Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα είμαι κοριτσάκια μου εχω αρκετές ναυτιες ... οχι εμετούς ευτυχώς αλλά με κουράζουν πολύ οι ναυτίες.. θα παω αυριο για τον προγεννητικό .

ο μικρος ειναι στην πεθερα μου, ο καλος μου σε μια υποχρέωση και ετσι χαλαρώνω.

οχι οτι κανω και πολλά πραγματα δεν εχω τη δυναμη και μεχρι να δουμε οτι ολα καλα με την αποκόλληση δεν σηκωνω ουτε το χεράκι μου χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυγουστομανουλες τι κανετε? διαβαζω απο την ωρα που μπηκα τα μηνυματα σας, παω ξαπλωνω λιγο και ξανακαθομαι στον η/υ χθες ηρθαν 3 ζευγαρια σπιτι μου για τραπεζι φυγαν 2 η ωρα οποτε σερνομαι ναυτια και συναχι ταυτοχρονα θα πεθανω


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

οκ διάβασα και οσα έχετε γράψει μέχρι τώρα..

λοιπόν και εγώ έχω ομάδα αίματος 0- και κάθε μηνά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα έλεγχο του ρέζους. όταν γέννησα μου έκαναν μια ένεση.

αλλά και μετά από κάθε αποβολή που ειχα έκανα πάλι αυτή την ένεση η οποία προφυλάσσει από ότι μου είπαν την επόμενη εγκυμοσύνη.

από φάρμακα λόγω του ιστορικού μου παίρνω 6 ουτροτζεσταν τη μέρα 2 φιλισιν

πρεζολον σαλοσπιρ καλσιβιτα και ενέσεις υπαρινης και λόγω δυσκοιλιότητας που είχα στην αρχή πίνω ένα απαίσιο γάλα μαγνησίας.. μια αηδία είναι και δεν το αντέχω. οπότε καταναλώνω οσο περισσότερες φυτικές ίνες μπορώ και από ότι φαίνεται είμαι μια χαρά τώρα οπότε μάλλον θα το σταματήσω γιατί με αναγουλιάζει... λόγω του πρεζολον (που είναι κορτιζόνη) δεν τρώω καθόλου αλάτι και ζάχαρη.

ως προς τη δουλειά είναι πραγματικά ενα πολυ δύσκολο θεμα.. εγώ είμαι αρχιτέκτονας ελ. επαγγελματίας και συνεργάζομαι με ένα γραφείο αυτή τη στιγμή.. πρέπει να κάνω επιβλέψεις αυτό το διάστημα αλλά ακόμα δεν έχω πει τπτ στο συνεργάτη μου γιατί φοβάμαι ότι αν το μάθει θα με κάνει πέρα και αυτό δεν θα ήταν καθόλου καλό γι την εξέλιξη μου.. είναι πολύ δύσκολος ο ρόλος της μητέρας.. καμιά φορά αισθάνομαι οτι είμαι σε αδιέξοδο αλλά τελικά πάντα η προτεραιότητα μου είναι αυτό το μικρο ψυχουλακι που μεγαλώνει μέσα μου και θέλω να κάνω τα πάντα για αυτό. όποτε κάποια στιγμή θα τα παρατήσω ελπίζω για λίγο μέχρι να περάσει το δύσκολο διάστημα των 3 μηνών

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ολοι αυτο μου λενε.....ξερεις τι???δυστυχως ειμαι απο τους ανθρωπους που σκεφτονται οοοολη μερα.......εχω αγχος μηπως οι γονεις δεν καταλαβουν τη θεση μου και λενε οτι παρατησα τα παιδια τους,εχω αγχος μηπως δεν βρουν αντικαταστατη και τα αφησω ετσι για πολυ καιρο,απο την αλλη ομως θα εχω αγχος αν πηγαινω στη δουλεια μην κολλησω τιποτα.....τωρα εγω εχω κρυωσει(που δεν ειναι ιωση)και ταλαιπωρουμαι 10 μερες παω να συνελθω,ξανακυλαω,και ξανα τα ιδια.....φαντασου σε μια ιωση.....ξερω οτι πρεπει να βαλω προτεραιοτητεςκαι να σκεφτω το μωρο μου πρωτα απο ολα απλα εχω μαθει να σκεφτομαι πολυ και τους αλλους.......και προς θεου δεν καθομαι για να λουφαρω....και φοβαμαι μηπως οι αλλοι θεωρησουν κατι τετοιο γιατι θα με ενοχλησει πραγματικα.....γιατι οπου ακουσεις γυρω σου εχουν ολοι να πουν μια κουβεντα για τους δημοσιους και δη για τους δασκαλους...

