Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια! χρόνια πολλά στις Μανούλες! εγώ ξύπνησα με αίμα σήμερα στις 5 το χάραμα και ειμαι στο νοσοκομείο! μου βάζουν όρους αλλά δεν σταματάει η μήτρα τις συσπάσεις , το ράμμα και ο τράχηλος οκ ! ο γιατρός είπε ότι δε καμια ώρα θα μ πει αν θα πάμε για τοκετό η οχι επειδή αν δεν σταματήσουν δεν μπορεί να διακινδυνεύσει ! αυτά τα νέα μ! 

      Γλυκιά μου Angot στέλνουμε όλη μας την αγάπη και τις καλύτερες ευχές! Όλα να πάνε καλά και να είστε ασφαλείς εσύ και το μωράκι σου ❤

      • Λουλούδια 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Με το φαγητό πως τα πάτε και την όρεξή σας? Εγω εκει που πειναω, ξαφνικά νιώθω χορτασμενη. Ειναι φορες που θελω να φαω τα παντα και αλλες οχι! Ο γιατρος ειπε οχι γλυκα και αναψυκτικα και 2 ποτηρια γαλα ημερησίως.

Με πόσα κιλά ξεκινάτε? Εγω ειμαι 56-57 και μου ειπε παρω μεχρι 11-12. Εσας?


lnUXp3.png

κανείς δε γνωρίζει το παιδί σου όπως εσύ ...

Link to comment
Share on other sites

Εχθές δεν ξέρω τι είχα πάθει και ήθελα να φάω όλο το ψυγείο!!!!

Θα πρέπει να συγκρατηθώ γιατί μετά άντε να χάσω τα κιλά που θα πάρω!!!!!

Κι εγώ mamouna ξεκίνησα με 56 και ο γιατρός μου θέλει το πολύ μέχρι 12 να πάρω (δεν το βλέπω...)


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαμουνα

απο ορεξη τπτ!! τρωω μονο για να μη μένει άδειο το σταμαχι μου γιατί επιδεινώνεται η ναυτία.

απο κιλά αρχισα στα 51 δεν νομιζω να εχω παρει κατι .. εμενα μου εχει πει να παίρνω μεχρι 1 κιλο το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω μόνο νερό χυμούς και γάλα όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη.Ούτε αναψυκτικά, ούτε καφέ, ούτε σοκολάτα τίποτα...Αυτή την περίοδο εκτός από γάλα που πίνω πολύ γιατί με ευχαριστεί τρώω και φρούτα αλλά γενικά δεν έχω όρεξη για τίποτα.Ελπίζω να στρώσω κάποια στιγμή γιατί έχω ήδη χάσει 4 κιλά.Τώρα μου είπε όσο λιγότερα πάρω τόσο καλύτερο...Στην πρώτη τερμάτισα + 10.800


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντα μου αρεσε το γαλα πολύ. αλλά τωρα δεν μπορω να πινω πολλά υγρα φοβάμαι μήπως ανακατευτώ περισσότερο.

παντως διψάω παρα πολύ. ξυπναω τη νύχτα για να πιω νερο..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και οι καινούργιες καλώς ήλθατε! Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί ήμουν Αθήνα για εξετάσεις θρομβοφιλίας και ρέζους. Είμαι από την Αργολίδα αλλά κι εγώ, αν όλα πάνε καλά, θα γεννήσω στην Αθήνα, στο Ιασώ γιατί και ο δικός μου γιατρός εκεί είναι. Όποια μπορεί ας με βάλει κι εμένα στη λίστα γιατί δεν τα κατέχω αυτά. Ευτυχώς, εμετό έχω κάνει μόνο μια φορά ως τώρα και οι αναγούλες μου έχουν περιοριστεί αλλά έχω το θέμα του ζαχάρου που μου δημιουργεί προβλήματα καθώς και τον χαμηλό αιματοκρίτη. Το ζάχαρο με εμποδίζει να τρώω αυτά που μου αρέσουν και που τραβάει η όρεξη μου και από την άλλη ο χαμηλός αιματοκρίτης με προβληματίζει επειδή ναι μεν παίρνω σίδηρο αλλά το κρέας ούτε να το δώ. Βασικά το κρέας δεν το έτρωγα ποτέ, το σιχαίνομαι, με εξαίρεση τον κιμά, κανένα αλλαντικό, κανένα σνίτσελ και αυτά όχι φανατικά. Τώρα όμως με την εγκυμοσύνη τα σιχάθηκα και αυτά. Οπότε τι μου μένει να τρώω; Τίποτα λαχανικά, τίποτα ζυμαρικά και αυτά περιορισμένα, ευτυχώς που το γάλα μου αρέσει και το πίνω ευχαρίστως. Ο διαβητολόγος μου είπε ότι μπορω να προσθέτω και μέλι και είναι τέλειο! Κατα τ' άλλα την βγάζω με κράκερς και τοστάκια.Όσο για το θέμα της δουλειάς, ευτυχώς οι γονείς αντέδρασαν θετικά και δέχτηκαν ολοπρόθυμα να μου φέρνουν τα παιδιά τους στο σπίτι. Δεν το περίμενα!:eek:


DVymp3.png

Gfjgp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γεια σας.......νεφελη μου μπραβο ολα καλα με τους γονεις τουλαχιστον,δεν θα ταλαιπωρεισαι κι ολας κοριτσακι....

οσο για το φαγητο πρασπαθησε να τρως αυτα που αντεχεις και το μωρακι σου θα τρεφεται κανονικοτατα οτι και να τρως εσυ.....

κοριτσια εγω ξεκινησα 56,5 κιλα και πρεπει να χω παρει ως τωρα 2....βεβαια κι εγκυος να μην ημουν θα επειρνα σιγουρα στις γιορτες 2 κιλα οποτε τωρα θα το μειωσω λιγο και θα το ραψω γιατι δε θελω να παρω πολλα κιλα....

κοριτσια εγω εδω και καποιες μερες δεν αισθανομουν τπτ ουτε πονακια ουτε τπτ και ανησυχησα μηπως εχει τπτ το σπορακι μου...αλλα σημερα εκαναν παλι την εμφανιση τους τα πονακια οποτε λεω παναγια μου εκει ειναι το μωρο μου...

οσο για το σχολειο την πρωτη μερα δεν μιλιομουν.....τωρα εχω αρχισει και το απολαμβανω και νιωθω να ξεκουραζομαι πραγματικα τωρα.....ολα καλα......


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μια χαρά λοιπόν και οι δυο σας:P Εγώ έχω κλείσει ραντεβού τη Δευτέρα στο γιατρό να με δει και να κανονίσουμε και την αυχενική και έχω τόοοοσο πολύ άγχος:tongue::tongue::tongue:


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μια χαρά λοιπόν και οι δυο σας:P Εγώ έχω κλείσει ραντεβού τη Δευτέρα στο γιατρό να με δει και να κανονίσουμε και την αυχενική και έχω τόοοοσο πολύ άγχος:tongue::tongue::tongue:

ολα τελεια θα πανε.....think pink.....


6RVmp3.png

6Kqep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα το σποράκι με έχει ξετινάξει!!!!! Έχω απίστευτη ναυτία και ζαλάδα και όλα μου μυρίζουν:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Επίσης η Λένα μου με τρέλανε χθες, ερχόταν στην κοιλιά μου και έλεγε "γειά σου!!!! αδεφάκι μου!!!!"


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Και σήμερα εξακολουθεί και πονάει το κεφάλι μου κι έχω φοβερή υπνηλία! Θέλω να κοιμηθώ. Εχθές το απόγευμα έβαλα στην μικρή να δει το Ice Age και καθόμασταν μαζί στον καναπέ για να το δούμε... εγώ έκλεισα για λίγο τα μάτια και ξαναανοίξανε την ώρα που τελειώσε....


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια βλεπω ολες ειμαστε τελεια,εγω χθες ειμουν ρακος ενιωθα κουραση λες και εσκαβα ολη μερα, ασε που πονουσε κ η κοιλια μου χαμηλα δεξια ενας βουβος πονος ανα διαστηματα ολη μερα λες και με τραβαει κατι.σημερα το πρωι λιγο παλι και μετα σταματησε ευτυχως


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...