Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Just now, λιλιτο είπε:

@2angels έτσι ξέρω ότι τους φοράνε δικα τους και στα ιδιωτικά και στα δημόσια . Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε αυτό το rooming in .

Δεν ισχυει αυτό. Τουλάχιστον στο δημόσιο το ξερω 100%. Γι αυτο μαλλον ανεφερες παλιοτερα οτι θα παρεις 2-3 φορμακια  μαζι σου και μου φανηκαν λιγα! Δικα σου του φορας και δικες σου πετσετουλες και σεντονακια για το κουνακι του! Ρωτησε οπου θα γεννησεις να σαι σιγουρη.

καληνυχτα σε ολες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels έτσι ξέρω ότι τους φοράνε δικα τους και στα ιδιωτικά και στα δημόσια . Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε αυτό το rooming in .

Ναι ε; Να ρωτήσω τότε. Η λίστα που δώσανε γράφει φανελάκια (εσωτερικά) και φορμακια να παρουμε μαζι μας. Ευτυχώς που το ανέφερες.....

 

πρίν από 2 λεπτά , sweet mommy είπε:

Δεν ισχυει αυτό. Τουλάχιστον στο δημόσιο το ξερω 100%. Γι αυτο μαλλον ανεφερες παλιοτερα οτι θα παρεις 2-3 φορμακια  μαζι σου και μου φανηκαν λιγα! Δικα σου του φορας και δικες σου πετσετουλες και σεντονακια για το κουνακι του! Ρωτησε οπου θα γεννησεις να σαι σιγουρη.

καληνυχτα σε ολες!

Έτσι νομίζω και γω.... Καληνύχτα! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

στο Ιπποκρατειο και στο Παπαγεωργιου λεει οτι εχουν δικα τους φορμακια εκτος αν το εχεις rooming in. και φωτο που εχω δει απο νεογεννητα στο Ιασω κσι Μητερα εχουν το λογοτυπο της κλινικης πανω.ισως ειναι τα πρωτα μετα τη γεννα και μετα τους φορας δικα σου. τι να πω!! αλλα στο Γενεσις λεει ξεκαθαρα οτι παρεχχουν τα παντα για το μωρο και πρεπει ναεχεις μονο το φορμακι που θα βγεις απο την κλινικη


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , λιλιτο είπε:

στο Ιπποκρατειο και στο Παπαγεωργιου λεει οτι εχουν δικα τους φορμακια εκτος αν το εχεις rooming in. και φωτο που εχω δει απο νεογεννητα στο Ιασω κσι Μητερα εχουν το λογοτυπο της κλινικης πανω.ισως ειναι τα πρωτα μετα τη γεννα και μετα τους φορας δικα σου. τι να πω!! αλλα στο Γενεσις λεει ξεκαθαρα οτι παρεχχουν τα παντα για το μωρο και πρεπει ναεχεις μονο το φορμακι που θα βγεις απο την κλινικη

Και στο Ρέα τους φοράνε δικα τους! Μονο για ρουχα εξοδου λεει το χαρτί!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.. και γω πητ 5/9 αλλά θα πάω με καισαρικη 26/8 λόγω πολύ υψηλής μυωπίας και επειδή στο δημόσιο δε κάνουν επισκληρηδιο σε φυσιολογικό αν δεν είναι αναγκη. Θα γεννησω παπαγεωργιου, την άλλη βδομάδα μπαίνω καρδιοτοκογραφο...όλα τα πράγματα του μωρού, δωμάτιο, καρότσι, βαλίτσα, ρούχα είναι ετοιμα. Μόνο μου μένει να βάλω το κάθισμα αμαξιου στο αμάξι... Εύχομαι σε όλες υπομονή τη ζέστη....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

Γεια σας κοριτσια.. και γω πητ 5/9 αλλά θα πάω με καισαρικη 26/8 λόγω πολύ υψηλής μυωπίας και επειδή στο δημόσιο δε κάνουν επισκληρηδιο σε φυσιολογικό αν δεν είναι αναγκη. Θα γεννησω παπαγεωργιου, την άλλη βδομάδα μπαίνω καρδιοτοκογραφο...όλα τα πράγματα του μωρού, δωμάτιο, καρότσι, βαλίτσα, ρούχα είναι ετοιμα. Μόνο μου μένει να βάλω το κάθισμα αμαξιου στο αμάξι... Εύχομαι σε όλες υπομονή τη ζέστη....

