Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Πολυκυστικες και αποβολες


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23 χεσε τους γύρους σου και μην λες τίποτα έχουν ζήλια και σε γλωσοτρονε όλη την ωρα Πίρι Πίρι Πίρι και εγώ παντρεμένη με πολιτικο είμαι εμείς θελουμε να κανουμε γαμο και βάφτιση μαζί και αλλοι μας λένε κάντε γάμο γραμμένους τους έχουμε να μην σου πω που 

Αχ να αγιασει το στομα σου κοπελα μου...και εγω γαμο βαφτιση θελω.....να ξερες τωρα αυτη την ωρα τι ακουω εχει ερθει μια θεια εδω και με ρωταει αν εχω βαλει μπρος...μα παμε καλα;;;; θα της πω αν εχω βαλει μπρος;;;;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Just now, Zaxaroula.23 είπε:

Αχ να αγιασει το στομα σου κοπελα μου...και εγω γαμο βαφτιση θελω.....να ξερες τωρα αυτη την ωρα τι ακουω εχει ερθει μια θεια εδω και με ρωταει αν εχω βαλει μπρος...μα παμε καλα;;;; θα της πω αν εχω βαλει μπρος;;;;;;; 

@Zaxaroula.23 ριξτους δουλευμα οσο δεν παει τωρα πες της Θεια δεν ξερω τι σταση να κανω για να πιασω καλυτερα το παιδι χμμμμ για πες μου εσυ πες της χχαχαχαααχχα καλα εχεις ακομα να ακουσεις εγω τους δουλευω οσο δεν παει πλεον δεν ασχολουμαι στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα αν μπορουσαν να μπουν και στο κρεβατι σου να δουν τι κανεις η καλυτερη τους θα ητανε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου θα σου μιλήσω και γω από την δίκη μου εμπειρία..και θα σου πω και αυτά που γνωρίζω. Εγώ παιδεύομαι από τα 12 που μου ήρθε η πρώτη περίοδος, ξαφνικά ήρθε τον πρώτο μήνα και μετα ήρθε από 3 μήνες μετα πάλι ήταν κανονική μετα ερχόταν από 4-5 μήνες...Με τα πολλά και τα λίγα έτυχε να κάνει να μου έρθει 8 ολόκληρους μήνες !!!!αφου έμαθα ότι έχω πολυκυστηκες σε πολυ μικρή ηλικία έτσι οι γιατροί μου έδιναν αντισυλληπτικά για να στρώσει η περίοδος (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΧΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)εεεπαιρνα εγώ αντισυλληπτικά ώσπου κάποια στιγμή με τρέλαναν πολλές παρενέργειες έτσι τα σταμάτησα.πηγαινα σε γιατρούς και ρωτούσα αν θα μπορέσω η αν θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά! Άλλοι μου έλεγαν θα κανεις εύκολα άλλη μου έλεγαν θα πρέπει να κανεις θεραπεία. Όταν λοιπόν θελησα να κάνω παιδί πριν από δυόμιση χρόνια έμεινα στον δεύτερο μήνα προσπάθειας και χωρίς να το καταλάβω αφού ήμουν σίγουρη ότι εγώ δεν Θα μείνω εύκολα και ίσως χρειαστεί και εξωσωματική γιατί υπήρξε ένα διάστημα 8 μηνών που εμένα δεν μου είχε έρθει περίοδος...Η εγκυμοσυνη μου τελικά εληξε στον τέταρτο μήνα όπως αποδειχθεί πολύ πολύ πολύ αργότερα από μικροοργανισμό που ζούσε στο σώμα μου «Ουρεοπλασμα και Μυκοπλασμα» .Αργοτερα θέλησα πάλι να μείνω εγκυος «στον πρίγκηπα μου που παλεύει τώρα για την ζωούλα του» και στον δεύτερο μήνα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια πάλι έμεινα εγκυος.

