Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , ναντια δε είπε:

Ο αφαλος σας ενοχλει καθολου εμενα οταν τεντωνει με ενοχλει αρκετα

Εμένα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα ο αφαλος, με ενοχλεί το στήθος μου το οποίο εκτός του ότι μεγάλωσε κ άλλο πονάνε οι θηλές. Έχουν γίνει πολύ ευαίσθητες. Ο αφαλος σε τι σε ενοχλεί; Σε πονάει η έχει πεταχτεί πολύ έξω;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , 2angels είπε:

Εμένα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα ο αφαλος, με ενοχλεί το στήθος μου το οποίο εκτός του ότι μεγάλωσε κ άλλο πονάνε οι θηλές. Έχουν γίνει πολύ ευαίσθητες. Ο αφαλος σε τι σε ενοχλεί; Σε πονάει η έχει πεταχτεί πολύ έξω;

δεν με ποναει απλα οταν τεντωνει η κοιλια μου πεταγετε εξω και με ενοχλει δεν ειναι πονος απλα ενοχληση... ααα! εχετε βγαλει αυτην την σκουροχρωμη γραμμη που λενε??? εγω οχι ακομα.εμενα παλι το στηθος μου μια χαρα δν με ενοχλει καθολου.

 

κοριτσια τα ρουχα ποτε λετε να ξεκινησετε πλησιμο??

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@2angels αντε εφτασε και το ντοπλερ. Τι ωρα θα πας???

Ναι κοντεύω και ενώ ανυπομονώ ,το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο. Βλέπω εφιάλτες τα βράδια.

@ναντια δε εγώ έχω 2 βδομάδες ξεκίνησα σιγά σιγά πλυσίματα , ακόμα βάζω.εγω έβγαλα αυτή την γραμμή εδώ και πολλούς μήνες από ότι θυμάμαι γύρω στον 3ο-4ο μήνα νομίζω. Αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα τη βγάλουν όλες.

Σήμερα κορίτσια μου ήρθε ένα δέμα από μια φίλη στην Αθήνα .μου πήρε ένα φανταστικό Μέι ται... Το καλύτερο δώρο μέχρι στιγμής..

Πονάει πάρα πολύ η πλάτη μου ψηλά και χαμηλά ,όχι η μέση μου . Σκέφτομαι μήπως πάω για μασάζ...να χαλαρωσω πριν τη γέννα.

9 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Από ότι είδα την ακολουθεί όποτε πιστεύω πάμε καλά..Ναι Ε? Θα μου έδινε buscopan αλλά δεν μπορώ να το πάρω λόγω αυτοανοσου.. ίσως μου την κόψει στο επόμενο ραντεβού μιας και θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε στον καρδιοτοκογραφο και θα τα βλέπει καλύτερα εκεί..

Όχι εντάξει εγώ δεν έχω θέμα ακόμα μ'αυτό βολεύομαι παντού..

Το μόνο που με στεναχώρησε στη συζήτηση μας είναι πως εγώ θέλω εντελώς φυσικά να γεννήσω εννοείτε πως αν υπάρχει πρόβλημα με τον πλακούντα ή το μωρό να γεννήσω όπως και να χει αλλά αν είναι όλα καλά και φτάσω στην ΠΗΤ και δεν λέει να βγει ήθελα να το τραβήξω λίγο ακόμα που λένε 41η το πολύ 42η.. Η ίδια πάλι μου είπε πως δεν το τραβάει καθόλου παραπάνω ή πάει με πρόκληση ή καισαρική αναλόγως πως έχει κάτσει το μωρό και δεν βγαίνει διαφορετικά..

Σου είπε γιατι δεν το τραβάει παραπάνω?? Μπορείς όταν κοντεύει ο καιρός να αρχίσεις εντατικό περπάτημα γρήγορο. Η να πάρεις μπάλα για πιλάτες βοηθάει ,έχει ασκήσεις στο ιντερνέτ για τον τοκετό. Ώστε να μην σε πάει για προκληση η για καισαρική. 

