Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

οχι βρε κι εγω 37αρι εχω.....ειναι φυσιολογικο........απλα δεν εχουν ολες οι γυναικες ιδια θερμοκρασια στην εγκυμοσυνη αλλες εχουν χαμηλοτερη....

xanp κι εγω στο δημοσιο ειμαι δασκαλα ομως.....εγω δυστυχως θα σταματησω λυπαμαι παρα πολυ για τα παιδακια μου γιατι τα εχω δευτερη χρονια(φαντασου το βλεπω και στον υπνο μου)και εχω δεθει πολυ μαζι τους.....βασικα ο γιατρος μου απο το πρωτο ραντεβου μου ειχε συστησει να κατσω γιατι η φυση της δουλειας μας ειναι τετοια που θες δε θες ταραζεσαι(τα παιδακια μου ζωη να χουν ειναι δυσκολα παιδακια ομως) και απο την αλλη ερχεσαι σε επαφη με ιωσεις και παιδικες αρρωστιες!!!καθησα ομως μεχρι τα χριστουγεννα με δικη μου ευθυνη και απο αυριο δυστυχως δεν θα πηγαινω.....

κι εγώ είμαι καθηγήτρια αλλά κάνω ιδιαίτερα, δεν έχω διοριστεί ακόμη, και επειδή πήγαινα στα σπίτια τους ΄και σε όλα έπρεπε να ανεβαίνω σκάλες κουβαλώντας την τσάντα με τα βιβλία και το κασσετοφωνο, τώρα έχω σκοπό να τους πω να μου φέρνουν στο σπίτι μου τα παιδιά τους γιατί δεν θέλω να ανεβοκατεβαινω σκάλες ούτε να μπαινοβγαίνω απο τα ζεστά στο κρύο και αντιστρόφως. Λαχτάρησε η ψυχούλα μου μέχρι να συλλάβω, ένα χρόνο προσπαθούσα, δεν θέλω να ρισκάρω τίποτα


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κι εγώ είμαι καθηγήτρια αλλά κάνω ιδιαίτερα, δεν έχω διοριστεί ακόμη, και επειδή πήγαινα στα σπίτια τους ΄και σε όλα έπρεπε να ανεβαίνω σκάλες κουβαλώντας την τσάντα με τα βιβλία και το κασσετοφωνο, τώρα έχω σκοπό να τους πω να μου φέρνουν στο σπίτι μου τα παιδιά τους γιατί δεν θέλω να ανεβοκατεβαινω σκάλες ούτε να μπαινοβγαίνω απο τα ζεστά στο κρύο και αντιστρόφως. Λαχτάρησε η ψυχούλα μου μέχρι να συλλάβω, ένα χρόνο προσπαθούσα, δεν θέλω να ρισκάρω τίποτα

κι εγω 22 μηνες προσπαθουσα νεφελη μου.....και οταν επεμενα στο γιατρο να πηγαινω στο σχολειο εκεινος μου ειπε το εξης"προσπαθουσες τοσο καιρο και τωρα θες να ρισκαρεις? " και το ξανασκεφτηκα γι αυτο θα σταματησω.....κι εγω 2 οροφους ανεβαινα και κατεβαινα σε καθε διαλειμμα,βαλε και τα ζωηρα παιδακια μου,βαλε και την πεμπτη που σαν ταξη ειναι δυσκολη,βαλε κι οτι δεν εχω περασει καμια παιδικη αρρωστια εκτος απο ανεμοβλογια.....παντως εγω επειδη δενομαι νιωθω καπως.....εσυ καλα κανεις και ειπες να σου τα φερνουν σπιτι κι εννοειται οχι αρρωστα να το τονισεις αυτο......σου ευχομαι να διοριστεις πολυ πολυ συντομα.........


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε στο μετά θα είμαστε αρκετές που θα μείνουμε με τα μικρά μας πολύ καιρό...

αυτο ειναι το καλυτερο για τα μικρουλια μας......κοριτσια δεν ξερετε πως το περιμενω σαν πρωταρα...θελω να δω την κοιλια μου να μεγαλωνει,να το δω το μωρο μου στον υπερηχο,και φυσικα ζω για τη στιγμη που θα γεννησω και θα μου το δωσουν στην αγκαλια μου......αντριχιαζω και μονο στην ιδεα....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κρίστυ να ξέρεις πως η ερυθρά είναι σούπερ σος να μην κολλήσεις τώρα.Καλύτερα να το αποφύγεις.Κάτσε ξεκουράσου βρες κάτι να ασχολείσαι και θα περάσει ο καιρός...Όσο και αν ακουστώ γραφική τώρα είναι η σουπερ περίοδος για σένα.Σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη θα έχεις και ένα παιδάκι που θα πρέπει να φροντίζεις οπότε δεν θα έχεις πολυτέλειες.Εμένα παρόλο που τον έχει ο άντρας μου και με αφήνει να κοιμάμαι που έχω υπνηλία έρχεται ο γιος μου και κλαίει και μου λέει τι έπαθες μαμά είναι μέρα δεν κοιμόμαστε, είσαι άρρωστη και από το να στεναχωριέται το μωρό μου σηκώνομαι και εγώ αμέσως.Και αισθάνομαι πτώμα μετά...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο ειναι το καλυτερο για τα μικρουλια μας......κοριτσια δεν ξερετε πως το περιμενω σαν πρωταρα...θελω να δω την κοιλια μου να μεγαλωνει,να το δω το μωρο μου στον υπερηχο,και φυσικα ζω για τη στιγμη που θα γεννησω και θα μου το δωσουν στην αγκαλια μου......αντριχιαζω και μονο στην ιδεα....

