Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

βοήθεια! !!!Είμαι έγκυος; ;;


alrous

Recommended Posts

@alrous η χοριακη αρχίζει να ανεβαίνει μετα τη σύλληψη (αρκετές μέρες μετά όμως)όχι αμέσως οπότε και θα φανεί στην καθυστέρηση αν έχεις(καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά θα πρέπει να περιμένεις..)άλλωστε δεν προσπαθουσατε καν,μπορείτε αφου το θέλετε να ξεκινήσετε τις προσπάθειες σας. Και αν ρωτάς για την μέτρηση της εγκυμοσύνης μετραμε την εγκυμοσύνη  από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου.τυπικη μέτρηση αφου τις δυο πρώτες εβδομάδες στην ουσία δεν είσαι έγκυος..

@anemoni1989 Γεια σου!!!είμαι καλά!έχουν βγει ήδη κάποια αποτελέσματα και έχουμε ακόμα να κάνουμε τις ανοσολογικές.παντως ήδη βρέθηκε μια απάντηση για τις ατυχιες μας.καναμε μοριακο καρυοτυπο και βρέθηκε ότι εχω μια μικροελλειψη σε ένα χρωμοσωμα που δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα σε μένα αλλά όταν την μεταφέρω στα έμβρυα πιθανόν τους δημιουργεί προβλήματα.σε κάθε σύλληψη είναι 50 -50 πιθανότητες αρα μάλλον πάμε για εξωσωματική με προεμφυτετικο έλεγχο..τουλαχιστον τώρα ξέρουμε..χαίρομαι που είσαι οκ.να κάνεις τις εξετάσεις.καλο είναι αν υπάρχει κάτι να το ξέρεις..Και μετά θα ξεκινήσετε ξανά προσπάθειες για μωρακι; ψυχολογικά πως είσαι;έχεις συνελθει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κορίτσια 1 Εβδομάδα έχει περάσει από την ωορρηξία και έχω πυρετό μέχρι και σήμερα από 36.8-37.2 κάθε μέρα ,πόνο στην μέση ,ενόχληση από την μια μεριά της σαλπιγγαςκαι πονοκέφαλο με πρησμενο στήθος.σε 6 μέρες θα μου έρθει περίοδος. .Είναι σύμπτωματα της περιόδου η μπορεί κ εγκυμοσύνης; ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , alrous είπε:

βρε κορίτσια 1 Εβδομάδα έχει περάσει από την ωορρηξία και έχω πυρετό μέχρι και σήμερα από 36.8-37.2 κάθε μέρα ,πόνο στην μέση ,ενόχληση από την μια μεριά της σαλπιγγαςκαι πονοκέφαλο με πρησμενο στήθος.σε 6 μέρες θα μου έρθει περίοδος. .Είναι σύμπτωματα της περιόδου η μπορεί κ εγκυμοσύνης; ;

Αυτα τα συμπτώματα θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνης..βέβαια αν σε κάθε κύκλο σου πριν την περίοδο έσυ εχεις αυτά τα συμπτώματα μπορεί να είναι και περίοδου..απλά μπορεί σε άλλους κύκλους να μην τα είχες παρατηρησει επειδή δεν είχες το μυαλό σου εκεί.. βέβαια υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχεις μείνει όντως έγκυος..υπομονή 6 μέρες..περιμένουμε  τα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Αυτα τα συμπτώματα θα μπορούσαν να είναι και εγκυμοσύνης..βέβαια αν σε κάθε κύκλο σου πριν την περίοδο έσυ εχεις αυτά τα συμπτώματα μπορεί να είναι και περίοδου..απλά μπορεί σε άλλους κύκλους να μην τα είχες παρατηρησει επειδή δεν είχες το μυαλό σου εκεί.. βέβαια υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχεις μείνει όντως έγκυος..υπομονή 6 μέρες..περιμένουμε  τα νέα σου!!

σε ευχαριστώ πολύ! το εύχομαι! ☺☺☺

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2018 at 2:38 ΜΜ, xnoudaki είπε:

η εμφύτευση γίνεται περίπου 10 μέρες μετά την σύλληψη...και αφού γίνει η εμφύτευση τότε ξεκινάει να παράγεται η χοριακή γοναδο9τροπίνη,οπότε και να είσαι δεν θα φανεί από τώρα...θέλει τουλάχιστον άλλες 5 μέρες..

να σας ρωτήσω κάτι; ;2 μέρες τώρα έχω πολλά λευκά υγρά πηχτα και ενόχληση στην ωοθηκη ... ξέρετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό μηπως;Έχει καμία σχέση με εγκυμοσύνη; 

να σας ρωτήσω κάτι; ;2 μέρες τώρα έχω πολλά λευκά υγρά πηχτα και ενόχληση στην ωοθηκη ... ξέρετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό μηπως;Έχει καμία σχέση με εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την εμφύτευση μπορεί κάποια να την νιώσει σαν τσίμπημα...έτσι την ένιωσα κι εγώ.τα λευκά υγρά για μένα ήταν σημάδι εγκυμοσύνης αλλά διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα τα συμπτώματα πριν την αναμενώμενη περίοδο.σε ποια μέρα είσαι μετά την ωορηξία?