σε καταλαβαίνω, κι εγώ νιώθω άσχημα γιατί ξέρω ότι θα ξεβολέψω πολύ κόσμο και είμαι σίγουρη ότι κάποιοι δεν θα μπορέσουν να μου φέρνουν τα παιδιά τους. Να φανταστείς δεν τους έχω ενημερώσει ακόμη, θα το κάνω το απόγευμα, δηλ. τελευταία στιγμή και είναι χειρότερα αλλά όσο σκέφτομαι την δυσαρέσκεια στη φωνή τους και το μούτρωμα,δειλιάζω. Που στο κάτω κάτω έγω κατά κάποιο τρόπο τιμωρούμαι αφού αν σταματήσουν θα μου μειωθεί το εισόδημα. Όμως, έμεινα έγκυος με προσευχές και κλάματα, οι προοπτικές μου δεν ήταν καθόλου ευνοικές (όχι καλό σπέρμα, υψηλή προλακτίνη και κάτι άλλες ορμόνες ώστε ο γιατρός τον Νοέμβρη που πήγα μου είπε ότι θα έχω πρόωρη εμμηνόπαυση και ότι καλύτερα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική) μάλιστα τώρα τον Δεκέμβρη περίμενα την περίοδο για να πάω για σαλπιγγογραφία και ως εκ θαύματος αντι για αυτήν ήρθε το μωρό που τόσο λαχταρούσα,τόσο ανέλπιστα:P Τώρα ΤΑ ΠΑΝΤΑ έχουν περάσει σε 2η μοίρα, δεν με νοιάζει αν με θεωρούν μυγιάγγιχτη, γιατί μια μια ξαδέρφη μου που έμεινε κατα λάθος όσο ήταν έγκυος έκανε ποδήλατο, χόρευε, χοροπηδούσε κλπ, μια συνυφάδα μου που έμεινε στον 2ο μήνα μετά τον γάμο της πρόσεχε μεν αλλά όχι όπως κάνω εγώ και με κοιτάνε όλοι με περίεργο μάτι. ΑΔΙΑΦΟΡΩ. Ακόμη και ο σύζυγος μου, ο οποίος έζησε την θλίψη μου, τα δάκρυα μου απο πρώτο χέρι, τις προάλλες μου έκανε καβγά ότι όλο κοιμάμαι και οτι είμαι υπερβολική αλλά εγώ δεν πτοούμαι. Αν και ο ύπνος οφείλεται στην υπνηλία μου και όχι στο ότι προσέχω. Αλλά να, δεν ήθελα να πάω να δω που ρίχνουν τον σταυρό γιατί φοβόμουν μην αρρωστήσω. Όμως, φοβήθηκα γιατι στην 6η εβδόμαδα ανέβασα πυρετό 38 και μου πρήστηκε η μια αμυγδαλή επειδή είχα πάει σε μια χασαποταβέρνα όπου μας είχαν καλέσει και έκανε κρύο.


