Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Φενια μου μπορει ακομη να γυρισει η μικρη έχεις βδομάδες μπροστά σου! Δε λέω καλά κάνεις και σκέφτεσαι και τον ενδεχόμενο καισαρική. Και εγώ το σκέφτομαι γιατί ποτέ δεν ξερεις τι θα συμβεί. Το σκεπτικό το δικό μου είναι να είμαστε γεροί και οι 2 και αν κάτι πάει στραβά ευτυχώς υπάρχει και η λύση της καισαρική, σκέψου παλιά που δεν είχαν την λύση. Όσο μπορείς θετικές σκέψεις.

Οι κόκκινες ραγάδες με περιποίηση θα φύγουν ψάξε από τώρα να βρεις σκεύασμα για να βάζεις.

Έχεις ακούσει για κάποιο που να βοηθάει ; Κόκκινες τις βλέπω αλλά έβγαλα αρκετές ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Έχεις ακούσει για κάποιο που να βοηθάει ; Κόκκινες τις βλέπω αλλά έβγαλα αρκετές ! 

Άκουσα για bio oil και kelosoft. Την kelosoft την βαζω στην τομη της θυρεοειδεκτομης είδα βοηθαει στην  ουλή αλλά έχει τσιμπημενη τιμή. Τώρα για τη μια ραγαδα που   έκανα  πήρα την επανορθωτικη της μουστελα. Όταν γεννησουμε θα την δοκιμάσω. Επίσης και η φρεζυντερμ έχει επανορθωτικη. Τώρα βάζω της φρεζυντερμ για αποφυγη ραγάδων και με βοήθησε πολύ αφού μόνο μια μικρη εβγαλα.


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2018 at 8:28 ΜΜ, Guinevere είπε:

Άκουσα για bio oil και kelosoft. Την kelosoft την βαζω στην τομη της θυρεοειδεκτομης είδα βοηθαει στην  ουλή αλλά έχει τσιμπημενη τιμή. Τώρα για τη μια ραγαδα που   έκανα  πήρα την επανορθωτικη της μουστελα. Όταν γεννησουμε θα την δοκιμάσω. Επίσης και η φρεζυντερμ έχει επανορθωτικη. Τώρα βάζω της φρεζυντερμ για αποφυγη ραγάδων και με βοήθησε πολύ αφού μόνο μια μικρη εβγαλα.

Και εγώ της φρεζυντερμ έχω αλλά ξεχνουσα να την βάλω ! Όταν γεννήσω θα πάω φαρμακείο και οτι σώσω ! Έτσι κ αλλιώς ένα θαύμα θα βγάλω από μέσα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάτι περίεργο συμβαίνει ! Έχω από χθες πόνο μαζί με κράμπα ψηλά στην μήτρα πήρα την γιατρό και μου είπε οτι ειναι συσπάσεις και σήμερα έχω πάλι το ίδιο ! Υπάρχει περίπτωση να πλησιάζει ο τοκετός ; Να σημειώσω οτι μου πέρασε ο πόνος ! 

Link to comment
Share on other sites

On 10.3.2018 at 3:31 ΜΜ, Fenia1996 είπε:

Κορίτσια κάτι περίεργο συμβαίνει ! Έχω από χθες πόνο μαζί με κράμπα ψηλά στην μήτρα πήρα την γιατρό και μου είπε οτι ειναι συσπάσεις και σήμερα έχω πάλι το ίδιο ! Υπάρχει περίπτωση να πλησιάζει ο τοκετός ; Να σημειώσω οτι μου πέρασε ο πόνος ! 

Τι κανεις κοριτσι πως εισαι;ποσο εβδομαδων εισαι;ξεκιναει η αντίστροφη μέτρηση:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/3/2018 at 4:31 ΜΜ, Fenia1996 είπε:

Κορίτσια κάτι περίεργο συμβαίνει ! Έχω από χθες πόνο μαζί με κράμπα ψηλά στην μήτρα πήρα την γιατρό και μου είπε οτι ειναι συσπάσεις και σήμερα έχω πάλι το ίδιο ! Υπάρχει περίπτωση να πλησιάζει ο τοκετός ; Να σημειώσω οτι μου πέρασε ο πόνος ! 

