Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

On 1/6/2023 at 10:37 ΠΜ, Avocando86 είπε:

Μπραβοοοοο!!!! Χαίρομαι πολυ πολυ για σενα!!! Και εμεις ακουσαμε καρδούλα, εχουμε ξανα ραντεβού απο βδομάδα και είμαι μονίμως έντρομη να είναι ολα καλα γιατί δεν έχω καθόλου σύμπτωματα πέρα απο το στηθος, που ομως ειναι απο την πολυ προγεστερονη θεωρώ. 

 

On 1/6/2023 at 10:55 ΠΜ, Antonia_ είπε:

Αχ μπράβο χαίρομαι πάρα πολύ!!!! Και εγώ έντρομη είμαι λόγω αίματος κλπ και αν μπορούσα κάθε μέρα να κάνω υπέρηχο θα το έκανα ! Υπομονή και ελπίζω όλα να πάνε καλά!!

Εγώ δυστυχώς σήμερα άκουσα τα άσχημα νέα. Απέβαλλα πάει το εμβρυακι μας!! Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Μου είπαν να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια πριν την επόμενη προσπάθεια. Ωστόσο γιατί αυτή η εξέταση δεν περιλαμβάνεται στις στάνταρ που κάνουμε πριν την προσπάθεια; Δεν ξέρω αλήθεια

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια μου πως μου είστε? Έχω καιρό να μπω μετά την πρώτη αποτυχημένη μου έμβρυο μεταφορά ήταν λίγο δύσκολα τα πράγματα…μιας και μας είχε μείνει μόνο ένα κατεψυγμένο…😞. Πήγα εκ νέου για συλλογή ωαρίων και ΠΑΟ τα 15 γονιμοποιήθηκαν τα 4. Τώρα μου είπαν να περιμενω να κατέβει η tsh για να ξανά προσπαθήσουμε είχε καμία ανάλογο θέμα με ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Με τελευταία χοριακη 10.000 και αφού πέρεσε μια εβδομάδα κ πρόκειται να ακούσουμε καρδιά, είδα σήμερα μια καφέ κηλίδα και Έχω πονάκια στην κοιλιά. Τι εμπειρία έχετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Tzo1 δυστυχώς δεν έχω φτάσει σε επιτυχημένη εμφύτευση και δεν έχω κάποια ανάλογη εμπειρία αλλά έχω ακούσει και απο άλλες να έχουν λίγο καφέ και ήταν φυσιολογικό βέβαια ν ρωτήσεις τον γιατρό σου και γενιά να ρωτάς ότι σε ανησυχεί. Περιμενω νέα σου

Link to comment
Share on other sites

On 19/6/2023 at 2:14 ΜΜ, Tzo1 είπε:

 

Κορίτσια καλημέρα! Με τελευταία χοριακη 10.000 και αφού πέρεσε μια εβδομάδα κ πρόκειται να ακούσουμε καρδιά, είδα σήμερα μια καφέ κηλίδα και Έχω πονάκια στην κοιλιά. Τι εμπειρία έχετε;;;

Εγω προσωπικα που εχω φτασει αισιως στην 11ηεβδ θα σου πω πως ειχα αιμα στην 6ηεβδ, καφε εκκρισεις στην 8η και ξανα παλι καφε στην 9η εβδ, και ολα κυλουν κανονικα μεχρι τωρα! Την πρωτη φορα τρομαξα, την δευτερα οκ το πηρα πιο χαλαρα και την 3η αδιαφορησα πλεον! Βεβαια μου κρατουσαν πολυ λιγο, μονο στο σκουπισμα το εβλεπα κανα δυο φορες..Αυτο που εχω πλεον απο την 6η εβδ μονιμα ειναι αναγουλες , εξαντληση , πρησμενο στηθος, φουσκωμα στο στομαχι και συνεχιζουμε…! Πονακια δεν θα λεγα οτι εχω, μονο στην αρχη αρχη οταν βγηκε η πρωτη δευτερη χοριακη ειχα κατι τσιμπηματα τραβηγματα χαμηλα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!! 