Αφού την ακολουθεί όλα καλά είναι μην ανησυχείς .εμένα αυτό μου είπε ο γιατρός.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels αντε εφτασε και το ντοπλερ. Τι ωρα θα πας???

Ναι κοντεύω και ενώ ανυπομονώ ,το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο. Βλέπω εφιάλτες τα βράδια.

@ναντια δε εγώ έχω 2 βδομάδες ξεκίνησα σιγά σιγά πλυσίματα , ακόμα βάζω.εγω έβγαλα αυτή την γραμμή εδώ και πολλούς μήνες από ότι θυμάμαι γύρω στον 3ο-4ο μήνα νομίζω. Αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα τη βγάλουν όλες.

Σήμερα κορίτσια μου ήρθε ένα δέμα από μια φίλη στην Αθήνα .μου πήρε ένα φανταστικό Μέι ται... Το καλύτερο δώρο μέχρι στιγμής..

Πονάει πάρα πολύ η πλάτη μου ψηλά και χαμηλά ,όχι η μέση μου . Σκέφτομαι μήπως πάω για μασάζ...να χαλαρωσω πριν τη γέννα.

Μεσημέρι. 14:30 έχουμε ραντεβού. Ωραία η φίλη!!! Μπράβο της! Τι εφιάλτες βλέπεις; Σε σχέση με το μωρό; Με τη γέννα ; Η άσχετα πράγματα;

Αν ξέρεις κάποια πιο εμπιστεύεσαι και ξέρει από εγκυμονουσες να πας, αλλά να είσαι σίγουρη!

@ναντια δε εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έβγαλα. Σε προηγούμενη όμως είχα από αρκετά νωρίς, 3ο-4ο μήνα. Αν θα βγει αργότερα δεν ξέρω ..... 

Ειχαμε βάλει ένα πλυντήριο, σήμερα μπήκε ακόμα ένα. Σιγά - σιγά να τελειώνουν τουλάχιστον αυτά γιατί δωμάτιο δεν βλέπω να φτιάχνουμε!!! Βαρέθηκα να γκρινιάζω....

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , 2angels είπε:

Μεσημέρι. 14:30 έχουμε ραντεβού. Ωραία η φίλη!!! Μπράβο της! Τι εφιάλτες βλέπεις; Σε σχέση με το μωρό; Με τη γέννα ; Η άσχετα πράγματα;

Αν ξέρεις κάποια πιο εμπιστεύεσαι και ξέρει από εγκυμονουσες να πας, αλλά να είσαι σίγουρη!

@ναντια δε εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έβγαλα. Σε προηγούμενη όμως είχα από αρκετά νωρίς, 3ο-4ο μήνα. Αν θα βγει αργότερα δεν ξέρω ..... 

Ειχαμε βάλει ένα πλυντήριο, σήμερα μπήκε ακόμα ένα. Σιγά - σιγά να τελειώνουν τουλάχιστον αυτά γιατί δωμάτιο δεν βλέπω να φτιάχνουμε!!! Βαρέθηκα να γκρινιάζω....

Όχι άσχετα με το μωρό, αγχωτικά πιο πολυ όνειρα. Όσα όνειρα έχω δει με μωρό ήταν μεν λίγο αγχωτικά αλλά ένιωθα όμορφα ταυτόχρονα.. τώρα επειδή λέω πω ούτε δυο βδομάδες δέν έμειναν για να βγάλω τον πεσσο .θα γεννήσω ,δεν θα γεννήσω . Αλλά έχω προαίσθημα ότι θα γεννηθεί και είδα τον αριθμό 12και 1 στον ύπνο μου ,ότι έχει άμεση σχέση με  τη γεννα και σκέφτομαι ω λες να γεννήσω εκείνη την ώρα.η' μετά από 12 ώρες.χαχαχ 

Ξέρω μια εδώ Θεσσαλονίκη ,δεν χω πάει που ειδικεύεται σε μασαζ για εγκύους και παιδιά. Αλλά δεν ξέρω κόστος. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

