Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μπερδεμένη κατάσταση!!!


Χιονουλα

Recommended Posts

Just now, Χιονουλα είπε:

@Dust pink  έχεις δίκιο, αγαπάμε και οι δύο τα παιδιά και ίσως επειδή ξανά είμαστε καλά βιαζομαστε. Θα του προτείνω να το αφήσουμε για λίγο. Προτεραιότητα έχει άλλο τώρα θα συμφωνήσω μαζι σου... Προβληματίζομαι πολύ για την αντίδραση της μητερας του οταν μαθει ότι τα βρηκαμε. Αισθάνομαι οτι δεν είμαι έτοιμη γι'αυτό το κομμάτι.

Τα λάθη δεν διορθώνονται με λάθη...προς θεού δεν θεωρώ τα παιδάκια λάθος όταν έρχονται στην ώρα τους,όμως εσείς αυτή τη στιγμή πάτε να διορθώσετε αν διορθώνονται τα λάθη τα δικά σας ,τα μεταξύ σας και να βρειτε μια άκρη, μην φορτίζεται την ήδη φορτισμένη ατμόσφαιρα με επιπλέον σφάλματα...βήμα βήμα ολα. Η μητέρα του δεν γνωρίζει ότι τα ξαναβρηκατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! @Dust pink όχι δεν της έχει αναφέρει τίποτα, το μονο που ξέρει είναι οτι μιλάμε. Νομίζω πως έτσι είναι καλύτερα. Θέλω να πιστεύω πως ετσι θα καταλάβει ότι την αφήνουμε απο εξω, οτι δεν χωράει ανάμεσα μας. Είναι η μονη που τρώγεται. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα φτάναμε σε αυτό το σημείο. Αισθάνομαι πως αμα το μαθει θα κάνει πάλι τα ίδια. Είμαι η μονη κοπέλα που επέλεξε ο γιος της να κάνει κατι σοβαρό. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χιονουλα είπε:

Καλημέρα!!! @Dust pink όχι δεν της έχει αναφέρει τίποτα, το μονο που ξέρει είναι οτι μιλάμε. Νομίζω πως έτσι είναι καλύτερα. Θέλω να πιστεύω πως ετσι θα καταλάβει ότι την αφήνουμε απο εξω, οτι δεν χωράει ανάμεσα μας. Είναι η μονη που τρώγεται. Δεν περίμενα ποτέ ότι θα φτάναμε σε αυτό το σημείο. Αισθάνομαι πως αμα το μαθει θα κάνει πάλι τα ίδια. Είμαι η μονη κοπέλα που επέλεξε ο γιος της να κάνει κατι σοβαρό. 

Αν νιώθεις εσύ καλύτερα κρατώντας κρυφή την σχέση οκ! Το ιδανικό από την στιγμή που επανασυνδεθηκατε και σκέφτηκε ο σύντροφό σου κάποια πράγματα θα ήταν να γνωρίζουν ότι τα ξαναβρηκατε,χωρίς να φοβάται κάτι και να κρύβει,και έπειτα να έβαζε όρια σε εκείνους που τα ξεπερνούν...Είμαι δηλαδή μαζί με την κοπέλα ξανά γιατί το επέλεξα και δεν θέλω να ξανά ανακατευτεί κανείς στη σχέση.Το γεγονός ότι το κρύβει...δεν μου κάθεται καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω.ουτε εμενα μου φαινεται θετικο.ας βγαλουμε το γτ νιωθεις εσυ καλυτερα,αυτος γτ το προτιμα;μονο για σενα;επειδη φοβαται;επειδη δ μπορει να βαλει ορια;δ βρισκει οτι εγιναν λαθη απο την αλλη μερια;

Ναι,εχετε μια σχεση.κ λογικο ειναι να μην ξεκοψει απο τους δικους του.αλλα αν τελικα προχωρησετε;

Link to comment
Share on other sites

 @vikib ακόμα και να βρισκει λαθη απο την εκει μερια δεν θα πει κάτι. Δυστυχώς δεν ξέρω πως και τι του εχουν πει. @Dust pink Δεν θα το κάνει, στα ματια του οταν είπαν τις κουβέντες με έκαναν να φαίνομαι λες και τους σκότωσα. Πάλεψε και εκείνος πολύ για να τα αφήσει πίσω του, θέλει να είμαστε μαζι, με νοιάζεται και το δείχνει. Δεν ξέρω αν είναι καλό το οτι εχω πολύ υπομονή. Δεν θέλω να τον πιέσω στο να της το πει, θελω να είναι εκείνος έτοιμος. Δεν ξέρω αν σκέφτομαι σωστά ή ώριμα ή ακομα και λάθος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Χιονουλα είπε:

 @vikib ακόμα και να βρισκει λαθη απο την εκει μερια δεν θα πει κάτι. Δυστυχώς δεν ξέρω πως και τι του εχουν πει. @Dust pink Δεν θα το κάνει, στα ματια του οταν είπαν τις κουβέντες με έκαναν να φαίνομαι λες και τους σκότωσα. Πάλεψε και εκείνος πολύ για να τα αφήσει πίσω του, θέλει να είμαστε μαζι, με νοιάζεται και το δείχνει. Δεν ξέρω αν είναι καλό το οτι εχω πολύ υπομονή. Δεν θέλω να τον πιέσω στο να της το πει, θελω να είναι εκείνος έτοιμος. Δεν ξέρω αν σκέφτομαι σωστά ή ώριμα ή ακομα και λάθος. 

Πρέπει να θέσει όρια αλλιώς πάντα θα υπάρχουν ανάμεσα σας.Πρεπει να τους το πει κάποια στιγμή ότι είστε μαζί πριν κάνετε μεγάλες κινήσεις γάμο παιδιά κτλ. Θεωρείς ότι από τη στιγμή που έχει ανακατευτει τόσο ακόμα και αργά να το μάθει θα κρατήσει απόσταση?Μόνο οτ αν ο φίλος σου τους ξεκαθαρίσει ότι σε αγαπάει και ότι Ει σαι σημαντική για αυτόν και τους εξηγήσει πως δεν πρόκειται να ξαναδεχθει την οποια συμπεριφορά αρνητική προς εσένα και της  σχέσης σας , ισως φτιάξουν τα πράγματα.Στο δικό του χέρι είναι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χιονουλα είπε:

 @vikib ακόμα και να βρισκει λαθη απο την εκει μερια δεν θα πει κάτι. Δυστυχώς δεν ξέρω πως και τι του εχουν πει. @Dust pink Δεν θα το κάνει, στα ματια του οταν είπαν τις κουβέντες με έκαναν να φαίνομαι λες και τους σκότωσα. Πάλεψε και εκείνος πολύ για να τα αφήσει πίσω του, θέλει να είμαστε μαζι, με νοιάζεται και το δείχνει. Δεν ξέρω αν είναι καλό το οτι εχω πολύ υπομονή. Δεν θέλω να τον πιέσω στο να της το πει, θελω να είναι εκείνος έτοιμος. Δεν ξέρω αν σκέφτομαι σωστά ή ώριμα ή ακομα και λάθος. 

Από την μεριά σου δεν μπορείς να πιέσεις κάποιον να κάνει κάτι από την στιγμή που δεν το θέλει ή δεν είναι έτοιμος.Ομως αυτό κάποια στιγμή στο μέλλον θα πρέπει να γίνει αν συνεχίσει τη σχέση..Προς το παρόν από την στιγμή που είναι μια απλή σχέση σε δοκιμαστική φάση ο χρόνος θα δείξει,δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο.Τωρα για γάμο και παιδιά το ξεχνάς ,γιατί το σενάριο αυτό δεν στέκει με τις υπάρχουσες συνθήκες. 

Link to comment
Share on other sites

 @loyloy  εννοείται πως αυτό δεν θα σταματήσει, μπροστα μου δεν θα λέει κάτι αλλά από πίσω μου σίγουρα. Αυτό θέλω να κάνει, να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και να θέσει όρια. Ακόμα και αυτό να γίνει εκείνη έχει την τάση να του το αλλάζει. Δεν ξέρω κατά κάποιο τρόπο τον επηρεάζει πολύ, εντάξει δεν λεω μανα του είναι άλλα οταν αποφασίζει να κανει κατι ή να πάρει κάποια απόφαση εκείνη του λέει ακριβώς το αντίθετο τονίζοντας οτι αυτό που έχει αποφασίσει είναι λάθος. Δηλαδή ποιά μανα δεν θέλει την ευτυχία του παιδιού της? Το μόνο που με κάνει χαρούμενη είναι ότι εκείνος ξέρει ότι θέλει να με έχει στην ζωή του. @Dust pink ναι τα αφήνω πίσω αυτά ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή 1 2 3 4 μηνες? Θα πάρει την απόφαση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Χιονουλα είπε:

 @loyloy  εννοείται πως αυτό δεν θα σταματήσει, μπροστα μου δεν θα λέει κάτι αλλά από πίσω μου σίγουρα. Αυτό θέλω να κάνει, να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και να θέσει όρια. Ακόμα και αυτό να γίνει εκείνη έχει την τάση να του το αλλάζει. Δεν ξέρω κατά κάποιο τρόπο τον επηρεάζει πολύ, εντάξει δεν λεω μανα του είναι άλλα οταν αποφασίζει να κανει κατι ή να πάρει κάποια απόφαση εκείνη του λέει ακριβώς το αντίθετο τονίζοντας οτι αυτό που έχει αποφασίσει είναι λάθος. Δηλαδή ποιά μανα δεν θέλει την ευτυχία του παιδιού της? Το μόνο που με κάνει χαρούμενη είναι ότι εκείνος ξέρει ότι θέλει να με έχει στην ζωή του. @Dust pink ναι τα αφήνω πίσω αυτά ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή 1 2 3 4 μηνες? Θα πάρει την απόφαση. 

Βασικά πίστωση χρόνου θα κάνεις βλέποντας τι σκοπεύει να κάνει.Την λογική να τα αφήσουμε όλα πίσω δεν την καταλαβαίνω ,δεν μπορώ να ξέρω αν ουσιαστικά έχουν κατανοήσει τα λάθη που έγιναν γιατί αν το είχαν κάνει  θα τα αναγνώριζαν,,κυρίως  ο σύντροφός  σου που ξέρει  την  μητέρα του καλύτερα από  εσενα..Η εντύπωση που έχω είναι ότι ο φίλος σου θέλει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτατο δηλαδή σε θέλει με την προϋπόθεση να μην το ξέρουν οι δικοί του και να μην αναφέρεστε σε πράγματα που έκαναν και σε ενόχλησαν.Ε αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο...εύχομαι να αλλάξει.Εσενα από την άλλη μπορεί να σε συμφέρει αυτή η απόσταση με τους δικούς του γιατί σε έχουν βλάψει.Αναφορικα με την άποψη ότι αν δεν ξέρει κάτι η μαμά του σημαίνει ότι την έχετε απ' έξω διαφωνώ..απ' έξω έχεις κάποιον που γνωρίζει και του επιβάλλεις όρια για να μην ανακατεύεται ,όχι με την άγνοια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 @Dust pink  την λογική αυτή την αποκτήσαμε επειδή όσο καιρό πάλευα να του αποδείξω πως δεν είπα τίποτα και οταν βγηκαν στην φόρα τα μισα από αυτά που είπαν, του ζήτησα να κάνουμε συζήτηση γι'αυτό το θέμα και καθε φορά μου άλλαζε την κουβέντα ή εκνευριζοταν λες και δεν ήθελε να πει ότι άλλες τα ξεκίνησαν. Ήταν σαν να του είχαν περάσει το τρυπακι ''ότι κι αν σου πει ψέματα θα είναι'' ή δεν ξέρω και εγω τι άλλο. Με ειχε φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι να τα βγαλω ολα στην φόρα απο αυτά που μου έλεγαν, τον οποίον και άφηναν απ'έξω. Μόνο ότι ήθελαν να μαθει κάτι που τις βολευε. Δυστυχώς μας έκαναν κουβάρι, αλλά δεν κατάφεραν να μας χωρίσουν, έτσι αποφασίσαμε αυτό, τέρμα η συζήτηση γι'αυτό που μας έκανε έτσι. Ίσως να της το εχει πει και να ξέρει και απλα εκείνος να μην είναι έτοιμος να μου το πει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμφωνω κ γω οτι ισως ο φιλος σου να τα θελει λιγο ολα δικα του

Ισως αυτο να ειναι αδικο κ να μην ισχυει,αλλα σκεψου κ αυτο το ενδεχομενο

Δ ηθελε να ριξει το φταιξιμο στους δικους του;η δ θεωρει οτι φταινε;εμενα προσωπικα δ μου αρεσει που αλλαζε θεμα η εκνευριζοταν

Εγω θα ηθελα να το λυσω

Πιστευω οτι καποια στιγμη αυτα θα ξαναρθουν στο προσκηνιο

Ουτε ξερω αν θα ηθελα να ειμαι με εναν ανθρωπο ο οποιος δ με πιστευει.η επηρεαζεται τοσο πολυ απο αλλους(ακομη κ αν μιλαμε για την μαμα του,αλλα επηρεαζεται ακομη κ για μενα η τη σχεση μας)

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...