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω 22 μηνες προσπαθουσα νεφελη μου.....και οταν επεμενα στο γιατρο να πηγαινω στο σχολειο εκεινος μου ειπε το εξης"προσπαθουσες τοσο καιρο και τωρα θες να ρισκαρεις? " και το ξανασκεφτηκα γι αυτο θα σταματησω.....κι εγω 2 οροφους ανεβαινα και κατεβαινα σε καθε διαλειμμα,βαλε και τα ζωηρα παιδακια μου,βαλε και την πεμπτη που σαν ταξη ειναι δυσκολη,βαλε κι οτι δεν εχω περασει καμια παιδικη αρρωστια εκτος απο ανεμοβλογια.....παντως εγω επειδη δενομαι νιωθω καπως.....εσυ καλα κανεις και ειπες να σου τα φερνουν σπιτι κι εννοειται οχι αρρωστα να το τονισεις αυτο......σου ευχομαι να διοριστεις πολυ πολυ συντομα.........

κι εγώ μόνο την ανεμοβλογιά πέρασα και παραδόξως ο γιατρός μου ζήτησε να την επαναλάβω αυτή την εξέταση:confused: για την ερυθρά ευτυχώς είχα εμβολιαστεί οπότε κανένας κίνδυνος από εκεί. Μπορεί κι εσύ να έχεις εμβολιαστεί και να μην το θυμάσαι, θα το δεί ο γιατρός σου στις εξετάσεις αίματος που θα του΄δώσεις. Για να διοριστώ πρέπει να διαβάσω κι έπαθα και αυτό το περίεργο: δεν μπορώ να βλέπω βιβλίο. Και είμαι πολύ βιβλιοφάγος, διάβαζα 2-3 βιβλία τον μήνα αλλά τώρα και μόνο που τα βλέπω ανακατεύομαι. Άλλο μυστήριο κι αυτό


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αυγουστομανουλες τι κανετε? διαβαζω απο την ωρα που μπηκα τα μηνυματα σας, παω ξαπλωνω λιγο και ξανακαθομαι στον η/υ χθες ηρθαν 3 ζευγαρια σπιτι μου για τραπεζι φυγαν 2 η ωρα οποτε σερνομαι ναυτια και συναχι ταυτοχρονα θα πεθανω

υπομονη makon μου υπομονη σε λιγο καιρο θα σταματησουν ολ αυτα καλη μου...........

οκ διάβασα και οσα έχετε γράψει μέχρι τώρα..

λοιπόν και εγώ έχω ομάδα αίματος 0- και κάθε μηνά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα έλεγχο του ρέζους. όταν γέννησα μου έκαναν μια ένεση.

αλλά και μετά από κάθε αποβολή που ειχα έκανα πάλι αυτή την ένεση η οποία προφυλάσσει από ότι μου είπαν την επόμενη εγκυμοσύνη.

από φάρμακα λόγω του ιστορικού μου παίρνω 6 ουτροτζεσταν τη μέρα 2 φιλισιν

πρεζολον σαλοσπιρ καλσιβιτα και ενέσεις υπαρινης και λόγω δυσκοιλιότητας που είχα στην αρχή πίνω ένα απαίσιο γάλα μαγνησίας.. μια αηδία είναι και δεν το αντέχω. οπότε καταναλώνω οσο περισσότερες φυτικές ίνες μπορώ και από ότι φαίνεται είμαι μια χαρά τώρα οπότε μάλλον θα το σταματήσω γιατί με αναγουλιάζει... λόγω του πρεζολον (που είναι κορτιζόνη) δεν τρώω καθόλου αλάτι και ζάχαρη.

ως προς τη δουλειά είναι πραγματικά ενα πολυ δύσκολο θεμα.. εγώ είμαι αρχιτέκτονας ελ. επαγγελματίας και συνεργάζομαι με ένα γραφείο αυτή τη στιγμή.. πρέπει να κάνω επιβλέψεις αυτό το διάστημα αλλά ακόμα δεν έχω πει τπτ στο συνεργάτη μου γιατί φοβάμαι ότι αν το μάθει θα με κάνει πέρα και αυτό δεν θα ήταν καθόλου καλό γι την εξέλιξη μου.. είναι πολύ δύσκολος ο ρόλος της μητέρας.. καμιά φορά αισθάνομαι οτι είμαι σε αδιέξοδο αλλά τελικά πάντα η προτεραιότητα μου είναι αυτό το μικρο ψυχουλακι που μεγαλώνει μέσα μου και θέλω να κάνω τα πάντα για αυτό. όποτε κάποια στιγμή θα τα παρατήσω ελπίζω για λίγο μέχρι να περάσει το δύσκολο διάστημα των 3 μηνών

