου θα παω για καρδιοτοκογραφημα ...να μετραω μερα παρα μερα την πίεσή μ να παρατηρω τις κινήσεις της κυριας μπέμπας και τέλος να παω σε καρδιολογο και να της παω το χαρτι...για τον τράχηλο μ είπε στην βδομάδα που είμαι δεν ειναι ανησυχητικό

ωραια.εμενα μου ειπε να παω στις 9Νοεμβριου αλλα δεν ξερω αν θα με στειλει για καρδιοτοκογραφο.μου εγραψε να κανω και κολπικη εξεταση για να δει αν ειναι καθαρα ολα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!! Γέννησαμε την Δευτέρα!Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά. Εγώ αναρρωνω αρκετά καλά αν και ψιλοποναω ακόμη εννοείται. Τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2 κιλά ο ένας και 1970 κιλά ο άλλος και είναι στη θερμοκοιτιδα.Εχουν χάσει γύρω στα 300 γραμμάρια ο καθένας και από χτες βράδυ άρχισαν να τα σιτιζουν με ξένο γαλατάκι αφού εμένα δεν μου έχει κατέβει ακόμη αν και κάνω προσπάθειες με θηλαστρο και πιστεύω σε 1-2 μέρες να αρχίσουν να τρώνε και δικό μου. Το σημαντικό είναι ότι δεν είναι διασωληνομενα. Μας είπαν ότι μάλλον αν όλα είναι καλά θα μείνουν περίπου 4 βδομάδες ώστε να φτάσουν και καλά τις 36 βδομάδες. Αυτά τα πρώτα νέα μου! Μαριγούλα μην φοβάσαι τίποτα. Εσένα είναι πολύ πιο μεγάλες και όλα θα πάνε άψογα! Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 11

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Dwroulita85 20.09.2017 αγοράκι :-D 

2) @butterfly1986 23.10.2017 αγοράκια :-D:-D

@sofaki887- κορίτσι:-D ΠΗΤ-24.11.17

@tinkerbell1991 - αγόρι:-DΠΗΤ-30.11.17

@Marigula - κορίτσια:-DΠΗΤ-30.11.17

@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

@natasaki34 - αγόρι:-D ΠΗΤ-05.12.17

@Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Ioanna2* - αγόρι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Alzira - κορίτσι:-D ΠΗΤ-10.12.17

@Ersikapa6 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-11.12.17

@Rena87 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-12.12.17

@lizaki1111- κορίτσι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

@Elpidaaa - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17 

@gaidaki- αγόρι:-D ΠΗΤ-16.12.17

@Eutuxia25- κορίτσι:-D ΠΗΤ-17.12.17

@Αναστασία33- αγόρι:-D ΠΗΤ-21.12.17

@tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@gtkt1311 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

@Natale1 - κορίτσι:-D ΠΗΤ-31.12.17

πρίν από 52 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Γέννησαμε την Δευτέρα!Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά. Εγώ αναρρωνω αρκετά καλά αν και ψιλοποναω ακόμη εννοείται. Τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2 κιλά ο ένας και 1970 κιλά ο άλλος και είναι στη θερμοκοιτιδα.Εχουν χάσει γύρω στα 300 γραμμάρια ο καθένας και από χτες βράδυ άρχισαν να τα σιτιζουν με ξένο γαλατάκι αφού εμένα δεν μου έχει κατέβει ακόμη αν και κάνω προσπάθειες με θηλαστρο και πιστεύω σε 1-2 μέρες να αρχίσουν να τρώνε και δικό μου. Το σημαντικό είναι ότι δεν είναι διασωληνομενα. Μας είπαν ότι μάλλον αν όλα είναι καλά θα μείνουν περίπου 4 βδομάδες ώστε να φτάσουν και καλά τις 36 βδομάδες. Αυτά τα πρώτα νέα μου! Μαριγούλα μην φοβάσαι τίποτα. Εσένα είναι πολύ πιο μεγάλες και όλα θα πάνε άψογα! Σας φιλώ!

Να σου ζησουν τα αγορακια σου!!! Να ειναι παντα γερα και καλοτυχα!!! Περιμεναμε πως και πως νεα σας. Πολλα φιλια κι απο εμας.

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

να σου ζησουν γερα και ευτυχισμενα τ αγορακια σου @butterfly1986 μην αγχωνεσαι καθολου με το θηλασμο θα ρθει κ αυτος! Τα μωρακια σ ειναι καλα κ αυτο μετραει!!!

@Marigula ευχομαι με το καλο τα μωρακια σου ολα καλα θα πανε!!!