Με το καλό κοπέλα μου....! Κορίτσι ή αγόρι εχεις; 

Το κάθισμα του αμαξιού το βάζει και ο μπαμπάς, μέχρι να βγείτε εσείς από το μαιευτήριο θα σας το έχει έτοιμο. Άρα είσαστε πανέτοιμοι για τον ερχομό του μωρού σας! 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Με το καλό κοπέλα μου....! Κορίτσι ή αγόρι εχεις; 

Το κάθισμα του αμαξιού το βάζει και ο μπαμπάς, μέχρι να βγείτε εσείς από το μαιευτήριο θα σας το έχει έτοιμο. Άρα είσαστε πανέτοιμοι για τον ερχομό του μωρού σας! 

Κοριτσακι χορευταραδικο...χαχαχα...ο μπαμπάς θα το βάλει αλλά το σκ για να είναι χαλαρός από έννοιες εκείνες τις μέρες . Είναι με isofix και ίσως τον παιδεψει. Με το καλό και συ!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Και στο Ρέα που είναι ιδιωτική κλινική τα δικά τους τα φοράνε..  στο Έλενα που είναι δημόσιο και γέννησε η φίλη μου της φορούσε δικά της της μικρής..

Πριν λίγο τελείωσα από την γυναικολόγο η μικρή είναι 1912γρ. Και πάλι δεν είναι απόλυτο αλλά στο περίπου είναι τόσο.. μετά το ντοπλερ λέει κανονικά δεν γράφουν εξετάσεις αλλά μου έγραψε αιματολογικές και θυρεοειδή και προγεστερόνη να το παίρνω κολπικα


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Και στο Ρέα που είναι ιδιωτική κλινική τα δικά τους τα φοράνε..  στο Έλενα που είναι δημόσιο και γέννησε η φίλη μου της φορούσε δικά της της μικρής..

Πριν λίγο τελείωσα από την γυναικολόγο η μικρή είναι 1912γρ. Και πάλι δεν είναι απόλυτο αλλά στο περίπου είναι τόσο.. μετά το ντοπλερ λέει κανονικά δεν γράφουν εξετάσεις αλλά μου έγραψε αιματολογικές και θυρεοειδή και προγεστερόνη να το παίρνω κολπικα

Μπράβο Σοφάκι μου! Μπραβο μπέμπα που μεγάλωσες!! :-D

Γιατί δεν γράφουν μετά το ντοπλερ; Προγεστερόνη γιατί σου έδωσε τώρα; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Και στο Ρέα που είναι ιδιωτική κλινική τα δικά τους τα φοράνε..  στο Έλενα που είναι δημόσιο και γέννησε η φίλη μου της φορούσε δικά της της μικρής..

Πριν λίγο τελείωσα από την γυναικολόγο η μικρή είναι 1912γρ. Και πάλι δεν είναι απόλυτο αλλά στο περίπου είναι τόσο.. μετά το ντοπλερ λέει κανονικά δεν γράφουν εξετάσεις αλλά μου έγραψε αιματολογικές και θυρεοειδή και προγεστερόνη να το παίρνω κολπικα

Είναι λίγο μικρούλα ε? Προγεστερόνη γτ σου έδωσε??? Καλα έκανε και σοη έδωσε εξετάσεις δεν πάνε χαμενες...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην πρώτη μέτρηση μου την έβγαλε φανταστείτε 1800 κάτι δεν θυμάμαι.. Και λέει αποκλείεται να ναι τόσο εφόσον στο ντοπλερ 31+4 ήταν 1782 και την ξαναμετρησε και την έβγαλε 1912 γι'αυτό λέω ίσως και αυτό να μη δείχνει τα κανονικά της,δεν έχω ιδέα αλλά γενικώς ναι είναι μικρούλι πόσο παραπάνω να ναι χαχα..