@Sofaki91 η προγεστερόνη καλό κάνει κακό δεν κάνει. Και την προηγούμενη μέρα του τοκετου να τη σταματήσεις (το έχω κάνει) δεν τρέχει κάτι ( ο γιατρός μου τουλάχιστον έτσι κάνει) δεν είναι τοκολυτικο απλά ηρεμεί. Το buskopan πάλι εμένα δεν με άφηνει να το πάρω γιατί λέει μαλακώνει τον τράχηλο. Τώρα όσον αφορά τον φυσικό τοκετό άστο και όπως πάει. 42η βδομάδα όμως είναι πολύ! Πέρα από τη γήρανση του πλακούντα θα μπορούσε η μπεμπουλα σου να από αποβαλει μυκονιο και να έχει πρόβλημα μετά. Άστο και όπως βγει κορίτσι μου. Σημασία έχει να είμαστε καλά  και να μην ταλαιπωρηθουμε παρά πολύ . 

Καλημέρα! Ναντια μου στη  σύσπαση η κοιλιά μου είναι πέτρα!Πέτρα όμως!   Και έχω μια αίσθηση χιλιάδων κοιλιακών.... Βασικά αυτό που λες εσύ εγώ το έχω όλη μέρα από το έντερο. Μήπως σε πείραξε κάτι που έφαγες ; Ρώτα και τον γιατρό σου βέβαια αν συνεχιστεί..... Και κάποιες συσπασουλες πλέον είναι φυσιολογικές . 

Αχ! Εσύ κοντευεις λίγη υπομονή ακόμα! Εγώ είμαι έτσι από τώρα,! Ο δε βραδυνος ύπνος δεν υπάρχει,! Ταλαιπωρία!!! Καθιστή κάτι γίνεται ,αλλά πρέπει να ειμαι ξάπλα! Υπομονή κοπέλα μου.... 

Αύριο πάμε για ντοπλερ.....

Ναι σίγουρα διάβασα πως καλό κάνει μου έγραψε για ένα μήνα δηλαδή μέχρι την ΠΗΤ κοντά αν δεν έχω γεννήσει ως τότε.. αυτό με το μυκονιο δεν τον σκέφτηκα έχεις δίκιο.. αντε με το καλο και το ντοπλερ αύριο και μετά τελική ευθεία..

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

δεν με ποναει απλα οταν τεντωνει η κοιλια μου πεταγετε εξω και με ενοχλει δεν ειναι πονος απλα ενοχληση... ααα! εχετε βγαλει αυτην την σκουροχρωμη γραμμη που λενε??? εγω οχι ακομα.εμενα παλι το στηθος μου μια χαρα δν με ενοχλει καθολου.

 

κοριτσια τα ρουχα ποτε λετε να ξεκινησετε πλησιμο??

 

 

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

δεν με ποναει απλα οταν τεντωνει η κοιλια μου πεταγετε εξω και με ενοχλει δεν ειναι πονος απλα ενοχληση... ααα! εχετε βγαλει αυτην την σκουροχρωμη γραμμη που λενε??? εγω οχι ακομα.εμενα παλι το στηθος μου μια χαρα δν με ενοχλει καθολου.

 

κοριτσια τα ρουχα ποτε λετε να ξεκινησετε πλησιμο??

 

Σκουροχρωμη γραμμή δεν έκανα όχι απλά έχω βγάλει περισσότερες τριχουλες οι οποίες μοιάζουν με γραμμή χαχαχα.. πλύσιμο από το Σάββατο και μετά..

πρίν από 58 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels αντε εφτασε και το ντοπλερ. Τι ωρα θα πας???

Ναι κοντεύω και ενώ ανυπομονώ ,το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο. Βλέπω εφιάλτες τα βράδια.

@ναντια δε εγώ έχω 2 βδομάδες ξεκίνησα σιγά σιγά πλυσίματα , ακόμα βάζω.εγω έβγαλα αυτή την γραμμή εδώ και πολλούς μήνες από ότι θυμάμαι γύρω στον 3ο-4ο μήνα νομίζω. Αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα τη βγάλουν όλες.

Σήμερα κορίτσια μου ήρθε ένα δέμα από μια φίλη στην Αθήνα .μου πήρε ένα φανταστικό Μέι ται... Το καλύτερο δώρο μέχρι στιγμής..

