Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

μου ειχε πει απο 38η θα αρχισουμε,λες να μου τη φερει; με τιποτα δεν τον αφηνω αυριο, 38η ειπε τοτε θα το σκεφτω! 

Αννα ακουμπησε το κεφαλακι του μωρου ????:shock::shock: γιατι να τις κανουν αυτες τις εξετασεις ρε κοριτσια, ας ερθουν τα μωρα οποτε θελουν! Αννα θα προλαβεις 25 λεπτα δεν ειναι τιποτα, εγω ειμαι πανω απο ωρα μακρια 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Guinevere είπε:

μου ειχε πει απο 38η θα αρχισουμε,λες να μου τη φερει; με τιποτα δεν τον αφηνω αυριο, 38η ειπε τοτε θα το σκεφτω! 

Αννα ακουμπησε το κεφαλακι του μωρου ????:shock::shock: γιατι να τις κανουν αυτες τις εξετασεις ρε κοριτσια, ας ερθουν τα μωρα οποτε θελουν! Αννα θα προλαβεις 25 λεπτα δεν ειναι τιποτα, εγω ειμαι πανω απο ωρα μακρια 

Δεν ξερω κοριτσι μου ενταξει η εξεταση ειναι για να δει αμα εχω διαστολη..αλλα τοσο πολυ;;Τι να σου πω..εσυ πως νιωθεις ολα καλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Anna Kal είπε:

Ναι να περπαταω μου ειπε επίσης!!!Ανυπομονώ παρα πολυ κ τελικα αποφασισα να παω στον γιατρο μου για γεννα 25' απο δω που μενουμε,ελπιζω να προλαβω...:)

Εννοείται πως θα προλάβεις ! Απλά μην αφήσεις τις συσπάσεις να φτάσουν στο φουλ για να ξεκινήσεις ! Εγώ είμαι δέκα λεπτά από εδώ ! Και μου είπε να πάω όταν θα έχω ανα ένα λεπτό και θεωρώ οτι μετά δεν θα προλαβαίνω ! Και δεν θα έχω υπομονή να κάτσω σπίτι για ώρες μέχρι οι πόνοι να φτάσουν στο λεπτό ! 

πρίν από 49 λεπτά , Guinevere είπε:

μου ειχε πει απο 38η θα αρχισουμε,λες να μου τη φερει; με τιποτα δεν τον αφηνω αυριο, 38η ειπε τοτε θα το σκεφτω! 

Αννα ακουμπησε το κεφαλακι του μωρου ????:shock::shock: γιατι να τις κανουν αυτες τις εξετασεις ρε κοριτσια, ας ερθουν τα μωρα οποτε θελουν! Αννα θα προλαβεις 25 λεπτα δεν ειναι τιποτα, εγω ειμαι πανω απο ωρα μακρια 

Κορίτσι μου μην ανησυχείς ούτε εγώ ήθελα γιατί φοβόμουν αλλά με έπεισε με τοσες συσπασεις έπρεπε να δει την διαστολή !Δεν είναι τίποτα ! Κολπικο υγρό για τον β αιμολυτικό στρεπτοκοκκο δεν σας πήρε ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Fenia1996 είπε:

Εννοείται πως θα προλάβεις ! Απλά μην αφήσεις τις συσπάσεις να φτάσουν στο φουλ για να ξεκινήσεις ! Εγώ είμαι δέκα λεπτά από εδώ ! Και μου είπε να πάω όταν θα έχω ανα ένα λεπτό και θεωρώ οτι μετά δεν θα προλαβαίνω ! Και δεν θα έχω υπομονή να κάτσω σπίτι για ώρες μέχρι οι πόνοι να φτάσουν στο λεπτό ! 

Ναι εννοείται σε αναμμένα κάρβουνα θα κάθεσαι..ετσι μ ειπε ο. Γιατρος δεν θα περιμενεις λεει τελευταια στιγμη μόλις δεις πονακια με παιρνεις τηλ κ ξεκιναμε και οι δυο.Μονο που επειδη σε ολη σχεδον την διαρκεια της εγκυμοσύνης μου ειχα πονακια φοβαμαι πως δεν θα τα ξεχωρισω γιατι εχω ξεχασει μετα απο 9 χρονια ποσο εντονα ηταν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Anna Kal είπε:

Δεν ξερω κοριτσι μου ενταξει η εξεταση ειναι για να δει αμα εχω διαστολη..αλλα τοσο πολυ;;Τι να σου πω..εσυ πως νιωθεις ολα καλα;

καλα ειμαι λεςκαι δεν μπηκα στον μηνα μου, μεχρι τωρα ειχα 4 συσπασεις μεσα σε 2 εβδομαδες, οι αιματολογικες καλες, δε μου εδωσε σημαδια οτι ερχεται αμεσα. δε θελω να τη βιασουμε να βγει τη μικρη, ας παρει το χρονο της οσο πιο πολυ μενει μεσα τοσο πιο ησυχη ειμαι. Τελευταια φορα που με ειδε πριν 2 εβδομαδες περιπου ειχα και αμνιακο και πλακουντα grade 1. 