τι εχεις περασει κοπελα μου κι εσυ?????ολα θα πανε καλα τωρα και με τη δουλεια καπως πρεπει να το κανονισεις αλλα δυστυχως σστους ελευθερους επαγγελματιες ειναι αρκετα δυσκολη η κατασταση.....ελπιζω να βρεις καποια λυση να ξεκουρστεις καπως.........

σε καταλαβαίνω, κι εγώ νιώθω άσχημα γιατί ξέρω ότι θα ξεβολέψω πολύ κόσμο και είμαι σίγουρη ότι κάποιοι δεν θα μπορέσουν να μου φέρνουν τα παιδιά τους. Να φανταστείς δεν τους έχω ενημερώσει ακόμη, θα το κάνω το απόγευμα, δηλ. τελευταία στιγμή και είναι χειρότερα αλλά όσο σκέφτομαι την δυσαρέσκεια στη φωνή τους και το μούτρωμα,δειλιάζω. Που στο κάτω κάτω έγω κατά κάποιο τρόπο τιμωρούμαι αφού αν σταματήσουν θα μου μειωθεί το εισόδημα. Όμως, έμεινα έγκυος με προσευχές και κλάματα, οι προοπτικές μου δεν ήταν καθόλου ευνοικές (όχι καλό σπέρμα, υψηλή προλακτίνη και κάτι άλλες ορμόνες ώστε ο γιατρός τον Νοέμβρη που πήγα μου είπε ότι θα έχω πρόωρη εμμηνόπαυση και ότι καλύτερα να πάω κατευθείαν για εξωσωματική) μάλιστα τώρα τον Δεκέμβρη περίμενα την περίοδο για να πάω για σαλπιγγογραφία και ως εκ θαύματος αντι για αυτήν ήρθε το μωρό που τόσο λαχταρούσα,τόσο ανέλπιστα:P Τώρα ΤΑ ΠΑΝΤΑ έχουν περάσει σε 2η μοίρα, δεν με νοιάζει αν με θεωρούν μυγιάγγιχτη, γιατί μια μια ξαδέρφη μου που έμεινε κατα λάθος όσο ήταν έγκυος έκανε ποδήλατο, χόρευε, χοροπηδούσε κλπ, μια συνυφάδα μου που έμεινε στον 2ο μήνα μετά τον γάμο της πρόσεχε μεν αλλά όχι όπως κάνω εγώ και με κοιτάνε όλοι με περίεργο μάτι. ΑΔΙΑΦΟΡΩ. Ακόμη και ο σύζυγος μου, ο οποίος έζησε την θλίψη μου, τα δάκρυα μου απο πρώτο χέρι, τις προάλλες μου έκανε καβγά ότι όλο κοιμάμαι και οτι είμαι υπερβολική αλλά εγώ δεν πτοούμαι. Αν και ο ύπνος οφείλεται στην υπνηλία μου και όχι στο ότι προσέχω. Αλλά να, δεν ήθελα να πάω να δω που ρίχνουν τον σταυρό γιατί φοβόμουν μην αρρωστήσω. Όμως, φοβήθηκα γιατι στην 6η εβδόμαδα ανέβασα πυρετό 38 και μου πρήστηκε η μια αμυγδαλή επειδή είχα πάει σε μια χασαποταβέρνα όπου μας είχαν καλέσει και έκανε κρύο.

αυτο να κανεις να αδιαφορεις σε ολκα......εγω μπορω να καταλαβω ποσο πονουσες γιατι καθε μηνα φωναζα στον αντρα μου οτι παντρευτηκε μια αχρηστη , τοσο πολυ μειωνα τον εαυτο μου.....εννοειται πως πρεπει να σκεφτεις τωρα το σπορακι σου πρωτα κι εσενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!το λεω για να το ακουω κι εγω.....χαιρομαι που βρισκονται ατομα που παρολο που δεν με ξερουν με καταλαβαινουν και τα καταλαβαινω.....ειστε σουπερ παρεα!!!!!!


