Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Αντιπατρικα κυτταροτοξικα αντισωματα


lemonpie

Recommended Posts

Καλησπερα..διαβαζα πριν χρονια για τα αντιπατρικα..δεν ξερω τελευταια τι ισχυει..αν υπαρχει καποια κοπελα που τα εκανε..εχω 3 παλινδρομες με φυσιολογικους καρυοτυπους εμβρυων..πολλες εξετασεις ολες καλες.θρομβοφιλιας.υστεροσκοπησεις ΝΚ αιματος μονο.κτλ. Ολα τα εμβρυα ως 7η εβδομαδα. Πριν λιγο καιρο εκανα  απο μονη μου την εξεταση για τα αντιπατρικα κ βγηκε αρνητικη 7%. Δεν ξερω τι να κανω..καποιοι γιατροι..κ οχι μονο γυναικολογοι..δεν λενε ουτε ναι ουτε οχι..αφηνουν υπονοουμενα οτι ισως βοηθανε..καποια αιματολογος ειχε πει οχι...τι εμπειριες εχετε;; Δεν εμεινε κατι αλλο να εξετασω :(

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσι μου λυπαμαι για τις παλινδρομες

Δ εχω προσωπικη εμπειρια.αλλα μια κ λες για εξετασεις,εχεις δει για θυροειδη,καμπυλη ζαχαρου-ινσουλινης,κ καλλιεργεια κολπικου υγρου για κανενα μικροβιο;απο εξετασεις σπερματος;

Εγω προσωπικα εφοσον δ εβρισκα καποιο προβλημα θα εκανα κ τις ενεσεις για να πω οτι εκανα τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Τα αντιπατρικα αντισωματα εδω και καποια χρονια δεν αναγνωριζονται πια απο καμια ευρωπαικη ή παγκοσμια γυναικολογικη εταιρια. Καποιοι γιατροι στην Ελλαδα ειναι απο τους τελευταιους που τα κανουν, αφου εχουν πλεον καταργηθει γιατι εχει αποδειχθει πως δεν εχουν καμια αξια.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , CMES είπε:

Τα αντιπατρικα αντισωματα εδω και καποια χρονια δεν αναγνωριζονται πια απο καμια ευρωπαικη ή παγκοσμια γυναικολογικη εταιρια. Καποιοι γιατροι στην Ελλαδα ειναι απο τους τελευταιους που τα κανουν, αφου εχουν πλεον καταργηθει γιατι εχει αποδειχθει πως δεν εχουν καμια αξια.

εχω μηνες που διαβαζω...στον κυκλο μου βεβαια εχω 2 φιλες που το εκαναν και σε 8 μηνες εμειναν εγκυες φυσικα και γεννησαν..η απαντηση του γυναικολογου: σε καποιες περιπτωσεις βοηθανε..δεν ξερω..αν δεν κανουν κακο..δεν εχω τιποτα να χασω παρα λιγα ευρω..

πρίν από 23 λεπτά , vikib είπε:

Κοριτσι μου λυπαμαι για τις παλινδρομες

Δ εχω προσωπικη εμπειρια.αλλα μια κ λες για εξετασεις,εχεις δει για θυροειδη,καμπυλη ζαχαρου-ινσουλινης,κ καλλιεργεια κολπικου υγρου για κανενα μικροβιο;απο εξετασεις σπερματος;

Εγω προσωπικα εφοσον δ εβρισκα καποιο προβλημα θα εκανα κ τις ενεσεις για να πω οτι εκανα τα παντα

πριν λιγες μερες εκανα βιοψια ενδομητριο για χρονια λοιμωξη..μικροβια κτλ..περιμενω αποτελεσματα. θυρεοειδης οκ.τον εχω βγαλει πριν χρονια.ζαχαρο οκ.η γιατρος θεωρει οτι δεν θα βρουμε κατι..κανε το σταυρο σου κ προχωρα ειπε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι μου!για τα αντιπατρικα δεν ξέρω δεν νομίζω να βοηθάνε.αλλωστε λες ότι η εξέταση βγηκε αρνητική..να σε ρωτήσω στα έμβρυα έκανες μοριακο καρυοτυπο η απλό;αν έκανες απλό πιθανόν να είχαν κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία που δεν εντοπίστηκε 

Επίσης έχεις εξετάσει είπες θρομβοφιλια..Εχεις κάνει ανοσολογικες εξετάσεις;;Εγώ μετα απο 4 απώλειες πιστεύοντας ότι εχω κάνει όλες τις εξετάσεις θρομβοφιλιας έκανα ανοσολογικες και ξαφνικά βρέθηκα με κάποια αντισώματα θρομβοφιλιας ανεβασμένα..

