Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;;ελπιζω να στε ολες σας καλα κ τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα!!!Εμεις ολα καλα δόξα τον Θεό μονο λιγα τραβηγματα εχω απο χθες στην δεξια μερια κ πισω στην μεση..μπορει να ναι κ απο τα κιλα μου....:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/2/2018 at 1:52 ΜΜ, Anna Kal είπε:

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε;;;ελπιζω να στε ολες σας καλα κ τα μπεμπακια σας ακομα καλυτερα!!!Εμεις ολα καλα δόξα τον Θεό μονο λιγα τραβηγματα εχω απο χθες στην δεξια μερια κ πισω στην μεση..μπορει να ναι κ απο τα κιλα μου....:-P

Γεια σου Άννα!! Όλα καλά και εμάς αλλά στο ντοπλερ είδαμε οτι το μωρό γύρισε με τα πόδια και απογοητεύτηκα λίγο ! Και εγώ έχω τραβήγματα αλλά σπάνια ! Πίνεις μαγνήσιο ;

Link to comment
Share on other sites

On 24.2.2018 at 5:00 ΜΜ, Fenia1996 είπε:

Γεια σου Άννα!! Όλα καλά και εμάς αλλά στο ντοπλερ είδαμε οτι το μωρό γύρισε με τα πόδια και απογοητεύτηκα λίγο ! Και εγώ έχω τραβήγματα αλλά σπάνια ! Πίνεις μαγνήσιο ;

Μην ανησυχείς κ μενα ολο σβουρες κανει θα παρει θεση σιγα σιγα...ναι παιρνω 3 την ημερα  την τριτη μπαινω στον μηνα μου πφφ ανυπομονώ:-D χθες αγορασαμε κ τα επιπλα του μπεμπη μας ειναι τρελααα!!!Εσυ εχεις κανει ψωνια;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Μην ανησυχείς κ μενα ολο σβουρες κανει θα παρει θεση σιγα σιγα...ναι παιρνω 3 την ημερα  την τριτη μπαινω στον μηνα μου πφφ ανυπομονώ:-D χθες αγορασαμε κ τα επιπλα του μπεμπη μας ειναι τρελααα!!!Εσυ εχεις κανει ψωνια;

Και εγώ τόσα παίρνω σε σκόνη ! Έχω κάνει, πήρα κρεβάτι λίκνο καρότσι ριλαξ πάρκο κα !! Απλά δεν ξέρω ποσα ρούχα να πάρω για 0 ή 1 και αν πρέπει να είναι βαμβακερα ή βελουτε και επίσης αυτή η βαλίτσα μου δεν λέει να φτιαχτεί ! Εσύ είσαι έτοιμη ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Με την βαλιτσα εχω ξεκινησει κιολας...καροτσι κ ριλαξ μαλλον την αλλη εβδομαδα!!7-8 φορμακια εχω για τους πρωτους μηνες κ καμια δεκαρια ολοσωμα φανελακια..δεν ξερω αν φτανουν σιγουρα θα χουμε κ δωρα οποτε προς το παρόν αυτα κ βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Με την βαλιτσα εχω ξεκινησει κιολας...καροτσι κ ριλαξ μαλλον την αλλη εβδομαδα!!7-8 φορμακια εχω για τους πρωτους μηνες κ καμια δεκαρια ολοσωμα φανελακια..δεν ξερω αν φτανουν σιγουρα θα χουμε κ δωρα οποτε προς το παρόν αυτα κ βλεπουμε..

Τι ύφασμα είναι ; Έχω μπερδευτεί ! Απριλη μου λένε θα κάνει κρύο άλλος μου λεει θα είναι έτσι και έτσι και δεν ξέρω τι να πάρω 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Τι ύφασμα είναι ; Έχω μπερδευτεί ! Απριλη μου λένε θα κάνει κρύο άλλος μου λεει θα είναι έτσι και έτσι και δεν ξέρω τι να πάρω 

Κ απτα δυο πηρα.Τα περισσοτερα ομως ειναι βελούδινα γιατι εδω στην Γερμανία εχει ουτως η αλλως κρυα αυτους τους μηνες..Αλλα πιστευω κ εκει φετος θα χει ψυχρουλα μεχρι Απριλιο..παρε και κανα 2-3 πιο ψιλο υφασμα ομως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Κ απτα δυο πηρα.Τα περισσοτερα ομως ειναι βελούδινα γιατι εδω στην Γερμανία εχει ουτως η αλλως κρυα αυτους τους μηνες..Αλλα πιστευω κ εκει φετος θα χει ψυχρουλα μεχρι Απριλιο..παρε και κανα 2-3 πιο ψιλο υφασμα ομως

