Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Το άγχος μου είναι η αντίδραση της μικρής όταν με το καλό έρθει το μωράκι... Με τα παιδιά γενικά τα πάει καλά, αλλά δεν τα έχει 24 ώρες στο ίδιο χώρο, ούτε βλέπει εμάς να ασχολούμαστε μαζί τους, κάτι που δεν θα γίνει με το αδερφάκι της.

Αυτό σίγουρα είπαμε ότι θα κάνουμε για αρχή είναι να χωριστούμε το βράδυ, εγώ να είμαι με το μωρό κι ο σύζυγος με τη μικρή (ουσιαστικά μόνο εγώ θα μετακομίσω :twisted:) μέχρι τουλάχιστον να ρυθμιστεί "κάπως" ο βραδυνός ύπνος...


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια!Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολες!

Ειμαι η Φωτεινη, ειμαι μαμα τριων παιδιων, 2 κοριτσακια 5μιση και 3μιση και 1 αγορακι 18 μηνων(Μαριλου ειμαι εγω μανουλα ιουλιου 2009 αλλα εχω να γραψω πολυ καιρο).

Ειμαι εγκυος στο τεταρτο παιδακι στην 9η βδομαδα, με πητ 13 αυγουστου 2011. Παω για τη τεταρτη καισαρικη πρωτα ο Θεος . Θα γεννησω στο Αττικο οπου γενννησα και τριτο μου παιδι αλλα με αλλον γιατρο οπου βρηκα προσφατα γιατι με τον προηγουμενο δεν ημουν ικανοποιημενη.

Ακουσαμε καρδουλα πριν 2 βδομαδες και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα των πρωτων εξετασεων που εκανα στο ικα. Την αλλη βδομαδα θα παω για τον υπερηχο και το παππ α στο αττικο και στις 29 για την αυχενικη διαφανεια παλι στο αττικο.

Ακομα θηλαζω τον μικρουλη μου, ο οποιος δεν δεχεται αλλο γαλα και δεν ξερω πως να αποθηλασω μιας και ο γιατρος μου μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα.

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και ελπιζω να τα λεμε συχνα!


q5ybp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολες!

Ειμαι η Φωτεινη, ειμαι μαμα τριων παιδιων, 2 κοριτσακια 5μιση και 3μιση και 1 αγορακι 18 μηνων(Μαριλου ειμαι εγω μανουλα ιουλιου 2009 αλλα εχω να γραψω πολυ καιρο).

Ειμαι εγκυος στο τεταρτο παιδακι στην 9η βδομαδα, με πητ 13 αυγουστου 2011. Παω για τη τεταρτη καισαρικη πρωτα ο Θεος . Θα γεννησω στο Αττικο οπου γενννησα και τριτο μου παιδι αλλα με αλλον γιατρο οπου βρηκα προσφατα γιατι με τον προηγουμενο δεν ημουν ικανοποιημενη.

Ακουσαμε καρδουλα πριν 2 βδομαδες και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα των πρωτων εξετασεων που εκανα στο ικα. Την αλλη βδομαδα θα παω για τον υπερηχο και το παππ α στο αττικο και στις 29 για την αυχενικη διαφανεια παλι στο αττικο.

Ακομα θηλαζω τον μικρουλη μου, ο οποιος δεν δεχεται αλλο γαλα και δεν ξερω πως να αποθηλασω μιας και ο γιατρος μου μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα.

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και ελπιζω να τα λεμε συχνα!

Καλώς την σε θυμάμαι και από το γκρουπάκι μας του Ιουλίου!!!!!! Μπράβο! Μπράβο με το καλό:):):):):):):) Πολύ χάρηκα:D:D:D:D


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σε ολες!

Ειμαι η Φωτεινη, ειμαι μαμα τριων παιδιων, 2 κοριτσακια 5μιση και 3μιση και 1 αγορακι 18 μηνων(Μαριλου ειμαι εγω μανουλα ιουλιου 2009 αλλα εχω να γραψω πολυ καιρο).

Ειμαι εγκυος στο τεταρτο παιδακι στην 9η βδομαδα, με πητ 13 αυγουστου 2011. Παω για τη τεταρτη καισαρικη πρωτα ο Θεος . Θα γεννησω στο Αττικο οπου γενννησα και τριτο μου παιδι αλλα με αλλον γιατρο οπου βρηκα προσφατα γιατι με τον προηγουμενο δεν ημουν ικανοποιημενη.

Ακουσαμε καρδουλα πριν 2 βδομαδες και αυριο θα παρω τα αποτελεσματα των πρωτων εξετασεων που εκανα στο ικα. Την αλλη βδομαδα θα παω για τον υπερηχο και το παππ α στο αττικο και στις 29 για την αυχενικη διαφανεια παλι στο αττικο.

