Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Pagor είπε:

Κ εσύ ρε κορίτσι μου μου αρνητική??? Κ είχες δει τα καφέ κ έλεγα σίγουρα θετικό...για εσένα μπήκα σήμερα να δω τα νέα σου...δεν ήταν καλός μήνας αυτός μου φαίνεται...εγώ πήγα σήμερα για την χοριακη γιατί την θέλουν από το κέντρο...το μεσημέρι μου είπαν θα βγει...τους λέω καλά δεν βιάζομαι...χαχαχαχαχα...πόσο δεν ήθελα σήμερα να πάω να μου πάρουν αίμα...γελαγε ο άντρας μου...μου λέει εάν ήταν θετικό όμως εεε?? Εεε του λέω εάν έχεις δει θετικό σήμερα θα πήγαινα από τις 6:00 από την χαρά μου...χαχαχαχα..τώρα πιο ξενερωμενη στο μικροβιολογικό δεν παίζει να έχει μπει σήμερα...χαχαχα...η αλήθεια είναι όμως όσο κ εάν με πόνεσε έχθες με βοήθησε πολύ στην ψυχολογία μου...δεν είχα άλλο άγχος...μεγάλο πράγμα γιατί 2 εβδομάδες κ με τόσες ορμόνες ήμουν να σκάσω....

Τουλάχιστον έχεις στην άκρη αλλά??? Γιατί εμένα το χειρότερο μου είναι ότι πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή...από Σεπτεμβριο βέβαια εγώ...το καλοκαίρι θέλω να το περάσω χωρίς άγχος...αρκετά τράβηξα τόσους μήνες...να χαρουμε λιγάκι με τον άντρα μου...όλο εξετάσεις κ ενέσεις ήμασταν...ήρθε η ώρα για ένα διάλειμμα!

Η χοριακη μου βγήκε 5 μονάδες 

δυστυχώς ναι αρνητική αλλά έχω και αλλά στην άκρη ευτυχώς δεν θα μπω σ αυτή τη διαδικασία ξανά δεν θα το άντεχα να το ξανά περάσω .. και εγώ μίλησα με το κέντρο και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να ακοκουθησω κάποια καινούργια πράγματα άλλο πρωτόκολλο αλλά δεν ξέρω ποτέ θα πάω ξανά για εμβρυομεταφορα .. 

τι να πω και σε σένα εύχομαι καλή δύναμη και εννοείται να κάτσεις να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς γιατί δεν παίρναμε και λίγα .. σε ευχαριστώ πάντως και εύχομαι να είσαι καλά όσο μπορείς ψυχολογικά .. 🙏🙏

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Popi32 είπε:

Η χοριακη μου βγήκε 5 μονάδες 

δυστυχώς ναι αρνητική αλλά έχω και αλλά στην άκρη ευτυχώς δεν θα μπω σ αυτή τη διαδικασία ξανά δεν θα το άντεχα να το ξανά περάσω .. και εγώ μίλησα με το κέντρο και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να ακοκουθησω κάποια καινούργια πράγματα άλλο πρωτόκολλο αλλά δεν ξέρω ποτέ θα πάω ξανά για εμβρυομεταφορα .. 

τι να πω και σε σένα εύχομαι καλή δύναμη και εννοείται να κάτσεις να ηρεμήσεις και να ξεκουραστείς γιατί δεν παίρναμε και λίγα .. σε ευχαριστώ πάντως και εύχομαι να είσαι καλά όσο μπορείς ψυχολογικά .. 🙏🙏

 

5 είναι αρνητικό αλλά οριακό...μήπως κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν έγινε τελικά...ποιος ξέρει...τυχερή που έχεις στην άκρη ...λιγότερη ταλαιπωρία σίγουρα...θα σου ευχηθώ η άλλη φορά να είναι η τυχερή σας!!!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pagor είπε:

5 είναι αρνητικό αλλά οριακό...μήπως κάτι πήγε να γίνει αλλά δεν έγινε τελικά...ποιος ξέρει...τυχερή που έχεις στην άκρη ...λιγότερη ταλαιπωρία σίγουρα...θα σου ευχηθώ η άλλη φορά να είναι η τυχερή σας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα εύχομαι το καλύτερο και να εχεις επιτυχία την επόμενη φορά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2023 at 1:20 ΜΜ, Fotegko είπε:

Τελικα δεν αντεξα και το εκανα το τεστ…Ειμαι απαραδεκτη το ξερω!!

Ειδα μια δευτερη αχνη γραμμουλα να ξεπροβαλλει χτες το βραδυ και επειδη ειμαι πολυ ατιμο μαμουνι δεν αντεξα και ξανακανα το πρωι και ξαναειχε την γραμμουλα αλλα λιιιιγακι πιο εντονη  απο την προηγουμενη αυτη τη φορα!

Δεν θελω να παρω ελπιδες αλλα σιγουρα καπως με ηρεμησε μεχρι την Δευτερα που θα παω για χοριακη!!