πρίν από 15 λεπτά , Fenia1996 είπε:

Εννοείται πως θα προλάβεις ! Απλά μην αφήσεις τις συσπάσεις να φτάσουν στο φουλ για να ξεκινήσεις ! Εγώ είμαι δέκα λεπτά από εδώ ! Και μου είπε να πάω όταν θα έχω ανα ένα λεπτό και θεωρώ οτι μετά δεν θα προλαβαίνω ! Και δεν θα έχω υπομονή να κάτσω σπίτι για ώρες μέχρι οι πόνοι να φτάσουν στο λεπτό ! 

Κορίτσι μου μην ανησυχείς ούτε εγώ ήθελα γιατί φοβόμουν αλλά με έπεισε με τοσες συσπασεις έπρεπε να δει την διαστολή !Δεν είναι τίποτα ! Κολπικο υγρό για τον β αιμολυτικό στρεπτοκοκκο δεν σας πήρε ; 

αυτο το ακουσα ξανα για τον στρεπτοκοκκο, δεν μου πηρε και δεν μου ειπε και τιποτα, θα τον ρωτησω να δουμε. 

 

ο καρδιοτοκογραφος τι συσπασεις σας εδειξε; 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Ναι εννοείται σε αναμμένα κάρβουνα θα κάθεσαι..ετσι μ ειπε ο. Γιατρος δεν θα περιμενεις λεει τελευταια στιγμη μόλις δεις πονακια με παιρνεις τηλ κ ξεκιναμε και οι δυο.Μονο που επειδη σε ολη σχεδον την διαρκεια της εγκυμοσύνης μου ειχα πονακια φοβαμαι πως δεν θα τα ξεχωρισω γιατι εχω ξεχασει μετα απο 9 χρονια ποσο εντονα ηταν....

Ανησυχώ και εγώ μήπως και δεν το καταλάβω :/ υπομονή και όλα θα τα ανακαλύψουμε θελουμε δεν θελουμε ! Λογικά θα δούμε κάτι διαφορετικό ! Πάντως μην ελπίζουμε στο σπάσιμο τον νερών είναι σπάνιο από οτι μου είπαν 

7 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

καλα ειμαι λεςκαι δεν μπηκα στον μηνα μου, μεχρι τωρα ειχα 4 συσπασεις μεσα σε 2 εβδομαδες, οι αιματολογικες καλες, δε μου εδωσε σημαδια οτι ερχεται αμεσα. δε θελω να τη βιασουμε να βγει τη μικρη, ας παρει το χρονο της οσο πιο πολυ μενει μεσα τοσο πιο ησυχη ειμαι. Τελευταια φορα που με ειδε πριν 2 εβδομαδες περιπου ειχα και αμνιακο και πλακουντα grade 1. 

αυτο το ακουσα ξανα για τον στρεπτοκοκκο, δεν μου πηρε και δεν μου ειπε και τιποτα, θα τον ρωτησω να δουμε. 

 

ο καρδιοτοκογραφος τι συσπασεις σας εδειξε; 

Αρκετές ήταν και λίγο δυνατές για την βδομάδα μου ! αλλά δεν έχουμε πρόβλημα εφόσον γύρισε όλα είναι καλά ! Ρωτά για την εξέταση και βάλε τον να στην κάνει ! Μου είπε η γιατρός οτι είναι πολύ σοβαρο για το μωρό που δεν έχει αντισώματα και το έχουν  οι περισσότερες γυναίκες είναι ακίνδυνο για εμάς ! Εγώ περιμένω τα αποτελέσματα με άγχος αρκετό ! Αν και με αντιβίωση λίγο πριν τον τοκετό δεν έχουμε θέμα αρκεί όμως να το ξέρουμε ! Ρώτησε τον όταν πας ! 

7 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Ουτε εμενα μου πηρε για στρεπτοκκο θα τον ρωτησω την Τρίτη που θα ξαναπαω..