Η αλήθεια είναι ότι ότι και να σου πούνε δεν μπορείς με τίποτα να φανταστείς την ένταση της στιγμής που θα το δεις πρώτη φορά....Ανεπανάληπτη στιγμή, απερίγραφτη, μοναδική....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρίστυ να ξέρεις πως η ερυθρά είναι σούπερ σος να μην κολλήσεις τώρα.Καλύτερα να το αποφύγεις.Κάτσε ξεκουράσου βρες κάτι να ασχολείσαι και θα περάσει ο καιρός...Όσο και αν ακουστώ γραφική τώρα είναι η σουπερ περίοδος για σένα.Σε τυχόν επόμενη εγκυμοσύνη θα έχεις και ένα παιδάκι που θα πρέπει να φροντίζεις οπότε δεν θα έχεις πολυτέλειες.Εμένα παρόλο που τον έχει ο άντρας μου και με αφήνει να κοιμάμαι που έχω υπνηλία έρχεται ο γιος μου και κλαίει και μου λέει τι έπαθες μαμά είναι μέρα δεν κοιμόμαστε, είσαι άρρωστη και από το να στεναχωριέται το μωρό μου σηκώνομαι και εγώ αμέσως.Και αισθάνομαι πτώμα μετά...

εχεις δικιο ολοι αυτο μου λενε.....ξερεις τι???δυστυχως ειμαι απο τους ανθρωπους που σκεφτονται οοοολη μερα.......εχω αγχος μηπως οι γονεις δεν καταλαβουν τη θεση μου και λενε οτι παρατησα τα παιδια τους,εχω αγχος μηπως δεν βρουν αντικαταστατη και τα αφησω ετσι για πολυ καιρο,απο την αλλη ομως θα εχω αγχος αν πηγαινω στη δουλεια μην κολλησω τιποτα.....τωρα εγω εχω κρυωσει(που δεν ειναι ιωση)και ταλαιπωρουμαι 10 μερες παω να συνελθω,ξανακυλαω,και ξανα τα ιδια.....φαντασου σε μια ιωση.....ξερω οτι πρεπει να βαλω προτεραιοτητεςκαι να σκεφτω το μωρο μου πρωτα απο ολα απλα εχω μαθει να σκεφτομαι πολυ και τους αλλους.......και προς θεου δεν καθομαι για να λουφαρω....και φοβαμαι μηπως οι αλλοι θεωρησουν κατι τετοιο γιατι θα με ενοχλησει πραγματικα.....γιατι οπου ακουσεις γυρω σου εχουν ολοι να πουν μια κουβεντα για τους δημοσιους και δη για τους δασκαλους...


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ότι και να σου πούνε δεν μπορείς με τίποτα να φανταστείς την ένταση της στιγμής που θα το δεις πρώτη φορά....Ανεπανάληπτη στιγμή, απερίγραφτη, μοναδική....

προσπαθω να το φανταστω ηδη και συγκινουμαι.....ηταν κατι που το ηθελα πολυ και παιδευτηκα (σχετικα)για να το αποκτησω(γιατι αλλες εχουν παιδευτει και πιο πολυ),φανταζομαι εκεινη την ωρα που θα το δω πως θα ειμαι....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κλέισε τα αυτιά σου και κάνε ότι καλύτερο για το μωρό σου.Εμάς εδώ όταν κάποια μένει έγκυος εξαφανίζεται απότο τεστ μέχρι να γίνει το μωρό 14 μηνών.Έμεινα γιατί ήμουν καλά και δεν μπορούσα να κάθομαι σπίτι.Ξέρεις τι είπαν.Μπράβο θες να σου δώσουμε και βραβείο που έμεινες στην δουλειά;;;Ειρωνεία δηλαδή από όλους.Δεν με νοιάζει όμως.Τώρα δεν το έχω πει ακόμα αλλά μόλις το μάθουν θα πέσουν ξεροί.Γιατί έχω πάρει τις ποιο δύσκολες εφαρμογές αυτή την στιγμή και βγάζω δουλειά για τρεις μαζί οπότε το μόνο που δεν θέλουν είναι να μείνω έγκυος.Ο Διευθυντής ρωτάει από το καλοκαίρι κάθε μήνα αν είμαι έγκυος να φανταστείς τόσο αγωνία έχει.Ο άντρας μου λέει να κάτσω κατευθείαν και να μην ξανάρθω αλλά πάω παιδικό τον μικρό εδώ στη δουλειά και δεν θέλω να τον κλείσω σπίτι.Κανείς δεν θα σου πει μπράβο αν μείνεις και κανείς δεν θα στεναχωρηθεί αν κάτι πάει στραβά σε σένα(χτυπάω ξύλο...)