Ωραιαα σε ευχαριστώ!!! Το ντοπλερ σου πως ήταν ; Ποσα κιλάκια είναι ο μικρός ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμας! και εμεις καλα δειχνει να πηγαινουμε, φτασαμε τα δυο κιλα και το κεφαλακι μας πλεον ειναι κατω, ελπιζω να μην θυμηθει να γυρισει παλι και τρεχουμε! φενια μην ανησυχεις απο οτι μου ειπε ο γιατρος πολλα μωρακια γυριζουν 36η εβδομαδα ακομη και λιγο πριν τον ερχομο τους.  Και εμας ολα ετοιμα εκτος απο τα του μαιευτηριου που ακομη δεν ξερω τι θα χρειαστει να παρω περιμενω να ενημερωθω. Βελουτε της πηρα 3 κορμακια τα αλλα ειναι κοττον και 5 εσωτερικα με μανικακι. Αννα με γεια τα καινουρια σας επιπλα!!!! μαγνησιο μου το εχει κοψει απο την 32η εβδομαδα οπως και τα ουτροτζεσταν

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εμεις πηγαμε στον γιατρο το απογευμα γιατι δυο βραδια τωρα με ποιανουν κατι σφαχτες κατω δεξια κοιλια κ μεση και διπλονωμουν...φοβηθηκα μηπως εχει ερθει η ωρα γιατι μπηκα κ στον μηνα μου...ευτυχως ολα καλα εχει παρει θεση ο μικρος κ με πιεζει με το κεφαλι γιαυτο ποναω...φτασαμε τα 2900!!!Λεω να τελειωνω κ με την βαλιτσα μου αυριο μην εχω τιποτα απροοπτα.Ντοπλερ δεν εκανα φενια ο γιατρος μου λεει πως ειναι ολα καλα καθε φορα που παω μου κανει αυτες τις μετρησεις..εσυ εκανες?Guinevere μου σε ευχαριστω εχουμε κανα δυο πραγματα ακομα να ψωνισουμε..νομιζα δεν θα ξαναμπεις ειχες καιρο:)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλησπερα κοριτσια εμεις πηγαμε στον γιατρο το απογευμα γιατι δυο βραδια τωρα με ποιανουν κατι σφαχτες κατω δεξια κοιλια κ μεση και διπλονωμουν...φοβηθηκα μηπως εχει ερθει η ωρα γιατι μπηκα κ στον μηνα μου...ευτυχως ολα καλα εχει παρει θεση ο μικρος κ με πιεζει με το κεφαλι γιαυτο ποναω...φτασαμε τα 2900!!!Λεω να τελειωνω κ με την βαλιτσα μου αυριο μην εχω τιποτα απροοπτα.Ντοπλερ δεν εκανα φενια ο γιατρος μου λεει πως ειναι ολα καλα καθε φορα που παω μου κανει αυτες τις μετρησεις..εσυ εκανες?Guinevere μου σε ευχαριστω εχουμε κανα δυο πραγματα ακομα να ψωνισουμε..νομιζα δεν θα ξαναμπεις ειχες καιρο:)

Καλε είχα κάνα δυο βδομάδες να μπω γιατί τρεχαν δουλειές και μετά ξαπλωνα σαν βόδι τα βράδια!!! Μια χαρά ο μικρός ετοιμάζεται σιγά σιγά!!! Καλά και εμείς έχουμε να πάρουμε κάποια πραγματάκια ακόμη αλλά δε θα τα χρειαστεί τώρα όποτε πιο Μετά!!! Ήρθε η μαμα σου Άννα μου; πονακια με πιάνουν και μένα και τρομάζω. Αγωνία να φτάσω 36η να πάρω ανάσα!

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα ντοπλερ και ήταν δυο κιλά η μικρή μου !! Πόνους εγώ ευτυχώς δεν έχω ακόμα παρά μόνο στο στομάχι μου που είναι το κεφαλάκι της απλά κάνω αρκετά πετρώματα και περιμένω να με ξανά δει στις 15 του μήνα ! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά όλες ! Με τις κλωτσιές πως τα πάτε ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλε είχα κάνα δυο βδομάδες να μπω γιατί τρεχαν δουλειές και μετά ξαπλωνα σαν βόδι τα βράδια!!! Μια χαρά ο μικρός ετοιμάζεται σιγά σιγά!!! Καλά και εμείς έχουμε να πάρουμε κάποια πραγματάκια ακόμη αλλά δε θα τα χρειαστεί τώρα όποτε πιο Μετά!!! Ήρθε η μαμα σου Άννα μου; πονακια με πιάνουν και μένα και τρομάζω. Αγωνία να φτάσω 36η να πάρω ανάσα!

