Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΑ 21!!!!


Angie97

Recommended Posts

Γεια σας ,είμαι 21 και ο σύντροφος μου 38 είμαστε μαζί δυο χρόνια σχεδόν οι γονείς μου φυσικά δε τον θέλουν ...ούτε κουβέντα να ανοίξουμε για την σχέση μ με αυτό τον άνθρωπο ( οι γονείς μου έχουν 10 χρόνια διαφορά ηλικίας )πολλές φορές είχα καθυστέρηση αλλά πάντα έβγαινε αρνητικό το τεστ ! Από προχθές με πονούσε παρά πολύ το στήθος μου και σήμερα πήρα ένα τεστ σχεδόν σίγουρη ότι θα βγει αρνητικό αλλά βγήκε θετικό !!! Και το πρώτο και το δεύτερο τεστ !! Ο σύντροφος μ θέλει να το κρατήσουμε αλλά είναι συγκρατημένος και μου λέει θα κάνουμε ότι αποφασίσω ...πραγματικά δεν ξερω ποια θα είναι η απόφαση μου ....το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα απογοητεύσω τους γονείς μ και θα τους κάνω να ντρέπονται για εμένα . (Καθυστέρηση έχω 6 μέρες σχετικά νωρίς το ανακάλυψα ) Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Angie97 είπε:

Γεια σας ,είμαι 21 και ο σύντροφος μου 38 είμαστε μαζί δυο χρόνια σχεδόν οι γονείς μου φυσικά δε τον θέλουν ...ούτε κουβέντα να ανοίξουμε για την σχέση μ με αυτό τον άνθρωπο ( οι γονείς μου έχουν 10 χρόνια διαφορά ηλικίας )πολλές φορές είχα καθυστέρηση αλλά πάντα έβγαινε αρνητικό το τεστ ! Από προχθές με πονούσε παρά πολύ το στήθος μου και σήμερα πήρα ένα τεστ σχεδόν σίγουρη ότι θα βγει αρνητικό αλλά βγήκε θετικό !!! Και το πρώτο και το δεύτερο τεστ !! Ο σύντροφος μ θέλει να το κρατήσουμε αλλά είναι συγκρατημένος και μου λέει θα κάνουμε ότι αποφασίσω ...πραγματικά δεν ξερω ποια θα είναι η απόφαση μου ....το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα απογοητεύσω τους γονείς μ και θα τους κάνω να ντρέπονται για εμένα . (Καθυστέρηση έχω 6 μέρες σχετικά νωρίς το ανακάλυψα ) Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω ....

Δεν υπάρχει λόγος να ντραπουν για σένα.  Πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά τι θα κάνεις.  Το να σου πω εγώ πχ ότι θα το κρατούσα δεν θα σε βοηθούσε σε κάτι, αν κάποια δεν βρεθεί στην ίδιαθέση είναι πολύ δύσκολο πιστεύω να πει γνώμη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angie97 είπε:

Γεια σας ,είμαι 21 και ο σύντροφος μου 38 είμαστε μαζί δυο χρόνια σχεδόν οι γονείς μου φυσικά δε τον θέλουν ...ούτε κουβέντα να ανοίξουμε για την σχέση μ με αυτό τον άνθρωπο ( οι γονείς μου έχουν 10 χρόνια διαφορά ηλικίας )πολλές φορές είχα καθυστέρηση αλλά πάντα έβγαινε αρνητικό το τεστ ! Από προχθές με πονούσε παρά πολύ το στήθος μου και σήμερα πήρα ένα τεστ σχεδόν σίγουρη ότι θα βγει αρνητικό αλλά βγήκε θετικό !!! Και το πρώτο και το δεύτερο τεστ !! Ο σύντροφος μ θέλει να το κρατήσουμε αλλά είναι συγκρατημένος και μου λέει θα κάνουμε ότι αποφασίσω ...πραγματικά δεν ξερω ποια θα είναι η απόφαση μου ....το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα απογοητεύσω τους γονείς μ και θα τους κάνω να ντρέπονται για εμένα . (Καθυστέρηση έχω 6 μέρες σχετικά νωρίς το ανακάλυψα ) Δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω ....