Κορίτσια αυτο με τον καρδιολογο ειναι υποχρεωτικο; Γτ εμενα δε μου χει πει κατι, ουτε την προηγουμενη φορα ειχε πει

αρχισα να πλενω σιγα σιγα κ εγω τα αξεσουαρ του πορτ μπεμπε περιμενα τις βροχες αλλα δεν ερχονται οποτε ρισκαρα!!!

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Γέννησαμε την Δευτέρα!Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά. Εγώ αναρρωνω αρκετά καλά αν και ψιλοποναω ακόμη εννοείται. Τα μωρακια μου γεννήθηκαν 2 κιλά ο ένας και 1970 κιλά ο άλλος και είναι στη θερμοκοιτιδα.Εχουν χάσει γύρω στα 300 γραμμάρια ο καθένας και από χτες βράδυ άρχισαν να τα σιτιζουν με ξένο γαλατάκι αφού εμένα δεν μου έχει κατέβει ακόμη αν και κάνω προσπάθειες με θηλαστρο και πιστεύω σε 1-2 μέρες να αρχίσουν να τρώνε και δικό μου. Το σημαντικό είναι ότι δεν είναι διασωληνομενα. Μας είπαν ότι μάλλον αν όλα είναι καλά θα μείνουν περίπου 4 βδομάδες ώστε να φτάσουν και καλά τις 36 βδομάδες. Αυτά τα πρώτα νέα μου! Μαριγούλα μην φοβάσαι τίποτα. Εσένα είναι πολύ πιο μεγάλες και όλα θα πάνε άψογα! Σας φιλώ!

χαρμόσυνα τα νεα σας!!!να ειναι πολυχρονα και τυχερα!!!!!μπραβο και στους τρεις σας κοριτσακι μου!!!!να σας χαιρονται γερους και χαρουμενους!!!τα πηρες αγκαλιτσα σε αφησαν να τα κρατησεις .ποση διάφορα ειχαν απο της τελευταίες μετρησεις πριν γεννηθουν ειχαν μεγαλη αποκλιση?

 

 

 

πρίν από 58 λεπτά , Ioanna2* είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!

να σου ζησουν γερα και ευτυχισμενα τ αγορακια σου @butterfly1986 μην αγχωνεσαι καθολου με το θηλασμο θα ρθει κ αυτος! Τα μωρακια σ ειναι καλα κ αυτο μετραει!!!

@Marigula ευχομαι με το καλο τα μωρακια σου ολα καλα θα πανε!!!

Κορίτσια αυτο με τον καρδιολογο ειναι υποχρεωτικο; Γτ εμενα δε μου χει πει κατι, ουτε την προηγουμενη φορα ειχε πει

αρχισα να πλενω σιγα σιγα κ εγω τα αξεσουαρ του πορτ μπεμπε περιμενα τις βροχες αλλα δεν ερχονται οποτε ρισκαρα!!!

Ιωαννα μου εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη ηθελε ο γιατρος να εχω μαζι εναν υπερηχο καρδιας οταν θα πηγαινα να γεννησω.πηγα τον εκανα και οκ.δεν ειναι τιποτα .πηγαινε να σου τα γραψουν στο ικα και πηγαινε σε μια βιοιατρικη ή σε ιδιωτη του εοπυ ή κλεισε στο ελενα καρδιολογο .ειναι πολυ καλοι,αυτο διαπίστωσα και στις αρχες τις εγκυμοσύνης που πηγα και εκτακτα που πήγα την προηγουμενη εβδομαδα και με ξεψαχνησε πανω μια  ωρα και για το χολτερ που πηγα εχτες.εγω το συστηνω ανεπιφύλακτα.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, ERIANTON said:

χαρμόσυνα τα νεα σας!!!να ειναι πολυχρονα και τυχερα!!!!!μπραβο και στους τρεις σας κοριτσακι μου!!!!να σας χαιρονται γερους και χαρουμενους!!!τα πηρες αγκαλιτσα σε αφησαν να τα κρατησεις .ποση διάφορα ειχαν απο της τελευταίες μετρησεις πριν γεννηθουν ειχαν μεγαλη αποκλιση?

 

 

 

Ιωαννα μου εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη ηθελε ο γιατρος να εχω μαζι εναν υπερηχο καρδιας οταν θα πηγαινα να γεννησω.πηγα τον εκανα και οκ.δεν ειναι τιποτα .πηγαινε να σου τα γραψουν στο ικα και πηγαινε σε μια βιοιατρικη ή σε ιδιωτη του εοπυ ή κλεισε στο ελενα καρδιολογο .ειναι πολυ καλοι,αυτο διαπίστωσα και στις αρχες τις εγκυμοσύνης που πηγα και εκτακτα που πήγα την προηγουμενη εβδομαδα και με ξεψαχνησε πανω μια  ωρα και για το χολτερ που πηγα εχτες.εγω το συστηνω ανεπιφύλακτα.

