Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Και γω συν δεκα Είμαι αλλα μ φαίνεται λογικο...δυο κιλα ειναι η μπέμπα βαλε πλακούντα αμνιακό κατακράτηση υγρών κτλ πανε τα πεντε ...βαλε κ τον θηλασμό που ολες χάνουν...μοντέλα ολες θα γίνουμε...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, gtkt1311 said:

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ είμαι στην δουλεία!! Αγχώθηκα σήμερα ανέβηκα ζυγαριά +10!!!!!! Πρέπει να το ράψω το στοματάκι μου!! Κ εσείς μιλάτε για πίτσες !!!

@Ioanna2* Έχεις κανονίσει ημερομηνία καισαρικής ή βλέποντας και κάνοντας ?

 

Κοιτα κ εγω +9 ειμαι αλλα μια πιτσουλα την ετρωγα ανετα! Δεν τα θεωρω ομως πολλα μωρε ειναι σε λογικα πλαισια, θα τα χασεις μετα με 3 παιδια μεχρι να πεις κυμινο!!!

 

ημερομηνια ακομα δεν κανονισαμε τον ρωτησαμε το γιατρο την προηγουμενη φορα που ειχαμε παει αλλα δεν εδωσε συγκεκριμενη απαντηση, ειπε 10-15 μερες πριν αυτος θελει ιδανικα αρχες δεκεμβρη, φανταζομαι τωρα το νοεμβρη που θα παω θα πει κατι πιο σαφες. 

Εσυ φυσιολογικα εισαι η καισαρικη;


5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ελπίζω φυσιολογικά γιατί και τα άλλα 2 μου φυσιολογικά τα έχω γεννήσει!! Κρίμα να κάνω καισαρική τώρα. Λες να είμαστε μαζί στο Ιασώ??? Εγώ μπορεί να έχω ΠΗΤ 30/12 αλλά ούτε κατά διάνοια να φτάσω μέχρι εκεί!! κ τα άλλα 2 παιδάκια μου 38 εβδομάδων ακριβώς!

πρίν από 9 λεπτά , Ioanna2* είπε:

Κοιτα κ εγω +9 ειμαι αλλα μια πιτσουλα την ετρωγα ανετα! Δεν τα θεωρω ομως πολλα μωρε ειναι σε λογικα πλαισια, θα τα χασεις μετα με 3 παιδια μεχρι να πεις κυμινο!!!

 

ημερομηνια ακομα δεν κανονισαμε τον ρωτησαμε το γιατρο την προηγουμενη φορα που ειχαμε παει αλλα δεν εδωσε συγκεκριμενη απαντηση, ειπε 10-15 μερες πριν αυτος θελει ιδανικα αρχες δεκεμβρη, φανταζομαι τωρα το νοεμβρη που θα παω θα πει κατι πιο σαφες. 

Εσυ φυσιολογικα εισαι η καισαρικη;

 

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Εγω ελπίζω φυσιολογικά γιατί και τα άλλα 2 μου φυσιολογικά τα έχω γεννήσει!! Κρίμα να κάνω καισαρική τώρα. Λες να είμαστε μαζί στο Ιασώ??? Εγώ μπορεί να έχω ΠΗΤ 30/12 αλλά ούτε κατά διάνοια να φτάσω μέχρι εκεί!! κ τα άλλα 2 παιδάκια μου 38 εβδομάδων ακριβώς!

 

Σου έρχονται φυσικά οι πόνοι στις 38 εβδομάδες; ωραίο ακουγεται, μακάρι να συνέβαινε κ σε εμένα! 

Για τα κιλά μην αγχώνεστε τώρα , 2 πάνω 2 κάτω μικρή σημασία έχει. Αν προσέξουμε μετά θα τα χάσουμε. Καλύτερά ας κοιτάξουμε από θέματα υγείας να είμαστε καλά. Στο θηλασμό ίσως χάνεις πιο γρήγορα άλλα είναι κ παγίδα γιατί πεινας Κ πιο πολύ (αυτό συνέβη σε μένα τουλάχιστον). Σίγουρα δηλ πρέπει να προσέξουμε για να τα χάσουμε άλλα κ πάλι δεν είναι κατι τραγικό.  