Το να λες ότι θα ντραπουν για σενα είναι σα να ντρέπεσαι εσυ η ίδια.. Δεν νομίζω οτι εχεις λόγο να το κάνεις. Εν συνεχεία,εγώ πιο πολύ θα προβληματιζομουν για τη στάση του συντρόφου σου. Γιατί συγκρατημένη αντίδραση και να κάνετε ότι θες εσύ; Απο τη στιγμή που δεν είναι και η πρώτη φορά που κάνεις το τεστ σημαίνει ότι έχετε κ αλλες "ολοκληρωμένες" επαφές αυτό πρακτικά σημαίνει ότι το θέλετε και οι δύο άρα γτ αυτή η αντίδραση; Και τι θα πει ότι θέλεις εσύ;; Αν δεν θέλεις δεν τελειώνεις εκεί..

Τέσπα,στο διαταυτα τώρα.. Θα Πρέπει αρχικα να αποφασισεις τι θελεις εσυ να κάνεις σκεπτόμενη τη ζωή σου μαζί με τον σύντροφό σου αλλά και χωρίς αυτόν.. Υπάρχει οικονομική δυνατότητα,υπάρχει στήριξη,υπάρχουν βιοποριστικα προβλήματα ή όχι... Και μετά βλέπεις τι θα κάνεις με τους γονείς σου. Εγγονι τους είναι οπως και να'χει θα το αγαπάνε,όπως κ εσένα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να ντραπουν για σενα; αν το θες και το κρατησεις σου ευχομαι να πανε ολα τελεια...εγω πριν λιγο καιρο απεβαλα και δεν σου κρυβω πως και εγω σκεφτομουν τι θα πουν και πως δεν θα το παρουν καλα....το εχασα και τι καταλαβα...κανεις δεν μπορει να νιωσει την χαρα σου παντα κατι θα τους φταιει...μακαρι να ειχα ακομα το μωρο μου και ας μην ηταν κανενας συμφωνος...εισαι τυχερη εχεις μια ψυχουλα μεσα σου...μην σκεφτεσαι αρνητικα...αν εισαι ετοιμη για να φερεις το θαυματακι σου στον κοσμο μην σε απασχολει τπτ...ολα θα γινουν οπως τα θες...:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πως νιώθεις με το γεγονός αυτό? Είναι κάτι που σ αρέσει ως ιδέα?? Μπορώ να καταλάβω τους γονείς σου γιατί 16 χρόνια είναι αρκετή διαφορά.. σκέψου ότι όταν εσύ θα είσαι 35 αυτός θα είναι 51! Βέβαια αν εσένα δεν σε πειράζει κ τον αγαπάς όντως αυτόν τον άνθρωπο το τι θα πουν οι γονείς σου κ οποιοσδήποτε άλλος είναι περιττό. Ελπίζω πριν να κάνετε ελεύθερα να είχατε συζητήσει για το ενδεχόμενο πιθανής εγκυμοσύνης κ το τι θα κάνατε σε αυτή την περίπτωση.. ο σύντροφός σου βέβαια είναι αρκετά ώριμος για κάτι τέτοιο, εσύ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκι μου γλυκό Καλημέρα και πάλι. Σου γράφω ξανα γτ δε σου κρύβω οτι εχω προβληματιστεί λίγο. Δε Θέλω σε καμία περίπτωση να σε στεναχωρήσω. Θέλω όμως να σε ρωτήσω το εξής. Όταν ξεκινήσατε κ είχατε επαφές χωρίς προφύλαξη είχατε συζητήσει ποτέ το ενδεχόμενο αν σας έρθει ενα παιδί τι θα κάνετε;

Σε ρωτάω γτ εξακολουθεί να με προβληματίζει η στάση του συντρόφου σου έτσι όπως το μετέφερες. Μπορεί να μην είναι έτσι τα πράγματα όπως τα νομίζω εγω και να έχω καταλάβει λάθος απο την εικόνα που μου έδωσες.