Καλα απο υπνο ασε εχουν πονεσει τα κόκαλα μου κ μενα χαχαχ σημερα το πρόγραμμα εχει λιγες δουλιτσες για ανανεωση!!!Η μαμα μου θα ρθει κατα τις 10 του μηνός κ την περιμενω πως κ πως...Υπομονή κοριτσι μ ολα θα περασουν σε λιγες εβδομαδες θα χουμε τα ζουζουνια μας!!!

 

8 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα ντοπλερ και ήταν δυο κιλά η μικρή μου !! Πόνους εγώ ευτυχώς δεν έχω ακόμα παρά μόνο στο στομάχι μου που είναι το κεφαλάκι της απλά κάνω αρκετά πετρώματα και περιμένω να με ξανά δει στις 15 του μήνα ! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά όλες ! Με τις κλωτσιές πως τα πάτε ; 

Μαζι εχουμε ραντεβού φενια κ γω στις 15 θα παω εκτος απροοπτου..εν τω μεταξυ σκέφτομαι ρε σεις κοριτσια ο γιατρος μου ειναι 40 λεπτα απο δω που μενουμε αλλα ειναι ελληνας κ πολυ καλος..να παω σαυτον οταν με το καλο ερθει η ωρα η να παω στο νοσοκομειο εδω στην πολη μου??Μονο την διαδρομη εκεινη την μερα σκεφτομαι μην μ σπασουν τιποτα νερα και πανικοβληθω...εσεις τι λετε;;Απο κλωτσιες φενια μπολικες κ σε εχτρεμ κατασταση λες και θα του πιασω το ποδι χαχαχ κ πιο πολυ την νυχτα οταν λεω να πλαγιασω λες κ το ξερει χιχι!!Εσενα η μικρη σου;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Fenia1996 είπε:

Κορίτσια εγώ έκανα ντοπλερ και ήταν δυο κιλά η μικρή μου !! Πόνους εγώ ευτυχώς δεν έχω ακόμα παρά μόνο στο στομάχι μου που είναι το κεφαλάκι της απλά κάνω αρκετά πετρώματα και περιμένω να με ξανά δει στις 15 του μήνα ! Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά όλες ! Με τις κλωτσιές πως τα πάτε ; 

καλησπερα κοριτσια!!!!! ωπ βρηκαμε και φιλεναδα μεσα στους τοσους γαμπρους! και εμεις κοριτσακι! και εμας τοσο ηταν στο ντοπλερ φενια μουμια χαρα ειναι οι μικρες μας! το κεφαλακι ειναι το πετρωμα και μενα κατω απο τον αφαλο ειναι σκληρο. Εμεις μεσα στην αλλη εβδομαδα παμε γιατρο να μας δει να μας δωσουν και λεπτομεριες απο την κλινικη. κλωτσιες καλα παμε αν και εχουμε τον πλακουντα μπροστα και δεν την νιωθω πολυ εντονα. ευτυχως νυχτα κοιμαται δεν με ενοχολει 

5 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλα απο υπνο ασε εχουν πονεσει τα κόκαλα μου κ μενα χαχαχ σημερα το πρόγραμμα εχει λιγες δουλιτσες για ανανεωση!!!Η μαμα μου θα ρθει κατα τις 10 του μηνός κ την περιμενω πως κ πως...Υπομονή κοριτσι μ ολα θα περασουν σε λιγες εβδομαδες θα χουμε τα ζουζουνια μας!!!

 

Μαζι εχουμε ραντεβού φενια κ γω στις 15 θα παω εκτος απροοπτου..εν τω μεταξυ σκέφτομαι ρε σεις κοριτσια ο γιατρος μου ειναι 40 λεπτα απο δω που μενουμε αλλα ειναι ελληνας κ πολυ καλος..να παω σαυτον οταν με το καλο ερθει η ωρα η να παω στο νοσοκομειο εδω στην πολη μου??Μονο την διαδρομη εκεινη την μερα σκεφτομαι μην μ σπασουν τιποτα νερα και πανικοβληθω...εσεις τι λετε;;Απο κλωτσιες φενια μπολικες κ σε εχτρεμ κατασταση λες και θα του πιασω το ποδι χαχαχ κ πιο πολυ την νυχτα οταν λεω να πλαγιασω λες κ το ξερει χιχι!!Εσενα η μικρη σου;;

 

αντε με το καλο Αννα μου να δεχτεις την μανουλα και μετα τον μπεμπαρο!!!!ο μεγαλος σου κουκλος πως αντιμετωπιζει την κατασταση τωρα που πλησιαζετε; Αννα μου εγω θα γεννησω σε διπλανη πολη 1 ωρα και κατι δρομος ο γιατρος μου ειπε προλαμβαινω ανετα. αφου εχεις πολυ καλο γιατρο εγω στη θεση σου θα εμενα σε αυτον και θα συζητουσα το θεμα μαζι του.

