Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για να συστηθώ και εγώ. Ζω έξω από την Θεσσαλονίκη και εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα μέσα στην πόλη. Είμαι 35 και για να φτάσω εδώ έφτυσα κυριολεκτικά αίμα.

Η περιπέτεια μου ξεκίνησε στα 27 μου όταν μετά από σοβαρή εγχείρηση έμαθα ότι δύσκολα θα πετύχαινα εγκυμοσύνη. Αν και ξεκινήσαμε αμέσως προσπάθειες το μωράκι δεν ερχόταν και έτσι δυο χρόνια μετά κάναμε την πρώτη εξωσωματική. Μετά την πρώτη ακολούθησε και μια δεύτερη και μια τρίτη και μια τέταρτη και μια πέμπτη. Εκεί κάναμε μια στάση αφού για λίγο νομίζαμε ότι όλα θα πάνε καλά με το μωράκι μας αλλά τελικά παλινδρόμησε. Αφού το ψάξαμε λίγο παραπάνω το θέμα βρήκαμε πως έχω πρόβλημα στις σάλπιγγες και έτσι έκανα άλλο ένα χειρουργείο. Μετά έκανα μια προσπάθεια ακόμη εξωσωματικής που ναι μεν ήταν θετική αλλά γρήγορα σταμάτησε.

Στην έβδομη πλέον προσπάθεια ήρθε και η σειρά μας. Το μωράκι μας φαίνεται να μεγαλώνει κανονικά και η καρδούλα του να χτυπάει δυνατά και εμείς προσπαθούμε να μείνουμε ψύχραιμοι και να χαρούμε το δώρο που μας δώθηκε.

Αν και η αλήθεια είναι πως είναι το πιο δύσκολο πράγμα στον κόσμο να μείνεις ψύχραιμος. Προχθές το βράδυ έπαθα κρίση πανικού και μέχρι να φτάσω στο κέντρο εξωσωματικής να με βάλουν στον υπέρηχο και να δούμε ότι όλα πάνε καλά, έχασα πολλά χρόνια από την ζωή μου.

Τώρα έχουμε την Τρίτη ξανά ραντεβού με το κανονικό μας γιατρό για να δει τις εξετάσεις προγεννητικού και να κανονίσουμε την αυχενική.

Από κιλά ξεκίνησα στα 53,5 και με τις τρελές αναγούλες έφτασα στα 50. Επίσης από την αρχή αυτής της εβδομάδας έχω αϋπνίες. Στις 2.30 ακριβώς ξυπνάω και μετά ξανακοιμάμαι στις 6 για καμιά ώρα, οπότε κουτουλάω συνεχώς.

Θα γεννήσω είτε στο Διαβαλκανικό είτε στο Παπαγεωργίου, αν πετύχω εφημερία του.

Να έχουμε τέλειες εγκυμοσύνες όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα πάνε Dawn αρκεί να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις όσο μπορείς! Κοίτα να χαρείς την περίοδο της εγκυμοσύνης σου και μετά με το καλό να έχεις το μπιζελάκι σου στην αγκαλιά σου!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα. Τα νέα μου από τον γιατρό είναι πως το σπόρι έγινε ήδη 4 πόντους και κουνιόταν σαν τρελό. Κοίτα να δεις τι γίνεται στην κοιλιά μου και χαμπάρι δεν παίρνω. Μάλλον είμαι από τις τυχερές γιατί και τώρα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το μόνο μου σύμπτωμα είναι οτι δεν έχω περίοδο και ότι νυστάζω σχετικά πιο νωρίς απ' ότι συνήθως. Ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς, τίποτα.

Από κιλά, ξεκίνησα στα 60 αλλά δεν έχω ξαναζυγιστεί και ούτε θέλω γιατί μου έχει ανοίξει απίστευτα η όρεξη, όμως προσπαθώ να κρατιέμαι για να μην ξεφύγω.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 10 κιλά που τα έχασα αμέσως, τώρα να δω...

Α, ναι ξεκίνησα και αντιβίωση σήμερα, ο γιατρός είπε πως επιτρέπεται η συγκεκριμένη στην εγκυμοσύνη γιατί με είχε πιάσει το μαύρο άγχος. Ουφ, αρκετά για ένα post...

Πολλά φιλιά σε όλες


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites

dawn διαβαζα το μνμ σου κι ανατριχιασα....μπραβο για τη δυναμη που εχεις στην ψυχη σου κοριτσι μου,εισαι αξιοθαυμαστη που δεν το εβαλες κατω....θα δεις που ολα θα πανε παρα πολυ καλα αυτην την φορα,σου στελνουμε θετικη ενεργεια....με συγκινησες πολυ....με το καλο να ερθει το αγγελουδι σου!!!!!!!!!

κι εγω απο τις τυχερες ειμαι κοριτσια.....τπτ δεν εχω εκτος απο μερικες φορες που εχω ελαχιστες αναγουλες αλλα δεν με ενοχλουν καθολου γιατι κρατουν ελαχιστα....

στη ζυγαρια ουτε εγω ανεβαινω...στην 8η βδομαδα ειχα παρει ηδη 1μιση κιλο και ετσι οπως παω θα σπασω το κοντερ....:-D


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Επιτέλους Παρασκευή!!!!

Εχθές το φασολάκι πάλι έδωσε το παρόν το βράδυ και μ' έπιασαν για άλλη μια φορά οι εμετοί!!!!