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

  1. Wonderland ........6/8/2011
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. dim_angel...........8/8/2011
  4. christy@ ............11/8/2011
  5. makon ...............12/8/2011
  6. nefeli18 .............15/8/2011
  7. xanp .................15/8/2011
  8. Dawn ................18/8/2011
  9. emi ...................21/8/2011
  10. m4ril0u .............23/8/2011
  11. rianna ...............23/8/2011
  12. Anastasia81 ......27/8/2011
  13. taniabell ............28/8/2011
  14. mamouna ..........28/8/2011

Δευτερομανούλα και εσύ ε;;;Με το καλό κοπέλα μου να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!!

Δευτερομανούλα, είμαι με την taniabell ήδη στις μανούλες Απριλίου 2010!

Με το καλό σε όλες μας!!!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Επιστρέψαμε από την εκδρομή μας όπου περάσαμε Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Α :D:D:D:D Μόνο οι ζαλάδες και η ναυτία με κουράσανε λίγο ειδικά στις διαδρομές με το αυτοκίνητο αλλά γενικώς περάσαμε τόοοσο ωραία και η μικρή το ευχαριστήθηκε πάρα πολύ. Ήμαστε 7 μεγάλοι και η Λένα μας στο σπίτι μιας φίλης μου στα βουνά (το Μικρό σπίτι στο Λιβάδι που λέω κι εγώ) και όπως καταλαβαίνετε όλοι ασχολούνταν μαζί της!!!!

Τώρα επιστροφή στην πραγματικότητα και στο γραφείο δυστυχώς. Εγώ που λέτε ιδιωτική υπάλληλος είμαι και στην πρώτη εγκυμοσύνη δούλευα μέχρι μια βδομάδα πριν τη γέννα, πράγμα το οποίο δε σκοπεύω να επαναλάβω σε αυτή γιατί όπως πολύ σωστά είπε και η Ξανθή, κανένας δεν το εκτιμάει!!!!! Οπότε υπολογίζω πρώτα ο Θεός μέσα Ιουλίου να σταματήσω και φυσικά αυτή τη φορά να πάρω και το 6μηνο και να μείνω με τα μπεμπάκια μου όσο πιο πολύ μπορώ. Το Λενάκι μου το άφησα 4 μηνών και γύρισα στο γραφείο και δε μου άρεσε καθόλου..... Οπότε Νεφέλη μου καταλαβαίνω ότι νοιάζεσαι τα παιδάκια σου, αλλά ειδικά αφού έχεις ταλαιπωρηθεί τόσο, κάτσε και ξεκουράσου να μεγαλώσει το μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου και να είναι γερό :D:D:D:D:D

Από φάρμακα εμένα όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη το μόνο που μου έχει δώσει προς το παρόν είναι βιταμίνες Pregnacare που είναι 100% φυτικές και έχουν και φυλλικό και σίδηρο και απ' όλα και μετά τον 4ο θα αρχίσω και τις Osteocare (επίσης φυτικές) για ασβέστιο. Ο γιατρός μου γενικά είναι κατά των φαρμάκων και στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα πάρει τίποτα εκτός από αυτά απλά παρακολουθούσαμε το σίδηρο και τον αιματοκρίτη μου γιατί λόγω στίγματος έχω πάντα λίγο αναιμία. Τώρα περιμένω την Πέμπτη τα αποτελέσματα από τον προγεννητικό από το ΙΚΑ για να πάω στο γιατρό μου να ξαναδούμε το σποράκι μας και να ακούσουμε και καθαρά την καρδούλα του!!!!! Αχ ανυπομονώ τόσο πολύ:D:D:D


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

χαίρομαι πολύ που μεσα στις μανουλες αυγουστου ειναι και η dim Που περασαμε μαζι΄όλη την πρώτη μας εγκυμοσύνη στις μανούλες Απριλιου!