 

Κορίτσι μου τι κανεις εσύ σήμερα έκανες την χοριακη σου??? Όλες οι άλλες σήμερα μην πω τι πήραμε...εύχομαι σε εσένα όμως σήμερα να έχουν πάει όλα τέλεια...θα περιμένουμε νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα με αγωνία να δω ευχάριστα νέα απο τις υπόλοιπες, και λυπάμαι ειλικρινά πολύ που δεν είδα. Ήλπιζα απο καρδιάς ο Μάιος να ειναι ο μήνας για ολες μας. Το 0 της χοριακής δεν το ξεπερνάς ποτέ, ολες μας το έχουμε δει, έχουμε κλαψει και έχουμε ξανά σηκωθεί. 

Εμείς συνεχίζουμε τις χοριακες, ευτυχώς ανεβαίνουν αλλά κάθε αναμονή σε αρρωσταίνει. Το 2023 εύχομαι μωράκια στις κοιλίτσες και των υπολοίπων 🧡🧡

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Κορίτσι μου τι κανεις εσύ σήμερα έκανες την χοριακη σου??? Όλες οι άλλες σήμερα μην πω τι πήραμε...εύχομαι σε εσένα όμως σήμερα να έχουν πάει όλα τέλεια...θα περιμένουμε νέα σου!!!

Μολις πηρα τα αποτελεσματα, λεει 122,40!!! 
Ουτε τον γιατρο δεν προλαβα να παρω ακομα απο την χαρα μου!!

🥰🥰🥰🥰

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Fotegko είπε:

Μολις πηρα τα αποτελεσματα, λεει 122,40!!! 
Ουτε τον γιατρο δεν προλαβα να παρω ακομα απο την χαρα μου!!

🥰🥰🥰🥰

Επιτέλους άλλο ένα καλο νέο, ΜΠΡΆΒΟ!!!  Καλούς διπλασιασμούς και πολλά χαμόγελα!! 🌈🌈🥑🌷

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Fotegko είπε:

Μολις πηρα τα αποτελεσματα, λεει 122,40!!! 
Ουτε τον γιατρο δεν προλαβα να παρω ακομα απο την χαρα μου!!

🥰🥰🥰🥰

Μπράβο κοριτσάκι μου...καλούς διπλασιασμός με μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Επιτέλους κ ένα ωραίο νέο σήμερα...με το καλό όλα να σου πανέμορφα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Αρχικά εύχομαι από καρδιάς σε όλες μια τεράστια χωριακη!! Σχετικά με εμένα είναι η πρώτη φορά που κάνω εξωσωματική, συγκεκριμένα την Πέμπτη έκανα εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα έμβρυα σε στάδιο βλαστοκυστης. Βάλαμε 2 εμβρυακια. Μου έχουν πει το Σάββατο να κάνω εξέταση χωριακης, ωστόσο πήρα τηλ στα μικροβιολογικά και μου είπαν όπως είναι φυσικό ότι το αποτέλεσμα θα βγει τη Δευτέρα. Λέτε να κάνω κ ένα τεστ από το φαρμακείο το Σάββατο σαν πιο γρήγορο αποτέλεσμα; Ή να κάνω κανονικα το Σάββατο την εξέταση μου και ν περιμένω μέχρι τη Δευτέρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Fotegko @Avocando35  Χαιρομαι πολυ και για τις 2 σας!💪

Ηθελα να ρωτησω αν μετα την εμβρυομεταφορα εκτος απο προγεστερονη και σικλακουρ πηρατε προληπτικα αντιπηκτικες η κατι αλλο?

Βρε κοριτσια εχω κανει τα παντα , απο τις 3 εμβρυομεταφορες μου στις 2 ειχα θετικες χοριακες αλλα μετα τα εχανα.. σε καμια δν πηρα προληπτικα τιποτα γιατι η αιματολογος μου ειπε οχι.. ειμαι 28.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Christin88 είπε:

@Fotegko @Avocando35  Χαιρομαι πολυ και για τις 2 σας!💪

Ηθελα να ρωτησω αν μετα την εμβρυομεταφορα εκτος απο προγεστερονη και σικλακουρ πηρατε προληπτικα αντιπηκτικες η κατι αλλο?

Βρε κοριτσια εχω κανει τα παντα , απο τις 3 εμβρυομεταφορες μου στις 2 ειχα θετικες χοριακες αλλα μετα τα εχανα.. σε καμια δν πηρα προληπτικα τιποτα γιατι η αιματολογος μου ειπε οχι.. ειμαι 28.. 

Τι εννοείς δεν πήρες τίποτα???? εγώ κ cyclacur έπερνα κ υπόθετα cyclogest κ 2 ενέσεις prolutex ( προγεστερωνη) κ κάθε μεσημέρι ένα salospir ...με όλες τις εξετάσεις μου που είχα κάνει τέλειες ..αλλά αυτά μου τα έδωσε ο εξωσωματικος μετά την εμβρυομεταφορα...όταν λες ο αιματολογος σου είπε όχι??? Δεν σου έδωσε οδηγίες ο γιατρός που σου έκανε την εμβρυομεταφορα?