Ακομα θηλαζω τον μικρουλη μου, ο οποιος δεν δεχεται αλλο γαλα και δεν ξερω πως να αποθηλασω μιας και ο γιατρος μου μου ειπε να σταματησω σιγα σιγα.

Ευχομαι καλη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες και ελπιζω να τα λεμε συχνα!

Καλωσήρθες!

Θηλάζεις κι εσύ ε; Κι εγώ αλλά εδώ κι ένα μήνα είμαι σε φάση αποθηλασμού κατόπιν εντολής γιατρού. Καταρχάς έπρεπε να του μάθω το μπιμπερό που το κατάφερα προσφέροντάς του δικό μου γάλα. Δοκίμασα ξένο αλλά δεν το έπινε με τίποτα κι έτσι σκέφτηκα να βάλω δικό μου και να προσθέσω ελάχιστο ξένο. Το έφτιαχνα σε άλλο μπιμπερό και μόλις έφτανε σε περίπου την ίδια θερμοκρασία το πρόσθετα στο μητρικό. Εννοείται πως παράλληλα θήλαζε κανονικά, απλά έβαζα σιγά σιγά το μπιμπερό στη ζωή του.

Σταδιακά αύξανα την ποσότητα του ξένου και τελικά τώρα πίνει μόνο ξένο από το μπιμπερό και θηλάζει πλέον περίπου καθε 2 μέρες.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μόλις έβαλα τον μικρό για ύπνο και είπα να ξεκλέψω λίγο χρόνο να δω τα νέα μας. Άλλη ώρα μέσα στην ημέρα δύσκολα.

Αύριο έχω επίσκεψη στον γιατρό να δούμε πώς πάει το σπόρι.

Αα! να μην ξεχάσω, εγώ γεννάω στο Μητέρα, αλλά δεν ξέρω πώς να το βάλω στην λίστα μας, οπότε όποια έχει την καλοσύνη...


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  1. Wonderland ........6/8/2011...........Μητέρα
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. dim_angel...........8/8/2011...........Αλεξάνδρα
  4. christy@ ............11/8/2011..........Ιασώ
  5. makon ...............12/8/2011
  6. nefeli18 .............15/8/2011
  7. xanp .................15/8/2011..........Αλεξάνδρας
  8. renakig.............. 15/8/2011..........Ιασώ
  9. Dawn ................18/8/2011
  10. emi ...................21/8/2011...........Μητέρα
  11. m4ril0u .............23/8/2011...........Ιασώ
  12. rianna ...............23/8/2011
  13. Anastasia81 ......27/8/2011
  14. taniabell ............28/8/2011
  15. mamouna ..........28/8/2011


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

  1. Wonderland ........6/8/2011...........Μητέρα
  2. xanthi. ...............8/8/2011
  3. dim_angel...........8/8/2011...........Αλεξάνδρα
  4. christy@ ............11/8/2011..........Ιασώ
  5. makon ...............12/8/2011
  6. fwfi...................13/08/2011.........Αττικό
  7. nefeli18 .............15/8/2011
  8. xanp .................15/8/2011..........Αλεξάνδρας
  9. renakig.............. 15/8/2011..........Ιασώ
  10. Dawn ................18/8/2011
  11. emi ...................21/8/2011...........Μητέρα
  12. m4ril0u .............23/8/2011...........Ιασώ
  13. rianna ...............23/8/2011
  14. Anastasia81 ......27/8/2011
  15. taniabell ............28/8/2011
  16. mamouna ..........28/8/2011


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Φώφη ξέχασα να σε καλωσορίσω :tongue: (κάλλιο αργά παρά ποτέ λένε)

Emi μου υπομονή!!!! Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλά!!!!

Δεν έχω καθόλου όρεξη για δουλειά! Το μόνο που σκέφτομαι είναι το όμορφο κρεβατάκι μου με το παπλωματάκι μου!!!!


81332fc420.png

6e08565c49.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Ρε κορίτσια κι εγώ τόση εξάντληση που νιώθω..... Κοιμάμαι όρθια στο γραφείο.... Και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα υπνηλία αλλά αυτό το τωρινό δεν παίζεται!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας...Φώφη με το καλό το 4ο παιδάκι σας.Έμι κάνε υπομονή λίγο ακόμα θα περάσει που θα πάει;Τουλάχιστον το σποράκι σου δίνει το παρόν.

ναι κοριτσια αυτο σκευτομαι και εγω καλύτερα να δινει το παρον αν δεν ειχα συμπτωματα θα ημουν πιο αγχωμενη...θα περασει που θα παει..:)

να ρωτήσω κατι? για την καθαριότητα του σπιτιού τι χρησιμοποιείτε τωρα..επιτρέπονται χλωρίνε,ς βιακαλ, αζαξ, και τα λοιπά καθαριστικά? το μπάνιο μου εχει γεμισει άλατα και δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...