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Νεφέλη μου στις 20 του μήνα θα είσαι 10 εβδομάδες και κάτι μέρες.Απλά στο λέω μπας και κάποιος από τους 2 σας έχει καταλάβει λάθος.Γιατί όταν λέω μεταξύ 12-13 εβδομάδας εννοώ ας πούμε 12 εβδομάδες και 3 μέρες π.χ.Όχι να έχω κλείσει την 11η.

Σίγουρα πάντως ο κάθε γιατρός δίνει συμβουλές με βάση την γυναίκα που έχει απέναντί του.

Αν δεν κάνω λάθος Κρίστυ εσύ θα πας για αυχενική τέλος του μήνα;

Καλως ήρθες dim_angel όποτε ξέρεις και ΠΗΤ μας ενημερώσεις να σε βάλουμε στο πινακάκι μας.

Καλημέρα μανούλες!

Νυστάζετε κι εσείς ε; Αχ δεν φαντάζεστε πόσο νυστάζω.

Η ΠΗΤ μου είναι 8/8


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  1. Wonderland ........6/8/2011
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. dim_angel...........8/8/2011
  4. christy@ ............11/8/2011
  5. makon ...............12/8/2011
  6. nefeli18 .............15/8/2011
  7. xanp .................15/8/2011
  8. Dawn ................18/8/2011
  9. emi ...................21/8/2011
  10. m4ril0u .............23/8/2011
  11. rianna ...............23/8/2011
  12. Anastasia81 ......27/8/2011
  13. taniabell ............28/8/2011
  14. mamouna ..........28/8/2011

Δευτερομανούλα και εσύ ε;;;Με το καλό κοπέλα μου να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κλέισε τα αυτιά σου και κάνε ότι καλύτερο για το μωρό σου.Εμάς εδώ όταν κάποια μένει έγκυος εξαφανίζεται απότο τεστ μέχρι να γίνει το μωρό 14 μηνών.Έμεινα γιατί ήμουν καλά και δεν μπορούσα να κάθομαι σπίτι.Ξέρεις τι είπαν.Μπράβο θες να σου δώσουμε και βραβείο που έμεινες στην δουλειά;;;Ειρωνεία δηλαδή από όλους.Δεν με νοιάζει όμως.Τώρα δεν το έχω πει ακόμα αλλά μόλις το μάθουν θα πέσουν ξεροί.Γιατί έχω πάρει τις ποιο δύσκολες εφαρμογές αυτή την στιγμή και βγάζω δουλειά για τρεις μαζί οπότε το μόνο που δεν θέλουν είναι να μείνω έγκυος.Ο Διευθυντής ρωτάει από το καλοκαίρι κάθε μήνα αν είμαι έγκυος να φανταστείς τόσο αγωνία έχει.Ο άντρας μου λέει να κάτσω κατευθείαν και να μην ξανάρθω αλλά πάω παιδικό τον μικρό εδώ στη δουλειά και δεν θέλω να τον κλείσω σπίτι.Κανείς δεν θα σου πει μπράβο αν μείνεις και κανείς δεν θα στεναχωρηθεί αν κάτι πάει στραβά σε σένα(χτυπάω ξύλο...)

εχεις απολυτο δικιο......σε ευχαριστω για την κατανοηση και τις συμβουλες.......θα ηρεμησω πιστευω αφου περασουν μερικες μερες.....απλα ηταν να γυρισω στη δουλεια αυριο και κατι με επιασε....συγνωμη αν σε κουρασα.....σε ευχαριστω και παλι....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Νυστάζετε κι εσείς ε; Αχ δεν φαντάζεστε πόσο νυστάζω.

Η ΠΗΤ μου είναι 8/8

καλημερααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!κοντα κοντα ειμαστε!!!!!!!!αντε με το καλο!!!!και καλως ηρθες!!!


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κούρασες καθόλου μη το ξαναπείς.Μου κρατάς και παρέα μέχρι να σχολάσω....Θα το συνηθήσεις οι πρώτες μέρες θα σου φανούν κάπως αλλά να ξέρεις πήρες την καλύτερη απόφαση για σένα και το μωρό σου.

Εμάκι καλημέρα...Πως είσαι;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...