Δεν ξέρω είπε απλά πως δεν γράφουν δεν το συνηθίζουν αλλά λέει ας σου γράψω μωρέ τι έγινε.. Ε χαμένες δεν πάνε.. Καλό είναι να ξέρω και εγώ που κυμαίνομαι της είπα να μου γράψει και για τοξόπλασμα και τα υπόλοιπα που κάναμε στον Προγεννητικό έλεγχο αλλά είπε πως δεν χρειάζεται.. Ε και έγραψε ουρα σάκχαρο κρεατινινη αιματοκρίτη θυρεοειδή φερριτινη και 2 3 ακόμα..

Όσο για την προγεστερόνη της είπα πως κάνω πολλά πετρώματα και είπε πως δεν θέλει τέτοια από τώρα είναι νωρίς ακόμα και έτσι μου έγραψε να τα παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικα..

Εσείς πως είστε κορίτσια??

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Στην πρώτη μέτρηση μου την έβγαλε φανταστείτε 1800 κάτι δεν θυμάμαι.. Και λέει αποκλείεται να ναι τόσο εφόσον στο ντοπλερ 31+4 ήταν 1782 και την ξαναμετρησε και την έβγαλε 1912 γι'αυτό λέω ίσως και αυτό να μη δείχνει τα κανονικά της,δεν έχω ιδέα αλλά γενικώς ναι είναι μικρούλι πόσο παραπάνω να ναι χαχα..

Δεν ξέρω είπε απλά πως δεν γράφουν δεν το συνηθίζουν αλλά λέει ας σου γράψω μωρέ τι έγινε.. Ε χαμένες δεν πάνε.. Καλό είναι να ξέρω και εγώ που κυμαίνομαι της είπα να μου γράψει και για τοξόπλασμα και τα υπόλοιπα που κάναμε στον Προγεννητικό έλεγχο αλλά είπε πως δεν χρειάζεται.. Ε και έγραψε ουρα σάκχαρο κρεατινινη αιματοκρίτη θυρεοειδή φερριτινη και 2 3 ακόμα..

Όσο για την προγεστερόνη της είπα πως κάνω πολλά πετρώματα και είπε πως δεν θέλει τέτοια από τώρα είναι νωρίς ακόμα και έτσι μου έγραψε να τα παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ κολπικα..

Εσείς πως είστε κορίτσια??

 

Αν ακολουθεί την καμπυλης θα είναι μια χαρά. Εμένα 33+2 ήταν 2203. Αλλά καλύτερα να μην ζοριστεις και στη γέννα. Σε ρωτάω για προγεστερόνη γτ εμένα μου την σταμάτησε την προηγούμενη βδομάδα και μου μεμιωσεε το χάπι για τις συσπάσεις σε 1 από 3 που έπαιρνα. Εγώ πάλι δεν βολευομαι ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε τίποτα , γενικότερα αισθάνομαι μια δυσφορία. 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Αν ακολουθεί την καμπυλης θα είναι μια χαρά. Εμένα 33+2 ήταν 2203. Αλλά καλύτερα να μην ζοριστεις και στη γέννα. Σε ρωτάω για προγεστερόνη γτ εμένα μου την σταμάτησε την προηγούμενη βδομάδα και μου μεμιωσεε το χάπι για τις συσπάσεις σε 1 από 3 που έπαιρνα. Εγώ πάλι δεν βολευομαι ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε τίποτα , γενικότερα αισθάνομαι μια δυσφορία. 

Από ότι είδα την ακολουθεί όποτε πιστεύω πάμε καλά..Ναι Ε? Θα μου έδινε buscopan αλλά δεν μπορώ να το πάρω λόγω αυτοανοσου.. ίσως μου την κόψει στο επόμενο ραντεβού μιας και θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε στον καρδιοτοκογραφο και θα τα βλέπει καλύτερα εκεί..

Όχι εντάξει εγώ δεν έχω θέμα ακόμα μ'αυτό βολεύομαι παντού..