Πονάει πάρα πολύ η πλάτη μου ψηλά και χαμηλά ,όχι η μέση μου . Σκέφτομαι μήπως πάω για μασάζ...να χαλαρωσω πριν τη γέννα.

Σου είπε γιατι δεν το τραβάει παραπάνω?? Μπορείς όταν κοντεύει ο καιρός να αρχίσεις εντατικό περπάτημα γρήγορο. Η να πάρεις μπάλα για πιλάτες βοηθάει ,έχει ασκήσεις στο ιντερνέτ για τον τοκετό. Ώστε να μην σε πάει για προκληση η για καισαρική. 

Αφού την ακολουθεί όλα καλά είναι μην ανησυχείς .εμένα αυτό μου είπε ο γιατρός.

Ναι κάπως έτσι θα το κάνω τελευταία θα το ρίξω στο περπάτημα..δεν με πάει γτ εδώ έχουμε άλλο σύστημα υγείας από Αμερική πχ και Αγγλία που το τραβάνε τόσο..εκεί λέει γίνονται αυτά εδώ δεν το διακινδυνεύουμε.. 

Μει ται Ε? Τέλειο δώρο καλοφορετο θα το ευχαριστηθείτε μαμά και κόρη 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμενη.Το αμνιακό υγρο είναι στα ανωτερα φυσιολογικα,οπως υπογραμμισε η βοηθός στο χαρτί του υπερηχου.Δεν μου είπε κάτι γι αυτό τον είδα όμως οτι κατευθείαν τσέκαρε κοιλιτσα και έντερο.Έχει και μια χαλαρή περιτυλιξη η μπουμπου αλλά ούτε κι αυτό τον αγχώσε.Το μόνο που μου είπε κι αυτό αφού τον ρώτησα είναι να προσεξω αμυλο και ζάχαρη γιατι ο συνήθης λογος πολυαμνιου είναι αυτός.Ειχα κάνει καμπύλη λίγο νωρίς και είχε βγει άψογη,αλλα τελευταία τρώω αρκετά συχνά ρύζι μακαρόνια και λίγο παγωτάκι.Θα με ξαναδει 14/8 για Nst,υπέρηχοι και τις τελευταίες αίματος κλπ και μετα θα φύγει διακοπές μέχρι 1/9.Παρόλο που του έχω εμπιστοσύνη ανησυχώ μήπως έχει τίποτα το μωρό,μήπως γεννηθεί πρόωρα, χιλιοι δύο φόβοι.Τουλάχιστον έτσι εξηγείται η μεγάλη μου κοιλιά γιατι απο κιλά ναι μεν έχω βάλει 10 αλλά ξεκίνησα αδύνατη οπότε δεν έχω ξεφύγει πολύ και τα έβαλα σταδιακά.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η κληρονομικότητα αλλά και η μητέρα μου είχε μεγάλη κοιλιά λόγω μεγάλου πλακούντα και αρκετού αμνιακου.

Μέχρι τελευταία στιγμή νομίζω θα έχω άγχος,άντε να έρθει η στιγμή που θα τα πάρουμε αγκαλιά να ησυχασουμε.


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μεσημέρι. 14:30 έχουμε ραντεβού. Ωραία η φίλη!!! Μπράβο της! Τι εφιάλτες βλέπεις; Σε σχέση με το μωρό; Με τη γέννα ; Η άσχετα πράγματα;

Αν ξέρεις κάποια πιο εμπιστεύεσαι και ξέρει από εγκυμονουσες να πας, αλλά να είσαι σίγουρη!

@ναντια δε εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έβγαλα. Σε προηγούμενη όμως είχα από αρκετά νωρίς, 3ο-4ο μήνα. Αν θα βγει αργότερα δεν ξέρω ..... 

Ειχαμε βάλει ένα πλυντήριο, σήμερα μπήκε ακόμα ένα. Σιγά - σιγά να τελειώνουν τουλάχιστον αυτά γιατί δωμάτιο δεν βλέπω να φτιάχνουμε!!! Βαρέθηκα να γκρινιάζω....