Θέλει λίγο ψάξιμο.για τους γιατρούς το μόνο εύκολο είναι να πουν ξαναπροπαθησε

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

εχω μηνες που διαβαζω...στον κυκλο μου βεβαια εχω 2 φιλες που το εκαναν και σε 8 μηνες εμειναν εγκυες φυσικα και γεννησαν..η απαντηση του γυναικολογου: σε καποιες περιπτωσεις βοηθανε..δεν ξερω..αν δεν κανουν κακο..δεν εχω τιποτα να χασω παρα λιγα ευρω..

πριν λιγες μερες εκανα βιοψια ενδομητριο για χρονια λοιμωξη..μικροβια κτλ..περιμενω αποτελεσματα. θυρεοειδης οκ.τον εχω βγαλει πριν χρονια.ζαχαρο οκ.η γιατρος θεωρει οτι δεν θα βρουμε κατι..κανε το σταυρο σου κ προχωρα ειπε.

Μόνο αθώα δεν ειναι τα εμβόλια....

Αν ο σύζυγος σου εχει καποια καρκινικά κύτταρα στο σώμα του (χτυπα ξύλο) χωρις να νοσεί ή να εχει κάποιο πρόβλημα αυτην την στιγμή θα περάσουν τα κύτταρα και στον δικό σου οργανισμό. Κρίμα που το περνας κι εσυ όλο αυτο. Βρες εναν αιματολόγο να στο εξηγήσει καλυτερα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!για τα αντιπατρικα δεν ξέρω δεν νομίζω να βοηθάνε.αλλωστε λες ότι η εξέταση βγηκε αρνητική..να σε ρωτήσω στα έμβρυα έκανες μοριακο καρυοτυπο η απλό;αν έκανες απλό πιθανόν να είχαν κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία που δεν εντοπίστηκε 

Επίσης έχεις εξετάσει είπες θρομβοφιλια..Εχεις κάνει ανοσολογικες εξετάσεις;;Εγώ μετα απο 4 απώλειες πιστεύοντας ότι εχω κάνει όλες τις εξετάσεις θρομβοφιλιας έκανα ανοσολογικες και ξαφνικά βρέθηκα με κάποια αντισώματα θρομβοφιλιας ανεβασμένα..

Θέλει λίγο ψάξιμο.για τους γιατρούς το μόνο εύκολο είναι να πουν ξαναπροπαθησε

 

οταν λεω η εξεταση οτι βγηκε αρνητικη..σημαινει οτι δεν ειναι σωστο..το θετικο..δηλαδη το καλο θα ηταν πανω απο 33%.. Και ναι τα εκανα ολα αυτα τα ανοσολογικα ..και μοριακους καρυοτυπους..και ηταν καλα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Μόνο αθώα δεν ειναι τα εμβόλια....

Αν ο σύζυγος σου εχει καποια καρκινικά κύτταρα στο σώμα του (χτυπα ξύλο) χωρις να νοσεί ή να εχει κάποιο πρόβλημα αυτην την στιγμή θα περάσουν τα κύτταρα και στον δικό σου οργανισμό. Κρίμα που το περνας κι εσυ όλο αυτο. Βρες εναν αιματολόγο να στο εξηγήσει καλυτερα.

στη μεταγγιση αιματος ισχυουν τα ιδια;;;απορω..εννοω για τον κινδυνο καρκινου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα..Λοιπον εχω και εγω στο ιστορικο μου μια παλινδρομη μεχρι την εβδομη βδομαδα οπου σταματησε η καρδια του εμβρυου και ενα κενο σακο επειτα απο οκτω μηνες απο την παλινδρομη..Εκανα και εγω ολες τις εξετασεις..Στην πρωτη παλινδρομη ειχε βρεθει στο εμβρυο τρισωμια 16 και το ειχαμε θεωρησει (οπως και ειναι) τυχαιο γεγονος..Μολις μας ετυχε ο κενος σακος πριν τρεις μηνες αποφασισαμε να κανουμε ολες τις εξετασεις...και δεν βρηκαμε τιποτα.Οσο για τα αντιπατρικα με απετρεψε εντελως ο γιατρος μου καθως και ενας αλλος που ρωτησα να κανω εξεταση..Δηλαδη...δεν τα δεχονται..Κοριτσι μου οσο περιεεγο κ αν ακουγεται...δυστυχως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι τυχαιες οι αποβολες μας...Ωστοσο δεν θα σου δωσει κανενας γιατρος καμια σαφη απαντηση για το ποια ειναι η αιτια..Γιατι ισως καθε φορα να ειναι διαφορετικη.