Φενια κοντά με μένα είσαι καλά θυμαμαι; πλησιάζουμε τον μήνα μας!!!! Τι σου είπε η γιατρός θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο; Μήπως γύρισε η μικρη και γι'αυτό πονεσες; 

Άννα πως εισαι; πως πάει η αναμονη; 

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Φενια κοντά με μένα είσαι καλά θυμαμαι; πλησιάζουμε τον μήνα μας!!!! Τι σου είπε η γιατρός θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο; Μήπως γύρισε η μικρη και γι'αυτό πονεσες; 

Άννα πως εισαι; πως πάει η αναμονη; 

Καλησπερα κοριτσι ολα ετοιμα ειναι ανυπομονώ για τον μικρο τωρα ηρθε κ η μαμα μου σημερα!!!!Εσυ τι κανεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2018 at 5:35 ΜΜ, Anna Kal είπε:

Τι κανεις κοριτσι πως εισαι;ποσο εβδομαδων εισαι;ξεκιναει η αντίστροφη μέτρηση:)

Γεια σου Άννα μου ! Πέρασα δύσκολες μέρες ! Είχα πόνο ψηλά και κράμπα και μου είπε οτι είναι συσπάσεις μου έδωσε να πιω ένα ultrogestan και μαγνήσιο ! Ευτυχώς πέρασε και την επόμενη σήκωσα μια λεκάνη με δυο ρούχα κ πάλι το ίδιο αλλά πέρασε γρήγορα από εκεί και μετά ακολούθησαν τα βραδιά εμετοί και πόνοι στην μέση ! Τώρα νιώθω καλύτερα ! Αύριο θα είμαι 35 w ακριβώς ! Φοβάμαι για πρόωρο τοκετό ! 

On 11/3/2018 at 6:48 ΜΜ, Guinevere είπε:

Φενια κοντά με μένα είσαι καλά θυμαμαι; πλησιάζουμε τον μήνα μας!!!! Τι σου είπε η γιατρός θα σε βαλει καρδιοτοκογραφο; Μήπως γύρισε η μικρη και γι'αυτό πονεσες; 

Άννα πως εισαι; πως πάει η αναμονη; 

Ναι κοντά είμαστε κορίτσι μου ! Κανονικά είμαι 17 του απριλη αλλα μου είχε πει οτι το έβλεπε για κοντά στις 10 ! Καρδιοτοκογραφο έκανα και την τελευταία φορά και είχα συσπάσεις κάπου στις 11! Την Πέμπτη θα ξανά πάω να με δει και να μου ξανά κάνει ! Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί πολύ περίεργα μου φαίνονται αυτά που συμβαίνουν ! Δεν νομίζω να γύρισε νιώθω ακόμη το κεφάλι της ! Η γιατρός μου είπε οτι ήταν σύσπαση ! Η οποία να σημειώσω μου έκοψε την ανάσα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Fenia1996 είπε:

Γεια σου Άννα μου ! Πέρασα δύσκολες μέρες ! Είχα πόνο ψηλά και κράμπα και μου είπε οτι είναι συσπάσεις μου έδωσε να πιω ένα ultrogestan και μαγνήσιο ! Ευτυχώς πέρασε και την επόμενη σήκωσα μια λεκάνη με δυο ρούχα κ πάλι το ίδιο αλλά πέρασε γρήγορα από εκεί και μετά ακολούθησαν τα βραδιά εμετοί και πόνοι στην μέση ! Τώρα νιώθω καλύτερα ! Αύριο θα είμαι 35 w ακριβώς ! Φοβάμαι για πρόωρο τοκετό ! 

Ναι κοντά είμαστε κορίτσι μου ! Κανονικά είμαι 17 του απριλη αλλα μου είχε πει οτι το έβλεπε για κοντά στις 10 ! Καρδιοτοκογραφο έκανα και την τελευταία φορά και είχα συσπάσεις κάπου στις 11! Την Πέμπτη θα ξανά πάω να με δει και να μου ξανά κάνει ! Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί πολύ περίεργα μου φαίνονται αυτά που συμβαίνουν ! Δεν νομίζω να γύρισε νιώθω ακόμη το κεφάλι της ! Η γιατρός μου είπε οτι ήταν σύσπαση ! Η οποία να σημειώσω μου έκοψε την ανάσα ! 