Ναι Άννα μου είναι σοβαρο για το μωρό αν κολλήσει ευτυχώς εμένα  μου το είπε αλλιώς εγώ το είχα διαβάσει και θα της το έλεγα ! Ρωτά κ εσύ ! Δεν είναι τίποτα η εξέταση αυτή και δεν έχει και κόστος ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε; πήγαμε και εμείς 2900 σχεδόν καμία σύσπαση στον καρδιοτοκογραφο και πλακουντας grade1 ακόμη, αλλά άρχισε να μειώνεται το αμνιακό και θα με βλέπει πιο συχνά. Ρώτησα για το στρεπτοκοκκο θα μ το κάνει την επόμενη φορά, αυτός το κάνει προς το τελος. Άρχισα να αγχώνομαι σιγά σιγά για τη γέννα όλο και πλησιαζει και δεν ξερω και πως θα γεννήσω. Επίσης επόμενη φορά και μένα θα ελέγξει τράχηλο :(

Φενια πολύ χάρηκα που γύρισε η μικρη!!! Στο λεγα θα γυρίσει :)

 

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guinevere είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κανετε; πήγαμε και εμείς 2900 σχεδόν καμία σύσπαση στον καρδιοτοκογραφο και πλακουντας grade1 ακόμη, αλλά άρχισε να μειώνεται το αμνιακό και θα με βλέπει πιο συχνά. Ρώτησα για το στρεπτοκοκκο θα μ το κάνει την επόμενη φορά, αυτός το κάνει προς το τελος. Άρχισα να αγχώνομαι σιγά σιγά για τη γέννα όλο και πλησιαζει και δεν ξερω και πως θα γεννήσω. Επίσης επόμενη φορά και μένα θα ελέγξει τράχηλο :(

Φενια πολύ χάρηκα που γύρισε η μικρη!!! Στο λεγα θα γυρίσει :)

 

Σου έκοψε τα φάρμακα κορίτσι μου ; Μια χαρά πάει η μπουμπου σου ! Η αλήθεια είναι οτι μου το έλεγες και δεν σε άκουγα Χαχαχα μου φαίνεται οτι εσύ θα μπεις στον Απρίλιο εγώ δεν βλέπω να τον φτάνω με τόσες συσπάσεις ! Σου είπε ποσό είναι το μήκος του τραχήλου ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Σου έκοψε τα φάρμακα κορίτσι μου ; Μια χαρά πάει η μπουμπου σου ! Η αλήθεια είναι οτι μου το έλεγες και δεν σε άκουγα Χαχαχα μου φαίνεται οτι εσύ θα μπεις στον Απρίλιο εγώ δεν βλέπω να τον φτάνω με τόσες συσπάσεις ! Σου είπε ποσό είναι το μήκος του τραχήλου ;

Αυτή την εβδομάδα φενια μου  θα τον ελέγξει και θα σου πω!!! Κάτσε παίζει να μην φτάσω και εγώ Απρίλη αν συνεχίσει να μειώνεται το αμνιακό χαχαχαχααχχα φάρμακα μόνο ινοχεπ κάνω λόγω θρομβοφιλιας τα αλλα βιταμίνες!


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Guinevere είπε:

Αυτή την εβδομάδα φενια μου  θα τον ελέγξει και θα σου πω!!! Κάτσε παίζει να μην φτάσω και εγώ Απρίλη αν συνεχίσει να μειώνεται το αμνιακό χαχαχαχααχχα φάρμακα μόνο ινοχεπ κάνω λόγω θρομβοφιλιας τα αλλα βιταμίνες!

Στον υπερυχο δεν σου έχει γράψει μήκος τραχήλου ; Συνήθως γράφουν ! Με το καλό να είναι και όποτε θέλουν ας έρθουν τα μωράκια μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!πηγα γιατρό δεν έχω διαστολή ακόμα αλλά είναι χαμηλά το μωρο!  26/3 θα πάω πάλι για εξέταση! Θα είμαι ήδη 38 εβδομαδων! Πιστεύω πως μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχω γεννησει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , maria989 είπε:

Κορίτσια!πηγα γιατρό δεν έχω διαστολή ακόμα αλλά είναι χαμηλά το μωρο!  26/3 θα πάω πάλι για εξέταση! Θα είμαι ήδη 38 εβδομαδων! Πιστεύω πως μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχω γεννησει! 

Γεια σου Μαρια αντε με το καλο κοντευεις κ εσυ!!Κ εγω τριτη ημουν στον γιατρο εχω λιγες συσπασεις κ ο τραχηλος μου προετοιμάζεται..περιμενουμε απο μερα σε μερα μου ειπε γιατι ειναι κ μενα πολυ χαμηλα!!Ανυπομονώ παααρα πολυ τα χω ολα ετοιμα....

Οι υπόλοιπες μανουλες χαθηκατε...ελπιζω να ειστε ολες καλα κ να περιμενετε τα μωρακια σας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...