Εγώ την άλλη βδομάδα που κλείνω 36 θα πηγαίνω κάθε βδομάδα νοσοκομείο κ να δούμε μέχρι που θα φτάσουμε... Θα πάμε κ για το εμβόλιο ιλαράς δεύτερη δόση για τη μικρή μου γιατί έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Σου έρχονται φυσικά οι πόνοι στις 38 εβδομάδες; ωραίο ακουγεται, μακάρι να συνέβαινε κ σε εμένα! 

Για τα κιλά μην αγχώνεστε τώρα , 2 πάνω 2 κάτω μικρή σημασία έχει. Αν προσέξουμε μετά θα τα χάσουμε. Καλύτερά ας κοιτάξουμε από θέματα υγείας να είμαστε καλά. Στο θηλασμό ίσως χάνεις πιο γρήγορα άλλα είναι κ παγίδα γιατί πεινας Κ πιο πολύ (αυτό συνέβη σε μένα τουλάχιστον). Σίγουρα δηλ πρέπει να προσέξουμε για να τα χάσουμε άλλα κ πάλι δεν είναι κατι τραγικό.  

Εγώ την άλλη βδομάδα που κλείνω 36 θα πηγαίνω κάθε βδομάδα νοσοκομείο κ να δούμε μέχρι που θα φτάσουμε... Θα πάμε κ για το εμβόλιο ιλαράς δεύτερη δόση για τη μικρή μου γιατί έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω...

Στο πρώτο μου παιδί μου έφυγε το τραχηλικό πώμα κ 2 μέρες μετά γέννησα κ στο δεύτερο μου παιδί μου έσπασαν τα νερά στο mall!!!! κ ήρθανε οι πόνοι ο ένας μετά τον άλλον!! μέχρι να πάω ΙΑΣΩ είχα κάνει διαστολή 5 !! ΙΑΣΩ-MALL 5 λεπτά εντωμεταξύ!! Για αυτό και πιστεύω ότι κ σε αυτό δεν θα φτάσω πάνω από τις 38 εβδομάδες.

 

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , gtkt1311 είπε:

Στο πρώτο μου παιδί μου έφυγε το τραχηλικό πώμα κ 2 μέρες μετά γέννησα κ στο δεύτερο μου παιδί μου έσπασαν τα νερά στο mall!!!! κ ήρθανε οι πόνοι ο ένας μετά τον άλλον!! μέχρι να πάω ΙΑΣΩ είχα κάνει διαστολή 5 !! ΙΑΣΩ-MALL 5 λεπτά εντωμεταξύ!! Για αυτό και πιστεύω ότι κ σε αυτό δεν θα φτάσω πάνω από τις 38 εβδομάδες.

 

Χαχαχα επεισόδια δηλαδή!  


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gtkt1311 said:

Εγω ελπίζω φυσιολογικά γιατί και τα άλλα 2 μου φυσιολογικά τα έχω γεννήσει!! Κρίμα να κάνω καισαρική τώρα. Λες να είμαστε μαζί στο Ιασώ??? Εγώ μπορεί να έχω ΠΗΤ 30/12 αλλά ούτε κατά διάνοια να φτάσω μέχρι εκεί!! κ τα άλλα 2 παιδάκια μου 38 εβδομάδων ακριβώς!

 

Βρε λες να συναντηθουμε;;; Αν κ εχω τελικη 10/12 κ δεν ξερω τι εννοει με τη λεξη αρχες Δεκεμβρη!  Καλα εννοειται φυσιολογικα πας αφου κ τ αλλα 2 ετσι ηταν! Ετσι οπως σε κοβω πηγαινε κατευθειαν στις 38 παρα κατι εξω απο το Ιασω κ περιμενε για να το προλαβεις! Ψωνια στο avenue το πολυ! Χεχε! Εγω ειμαι με προηγουμενη καισαρικη κ δεν ελπιζω σε πολλα πολλα αυτη τη φορα...

1 hour ago, IoannaMas said:

Σου έρχονται φυσικά οι πόνοι στις 38 εβδομάδες; ωραίο ακουγεται, μακάρι να συνέβαινε κ σε εμένα! 

Για τα κιλά μην αγχώνεστε τώρα , 2 πάνω 2 κάτω μικρή σημασία έχει. Αν προσέξουμε μετά θα τα χάσουμε. Καλύτερά ας κοιτάξουμε από θέματα υγείας να είμαστε καλά. Στο θηλασμό ίσως χάνεις πιο γρήγορα άλλα είναι κ παγίδα γιατί πεινας Κ πιο πολύ (αυτό συνέβη σε μένα τουλάχιστον). Σίγουρα δηλ πρέπει να προσέξουμε για να τα χάσουμε άλλα κ πάλι δεν είναι κατι τραγικό.  