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, xnoudaki είπε:

την εμφύτευση μπορεί κάποια να την νιώσει σαν τσίμπημα...έτσι την ένιωσα κι εγώ.τα λευκά υγρά για μένα ήταν σημάδι εγκυμοσύνης αλλά διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα τα συμπτώματα πριν την αναμενώμενη περίοδο.σε ποια μέρα είσαι μετά την ωορηξία?

σ'ευχαριστώ @xnoudaki ! Στην 11 σήμερα μετά μετα την ωορηξια και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη  (που να μην έρθει )περίοδο. ..

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μην σου έρθει τότε :)

απλά μην προτρέξεις με τα συμπτώματα γιατί λίγο-πολύ όλες μας είχαμε κατά φαντασίαν συμπτώματα από την λαχτάρα μας για εγκυμοσύνη.τέλος εβδομάδας κάνε ένα τεστάκι ;)

 

  • Μου αρέσει 1

wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , xnoudaki είπε:

μακάρι να μην σου έρθει τότε :)

απλά μην προτρέξεις με τα συμπτώματα γιατί λίγο-πολύ όλες μας είχαμε κατά φαντασίαν συμπτώματα από την λαχτάρα μας για εγκυμοσύνη.τέλος εβδομάδας κάνε ένα τεστάκι ;)

 

Εσύ πότε έκανες χοριακη μετά την καθυστέρηση ; ;ευχαριστώ πολύ! ! @xnoudaki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , xnoudaki είπε:

έγω έκανα early test 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε βγει αχνό θετικό και μετά έκανα χοριακή την ημέρα που περίμενα και είχε βγει 84.

μάλιστα @xnoudaki ...θα κάνω και εγώ λοιπόν την Παρασκευή αν δεν έρθει η ακατανομαστη!!!!!Ευχαριστώ ☺☺☺

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2018 at 8:00 ΜΜ, alrous είπε:

μάλιστα @xnoudaki ...θα κάνω και εγώ λοιπόν την Παρασκευή αν δεν έρθει η ακατανομαστη!!!!!Ευχαριστώ ☺☺☺

@xnoudaki... @Nansy29τι κάνειτε; ;2 μέρες πριν την ακατανομαστη!Έχω τραβήγματα μερικές φορές και πολλά λευκά άσπρα υγρά... θερμοκρασια 37.1 και φοβερους πονους στην μεση..η θερμοκρασία είναι φυσιολογική για Πριν την περίοδο; ;;;!το άγχος στα ύψη! ! 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσι η πιθανότητα εγκυμοσύνης με τον τρόπο που περιέγραψες είναι μηδαμινή... σε φυσιολογικές συνθήκες εκσπερμάτωσης μέσα στον κόλπον,την μέρα την ωορρηξίας με  όλους τους υπόλοιπους παράγοντες πολύ καλούς η πιθανότητα σύλληψης φτάνει το 25 %...

τα συμπτώματα δεν λένε τίποτα γιατί κάθε γυναίκα διαφέρει και για θερμοκρασία δεν έχω ιδέα


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites

@alrousΗ θερμοκρασία ξερω ότι είναι λίγο ανεβασμένη μετα την ωορρηξία, 2 μέρες πριν την περίοδο δεν ξέρω..τα συμτωματα μπορει να ειναι και της περιοδου που ερχεται..αλλα μπορει και εγκυμοσυνης..Όπως και να χει μην απογοητευτείς και να σου έρθει,προσπαθήστε κανονικά από τον άλλο μήνα..

@xnoudaki συμφωνώ ότι είναι λίγες οι πιθανότητες αλλά υπάρχουν..τις 2 φορές που εμεινα έγκυος δεν προσπαθουσαμε..εμεινα με το γνωστό τράβηγμα..δεν υπήρξε εκσπερμάτιση μέσα στον κόλπο..οπότε ποτε δεν ξέρεις αν δεν υπάρχουν προφυλάξεις..

@anemoni1989  που εισαι βρε κορίτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελα βρε,  νομιζα οτι ειχα απαντησει.. Εγω πηγα γιατρο,  εκανα παπ,  υπερηχο,  μ πε ολα καλα και ξεκιναω προσπάθεια αφου εχει περασει διμηνο,  εκανα καποιες εξετασεις θρομβοφιλιας, κ/ες κολπικου κ επαναληψη θυρεοειδικα και σακχαρο και σε νεα εγκυμοσυνη μου πε θα παιρνω σαλοσπιρ λογω τ ιστορικου πλέον. Αυτα τα ολίγα. 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...