Με προβλημάτισε κυρίως ότι βλέπω έναν άνθρωπο που είναι κοντά 40 εσύ κοντα στα 20 δλδ τα μισα περίπου χρόνια και δε φάνηκε να σε στηρίζει 100% . Από την εικόνα αυτή φοβάμαι μήπως απλά περνάει τον χρόνο του με το "πιπινακι" και δε θέλει ουσιαστικά τπτ παραπάνω.. Συγγνώμη που στα μεταφέρω ετσι αλλά πρέπει να σκεφτείς ολα τα ενδεχόμενα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elfer είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό Καλημέρα και πάλι. Σου γράφω ξανα γτ δε σου κρύβω οτι εχω προβληματιστεί λίγο. Δε Θέλω σε καμία περίπτωση να σε στεναχωρήσω. Θέλω όμως να σε ρωτήσω το εξής. Όταν ξεκινήσατε κ είχατε επαφές χωρίς προφύλαξη είχατε συζητήσει ποτέ το ενδεχόμενο αν σας έρθει ενα παιδί τι θα κάνετε;

Σε ρωτάω γτ εξακολουθεί να με προβληματίζει η στάση του συντρόφου σου έτσι όπως το μετέφερες. Μπορεί να μην είναι έτσι τα πράγματα όπως τα νομίζω εγω και να έχω καταλάβει λάθος απο την εικόνα που μου έδωσες.

Με προβλημάτισε κυρίως ότι βλέπω έναν άνθρωπο που είναι κοντά 40 εσύ κοντα στα 20 δλδ τα μισα περίπου χρόνια και δε φάνηκε να σε στηρίζει 100% . Από την εικόνα αυτή φοβάμαι μήπως απλά περνάει τον χρόνο του με το "πιπινακι" και δε θέλει ουσιαστικά τπτ παραπάνω.. Συγγνώμη που στα μεταφέρω ετσι αλλά πρέπει να σκεφτείς ολα τα ενδεχόμενα

Καλημέρα ,ναι υπήρχε αυτό το ενδεχόμενο και εγώ δεν είμαι τελείως κάθετη στο να το ρίξω το παιδί ...τους γονείς μου μόνο σκέφτομαι . 

Ο σύντροφος μου το θέλει πολύ ένα παιδακι συνέχεια μου το έλεγε και το συζητούσαμε απλά ξερει ότι εξαρτώμαι πολύ από τους γονείς μου ...μένω μαζί τους δουλεύω στην εταιρία του πατέρα μου και φοβάται μήπως μου αλλάξουν γνώμη .μου είπε μόνο όταν μου πεις ότι θέλεις να το φέρεις στο κόσμο αυτό το παιδί θα τρελαθώ από την χαρά μου ...δεν είναι αρνητικός ίσα ισα που το θέλει και πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου. Διάβασα και εγω το ποστ σου και προσωπικά θα σταθώ περισότερο στη στάση του συντρόφου σου, χωρίς να σημαίνει ότι ήταν αρνητική. Ο ίδιος φαίνεται ότι είναι σε μία αρκετά ώριμη ηλικία που θεωρητικά θα μπορούσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις ενός παιδιού. Πιστεύεις ότι σε στηρίζει στην επιλογή σου και ότι θα μπορέσει να σου σταθεί; Σκέψου και απάντησε όσο το δυνατόν πιο ειλικρινά μπορείς απέναντι στον εαυτό σου. Επίσης όσον αφορά το οικονομικό θέμα (γιατι καλώς ή κακώς το στομάχι των παιδιών δεν χορταίνει μόνο με αγάπη) είστε καλυμμένοι; 

Σε καμία περίπτωση δεν στα γράφω αυτά για να σε αγχώσω, απλά περισσότερο για να σε βάλω να σκεφτείς. Βέβαια να είσαι σίγουρη ότι με θέληση, εμπιστοσύνη, αγάπη και ίσως λίγο παραπάνω κόπο όλα γίνονται!