πρίν από 36 λεπτά , Antonia_ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Αρχικά εύχομαι από καρδιάς σε όλες μια τεράστια χωριακη!! Σχετικά με εμένα είναι η πρώτη φορά που κάνω εξωσωματική, συγκεκριμένα την Πέμπτη έκανα εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα έμβρυα σε στάδιο βλαστοκυστης. Βάλαμε 2 εμβρυακια. Μου έχουν πει το Σάββατο να κάνω εξέταση χωριακης, ωστόσο πήρα τηλ στα μικροβιολογικά και μου είπαν όπως είναι φυσικό ότι το αποτέλεσμα θα βγει τη Δευτέρα. Λέτε να κάνω κ ένα τεστ από το φαρμακείο το Σάββατο σαν πιο γρήγορο αποτέλεσμα; Ή να κάνω κανονικα το Σάββατο την εξέταση μου και ν περιμένω μέχρι τη Δευτέρα;

Με το καλό κορίτσι μου για μια μεγάλη χοριακη...εγώ που κάνω τεστ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή κ να δεις απευθείας την χοριακης σου...μεγάλος πειρασμός τα άτομα τα τεστ αλλά μόνο η χοριακη θα έχει ξεκάθαρη εικόνα...κάνε ότι σου λέει η καρδούλα σου...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pagor είπε:

Τι εννοείς δεν πήρες τίποτα???? εγώ κ cyclacur έπερνα κ υπόθετα cyclogest κ 2 ενέσεις prolutex ( προγεστερωνη) κ κάθε μεσημέρι ένα salospir ...με όλες τις εξετάσεις μου που είχα κάνει τέλειες ..αλλά αυτά μου τα έδωσε ο εξωσωματικος μετά την εμβρυομεταφορα...όταν λες ο αιματολογος σου είπε όχι??? Δεν σου έδωσε οδηγίες ο γιατρός που σου έκανε την εμβρυομεταφορα?

Με το καλό κορίτσι μου για μια μεγάλη χοριακη...εγώ που κάνω τεστ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή κ να δεις απευθείας την χοριακης σου...μεγάλος πειρασμός τα άτομα τα τεστ αλλά μόνο η χοριακη θα έχει ξεκάθαρη εικόνα...κάνε ότι σου λέει η καρδούλα σου...

Ναι ναι σικλακουρ κ προγεστερονη.. ουτε σαλοσπιρ ουτε αντιπικτηκες ,τιποτα αλλο ομως!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Christin88 είπε:

Ναι ναι σικλακουρ κ προγεστερονη.. ουτε σαλοσπιρ ουτε αντιπικτηκες ,τιποτα αλλο ομως!

Ούτε εγώ έχω θέμα να σου πω με την πήξη αλλά μου έδωσε ένα salospir κάθε μεσημέρι ...ενέσεις αντιπηκτικες ούτε εμένα μου έδωσε ομως...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Christin88 είπε:

@Fotegko @Avocando35  Χαιρομαι πολυ και για τις 2 σας!💪

Ηθελα να ρωτησω αν μετα την εμβρυομεταφορα εκτος απο προγεστερονη και σικλακουρ πηρατε προληπτικα αντιπηκτικες η κατι αλλο?

Βρε κοριτσια εχω κανει τα παντα , απο τις 3 εμβρυομεταφορες μου στις 2 ειχα θετικες χοριακες αλλα μετα τα εχανα.. σε καμια δν πηρα προληπτικα τιποτα γιατι η αιματολογος μου ειπε οχι.. ειμαι 28.. 

Εγώ παίρνω cyclacur , υπόθετα προγεστερόνης cyclogest, ένεση prolutex και σαλοσπιρη. Εγώ είμαι 29

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Christin88 είπε:

@Fotegko @Avocando35  Χαιρομαι πολυ και για τις 2 σας!💪

Ηθελα να ρωτησω αν μετα την εμβρυομεταφορα εκτος απο προγεστερονη και σικλακουρ πηρατε προληπτικα αντιπηκτικες η κατι αλλο?

Βρε κοριτσια εχω κανει τα παντα , απο τις 3 εμβρυομεταφορες μου στις 2 ειχα θετικες χοριακες αλλα μετα τα εχανα.. σε καμια δν πηρα προληπτικα τιποτα γιατι η αιματολογος μου ειπε οχι.. ειμαι 28.. 

Εγω καθε πρωι παιρνω ενα cyclogest υποθετο, ενα utrogestan,ενα salospir, ενα felicine.Μετα μεσημερι και βραδυ απο ενα utrogestan..Αντιπηκτικες δεν μου πε να κανω.Εγω πριν ξεκινησω την θεραπεια εξωσωματικης επειδη ημουν πολυ ανησυχη γιατι εχω ακουσει διαφορα, πηγα και εκανα ενα κάρο εξετασεις θρομβοφιλιας με ενα σκασμο λεφτα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο…Ο γιατρος μου χε πει δεν χρειαζεται γιατι αυτο το ψαχνουν μετα την πρωτη αποβολη συνηθως.

Εγω εχοντας την κολλητη μου που ειχε μια αποβολη και τελικα βρεθηκε να χει θρομβοφιλια ,ημουν λιγο ψιλιασμενη και ηθελα να μαι οσο το δυνατον πιο σιγουρη οτι ειμαι οκ…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...