Link to comment
Share on other sites

 Το αποκλείω αυτο, θα γινόταν σάλος και θα απαγορευόταν οι μεταγγίσεις αν υπήρχε τέτοια περιπτωση.

 Επίσης στις μεταγγίσεις παίρνουν υπ όψη την ομάδα αίματος , ενώ στην περιπτωση των συζύγων και των αντιπατρικων δεν παίζει κάποιο ρόλο ειναι διαφορετικές διαδικασίες.

 Εμενα παντως αιματολόγος μου το ειπε.

 

7 ώρες πρίν, lemonpie είπε:

στη μεταγγιση αιματος ισχυουν τα ιδια;;;απορω..εννοω για τον κινδυνο καρκινου...

 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...απλα τυχαιο μπορει να το αποκαλουν γιατι απλα δεν μπορουν να βρουν τι φταιει..οπως επισης για τα εμβολια..μπορει να παιζονται πολλα με  τις εξωσωματικες κ να μην θελουν να τα προωθησουν..οταν εισαι αλλεργικος πχ στη μελισσα κανεις εμβολια απευαισθητοποιησεις για να αναπτυξεις τα αντισωματα που χρειαζεσαι ωστε το σωμα σου να μην αντιδρα υπερβολικα στο τσιμπημα κ να μην παθαινεις σοκ...ετσι θεωρω κ το εμβρυο...το ανοσοποιητικο το θεωρει ξενο σωμα κ αντιδρα υπερβολικα..οποτε γιατι να μην ισχυει η απευαισθητοποιηση εδω;;;;αυτα σκεφτομαι...

πρίν από 3 λεπτά , Καντι είπε:

 Το αποκλείω αυτο, θα γινόταν σάλος και θα απαγορευόταν οι μεταγγίσεις αν υπήρχε τέτοια περιπτωση.

 Επίσης στις μεταγγίσεις παίρνουν υπ όψη την ομάδα αίματος , ενώ στην περιπτωση των συζύγων και των αντιπατρικων δεν παίζει κάποιο ρόλο ειναι διαφορετικές διαδικασίες.

 Εμενα παντως αιματολόγος μου το ειπε.

 

 

οποτε αν εχουν τα ζευγαρια ιδια ομαδα ειναι οκ;;; κ εμενα οι αιματολογοι διαφωνουν ως προς το εμβολιο.οχι για παρενεργειες..γιατι δεν γνωριζουν...απλα αλλες ειδικοτητες..καπου συμφωνουν..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , lemonpie είπε:

συμφωνω...απλα τυχαιο μπορει να το αποκαλουν γιατι απλα δεν μπορουν να βρουν τι φταιει..οπως επισης για τα εμβολια..μπορει να παιζονται πολλα με  τις εξωσωματικες κ να μην θελουν να τα προωθησουν..οταν εισαι αλλεργικος πχ στη μελισσα κανεις εμβολια απευαισθητοποιησεις για να αναπτυξεις τα αντισωματα που χρειαζεσαι ωστε το σωμα σου να μην αντιδρα υπερβολικα στο τσιμπημα κ να μην παθαινεις σοκ...ετσι θεωρω κ το εμβρυο...το ανοσοποιητικο το θεωρει ξενο σωμα κ αντιδρα υπερβολικα..οποτε γιατι να μην ισχυει η απευαισθητοποιηση εδω;;;;αυτα σκεφτομαι...

οποτε αν εχουν τα ζευγαρια ιδια ομαδα ειναι οκ;;; κ εμενα οι αιματολογοι διαφωνουν ως προς το εμβολιο.οχι για παρενεργειες..γιατι δεν γνωριζουν...απλα αλλες ειδικοτητες..καπου συμφωνουν..

Όχι και την ίδια ομάδα αίματος να έχουν δεν λέω οτι ειναι οκ. Έδωσα ενα παράδειγμα για να καταλάβεις οτι τα αντίπατρικό με την μετάγγιση δεν έχουν καμια σχέση.....

 Βρες γιατρους που να εμπιστεύεσαι και κάνε οτι καλύτερο για τον εαυτό σου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια..ευχομαι τα καλυτερα κ σε εσας..θα σας ενημερωσω για τις αποφασεις μου συντομα..κι αν βρεθει καποια που εχει δοκιμασει το εμβολιο..θα ηθελα να ακουσω το αποτελεσμα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...