Α ευχαριστω θα του πω να μου γραψει ενα γτ δεν ειμαι ικα κ θελω παραπεμπτικο σε οτι εξεταση κι αν κανω

47 minutes ago, ERIANTON said:

χαρμόσυνα τα νεα σας!!!να ειναι πολυχρονα και τυχερα!!!!!μπραβο και στους τρεις σας κοριτσακι μου!!!!να σας χαιρονται γερους και χαρουμενους!!!τα πηρες αγκαλιτσα σε αφησαν να τα κρατησεις .ποση διάφορα ειχαν απο της τελευταίες μετρησεις πριν γεννηθουν ειχαν μεγαλη αποκλιση?

 

 

 

Ιωαννα μου εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη ηθελε ο γιατρος να εχω μαζι εναν υπερηχο καρδιας οταν θα πηγαινα να γεννησω.πηγα τον εκανα και οκ.δεν ειναι τιποτα .πηγαινε να σου τα γραψουν στο ικα και πηγαινε σε μια βιοιατρικη ή σε ιδιωτη του εοπυ ή κλεισε στο ελενα καρδιολογο .ειναι πολυ καλοι,αυτο διαπίστωσα και στις αρχες τις εγκυμοσύνης που πηγα και εκτακτα που πήγα την προηγουμενη εβδομαδα και με ξεψαχνησε πανω μια  ωρα και για το χολτερ που πηγα εχτες.εγω το συστηνω ανεπιφύλακτα.

Α ευχαριστω θα του πω να μου γραψει ενα γτ δεν ειμαι ικα κ θελω παραπεμπτικο σε οτι εξεταση κι αν κανω


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

δεν το εχεις κανει το ντοπλερ ακομα?εμενα μου ειπε ν πΩ σε τρεις εβδομαδες να με δει  και μδτα λεει ν μιλησουμε για την καισαρική.Του λεω τι λετε καλε?????γιατι καισαρική?ετσι δεν γεννησες μου  λεει με τον προηγουμενο?(ο πρωτος μου γιατρος ειναι κουμπαρος του ) οχι βεβαια του λεω.γεννησα ζε του. σε 3:30 ωρες.αααα μου λεει αφου μονο καισαρικες εκανε ο συγκεκριμενος.εεε του ελω δεν πρόλαβε

παλι καλα ωραια!!αν θυμηθεις ρωτα ποτε κανουμε το καρδιοτοκογραφημα.ο δικος μου ειπε 38 ειναι  τοσο αργα οντως?

gaidaki πηγες ικα ?ξεμπερδεψες με αυτο?

@ERIANTON Ναι, μια χαρα στο ΙΚΑ τη Δευτέρα. Το χαν έτοιμο το χαρτί και ολη τη διαδικασία την ειχε κάνει η υπάλληλος ηταν στα αλήθεια μονο το τυπικό που επρεπε να ξαναπαω μετα τις 56 μέρες. Τα χρήματα μετά απο ποσων καιρό μπαίνουν;

Την Παρασκευή θα πάω το θήλαστρο για service, αχρείαστο στην αρχη να ναι. Αλλα θελουν αντικατάσταση καποια εξαρτήματα, ειναι αχρησιμοποίητο 2,5 χρόνια.

Κιλά ειμαι +9 αλλα νιώθω τεράστια τις τελευταίες 2 εβδομάδες. 

@butterfly1986butterfly1986ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!! Ο,τι καλύτερο και για τα 2 τους και για σένα , μανούλα! Να είστε σύντομα αγκαλιά!

@Marigula Μίλα πολυ στις νεραιδουλες σου και μέχρι την Τρίτη θα ναι εντελώς ετοιμες και προετοιμασμενες! Αυτές δεν ξέρουν τι βδομάδα είναι κι αν δε μπορείτε να κάνετε αλλιώς το μονο που περιμένετε ολοι ειναι να γνωριστείτε απο κοντά! Και με την μεγάλη κόρη σου! Αλήθεια, επειδή μαλλον θα σαι η πρώτη που το μεγάλο αδελφάκι συναντάει το μικρό, οπότε βρεις χρόνο γράψε μας και γι αυτο.

Καλό βράδυ!

 

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 29 λεπτά , gaidaki είπε:

@ERIANTON Ναι, μια χαρα στο ΙΚΑ τη Δευτέρα. Το χαν έτοιμο το χαρτί και ολη τη διαδικασία την ειχε κάνει η υπάλληλος ηταν στα αλήθεια μονο το τυπικό που επρεπε να ξαναπαω μετα τις 56 μέρες. Τα χρήματα μετά απο ποσων καιρό μπαίνουν;

Την Παρασκευή θα πάω το θήλαστρο για service, αχρείαστο στην αρχη να ναι. Αλλα θελουν αντικατάσταση καποια εξαρτήματα, ειναι αχρησιμοποίητο 2,5 χρόνια.