Όσο για τους γονείς σου, ξέρω πως η γνώμη τους ιδίως στην ηλικία που είσαι μετράει ιδιαίτερα, αλλά πιστεύω πως αν πάρετε με τον σύντροφο την απόφαση να προχωρήσετε τότε οι γονείς σου θα σε στηρίξουν. Και εξάλλου δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπονται για εσένα!!!!

Εύχομαι ότι απόφαση και αν πάρεις, να είναι αυτό που πραγματικά θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , smaro30 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Διάβασα και εγω το ποστ σου και προσωπικά θα σταθώ περισότερο στη στάση του συντρόφου σου, χωρίς να σημαίνει ότι ήταν αρνητική. Ο ίδιος φαίνεται ότι είναι σε μία αρκετά ώριμη ηλικία που θεωρητικά θα μπορούσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις ενός παιδιού. Πιστεύεις ότι σε στηρίζει στην επιλογή σου και ότι θα μπορέσει να σου σταθεί; Σκέψου και απάντησε όσο το δυνατόν πιο ειλικρινά μπορείς απέναντι στον εαυτό σου. Επίσης όσον αφορά το οικονομικό θέμα (γιατι καλώς ή κακώς το στομάχι των παιδιών δεν χορταίνει μόνο με αγάπη) είστε καλυμμένοι; 

Σε καμία περίπτωση δεν στα γράφω αυτά για να σε αγχώσω, απλά περισσότερο για να σε βάλω να σκεφτείς. Βέβαια να είσαι σίγουρη ότι με θέληση, εμπιστοσύνη, αγάπη και ίσως λίγο παραπάνω κόπο όλα γίνονται!

Όσο για τους γονείς σου, ξέρω πως η γνώμη τους ιδίως στην ηλικία που είσαι μετράει ιδιαίτερα, αλλά πιστεύω πως αν πάρετε με τον σύντροφο την απόφαση να προχωρήσετε τότε οι γονείς σου θα σε στηρίξουν. Και εξάλλου δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπονται για εσένα!!!!

Εύχομαι ότι απόφαση και αν πάρεις, να είναι αυτό που πραγματικά θέλεις.

Ναι ξέρω ότι και θα με στηρίξει και θα είναι δίπλα μου και οικονομικά είμαστε καλυμμένοι 

το μόνο που με κρατάει είναι ότι οι γονείς μου δεν νομίζω να το δεχτούν και θα τους απογοητεύσω . Και η μαμά μου στα 21 της έμεινε εγκυος σε εμένα και ήθελε να τελειώσω της σπουδές μου και να γίνω κάτι σημαντικό στην ζωή μου...όχι πως όλα αυτά δεν γίνονται και τώρα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angie97 said:

Ναι ξέρω ότι και θα με στηρίξει και θα είναι δίπλα μου και οικονομικά είμαστε καλυμμένοι 

το μόνο που με κρατάει είναι ότι οι γονείς μου δεν νομίζω να το δεχτούν και θα τους απογοητεύσω . Και η μαμά μου στα 21 της έμεινε εγκυος σε εμένα και ήθελε να τελειώσω της σπουδές μου και να γίνω κάτι σημαντικό στην ζωή μου...όχι πως όλα αυτά δεν γίνονται και τώρα 

Βρε κορίτσι μου αν ξέρεις ότι σε στηρίζει και μπορείτε να ανταπεξέλθετε, νομίζω ότι και οι γονείς θα το αποδεκτούν. Μπορείς ακόμα να τελειώσεις τις σπουδές σου, το ότι θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδί δεν σημαίνει ότι τελειώνει η ζωή σου, Δεν είναι λίγες οι κοπέλες που και τις σπουδές τους τελειώνουν, και δουλεύουν και κάποιες κάνουν και μεταπτυχιακό...