Προσεχε κοριτσι μου μην σου πουν για ξαπλα θα ναι δυσκολα..να προσεχεις κανε λιγο υπομονη κ θα κοντεψει ο καιρος υπομονη!!Πέμπτη εχουμε κ μεις ραντεβού ευτυχως μου περασαν τα πονακια αλλα κ να γεννησω ειναι οκ πιστευω 37 εβδ.  ειμαι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Προσεχε κοριτσι μου μην σου πουν για ξαπλα θα ναι δυσκολα..να προσεχεις κανε λιγο υπομονη κ θα κοντεψει ο καιρος υπομονη!!Πέμπτη εχουμε κ μεις ραντεβού ευτυχως μου περασαν τα πονακια αλλα κ να γεννησω ειναι οκ πιστευω 37 εβδ.  ειμαι.

Μια χαρά είσαι κοπέλα μου ! Ποσα κιλά είναι ο μικρός ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλησπερα κοριτσι ολα ετοιμα ειναι ανυπομονώ για τον μικρο τωρα ηρθε κ η μαμα μου σημερα!!!!Εσυ τι κανεις;

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλώς την δέχτηκες αννα μου!!! Αντε τωρα αναμονη για τον μικρό !!!! Καλά είμαι κουράζομαι πιο ευκολα και σχεδόν τελείωσα τις βαλίτσες Μας!!!

4 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Γεια σου Άννα μου ! Πέρασα δύσκολες μέρες ! Είχα πόνο ψηλά και κράμπα και μου είπε οτι είναι συσπάσεις μου έδωσε να πιω ένα ultrogestan και μαγνήσιο ! Ευτυχώς πέρασε και την επόμενη σήκωσα μια λεκάνη με δυο ρούχα κ πάλι το ίδιο αλλά πέρασε γρήγορα από εκεί και μετά ακολούθησαν τα βραδιά εμετοί και πόνοι στην μέση ! Τώρα νιώθω καλύτερα ! Αύριο θα είμαι 35 w ακριβώς ! Φοβάμαι για πρόωρο τοκετό ! 

Ναι κοντά είμαστε κορίτσι μου ! Κανονικά είμαι 17 του απριλη αλλα μου είχε πει οτι το έβλεπε για κοντά στις 10 ! Καρδιοτοκογραφο έκανα και την τελευταία φορά και είχα συσπάσεις κάπου στις 11! Την Πέμπτη θα ξανά πάω να με δει και να μου ξανά κάνει ! Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί πολύ περίεργα μου φαίνονται αυτά που συμβαίνουν ! Δεν νομίζω να γύρισε νιώθω ακόμη το κεφάλι της ! Η γιατρός μου είπε οτι ήταν σύσπαση ! Η οποία να σημειώσω μου έκοψε την ανάσα ! 

Φενια μου προσεχε άσε λεκανες, βάρη και ξεκουράσου!!!Μέχρι τώρα 3 συσπάσεις είχα και εμείς Σάββατο  οαμε να μας δουνε. Να δούμε τι λέει η μικρη.

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Μια χαρά είσαι κοπέλα μου ! Ποσα κιλά είναι ο μικρός ; 

2900 ήταν την προτελευταία εβδομαδα!!!Τωρα για να δουμε την Πέμπτη..η δικια σου;

12 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλώς την δέχτηκες αννα μου!!! Αντε τωρα αναμονη για τον μικρό !!!! Καλά είμαι κουράζομαι πιο ευκολα και σχεδόν τελείωσα τις βαλίτσες Μας!!!

Φενια μου προσεχε άσε λεκανες, βάρη και ξεκουράσου!!!Μέχρι τώρα 3 συσπάσεις είχα και εμείς Σάββατο  οαμε να μας δουνε. Να δούμε τι λέει η μικρη.

Καλημέρα κοριτσι μου σε ευχαριστώ την εβαλα ν μου σιδερωσει σημερα γιατι μαζευτηκαν πολλα!!!Πολύτιμη η βοηθεια της μαμας:) Κουραζεσαι ευκολα γιατι πλησιαζει ο καιρος υπομονη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Καλώς την δέχτηκες αννα μου!!! Αντε τωρα αναμονη για τον μικρό !!!! Καλά είμαι κουράζομαι πιο ευκολα και σχεδόν τελείωσα τις βαλίτσες Μας!!!

Φενια μου προσεχε άσε λεκανες, βάρη και ξεκουράσου!!!Μέχρι τώρα 3 συσπάσεις είχα και εμείς Σάββατο  οαμε να μας δουνε. Να δούμε τι λέει η μικρη.

Ήταν συσπάσεις με πόνο ; 

Κοριτσι δεν έχω βοήθεια από κανένα όποτε όσο και αν βοηθάει ο άντρας μου κάτι θα πρέπει να κάνω και εγώ !