Κιλά ειμαι +9 αλλα νιώθω τεράστια τις τελευταίες 2 εβδομάδες. 

@butterfly1986butterfly1986ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!! Ο,τι καλύτερο και για τα 2 τους και για σένα , μανούλα! Να είστε σύντομα αγκαλιά!

@Marigula Μίλα πολυ στις νεραιδουλες σου και μέχρι την Τρίτη θα ναι εντελώς ετοιμες και προετοιμασμενες! Αυτές δεν ξέρουν τι βδομάδα είναι κι αν δε μπορείτε να κάνετε αλλιώς το μονο που περιμένετε ολοι ειναι να γνωριστείτε απο κοντά! Και με την μεγάλη κόρη σου! Αλήθεια, επειδή μαλλον θα σαι η πρώτη που το μεγάλο αδελφάκι συναντάει το μικρό, οπότε βρεις χρόνο γράψε μας και γι αυτο.

Καλό βράδυ!

 

για τα χρηματα μου ειπε 3 Νοεμβρίου

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

δεν το εχεις κανει το ντοπλερ ακομα?εμενα μου ειπε ν πΩ σε τρεις εβδομαδες να με δει  και μδτα λεει ν μιλησουμε για την καισαρική.Του λεω τι λετε καλε?????

Μάλλον το έκανα στο ιατρείο και δεν μου είπε κάτι το ιδιαίτερο απλά κοιτούσαμε το πώς πάει το αίμα στο μωρό στη μήτρα κλπ. Δεν πήγα αλλού πάντως όπως στην β επιπέδου. Τώρα θα με δει δευτέρα και μετά καρδιοτοκογραφηματα ξεκινάμε ? Πάντως πιο συχνές επισκέψεις σίγουρα γιατί σιγά σιγά έρχεται η ώρα. Καλή αρχή στα πρώτα μωρά της ομάδας !! Εγώ είμαι +12 σίγουρα κιλά και δεν ζυγιζομαι άλλο παρά μόνο αν με εξαναγκάσουν ,χαχα 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alzira είπε:

Μάλλον το έκανα στο ιατρείο και δεν μου είπε κάτι το ιδιαίτερο απλά κοιτούσαμε το πώς πάει το αίμα στο μωρό στη μήτρα κλπ. Δεν πήγα αλλού πάντως όπως στην β επιπέδου. Τώρα θα με δει δευτέρα και μετά καρδιοτοκογραφηματα ξεκινάμε ? Πάντως πιο συχνές επισκέψεις σίγουρα γιατί σιγά σιγά έρχεται η ώρα. Καλή αρχή στα πρώτα μωρά της ομάδας !! Εγώ είμαι +12 σίγουρα κιλά και δεν ζυγιζομαι άλλο παρά μόνο αν με εξαναγκάσουν ,χαχα 

Καλημέρα Καλημέρα!!

Αυτο που κοιταγε με την αιματωση ειναι.οποτε μια χαρα και εσυ!Δοξα τω Θεό ν συνεχισουμε ολες αυτο το λιγο 0ου απεμεινε.δεχνει απιστευτο ποσο γρηγορα περασε!εγω δεν εχω πατησει ακομα τα εβδομηντα 69,5 και αρχιζει να δειχνει προς το 70 χαχα.+ 5 καλα ειμαι ευτυχώς νιωθω ανετα και κουμανταρω ακομα την κοιλουμπιτσα μου.υπνο αλλα ξυπναω για τσισα καθε διωρο και καθε που αλλαζω πλευρο που πονανε τα κοκαλακια μου στην ηβικη.Οταν σηκώνομαι το παω λιγο αργα γιατι τα κρακ κρακ που κανουν αναμεσα στα ποδια καμια ωρα θαγυρισω και θα βρω κανα ποδι στο κρεβάτι.Τωρα ξυπνησα απο τον λοξυγγα του βατραχακου μου.

Οσοι εχετε εορταζοντα να τον χαίρεστε!!Εγω εχω τον αντρα μου!Να ειναι καλα να μας παλευει !!

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

 

Οσοι εχετε εορταζοντα να τον χαίρεστε!!Εγω εχω τον αντρα μου!Να ειναι καλα να μας παλευει !!

Καλημερα Ειρηνη! Πολυχρονος να ειναι ο αντρας σου να τον χαιρεσαι κ με το καλο να ερθει κ ο μπεμπουλης σας! :)


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...