Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες από Καλλιθέα;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 7 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Γειά σας,

Και εγώ Καλλιθέα είμαι.

Ψάχνω για ιδιωτικό παιδικο σταθμό στην Καλλιθέα. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον?

Για τισ σχολές Λαμπίρη τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου, Νάντια!!

Κι εγώ Καλλιθέα μένω, κοντά στην παλιά πειραϊκή.

Τις σχολές Λαμπίρη δεν τις ξέρω καθόλου και, φυσικά, δεν θα εκφέρω άποψη.

Ο γιος μου πήγε από 2,5 χρονών στη "Μάρη Ρεντζέπη" στη Μενελάου και έχω μείνει πολυ ευχαριστημένη.

Φέτος θα πάει Νήπιο και θα αρχίσει και η μικρή μου το παιδικό τμήμα.

Δεν το έψαξα ιδιαίτερα, για τους παρακάτω λόγους:

1) Είναι πολυ κοντά μου

2) Ήξερα τουλάχιστον 2 φιλικά ζευγάρια που είχανε στείλει εκεί τα παιδιά τους και το είχανε ψάξει πολύ. Και ο πατέρας μου, ως παλιός Καλλιθεάτης, το είχε ψάξει!!

Εσύ που μένεις;; τι ηλικία έχει το παιδάκι σου;;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαριλίνα,

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Εγώ μενω κοντά στην ΔΕΗ στην Καλλιθέα.

Ο γιός μου τώρα είναι 18μηνών, εσενα?

Για το συγκεκριμένο σταθμό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά νομίζω δεν παίρνει τετοια ηλικία.Ξέρεις απο τι ηλικία θέλουν στο συγκεκριμένο σταθμό?

Τον μόνο σταθμό που πήγα και είδα ήταν τα Χελιδονάκια, αλλά δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ναι, ο συγκεκριμένος είναι παιδικός σταθμός και παίρνει παιδάκια από 2,5 ετών περίπου. Μπορεί να πάρει και λίγο μικρότερα, αλλά 18 μηνών όχι...

Φαντάσου ότι, επειδή αντιμετώπισα πρόβλημα με την ξαφνική ασθένεια της κυρίας που κράταγε την κόρη μου όταν εκείνη ήτανε 21 μηνών, τους ζήτησα μήπως γινότανε να την πάρουνε, μιας και πήγαινε εκεί ο μεγάλος και θα πάει κι αυτή από φέτος, αλλά μου εξηγήσανε τους λόγους για τους οποίους δεν μπορούσανε...

Εσύ, δλδ, ψάχνεις βρεφονηπιακό σταθμό!!

Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις!!! Και να είσαι πολυ ικανοποιημένη!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

έχω αφιερώσει άπειρες ώρες στους σταθμούς της περιοχής. Γύρισα πάααααρα πολλούς Καλλιθέα, Ν. Σμύρνη και Φάληρο (για την ακρίβεια δεν ξέρω αν μου ξέφυγε κάποιος!!).

Αν είχα ένα βρέφος 6 ή 7 μηνών άνετα θα το πήγαινα στου Λαμπίρη (καθαρά, καλές κοπέλες με μια πρώτη γνωριμία, γενικά περιβάλλον εμπιστοσύνης).

ΑΛΛΑ, όχι, δεν με ενθουσίασε για ένα παιδάκι 18 μηνών (τόσο ήταν το δικό μου όταν άρχισε) για πολλούς λόγους. Γενικά πιστεύω πως ένα παιδάκι 18 μηνών δεν μπορεί να συμβιώνει με βρεφάκια 9 μηνών σε μικρές αίθουσες με κούνιες και τελείως μπεμπε κατάσταση (δεν είμαι ειδική, έτσι το ένιωσα εγώ ψάχνοντας για το δικό μου παιδί). Αφού απογοτητεύτηκα από τους βρεφονηπιακούς σταθμούς άρχισα να ρωτάω αν οι σταθμοί που δέχονται από 2 και πάνω μπορούσαν να κάνουν μια "εξαίρεση" και να δεχθούν 18 μηνών. Διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι είχαν πολλά μικρότερα των 2 ετών-Φαντάζομαι ότι λόγω κρίσης ;). Πήγαινε δες και άλλους οπωσδήποτε!


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και πιστεύω ότι τελικά έχεις δίκιο.

Θα κοιτάξω και άλλους παιδικούς σταθμούς... το πολύ πολύ να τον αρχίσω απο τον Φεβρουάριο που θα γίνει 2 χρονών, αν και όπως λές και εσύ λόγω κρίσης θα τον δεχτούν και λίγο μικρότερο.

Τελικά εσύ σε ποιον το πήγες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Νάντια, τώρα είδα την απάντησή σου... Δεν κινείται φύλλο συνήθως οπότε σταμάτησα να μπαίνω συχνά...

Είσαι ακόμα ενεργή? Ενδιαφέρεσαι ακόμα για σταθμούς ή έχεις ήδη καταλήξει? Αν θες μπορώ να σου στείλω με pm τις δικές μου εντυπώσεις από αρκετούς σταθμούς της ευρύτερης περιοχής που γύρισα. Βέβαια καμια φορά είναι και θέμα γούστου και του τι ακριβώς ψάχνεις αλλά μπορεί τουλάχιστον κάποια πολύ θετική ή αρνητική εντύπωση να σε βοηθήσει


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα,

Ναι ενδιαφέρομαι ακόμα για σταθμό!!!!

Όποτε μπορείς στείλε μου μην να μου πεις!!!!!!

Είδα κάποιους και εγώ τον ξεκίνησα για λίγο καιρό αλλά τον σταμάτησα γιατι δεν έμεινα ευχαριστημένη.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα,

Ναι ενδιαφέρομαι ακόμα για σταθμό!!!!

Όποτε μπορείς στείλε μου μην να μου πεις!!!!!!

Είδα κάποιους και εγώ τον ξεκίνησα για λίγο καιρό αλλά τον σταμάτησα γιατι δεν έμεινα ευχαριστημένη.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

eimai kainouria k san maa k edw sto foruexw ena agoraki 11 mhwn k tha hthela na me vohthisete p mporw na vrw fthna rouxalakia k panes!!!euxaristw polu

Μπορείς να πας στο στοκ του mothercare που είναι στον Ταύρο. έχει πολύ καλές τιμές αλλά μικρή ποικιλία...


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...