Εγώ την άλλη βδομάδα που κλείνω 36 θα πηγαίνω κάθε βδομάδα νοσοκομείο κ να δούμε μέχρι που θα φτάσουμε... Θα πάμε κ για το εμβόλιο ιλαράς δεύτερη δόση για τη μικρή μου γιατί έχω φοβηθεί με όλα αυτά που ακούω...

Κ εγω της την εκανα τη δευτερη δοση την προηγουμενη βδομαδα, φοβηθηκα για εκεινην, εγω ειμαι εμβολιασμενη. Καλυτερα να τα κανεις παρα να τρεχεις μετα

  • Μου αρέσει 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! 

Καλη λευτερια σε ολες μας με το καλο!

Κ εμεις πηγαμε παρελαση για τη μικρη στο τσακ προλαβαμε τα λυκεια, αργησαμε καπως μαλλον!

Κατα τ αλλα καλα, νιωθω σα γιγαντιαιο γιουβερλακι, χαχα

  • Χαχα 1

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/10/2017 at 7:36 ΜΜ, ERIANTON είπε:

χαρμόσυνα τα νεα σας!!!να ειναι πολυχρονα και τυχερα!!!!!μπραβο και στους τρεις σας κοριτσακι μου!!!!να σας χαιρονται γερους και χαρουμενους!!!τα πηρες αγκαλιτσα σε αφησαν να τα κρατησεις .ποση διάφορα ειχαν απο της τελευταίες μετρησεις πριν γεννηθουν ειχαν μεγαλη αποκλιση?

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!χτες βγήκα από το μαιευτήριο!τα μωρακια δεν τα παίρνουμε ακόμη αγκαλίτσα αλλά με αφήνουν να τα ακουμπάω κι εγώ η χαζομαμα τρελαίνομαι!δεν είχε καθόλου απόκλιση ο γιατρός για το βάρος!!κι εγώ δεν το περίμενα!!!!τώρα τους στέλνω και γαλατάκι όσο μπορώ οπότε τρέχω όλη μέρα!!! :)

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!χτες βγήκα από το μαιευτήριο!τα μωρακια δεν τα παίρνουμε ακόμη αγκαλίτσα αλλά με αφήνουν να τα ακουμπάω κι εγώ η χαζομαμα τρελαίνομαι!δεν είχε καθόλου απόκλιση ο γιατρός για το βάρος!!κι εγώ δεν το περίμενα!!!!τώρα τους στέλνω και γαλατάκι όσο μπορώ οπότε τρέχω όλη μέρα!!! :)

μπράβο στα βρεφουδακια σου!! υπεροχα τα νεα σας με το καλο να σαραντισεις!!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ερημώνει η παρέα! Είπαμε, αν χρειαστεί θα μπαίνω μόνο για να γραφω ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΡΑΑΑ! :-P

Αλλά...οταν εχουμε γεννητούρια και αλλα σημαντικά δε θέλω να σας γραφω οτι ειμαι σαν φουσκωτό μπαλόνι που μετακινείται ολο και δυσκολότερα ειδικα απογεύματα και βραδια...:)

Ελπίζω να είστε ολες καλά! Καληνύχτα!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

να μπαινεις gaidaki ετσι και αλλιως.και εγω μια καθημερινή παρουσία την έχω αφού είμαι  και  λίγο κουτσομπόλα

άλλαξε η ωρα αλλα τό βιολογικό  μου ρολόι με ξυπνησε.ειμαστε μια χαρά γενικά και αυτο ειναι καλο.

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

να μπαινεις gaidaki ετσι και αλλιως.και εγω μια καθημερινή παρουσία την έχω αφού είμαι  και  λίγο κουτσομπόλα

άλλαξε η ωρα αλλα τό βιολογικό  μου ρολόι με ξυπνησε.ειμαστε μια χαρά γενικά και αυτο ειναι καλο.

Καλημερα κι απο μενα. Πωπω βρε κοριτσι μου με εσωσες θα εκανα την ενεση λαθος ωρα. Ουτε καν θυμομουν οτι αλλαζει η ωρα...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...