24/7 η χοριακή μου. 2 εμβρυα 3ων ημερών, 4ων και 8 κυτταρων, grade2 και τα δυο... Δεν ξερω τι να περιμενω... Τα εχω καταδικασει απο τωρα γιατι η πρωτη μου προσπαθεια ηταν μηδενικης χοριακής με εμβρυακια 8 και 9 κυτταρων....Βεβαια απο τοτε μεχρι τωρα καταπολεμησα σε μεγαλο ποσοστο ένα μικρόβιο του ενδομητριου μου και εκανα οοολες τις εξετάσεις και ειμαι οκ...Δεν ξερω.. Προσπαθώ να κραταω χαμηλα το κεφάλι για να μη μου ερθει η γερη σφαλιαρα ξανα.... Θα δειξει...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα!! 

24/7 η χοριακή μου. 2 εμβρυα 3ων ημερών, 4ων και 8 κυτταρων, grade2 και τα δυο... Δεν ξερω τι να περιμενω... Τα εχω καταδικασει απο τωρα γιατι η πρωτη μου προσπαθεια ηταν μηδενικης χοριακής με εμβρυακια 8 και 9 κυτταρων....Βεβαια απο τοτε μεχρι τωρα καταπολεμησα σε μεγαλο ποσοστο ένα μικρόβιο του ενδομητριου μου και εκανα οοολες τις εξετάσεις και ειμαι οκ...Δεν ξερω.. Προσπαθώ να κραταω χαμηλα το κεφάλι για να μη μου ερθει η γερη σφαλιαρα ξανα.... Θα δειξει...

Καλημέρα!!! Εύχομαι καλή επιτυχία και τα εμβρυακια σου να σε διαψεύσουν και να έχεις μια τεράστια χοριακη! Σάββατο ή Δευτέρα είναι και η δική μου χοριακη.... αλλά χθες έβγαλα το περιβόητο σπυρι περιοδου και με.επιασε κι εμένα η απελπισία...

Link to comment
Share on other sites

Αχ δύσκολη αυτή η αναμονή αλλά σας εύχομαι τεράστια χοριακη..εγώ από εβδομάδα πάω για την δεύτερη έμβρυο μεταφορά…. Δυο έμβρυα 5ημερων αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω ούτε εγώ τον ενθουσιασμό που είχα την πρώτη και τελικά έφαγα πατο…. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Αχ δύσκολη αυτή η αναμονή αλλά σας εύχομαι τεράστια χοριακη..εγώ από εβδομάδα πάω για την δεύτερη έμβρυο μεταφορά…. Δυο έμβρυα 5ημερων αλλά η αλήθεια είναι δεν έχω ούτε εγώ τον ενθουσιασμό που είχα την πρώτη και τελικά έφαγα πατο…. 

Το χειρότερο είναι αυτές οι μέρες! Εμένα είναι η 5η (Απο την 3η εχω το γιο μου)... νομίζω πήγα σαν να πήγαινα για τεστ παπ... προσπαθώντας να μην έχω καμία προσδοκία για να μη φάω τα μούτρα μου αλλά και πάλι οι ελπίδες γίνονται όνειρα και μετά αμφιβολίες και φτου κι απο την αρχή....

Με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου και να είναι τα τυχερά σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 24/7/2023 at 7:56 ΜΜ, Pink or Blu είπε:

Τι έγινε κορίτσια βγήκαν η χ οριακές σας?

Εγώ την Παρασκευή είχα αίμα κι έτσι έκανα νωρίτερα τη χοριακη... θετική! Και σήμερα είχα τη 2η υπερδιπλασιασμενη!!!! 😊

Έχουμε ακόμα πολύ δρόμο...  βήμα βήμα...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Τελεία μπράβο κοπέλα μου από εδώ κ πέρα ότι καλύτερο σου εύχομαι… εγώ αναμένω για την Τετάρτη τώρα να δώσω αίμα.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σ εσένα!!! Ο Ιούλιος να είναι ένας ζεστός και καρπερος μήνας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω παρά τους πόνους και την σχετική απογοήτευση (άνευ λόγου βεβαια...), είμαι θετική! Η πρώτη 45, η δεύτερη 113!! Συνεχίζουμε με χαμηλά το κεφάλι γιατί ποτέ δεν ξέρεις... όλα καλα όμως προς το παρόν ! Καλή συνέχεια σε όλες κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...