Το μόνο που με στεναχώρησε στη συζήτηση μας είναι πως εγώ θέλω εντελώς φυσικά να γεννήσω εννοείτε πως αν υπάρχει πρόβλημα με τον πλακούντα ή το μωρό να γεννήσω όπως και να χει αλλά αν είναι όλα καλά και φτάσω στην ΠΗΤ και δεν λέει να βγει ήθελα να το τραβήξω λίγο ακόμα που λένε 41η το πολύ 42η.. Η ίδια πάλι μου είπε πως δεν το τραβάει καθόλου παραπάνω ή πάει με πρόκληση ή καισαρική αναλόγως πως έχει κάτσει το μωρό και δεν βγαίνει διαφορετικά..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα... χθες ειχαμε παει σε σπιτι κατι φιλων εγω αρχισα να κουραζομαι κ μετα φυγαμε η κοιλια μ ειχε τεντωσει παραπολυ κ μολις ηρθαμε σπιτι ειχε τεντωσει ολη κ ειχε σκληρηνει οχι πετρα αλλα ειχε σκληρινει.και ενιωθα οτι θα κανει μπαμ κρατησε κανενα 10λεπτο μετα ηρεμησα κ χαλαρωσα .. αυτο ειναι συσπασεις;;; επισης σημερα το πρωι ειχα διαρια ειμαι 33η εβδομαδα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 η προγεστερόνη καλό κάνει κακό δεν κάνει. Και την προηγούμενη μέρα του τοκετου να τη σταματήσεις (το έχω κάνει) δεν τρέχει κάτι ( ο γιατρός μου τουλάχιστον έτσι κάνει) δεν είναι τοκολυτικο απλά ηρεμεί. Το buskopan πάλι εμένα δεν με άφηνει να το πάρω γιατί λέει μαλακώνει τον τράχηλο. Τώρα όσον αφορά τον φυσικό τοκετό άστο και όπως πάει. 42η βδομάδα όμως είναι πολύ! Πέρα από τη γήρανση του πλακούντα θα μπορούσε η μπεμπουλα σου να από αποβαλει μυκονιο και να έχει πρόβλημα μετά. Άστο και όπως βγει κορίτσι μου. Σημασία έχει να είμαστε καλά  και να μην ταλαιπωρηθουμε παρά πολύ . 

πρίν από 37 λεπτά , ναντια δε είπε:

Κοριτσια καλημερα... χθες ειχαμε παει σε σπιτι κατι φιλων εγω αρχισα να κουραζομαι κ μετα φυγαμε η κοιλια μ ειχε τεντωσει παραπολυ κ μολις ηρθαμε σπιτι ειχε τεντωσει ολη κ ειχε σκληρηνει οχι πετρα αλλα ειχε σκληρινει.και ενιωθα οτι θα κανει μπαμ κρατησε κανενα 10λεπτο μετα ηρεμησα κ χαλαρωσα .. αυτο ειναι συσπασεις;;; επισης σημερα το πρωι ειχα διαρια ειμαι 33η εβδομαδα.

Καλημέρα! Ναντια μου στη  σύσπαση η κοιλιά μου είναι πέτρα!Πέτρα όμως!   Και έχω μια αίσθηση χιλιάδων κοιλιακών.... Βασικά αυτό που λες εσύ εγώ το έχω όλη μέρα από το έντερο. Μήπως σε πείραξε κάτι που έφαγες ; Ρώτα και τον γιατρό σου βέβαια αν συνεχιστεί..... Και κάποιες συσπασουλες πλέον είναι φυσιολογικές . 

8 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 Εγώ πάλι δεν βολευομαι ούτε ξαπλωμένη ούτε καθιστή ούτε τίποτα , γενικότερα αισθάνομαι μια δυσφορία. 

Αχ! Εσύ κοντευεις λίγη υπομονή ακόμα! Εγώ είμαι έτσι από τώρα,! Ο δε βραδυνος ύπνος δεν υπάρχει,! Ταλαιπωρία!!! Καθιστή κάτι γίνεται ,αλλά πρέπει να ειμαι ξάπλα! Υπομονή κοπέλα μου.... 

Αύριο πάμε για ντοπλερ.....

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...