Ασε οσο για την γκρινια κ εγω τα ιδια με εχει ποιασει μια μανια να φτιαξω ολο το σπιτι τον εχω ζαλησει να μου βαψει τα καγκελα στο μπαλκονι....  Εγω παλι λεω για τα ρουχα μετα τον15αυγουστο να ξεκινησω πλυσιματα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Κοριτσια γυρισαμε από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμενη.Το αμνιακό υγρο είναι στα ανωτερα φυσιολογικα,οπως υπογραμμισε η βοηθός στο χαρτί του υπερηχου.Δεν μου είπε κάτι γι αυτό τον είδα όμως οτι κατευθείαν τσέκαρε κοιλιτσα και έντερο.Έχει και μια χαλαρή περιτυλιξη η μπουμπου αλλά ούτε κι αυτό τον αγχώσε.Το μόνο που μου είπε κι αυτό αφού τον ρώτησα είναι να προσεξω αμυλο και ζάχαρη γιατι ο συνήθης λογος πολυαμνιου είναι αυτός.Ειχα κάνει καμπύλη λίγο νωρίς και είχε βγει άψογη,αλλα τελευταία τρώω αρκετά συχνά ρύζι μακαρόνια και λίγο παγωτάκι.Θα με ξαναδει 14/8 για Nst,υπέρηχοι και τις τελευταίες αίματος κλπ και μετα θα φύγει διακοπές μέχρι 1/9.Παρόλο που του έχω εμπιστοσύνη ανησυχώ μήπως έχει τίποτα το μωρό,μήπως γεννηθεί πρόωρα, χιλιοι δύο φόβοι.Τουλάχιστον έτσι εξηγείται η μεγάλη μου κοιλιά γιατι απο κιλά ναι μεν έχω βάλει 10 αλλά ξεκίνησα αδύνατη οπότε δεν έχω ξεφύγει πολύ και τα έβαλα σταδιακά.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η κληρονομικότητα αλλά και η μητέρα μου είχε μεγάλη κοιλιά λόγω μεγάλου πλακούντα και αρκετού αμνιακου.

Μέχρι τελευταία στιγμή νομίζω θα έχω άγχος,άντε να έρθει η στιγμή που θα τα πάρουμε αγκαλιά να ησυχασουμε.

Μπορείς να πας σε ένα φαρμακείο και να προμηθευτείς ένα μετρητή σακχάρου; Η αν έχεις κάποιο κοντινό σου να έχει δεύτερο. Φάε κανονικά ότι τρως και κάνε τις μετρήσεις σου να δεις πως είσαι για να μην αγχώνεσαι. Μια ώρα μετά το φαγητό πρέπει να είναι κάτω από 140 και δύο ώρες μετά κάτω από 120. Αλλά και πάλι είναι οριακά το αμνιακόν δεν έχει ξεπεράσει τα όρια... Θεωρώ ότι αν πας στο φαρμακοποιό σου θα σου δώσει ένα μηχανάκι , αν του εξηγήσεις και το λόγο που το θέλεις... Προσπάθησε, όσο γίνεται να μην αγχώνεσαι. Έχεις δίκιο.... Να τα πάρουμε αγκαλιά να ηρεμήσουμε

 

4 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Ασε οσο για την γκρινια κ εγω τα ιδια με εχει ποιασει μια μανια να φτιαξω ολο το σπιτι τον εχω ζαλησει να μου βαψει τα καγκελα στο μπαλκονι....  Εγω παλι λεω για τα ρουχα μετα τον15αυγουστο να ξεκινησω πλυσιματα

Εγώ του παιδιού το δώματιο θέλω να βάψω , για να ξεμυρισει κιολας


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@2angels ακομα δεν έγινε αυτό το δωμάτιο??? Χρώμα διάλεξες τουλάχιστον? Πες τους ότι αν δεν κουνηθουν μεσα σε αυτή τη βδομάδα θα βάλεις μάστορα και τελειωσε. 

