Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Fifi88 είπε:

Κορίτσια και γω παρά τους πόνους και την σχετική απογοήτευση (άνευ λόγου βεβαια...), είμαι θετική! Η πρώτη 45, η δεύτερη 113!! Συνεχίζουμε με χαμηλά το κεφάλι γιατί ποτέ δεν ξέρεις... όλα καλα όμως προς το παρόν ! Καλή συνέχεια σε όλες κορίτσια!!

Συγχαρητήρια 🌸🌸🌸🌸!!

καλους διπλασιασμούς!!🌟

Link to comment
Share on other sites

Lots Δεν τα έχω πάρει δεν τα ξέρω.

για πείτε μου εμπιριες συμπτώματα αν είχε καμία πριν την χοριακη. Θα μου πεις με τα φάρμακα τι να πρώτο αισθανθούμε αλλά λέω εγώ τώρα…☺️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Pink or Blu είπε:

Lots Δεν τα έχω πάρει δεν τα ξέρω.

για πείτε μου εμπιριες συμπτώματα αν είχε καμία πριν την χοριακη. Θα μου πεις με τα φάρμακα τι να πρώτο αισθανθούμε αλλά λέω εγώ τώρα…☺️

Εγώ τη μερα της χοριακης είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου.. ήμουν 100% σίγουρη ότι μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα θα αδειαθετουσα.αλλά ευτυχώς όχι☺️

Τις προηγούμενες μέρες  ζαλάδα κ υπνηλία φουλ αλλά σιγουρα ήταν από τα φάρμακα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pink or Blu είπε:

Lots Δεν τα έχω πάρει δεν τα ξέρω.

για πείτε μου εμπιριες συμπτώματα αν είχε καμία πριν την χοριακη. Θα μου πεις με τα φάρμακα τι να πρώτο αισθανθούμε αλλά λέω εγώ τώρα…☺️

Κι εγώ πόνο στη κοιλιά και στη μέση πολλές μέρες... την 8η μέρα είχα αίμα (είχα και στο γιο μου)! Είχα βγάλει και σπυρι περιοδου και ήμουν σιγουρη ότι πάλι είχα πάει κουβά... υπνηλία κι εγώ αλλά απο τα χάπια! Επίσης δεν έφαγα καθόλου γλυκό.... εγώ που αν δεν έτρωγα κάθε μερα ήμουν του θανατά.... χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

είμαι στην 10 μέρα της εμβρυομεταφοράς, βάλαμε 3 βλαστοκύστες, περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής το απόγευμα. από το βράδυ της Δευτέρας ξεκίνησα να έχω καφέ εκκριματα  στο σκούπισμα 😑. από εχθές το πρωί ρόζ και σήμερα κανονικότατο αίμα όπως είμαι 1-2 μέρα περιόδου. δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να αδιαθέτησα τόοοοσο νωρίς δηλαδή 7 - 8 μέρα από την εμβρυομεταφορά ; παίρνω ενέσιμη prolutex.  έχετε κάποια εμπειρία. επίσης απορώ γιατί ο γιατρός μου επιμένει να κάνω β-χοριακή. δεν μπορώ να δώ 3ο μηδενικό....

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

είμαι στην 10 μέρα της εμβρυομεταφοράς, βάλαμε 3 βλαστοκύστες, περιμένω τα αποτελέσματα της χοριακής το απόγευμα. από το βράδυ της Δευτέρας ξεκίνησα να έχω καφέ εκκριματα  στο σκούπισμα 😑. από εχθές το πρωί ρόζ και σήμερα κανονικότατο αίμα όπως είμαι 1-2 μέρα περιόδου. δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να αδιαθέτησα τόοοοσο νωρίς δηλαδή 7 - 8 μέρα από την εμβρυομεταφορά ; παίρνω ενέσιμη prolutex.  έχετε κάποια εμπειρία. επίσης απορώ γιατί ο γιατρός μου επιμένει να κάνω β-χοριακή. δεν μπορώ να δώ 3ο μηδενικό....

Κοπέλα μου 8η μέρα κι εγώ γέμισα 3 σερβιετακια κανονικό κόκκινο αίμα.κι όμως η χοριακη ήταν τέλεια!!!! Στο εύχομαι ολόψυχα αααα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sisheido είπε:

Κοπέλα μου 8η μέρα κι εγώ γέμισα 3 σερβιετακια κανονικό κόκκινο αίμα.κι όμως η χοριακη ήταν τέλεια!!!! Στο εύχομαι ολόψυχα αααα!

Πόσο θέλω να έχεις δικιο, να μου στείλεις λίγη καλή τύχη. κλαίω κάθε φορά που βγαίνω από την τουαλέτα, είμαι και στην δουλειά...