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Καλα απο υπνο ασε εχουν πονεσει τα κόκαλα μου κ μενα χαχαχ σημερα το πρόγραμμα εχει λιγες δουλιτσες για ανανεωση!!!Η μαμα μου θα ρθει κατα τις 10 του μηνός κ την περιμενω πως κ πως...Υπομονή κοριτσι μ ολα θα περασουν σε λιγες εβδομαδες θα χουμε τα ζουζουνια μας!!!

 

Μαζι εχουμε ραντεβού φενια κ γω στις 15 θα παω εκτος απροοπτου..εν τω μεταξυ σκέφτομαι ρε σεις κοριτσια ο γιατρος μου ειναι 40 λεπτα απο δω που μενουμε αλλα ειναι ελληνας κ πολυ καλος..να παω σαυτον οταν με το καλο ερθει η ωρα η να παω στο νοσοκομειο εδω στην πολη μου??Μονο την διαδρομη εκεινη την μερα σκεφτομαι μην μ σπασουν τιποτα νερα και πανικοβληθω...εσεις τι λετε;;Απο κλωτσιες φενια μπολικες κ σε εχτρεμ κατασταση λες και θα του πιασω το ποδι χαχαχ κ πιο πολυ την νυχτα οταν λεω να πλαγιασω λες κ το ξερει χιχι!!Εσενα η μικρη σου;;

Εγώ σου προτείνω κορίτσι μου να πας στον γιατρό που σε έβλεπε όλο αυτόν τον καιρό ! Από όσο ξέρω μου έχουν πει οτι έχουμε αρκετό χρόνο άμα σπάσουν τα νερά απλά το θέμα είναι να είσαι ψύχραιμη μέχρι να φτάσεις !! Όπου νιώθεις εσύ εμπιστοσύνη και σιγουριά ! Εγώ κάνω χάλια ύπνο με πιέζει πολύ το κεφαλάκι της στο στομάχι μου και οι κλωτσιές έχουν αρχίσει να με πονάνε ! Δεν σταματάει καθόλου όλη μέρα και όλη νύχτα και εκτός από αυτό έχουμε και την τουαλέτα 

5 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

καλησπερα κοριτσια!!!!! ωπ βρηκαμε και φιλεναδα μεσα στους τοσους γαμπρους! και εμεις κοριτσακι! και εμας τοσο ηταν στο ντοπλερ φενια μουμια χαρα ειναι οι μικρες μας! το κεφαλακι ειναι το πετρωμα και μενα κατω απο τον αφαλο ειναι σκληρο. Εμεις μεσα στην αλλη εβδομαδα παμε γιατρο να μας δει να μας δωσουν και λεπτομεριες απο την κλινικη. κλωτσιες καλα παμε αν και εχουμε τον πλακουντα μπροστα και δεν την νιωθω πολυ εντονα. ευτυχως νυχτα κοιμαται δεν με ενοχολει 

αντε με το καλο Αννα μου να δεχτεις την μανουλα και μετα τον μπεμπαρο!!!!ο μεγαλος σου κουκλος πως αντιμετωπιζει την κατασταση τωρα που πλησιαζετε; Αννα μου εγω θα γεννησω σε διπλανη πολη 1 ωρα και κατι δρομος ο γιατρος μου ειπε προλαμβαινω ανετα. αφου εχεις πολυ καλο γιατρο εγω στη θεση σου θα εμενα σε αυτον και θα συζητουσα το θεμα μαζι του.

Με το καλό τα μωράκια μας κοπέλα μου ! Έχουμε πολλούς υποψήφιους γαμπρούς η αλήθεια είναι ! Εμένα είναι οπίσθιος απλά πιστεύω δεν θα πονούσα τόσο αν είχε γυρίσει και έχω συνεχώς μια δυσφορία ! Για ύπνο δεν το συζητάω καθόλου είναι πονεμένη ιστορία Χαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...