Απο ότι βλεπω οι περισσοτερες έχετε ναυτιες εχω απο χτες μπκα στο club, ευτυχως ομως μου κρατανε λίγο!

Προς το παρον και γω παιρνω μονο φιλισιν και μολις κανω τον προγεννητικο λογικα θα αρχισουν κα ιτα υπόλοιπα!

Σχετικα με την δουλεια θα συμφωνησω με την Ξανθή, εκαι μεχρι το τελος να κατσεις κανεις δε θα σου πει μπράβο!οπότε κρίνεις την κατασταση κα ιπράττεις ανάλογα!

Ειμαι και γω δημοσιος υπάλληλος σε παιδικο σταθμο, την περασμενη φορα εκατσα μεχρι τον 7 και αρκετες φορες ειχα κολλήσει διαφορα, αυτη τη φορα ειμαι ακόμα στην αδεια αντροφης οπότε ίσως χρειαστει να γυρισω για εναμιση μηνα περίπου, αν και ακόμη δεν ξερω τι θα κανω!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ εγω ειμαι στον ιδιωτικο τομεα κοριτσια και θα σταματησω περιπου αρχες ιουνιου πρωτα ο θεος, το μονο που θα παρω ειναι οι 15 μερες (κατα το Πασχα λεω)απο γιατρο του ΙΚΑ απο εκει και περα χρειαζεται επιτροπη οποτε δεν το κοβω.... εκτος αν μου την δωσει στη δουλεια και το παιξω χαλιαααααα


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αυτά με την άδεια τα σκέφτομαι κι εγώ συνέχεια. Αυτη τη στιμγή είμαι στο εξάμηνο του ΟΑΕΔ το οποίο και λήγει στις 18/5 και σε άδεια κυοφορίας βγαίνω στις 16/6 λογικά. Θα πρέπει να γυρίσω για ένα σκάρτο μήνα στη δουλειά και δεν ξέρω ακόμα τι να κάνω. Πιο πολύ το θέμα μου είναι τι θα κάνω με το μωρό αυτό το μήνα αφού δεν έχω ούτε μάνα ούτε πεθερά ή κάποιον άλλο να μου τον κρατήσει για αυτό το διάστημα. Δεν λέει να πάει σταθμό... Μπορεί κι εγώ να "χτυπήσω" καμιά αναρρωτική.

Εκλεισα και ραντεβού για αυχενική την επομένη Τετάρτη. Προγενετικό τις προσεχείς ημέρες.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες μπορείτε να πάρετε αναρρωτικές και να κάτσετε.Αφήστε άλλες να είναι ήρωες.Ο μικρός Νικόλας θέλει την μαμά του καλέ που να πηγαίνεις σκάρτο μήνα για δουλειά;;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ήρθα κι εγώ στην παρέα σας και για να σε βοηθήσω λίγο Ξανθή με τη λίστα με ενσωμάτωσα μέσα :wink:! Εμείς κάναμε προγεννητικό και την άλλη εβδομάδα θα κανονίσουμε για α' αυχενική και βλέπουμε.... Μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά, αν εξαιρέσουμε λίγους εμετούς που ευτυχώς αυτή την εβδομάδα έχουν περιοριστεί σε αναγούλες. Ελπίζω να συνεχίσω όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη που απλώς φούσκωνα!!!!

Το μόνο άγχος μου είναι πως θα τα καταφέρω με δύο παιδιά!!!!!

  1. Wonderland ........6/8/2011
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. dim_angel...........8/8/2011
  4. christy@ ............11/8/2011
  5. makon ...............12/8/2011
  6. nefeli18 .............15/8/2011
  7. xanp .................15/8/2011
  8. renakig...............15/8/2011
  9. Dawn ................18/8/2011
  10. emi ...................21/8/2011
  11. m4ril0u .............23/8/2011
  12. rianna ...............23/8/2011
  13. Anastasia81 ......27/8/2011
  14. taniabell ............28/8/2011
  15. mamouna ..........28/8/2011


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...