μου φαίνεται αδιανόητο τόσο αίμα και να έχω καλά αποτελέσματα, ένα τριβολάκι μέσα μου ακόμα κάνει ότι πιστεύει και την ίδια στιγμή κλάμα , κλάμα , κλάμα...

  • Ευχή 3
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , LioPh79 είπε:

Πόσο θέλω να έχεις δικιο, να μου στείλεις λίγη καλή τύχη. κλαίω κάθε φορά που βγαίνω από την τουαλέτα, είμαι και στην δουλειά...

μου φαίνεται αδιανόητο τόσο αίμα και να έχω καλά αποτελέσματα, ένα τριβολάκι μέσα μου ακόμα κάνει ότι πιστεύει και την ίδια στιγμή κλάμα , κλάμα , κλάμα...

Ολα να σου πάνε καλα κορίτσι μου εύχομαι να μας πεις καλα νέα 😊

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LioPh79 είπε:

Πόσο θέλω να έχεις δικιο, να μου στείλεις λίγη καλή τύχη. κλαίω κάθε φορά που βγαίνω από την τουαλέτα, είμαι και στην δουλειά...

μου φαίνεται αδιανόητο τόσο αίμα και να έχω καλά αποτελέσματα, ένα τριβολάκι μέσα μου ακόμα κάνει ότι πιστεύει και την ίδια στιγμή κλάμα , κλάμα , κλάμα...

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια... Όπως κι ένα κορίτσι από εδώ είχε στείλει σ εμένα κι έγινε το θαυματακι!!!!! Αν μπορείς να φύγεις από τη δουλειά να πας να ξαπλωσεις νομίζω θα ήταν ιδανικό... εμένα μου είπα να κάνω και τη χοριακη εκείνη την ίδια μέρα και μου αύξησαν τα ultrogestan!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Sisheido είπε:

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια... Όπως κι ένα κορίτσι από εδώ είχε στείλει σ εμένα κι έγινε το θαυματακι!!!!! Αν μπορείς να φύγεις από τη δουλειά να πας να ξαπλωσεις νομίζω θα ήταν ιδανικό... εμένα μου είπα να κάνω και τη χοριακη εκείνη την ίδια μέρα και μου αύξησαν τα ultrogestan!

σε ευχαριστώ πολύ!  θα προσπαθήσω να φύγω, ευτυχώς είναι δουλειά γραφείου και καθόλου κουραστική ή αγχωτική. περίοδος κανονική και θετική χοριακή , θα μιλάμε για μέγα θάυμα, όχι απλά θαυματάκι!

τι να πώ ίσως επειδή ήταν τρία... μου είπε και η μανούλα μου έτσι. τόσα ήταν μου λέει, δεν θα έπιαναν όλα... άκου να δείς ακόμα πιστέυω 🥲

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι κορίτσια μου, πάλι 0, συγκεκριμένα 0,5... Σκέτη απογοήτευση. Τελικά η αιμορραγία σε εμένα έδειχνε ότι κάτι δεν πήγε καλά. Άδικα τόση προσπάθεια, χρήμα, όνειρα. Ούτε για μια στιγμή δεν τα κατάφεραν τα μικρά μας. Τι στο καλό;;; πολύ μεγάλη αποτυχία. 

Που στο καλό μου βρίσκω το κουράγιο κ λέω " θα τα καταφέρουμε"  " θα έρθουν τα μωράκια μας"......? Με τόση στεναχώρια, που το βρίσκω πείτε μου! Και όχι τίποτα άλλο, το πιστεύω κ το λέω    🥲

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LioPh79 είπε:

Όχι κορίτσια μου, πάλι 0, συγκεκριμένα 0,5... Σκέτη απογοήτευση. Τελικά η αιμορραγία σε εμένα έδειχνε ότι κάτι δεν πήγε καλά. Άδικα τόση προσπάθεια, χρήμα, όνειρα. Ούτε για μια στιγμή δεν τα κατάφεραν τα μικρά μας. Τι στο καλό;;; πολύ μεγάλη αποτυχία. 