Εγώ πήγα για καφέ σήμερα με κουμπάρα και άλλες δύο φίλες που βρισκόμαστε μια στο τόσο. Και πραγματικά μου είχε λείψει να πάω να πιω ένα καφέ και να γελάσω τόσο.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@2angels ακομα δεν έγινε αυτό το δωμάτιο??? Χρώμα διάλεξες τουλάχιστον? Πες τους ότι αν δεν κουνηθουν μεσα σε αυτή τη βδομάδα θα βάλεις μάστορα και τελειωσε. 

Εγώ πήγα για καφέ σήμερα με κουμπάρα και άλλες δύο φίλες που βρισκόμαστε μια στο τόσο. Και πραγματικά μου είχε λείψει να πάω να πιω ένα καφέ και να γελάσω τόσο.

Ακόμα τίποτα !!! Χρώματα ναι, έχω διαλέξει εδώ και καιρό. Μέντα ένα τοίχο, ροζ φωτεινό το υπόλοιπο. Δεν μπορώ να βάλω μάστορα γιατί πρέπει να αλλαχτούν και τα δωμάτια.... Να πάμε εμείς στο άλλο και να έρθει το παιδί εδώ που είμαστε τώρα εμείς. Ποιος θα κουβαλήσει δύο κρεβατοκάμαρες; Ποιος θα αδειάσει τα δωμάτια;   θέλει χέρια!  Δράμα λέμε.... Είπαν για ΣΚ άντε Δευτέρα- Τρίτη το πολύ!  Αυτή είναι η πολύ δουλειά,  το βάψιμο είναι τσακ μπαμ. Άντε να δω..... 

Έχω ένα άγχος για αύριο-σημερα.... Αχ!

Ήπιες πάλι φρεντοτσινο λιλιτο; Χαχαχα!!! Τι ωραία που είναι στον έξω κόσμο, ε; 

Σε 10 μέρες μπαίνεις στο μήνα σου! Το έχεις καταλάβει φανταζομαι..... Να είσαι πολύ περήφανη για σένα! Μπράβο σου !!!

 

6 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ακόμα τίποτα !!! Χρώματα ναι, έχω διαλέξει εδώ και καιρό. Μέντα ένα τοίχο, ροζ φωτεινό το υπόλοιπο. Δεν μπορώ να βάλω μάστορα γιατί πρέπει να αλλαχτούν και τα δωμάτια.... Να πάμε εμείς στο άλλο και να έρθει το παιδί εδώ που είμαστε τώρα εμείς. Ποιος θα κουβαλήσει δύο κρεβατοκάμαρες; Ποιος θα αδειάσει τα δωμάτια;   θέλει χέρια!  Δράμα λέμε.... Είπαν για ΣΚ άντε Δευτέρα- Τρίτη το πολύ!  Αυτή είναι η πολύ δουλειά,  το βάψιμο είναι τσακ μπαμ. Άντε να δω..... 

Έχω ένα άγχος για αύριο-σημερα.... Αχ!

Ήπιες πάλι φρεντοτσινο λιλιτο; Χαχαχα!!! Τι ωραία που είναι στον έξω κόσμο, ε; 

Σε 10 μέρες μπαίνεις στο μήνα σου! Το έχεις καταλάβει φανταζομαι..... Να είσαι πολύ περήφανη για σένα! Μπράβο σου !!!

 

Χαχχα οχι ήπια σπιτική λεμονάδα  με πιπεροριζα.  Ωωωω ναι το έχω καταλάβει αλλά δεν το έχω συνηδειτοποιησει εντελώς  . Έρχεται η μπέμπα σε λίγο. Άντε να τελειώνετε με το δωμάτιο να μην αγχώνεσαι και για αυτό . 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ακόμα τίποτα !!! Χρώματα ναι, έχω διαλέξει εδώ και καιρό. Μέντα ένα τοίχο, ροζ φωτεινό το υπόλοιπο. Δεν μπορώ να βάλω μάστορα γιατί πρέπει να αλλαχτούν και τα δωμάτια.... Να πάμε εμείς στο άλλο και να έρθει το παιδί εδώ που είμαστε τώρα εμείς. Ποιος θα κουβαλήσει δύο κρεβατοκάμαρες; Ποιος θα αδειάσει τα δωμάτια;   θέλει χέρια!  Δράμα λέμε.... Είπαν για ΣΚ άντε Δευτέρα- Τρίτη το πολύ!  Αυτή είναι η πολύ δουλειά,  το βάψιμο είναι τσακ μπαμ. Άντε να δω..... 