Νομίζω ότι κατα βάση σημασία έχει να το θέλεις εσύ και ο σύντροφός σου! Από εκεί και πέρα μια ώριμη συζήτηση με τους γονείς σου θα τους βοηθήσει να καταλάβουν ότι δεν είσαι ακόμα παιδί. Ότι προτίθεσαι να αναλάβεις όλες τις υποχρεώσεις και να συνεχίσεις τις σπουδές σου. Εφόσον αποφασίσεις να προχωρήσεις εξήγησέ τους τα βήματα που θα ακολουθήσετε με το σύντροφό σου, δηλαδή ότι π.χ. θα συγκατοικήσετε, θα παντρευτείτε (ίσως ναι ίσως όχι, ότι θέλετε), ότι θα αρχίσετε την κοινή σας ζωή και αυτό που ζητάς από τους ίδιους είναι την ηθική τους υποστήριξη. Αυτή τη κουβέντα να την κάνεις εφόσον αποφασίσετε να προχωρήσετε. Επίσης καλό θα ήταν σε αυτήν την περίπτωση και ο σύντροφος σου να μιλήσει με τους γονείς σου και να τους εξηγήσει ότι σε αγαπάει κλπ.

Κατα βάση, αν εξαιρέσεις τους γονείς σου, ΕΣΥ τι θέλεις;;;; Αυτό να σκεφτείς και μέτα όλα αντιμετωπίζονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , smaro30 είπε:

Βρε κορίτσι μου αν ξέρεις ότι σε στηρίζει και μπορείτε να ανταπεξέλθετε, νομίζω ότι και οι γονείς θα το αποδεκτούν. Μπορείς ακόμα να τελειώσεις τις σπουδές σου, το ότι θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδί δεν σημαίνει ότι τελειώνει η ζωή σου, Δεν είναι λίγες οι κοπέλες που και τις σπουδές τους τελειώνουν, και δουλεύουν και κάποιες κάνουν και μεταπτυχιακό...

Νομίζω ότι κατα βάση σημασία έχει να το θέλεις εσύ και ο σύντροφός σου! Από εκεί και πέρα μια ώριμη συζήτηση με τους γονείς σου θα τους βοηθήσει να καταλάβουν ότι δεν είσαι ακόμα παιδί. Ότι προτίθεσαι να αναλάβεις όλες τις υποχρεώσεις και να συνεχίσεις τις σπουδές σου. Εφόσον αποφασίσεις να προχωρήσεις εξήγησέ τους τα βήματα που θα ακολουθήσετε με το σύντροφό σου, δηλαδή ότι π.χ. θα συγκατοικήσετε, θα παντρευτείτε (ίσως ναι ίσως όχι, ότι θέλετε), ότι θα αρχίσετε την κοινή σας ζωή και αυτό που ζητάς από τους ίδιους είναι την ηθική τους υποστήριξη. Αυτή τη κουβέντα να την κάνεις εφόσον αποφασίσετε να προχωρήσετε. Επίσης καλό θα ήταν σε αυτήν την περίπτωση και ο σύντροφος σου να μιλήσει με τους γονείς σου και να τους εξηγήσει ότι σε αγαπάει κλπ.

Κατα βάση, αν εξαιρέσεις τους γονείς σου, ΕΣΥ τι θέλεις;;;; Αυτό να σκεφτείς και μέτα όλα αντιμετωπίζονται!

Εγώ φοβάμαι μεν αλλά το θέλω δε ...την άλλη Τρίτη έχουμε κανονίσει να πάμε διακοπές με τον σύντροφο μου νομίζω ότι εκεί που θα είμαστε χαλαροί και μόνοι μας θα είναι μια καλή ευκαιρία να πάρουμε μια απόφαση 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Angie97 είπε:

Εγώ φοβάμαι μεν αλλά το θέλω δε ...την άλλη Τρίτη έχουμε κανονίσει να πάμε διακοπές με τον σύντροφο μου νομίζω ότι εκεί που θα είμαστε χαλαροί και μόνοι μας θα είναι μια καλή ευκαιρία να πάρουμε μια απόφαση 