Που στο καλό μου βρίσκω το κουράγιο κ λέω " θα τα καταφέρουμε"  " θα έρθουν τα μωράκια μας"......? Με τόση στεναχώρια, που το βρίσκω πείτε μου! Και όχι τίποτα άλλο, το πιστεύω κ το λέω    🥲

Ότι και να σου πω εγώ η κάποια άλλη κοπέλα δεν θα παρηγορήθεις,κατανοώ την απογοήτευση σου και την στεναχώρια σου και ελπίζω να  σταθείς στα πόδια σου και να μην το βάλεις κάτω.είναι μια διαδικασία με άγχος ταλαιπωρία για το σώμα μας και οικονομικά πολύ δύσκολα.εύχομαι όμως να έχεις την δυνατότητα να το ξανακάνεις σύντομα 😊

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

είμαι μία πάνω μία κάτω. τις τελευταίες 4 μέρες , αφού πλάνταξα στο κλάμα μέχρι που δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή, άρχισα να σκέφτομαι. σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο και γιατρό. για ψυχολογικούς λόγους, για οικονομικούς, και στο βάθος νομίζω ότι κάτι δεν είδε πριν την μεταφορά, έγινε πολύ γρήγορα, δεν έγινε ο έλεγχος που πιστεύω ότι θα έπρεπε. επίσης από την ημέρα που είδε το αποτέλεσμα δεν φάνηκε. εκνευρίστηκα, βέβαια ξέρω ότι είμαι μία δύσκολη περίπτωση λόγω ηλικίας αλλά και τί;

για αυτό δεν οδηγούμαστε σε αυτή τη μέθοδο; λόγω ηλικίας και λόγω διαφόρων προβλημάτων σε όποια ηλικία. βαρέθηκα να τους ακούω κι αυτούς, νευριάζουν που κάνουμε εξωσωμάτική σε αυτή την ηλικία. άμα ήμουν 27 χωρίς πρόβλημα , δεν θα σε είχα ανάγκη. ακούω και κάτι τρελά , ευχάριστα τρελά, περιπτώσεις που τα κατάφεραν και μόνες τους και λέω... ούτε και εγώ ξέρω τι λέω. διάβασα για ένα γιατρό εδώ στην Θεσσαλονίκη, μία κοπέλα στα 43 μετά από πολλές προσπάθειες σε άλλους γιατρούς, με δικά της ωάρια , δίδυμη κύηση , είναι ήδη στον 3ο μήνα... ! υπέροχο ! Ίσως ο γιατρός το πιστεύει και την βοηθάει και ψυχολογικά, ίσως ήταν να γίνει, ίσως ήταν πολύ σχολαστικός και προσεκτικός.  Άν προλαβαίνω, ίσως πρέπει να δοκιμάσω μαζί του την τελευταία μου προσπάθεια

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LioPh79 είπε:

Καλημέρα,

είμαι μία πάνω μία κάτω. τις τελευταίες 4 μέρες , αφού πλάνταξα στο κλάμα μέχρι που δεν μπορούσα να πάρω αναπνοή, άρχισα να σκέφτομαι. σκέφτομαι να αλλάξω κέντρο και γιατρό. για ψυχολογικούς λόγους, για οικονομικούς, και στο βάθος νομίζω ότι κάτι δεν είδε πριν την μεταφορά, έγινε πολύ γρήγορα, δεν έγινε ο έλεγχος που πιστεύω ότι θα έπρεπε. επίσης από την ημέρα που είδε το αποτέλεσμα δεν φάνηκε. εκνευρίστηκα, βέβαια ξέρω ότι είμαι μία δύσκολη περίπτωση λόγω ηλικίας αλλά και τί;

για αυτό δεν οδηγούμαστε σε αυτή τη μέθοδο; λόγω ηλικίας και λόγω διαφόρων προβλημάτων σε όποια ηλικία. βαρέθηκα να τους ακούω κι αυτούς, νευριάζουν που κάνουμε εξωσωμάτική σε αυτή την ηλικία. άμα ήμουν 27 χωρίς πρόβλημα , δεν θα σε είχα ανάγκη. ακούω και κάτι τρελά , ευχάριστα τρελά, περιπτώσεις που τα κατάφεραν και μόνες τους και λέω... ούτε και εγώ ξέρω τι λέω. διάβασα για ένα γιατρό εδώ στην Θεσσαλονίκη, μία κοπέλα στα 43 μετά από πολλές προσπάθειες σε άλλους γιατρούς, με δικά της ωάρια , δίδυμη κύηση , είναι ήδη στον 3ο μήνα... ! υπέροχο ! Ίσως ο γιατρός το πιστεύει και την βοηθάει και ψυχολογικά, ίσως ήταν να γίνει, ίσως ήταν πολύ σχολαστικός και προσεκτικός.  Άν προλαβαίνω, ίσως πρέπει να δοκιμάσω μαζί του την τελευταία μου προσπάθεια

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη οι περισσότεροι είναι αδιάφοροι έχω αλλάξει πόσους γιατρούς  και ποτέ δεν είχα καλή αντιμετώπιση μέχρι τώρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...