6 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

2900 ήταν την προτελευταία εβδομαδα!!!Τωρα για να δουμε την Πέμπτη..η δικια σου;

Καλημέρα κοριτσι μου σε ευχαριστώ την εβαλα ν μου σιδερωσει σημερα γιατι μαζευτηκαν πολλα!!!Πολύτιμη η βοηθεια της μαμας:) Κουραζεσαι ευκολα γιατι πλησιαζει ο καιρος υπομονη!!!

Πριν 3 εβδομάδες που με είδε ήταν 2 κιλά ελπίζω τώρα να έχουμε φτάσει 2500. Από την Πέμπτη κ μετά θα πηγαίνω κάθε βδομάδα ! Άρχισαν να πρήζονται τα χέρια και πόδια μου  ! Εσάς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Ήταν συσπάσεις με πόνο ; 

Κοριτσι δεν έχω βοήθεια από κανένα όποτε όσο και αν βοηθάει ο άντρας μου κάτι θα πρέπει να κάνω και εγώ !

Πριν 3 εβδομάδες που με είδε ήταν 2 κιλά ελπίζω τώρα να έχουμε φτάσει 2500. Από την Πέμπτη κ μετά θα πηγαίνω κάθε βδομάδα ! Άρχισαν να πρήζονται τα χέρια και πόδια μου  ! Εσάς; 

Σιγουρα θα χει φτάσει τοσο!!Ναι κ εγω τα ιδια φενια μου εχουν πρηστει χερια κ ποδια νομιζω θα κανουν μπαμ....πφφ.

Δεν μ λετε ρε κοριτσια τι ξερετε για το μαγνησιο?εχω διαβασει στο ίντερνετ οτι τον τελευταίο μήνα πολλές γυναικες το σταματαν με αποφαση γιατρού ωστε να εχουν τις συσπασεις σιγα σιγα...εγω παιρνω 2 την ημερα πλεον.εσείς;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Ήταν συσπάσεις με πόνο ; 

Κοριτσι δεν έχω βοήθεια από κανένα όποτε όσο και αν βοηθάει ο άντρας μου κάτι θα πρέπει να κάνω και εγώ !

Πριν 3 εβδομάδες που με είδε ήταν 2 κιλά ελπίζω τώρα να έχουμε φτάσει 2500. Από την Πέμπτη κ μετά θα πηγαίνω κάθε βδομάδα ! Άρχισαν να πρήζονται τα χέρια και πόδια μου  ! Εσάς; 

Καλημέρα κορίτσια!!!! Ύπνος φουλ πριν λίγο ξύπνησα. Λες και ειμαι αρκούδα  σε νάρκη. Ναι φενια  μου με πονο σαν περιόδου ηταβ και ψες είχα άλλες 2 και λέω κάνε πλάκα να κάνει καμία έκπληξη. Και εγώ δεν  έχω, αναγκαστικά φέρνω μια κοπέλα όποτε μπορώ και τα ρούχα περιμένω να είναι σπίτι ο συζυγος για να σηκωσει λεκανη. Σιγουρα έβαλε και ισως καιωαποτομα σαν εμας. Από 2000 κιλά σε 12 μέρες πήρε 700γρ!!!! Τώρα το Σάββατο να δω τι κανει.

10 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Σιγουρα θα χει φτάσει τοσο!!Ναι κ εγω τα ιδια φενια μου εχουν πρηστει χερια κ ποδια νομιζω θα κανουν μπαμ....πφφ.

Δεν μ λετε ρε κοριτσια τι ξερετε για το μαγνησιο?εχω διαβασει στο ίντερνετ οτι τον τελευταίο μήνα πολλές γυναικες το σταματαν με αποφαση γιατρού ωστε να εχουν τις συσπασεις σιγα σιγα...εγω παιρνω 2 την ημερα πλεον.εσείς;

Αχ οι μανούλες και η δικιά μ ήρθε για λίγο πριν 2 μήνες και έκανε τα πάντα! Εμένα το πρήξιμο δεν είναι τόσο λίγο το πρωί και τη νύχτα. Ακόμη δαχτυλίδια μου μπαίνουν. Άννα το μαγνήσιο μ το έκοψε από την 32η για να αρχίσει η προετοιμασία. Τώρα παίρνω φελισιν και ασβέστιο συν την αντιπηκτικη το πρωί με τ4.

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...