Ευτυχώς σήμερα προς το παρόν είμαστε καλά!!!!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε σήμερα? Εγώ κάπως καλύτερα :)

Ένα θα σας πω.... Πήγα χθες ΙΚΑ να πάρω τις εξετάσεις. Μου δίνει το σάκχαρο, μου δίνει τις τόξο και cmv, μου δίνει τη Γενική Ούρων, η Γενική Αίματος άφαντη!!!!!!!! Δεν την είχε ο γιατρός, δεν την είχε η προϊσταμένη και σήμερα που πήρα στο μικροβιολογικό μου λέει μια: "α μάλλον χάθηκε, δεν έρχεσαι αύριο να σου πάρουμε πάλι αίμα?!??!!? " - Ευτυχώς την άκουσε μια άλλη και της λέει "Καλέ γιατί να την ξανατρυπήσουμε την κοπέλα, πες της να περάσει το απόγευμα να στείλουμε μια επανεκτύπωση στο γιατρό, να πάει να την πάρει"

Και αναρωτιέμαι εγώ με όλα αυτά, πώς να τους εμπιστευτείς μετά ότι σου δίνουν σωστά αποτελέσματα!!!!!!?!?!?!!?!?!? Anyway, θα πάω τώρα μετά το γραφείο να την πάρω κι αυτή. Οι υπόλοιπες που πήρα είναι όλες πολύ καλές οπότε τώρα περιμένω με αγωνία τη Δευτέρα που θα πάμε στο γιατρό να δούμε το σποράκι μας!!!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο εμενα κοριτσάκια!

ευτυχως που βρεθηκε και αλλη που δεν εχει αναγουλες (εμενα μου εμφανιστηκαν μονο μια δυο φορες) και ετσι λημουν και στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με την διαφορα οτι τοτε δεν ειχα όρεξη ενω τώρα με τρέμει το ψυγείο :tongue:

Την περασμενη φορα ειχα βαλει 12 κιλα που μεσα στους 8 μηνες που ξαναεμεινα εγκυος ευτυχως τα ειχα χάσει! Ελπιζω και αυτη τη φορα να μην παρω πολλα! οπως και την περασμενη φορα ξεκινησα στα 72 ( ειμαι η πιο αφρατούλα μαλλον:))

dawn να σκεφτεσαι θετικα και όλα θα πανε καλα!! Απολαυσε την εγκυμοσύνη σου, ειναι ενα δωρο που παλεψες πολυ για να το αποκτήσεις!!

Εγω την Δευτερα εχω ραντεβου για να ακουσουμε επιτελους την καρδουλα!! και να κανονισουμε τα σχετικα για αυχενικη και προγεννητικο!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα να κάνουμε παρέα η αφρατούλες κι εγώ στα 72 ξεκίνησα όπως και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη:):):):):):)

ευτυχως που εισαι και εσυ , γιατι είχα αρχισει να αισθάνομαι άσχημα:D:D:D:D:D


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που εισαι και εσυ , γιατι είχα αρχισει να αισθάνομαι άσχημα:D:D:D:D:D

Όχι καλέ, τα πάχη μας τα κάλλη μας σιγά μη νιώθουμε κι άσχημα!!!!! Θα τα χάσουμε μετά άλλωστε :):):):):):)


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε?

Εγω πηρα προχθες τις εξετασεις απο ικα, ολα καλα εκτος απο αιματοκριτη και σιδηρο που ειναι χαμηλα, εχω ηδη ξεκινησει σιδηρο και φυλ.οξυ εδω και 2 βδομαδες. Ακομα πρεπει να κανω μια εξεταση για την λιστερια που δεν την κανουν στο ικα και ειναι ακριβη εξω και μια καλλιεργια κολπικου υγρου που και αυτη επισης ειναι ακριβη. Αυτην την φορα μου εχουν ζητησει πολλες εξετασεις απο Αττικο, μεχρι και κυστικη ινωση μου ειπαν να κανω αλλα αυτη κοστιζει 300 ευρω και δεν την κανω με τιποτα.

Μαριλου για τις εξετασεις στο ικα μην φοβασαι για την ορθοτητα των αποτελεσματων εχω γνωστη μικροβιολογο οπου παω και κανω τις εξετασεις στο κεντρο και τα μηχανηματα που εχουν ειναι πολυ καλα, τα ελεγχουν, απλα επειδη εχουν ελλειψη προσωπικου καποιες εξετασεις χανονται, μπορεις να πας ομως και η ιδια να ζητησεις επανεκτυπωση, το εχω κανει πολλες φορες.

Εγω κοριτσια ξεκινησα στα 68 κιλα, ηδη εχω παρει 2, ελπιζω να μην παρω πολλα γιατι στις προηγουμενες εγκυμοσυνες ειχα παρει αρκετα τα οποια δεν ειχα καταφερει να ξεφορτωθω. Αφηστε δε την κοιλια που μετα απο τρεις εγκυμοσυνες δειχνω μονιμα εγκυος, προς το παρον η κοιλια εχει αρχισει ηδη παντως να φουσκωνει, οποτε να δω μεχρι ποτε ακομα θα μπορω να το κρυψω γιατι ακομα δεν το εχουμε ανακοινωσει σε ολους περιμενουμε να κλεισω τον 3ο μηνα να πανε ολα καλα και μετα. Εσεις το εχετε ανακοινωσει?


q5ybp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...