Έχω ένα άγχος για αύριο-σημερα.... Αχ!

 

Όλα θα είναι τέλεια γιατι το αξίζεις!!!

2angels

Μέντα ροζ τι ωραίος συνδυασμός!

Σε νιώθω γιατί κι εμείς μόλις τελειωσαμε τα βαψιματα (γκρι ανοιχτό  και ροζ)αλλά ακόμη έχει δουλειά το δωμάτιο καθότι ψυχαναγκαστικη και τελειομανης (σε κλίμακα του γιατρού τελείως) θέλω να φτιάξω κατι καδρακια με παλαιωση,να οργανώσω τη συρταριερα,πήρα διαχωριστικα για τη ντουλάπα ανα ηλικία για τα φορμακια,ο άντρας μου σταυροκοπιεται με την ξαφνική προκοπή και εμμονή στην οργάνωση.Βέβαια με απειλεί με διαζύγιο γιατι θέλω να αλλάξω κουρτίνες,καλύμματα για τις καρέκλες,πετσέτες και όλο το σπίτι γενικά ,και τον καθησυχασε η μαία στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης ότι είναι νορμάλ όλα αυτά και να λέει πάντα ναι :)

Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία να μετράω ζαχαρο από μόνη μου μωρέ,νομίζω θα αγχωθω περισσότερο.Ξεκίνησα να προσέχω άμυλο και ζάχαρη γιατι το είχα παρακάνει τελευταία και σε 10 μέρες που θα τον δω ξανά θα δούμε.

Έχει έρθει και μια κοπέλα που με βοηθαει με το σπίτι ελλείψει μαμας-πεθερας-αδερφης και με έχει εκνευρισει λίγο θα γεννησεις πρόωρα,σε βλέπω εγώ έχει κατέβει η κοιλιά σου και άλλα τέτοια ωραία και κατάλληλα να τα λες σε έγκυο:evil:


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marmat είπε:

Όλα θα είναι τέλεια γιατι το αξίζεις!!!

2angels

Μέντα ροζ τι ωραίος συνδυασμός!

Σε νιώθω γιατί κι εμείς μόλις τελειωσαμε τα βαψιματα (γκρι ανοιχτό  και ροζ)αλλά ακόμη έχει δουλειά το δωμάτιο καθότι ψυχαναγκαστικη και τελειομανης (σε κλίμακα του γιατρού τελείως) θέλω να φτιάξω κατι καδρακια με παλαιωση,να οργανώσω τη συρταριερα,πήρα διαχωριστικα για τη ντουλάπα ανα ηλικία για τα φορμακια,ο άντρας μου σταυροκοπιεται με την ξαφνική προκοπή και εμμονή στην οργάνωση.Βέβαια με απειλεί με διαζύγιο γιατι θέλω να αλλάξω κουρτίνες,καλύμματα για τις καρέκλες,πετσέτες και όλο το σπίτι γενικά ,και τον καθησυχασε η μαία στα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης ότι είναι νορμάλ όλα αυτά και να λέει πάντα ναι :)

Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία να μετράω ζαχαρο από μόνη μου μωρέ,νομίζω θα αγχωθω περισσότερο.Ξεκίνησα να προσέχω άμυλο και ζάχαρη γιατι το είχα παρακάνει τελευταία και σε 10 μέρες που θα τον δω ξανά θα δούμε.

Έχει έρθει και μια κοπέλα που με βοηθαει με το σπίτι ελλείψει μαμας-πεθερας-αδερφης και με έχει εκνευρισει λίγο θα γεννησεις πρόωρα,σε βλέπω εγώ έχει κατέβει η κοιλιά σου και άλλα τέτοια ωραία και κατάλληλα να τα λες σε έγκυο:evil:

Αχ κ εμενα με εχει ποιασει αυτο το πραγμα θελω να αλλαξω ολο το σπιτι κομοφινα κουρτινες τα παντα χαχαχαχ


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...