 

@Angie97 γεια σου και απο μενα κοριτσι μου λοιπον εγω θα σου μιλησω ξεκαθαρα ακου να δεις η λεξη παιδι ειναι μεγαλη λεξη και ειναι μεγαλη αποφαση πρεπει να σκεφτεις αν εισαι ετοιμη πρωτον να ανταπεξελθεις εισαι 21 πρεπει να σκεφτεις μπορεις να δωθεις στο παιδι σου 100% η ηλικια του συντροφου σου ειναι ενα θεμα πρεπει να εισαι σιγουρη οτι σε θελει και οτι θα σε στηριξει και αυτος τωρα για τους γονεις σου δεν ξερω για ποιο λογο δεν δεχονται τον συντροφο σου μαλλονν λογω ηλικιας φανταζομαι αλλα οι γονεις σου την εχουν κανει την ζωη τους εδω εχουμε να κανουμε με μια ζωη κοριτσι μου την οποια εχεις μεσα σου και πρεπει να σκεφτεις αν εσυ εισαι ετοιμη να ανταπεξελθεις ασε τους γονεις στην ακρη και αν θα ντραπουν για σενα το παιδι ειναι δωρο απο τον Θεο εισαι 21 στο ξαναλεω πρεπει να σκεφτεις πολυ σοβαρα τι θα κανεις μην κανεις κατι και το μετανιωνεις για την υπολοιπη ζωη σου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το θέλετε κ οι 2, έχεις σκεφτεί την ζωή σου μελλοντικά μαζί του κ δεν είναι ένα απλό καπρίτσιο του στυλ ότι σε ερωτεύτηκε ένας άντρας πολύ μεγαλύτερος σου κ επειδή απ' ότι καταλαβαίνω κάνατε ελεύθερα για να πιάσετε παιδί δεν έχεις να σκεφτείς κάτι.. είσαι ενήλικη κ οι γονείς σου αργά ή γρήγορα θα σε στηρίξουν. Αυτό που έχεις να κάνεις για μένα είναι να τους ανακοινώσεις την απόφαση σου κ ότι αυτόν τον άντρα τον αγαπάς κ σε αγαπάει κ θέλετε να κάνετε μαζί οικογένεια κ ότι αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι θα σπουδάσεις, θα συνεχίσεις κανονικά την ζωή σου.. κ αφού τώρα σας ήρθε αυτή η ευλογία δεν θα κάνεις πίσω. Αλλά για όλα αυτά σημασία έχει να είσαι εσύ σίγουρη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ισως ακουστω λιγο σκληρη,ειναι κ ο γραπτος λογος

αλλα τωρα ειναι λιγο αργα να πανικοβληθεις,εφοσον ειχατε ελευθερες επαφες κ ετσι το ξερεις οτι μπορει να μεινεις εγκυος

οποτε δ καταλαβαινω πως μπορεις να σκεφτεσαι τωρα αν θα το κρατησεις,ενω μεχρι τωρα ενεργουσατε σαν να θελετε παιδι

καλο ειναι να αρχισετε να συζητε με τον συντροφο σου,γτ ειναι αλλιως οταν ειστε κατω απο την ιδια στεγη

το αν θα παντρευτειτε δ ειναι κτ που θα αλλαξει τα δεδομενα,αλλα οτι θα εχετε ενα παιδι σηματοδοτει οτι θα ειστε οικογενεια.αρα πλεον θα πρεπει να ερχονται πρωτοι για σενα πριν απο τους γονεις σου

στους οποιους θα πρεπει να κανεις μια ανοιχτη κουβεντα,ισως μαζι με τον συντροφο

το οτι θα κανεις παιδι στα 21δ σημαινει οτι θα τελειωσει η ζωη σου.κ τις σπουδες σου μπορεις να τελειωσεις

απλα να σκεφτεις το ενδεχομενο να μην σε στηριξουν οι γονεις σου.ειτε ηθικα ειτε οικονομικα(μπορει να μεινεις χωρις δουλεια)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...