Τελος θέλω να σου πω ότι υπάρχουν δυο κατηγορίες με γυναίκες που έχουν πολυκυστηκες : αυτές που μένουν πολύ εύκολα και αυτές που λιιιιγο δυσκολεύονται ΟΛΕΣ οι γυναίκες όμως με πολυκυστηκες μπορούν να μείνουν έγκυες. 

Επίσης θέλω να σου τονίσω ότι ΑΛΛΟ είναι να έχεις πολυκυστηκες και ΑΛΛΟ να έχεις το σύνδρομο πολυκυστικών.Αυτη που έχει σύνδρομο πολυκυστικών  έχει πιο δύσκολο αγώνα να κάνει εκεί παίζουν πολλά ρόλο,καταρχήν εκείνο το ξυπνάει το άγχος τα κιλά η ψυχολογία η αλλαγή του κλίματος πολλά!! 

Εγώ γεννήθηκα με πολυκυστηκες και νόμιζα ότι με τον κύκλο που έχω 37-38 μερες δεν θα μείνω καθόλου εύκολα!!! Κι όμως έμεινα πανεύκολα.Μια ξαδέρφη μου με κύκλο 28 νταν μερες που απεδειχθει ότι έχει τον σύνδρομο μετα από 1 χρόνο προσπαθειών έμεινε έγκυος με θεραπείες ..... και πάλι όμως δεν είμαστε γιατροί και δεν είμαστε θεοί κάνε την προσευχουλα σου και όλα θα πάνε καλά!!! Εύχομαι ο θεουλης να σου δώσει ένα γερό και καλοτυχο μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23 ριξτους δουλευμα οσο δεν παει τωρα πες της Θεια δεν ξερω τι σταση να κανω για να πιασω καλυτερα το παιδι χμμμμ για πες μου εσυ πες της χχαχαχαααχχα καλα εχεις ακομα να ακουσεις εγω τους δουλευω οσο δεν παει πλεον δεν ασχολουμαι στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα αν μπορουσαν να μπουν και στο κρεβατι σου να δουν τι κανεις η καλυτερη τους θα ητανε 

Εσυ πως μπορεις και τους αντεχεις.....ειναι χαλια η υποθεση γιατι δεν γνωριζε κανεις για την αποβολη και με το που μου λενε για να βαλω μπρος μου ερχεται να τους βρισω....ααα επισης τα πιο κουφα τα ακουω απο το σοι του αντρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zaxaroula.23 είπε:

Εσυ πως μπορεις και τους αντεχεις.....ειναι χαλια η υποθεση γιατι δεν γνωριζε κανεις για την αποβολη και με το που μου λενε για να βαλω μπρος μου ερχεται να τους βρισω....ααα επισης τα πιο κουφα τα ακουω απο το σοι του αντρα μου....

@Zaxaroula.23χαχαχχαχαχαχααχ πιασε το νοημα αχ κοριτσακι μου εμενα που ξερουν οτι εχω χασει το παιδι με κοιτανε με αυτο το λυπητερο σιχαμερο βλεμμα σιχαινομαι να με λυπουνται αααααα εγω να δεις τι ακουω και τι κινησεις μου κανουν απο το σοι του ανδρα μου αλλα σου ειπα τους γραφω πλαγιως εμενα με νοιαζει να εχω ξανα ενα μωρακι με την βοηθεια του Θεου και ας τους να κουρευονται αντε γιατι μας τα εχουν πρηξει δικια τους ζωη δεν εχουν με τι θα ασχοληθουν με μας γραψτους και μην χαλιεσαι οταν τους βλεπεις και εισαι με τον ανδρα σου παρτον αγκαλια φιλα τον και ασε τους να βραζουν 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , thalia sim είπε:

Κοριτσάκι μου θα σου μιλήσω και γω από την δίκη μου εμπειρία..και θα σου πω και αυτά που γνωρίζω. Εγώ παιδεύομαι από τα 12 που μου ήρθε η πρώτη περίοδος, ξαφνικά ήρθε τον πρώτο μήνα και μετα ήρθε από 3 μήνες μετα πάλι ήταν κανονική μετα ερχόταν από 4-5 μήνες...Με τα πολλά και τα λίγα έτυχε να κάνει να μου έρθει 8 ολόκληρους μήνες !!!!αφου έμαθα ότι έχω πολυκυστηκες σε πόλο μικρή ηλικία έτσι οι γιατροί μου έδιναν αντισυλληπτικά για να στρώσει η περίοδος (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΧΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΚΡΥΒΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ)εεεπαιρνα εγώ αντισυλληπτικά ώσπου κάποια στιγμή με τρέλαναν πολλές παρενέργειες έτσι τα σταμάτησα.πηγαινα σε γιατρούς και ρωτούσα αν θα μπορέσω η αν θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά! Άλλοι μου έλεγαν θα κανεις εύκολα άλλη μου έλεγαν θα πρέπει να κανεις θεραπεία. Όταν λοιπόν θελησα να κάνω παιδί πριν από δυόμιση χρόνια έμεινα στον δεύτερο μήνα προσπάθειας και χωρίς να το καταλάβω αφού ήμουν σίγουρη ότι εγώ δεν Θα μείνω εύκολα και ίσως χρειαστεί και εξωσωματική γιατί υπήρξε ένα διάστημα 8 μηνών που εμένα δεν μου είχε έρθει περίοδος...Η εγκυμοσυνη μου τελικά εκείνα στον τέταρτο μήνα όπως αποδειχθεί πολύ πολύ πολύ αργότερα από μικροοργανισμό που ζούσε στο σώμα μου «Ουρεοπλασμα και Μυκοπλασμα» .Αργοτερα θέλησα πάλι να μείνω εγκυος «στον πρίγκηπα μου που παλεύει τώρα για την ζωούλα του» και στον δεύτερο μήνα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια πάλι έμεινα εγκυος.

Τελος θέλω να σου πω ότι υπάρχουν δυο κατηγορίες με γυναίκες που έχουν πολυκυστηκες : αυτές που μένουν πολύ εύκολα και αυτές που λιιιιγο δυσκολεύονται ΟΛΕΣ οι γυναίκες όμως με πολυκυστηκες μπορούν να μείνουν έγκυες. 

Επίσης θέλω να σου τονίσω ότι ΑΛΛΟ είναι να έχεις πολυκυστηκες και ΑΛΛΟ να έχεις το σύνδρομο πολυκυστικών.Αυτη που έχει σύνδρομο πολυκυστικών  έχει πιο δύσκολο αγώνα να κάνει εκεί παίζουν πολλά ρόλο,καταρχήν εκείνο το ξυπνάει το άγχος τα κιλά η ψυχολογία η αλλαγή του κλίματος πολλά!! 

Εγώ γεννήθηκα με πολυκυστηκες και νόμιζα ότι με τον κύκλο που έχω 37-38 μερες δεν θα μείνω καθόλου εύκολα!!! Κι όμως έμεινα πανεύκολα.Μια ξαδέρφη μου με κύκλο 28 νταν μερες που απεδειχθει ότι έχει τον σύνδρομο μετα από 1 χρόνο προσπαθειών έμεινε έγκυος με θεραπείες ..... και πάλι όμως δεν είμαστε γιατροί και δεν είμαστε θεοί κάνε την προσευχουλα σου και όλα θα πάνε καλά!!! Εύχομαι ο θεουλης να σου δώσει ένα γερό και καλοτυχο μωράκι.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...μπαινω συνεχεια να δω νεα για τον μικρουλακο σου....ελπιζω συντομα να γινει καλα και να τον κρατας αγκαλιτσα....εγω δεν εχω συνδρομο εχω εικονα πολυκυστικων...ισως γιαυτο εμεινα αμεσως...παιρνω και ινοφερτ πλας για να με βοηθησει...εγω αντισυλληπτικα δεν πηρα γιατι στις ορμονολογικες εξετασεις ηταν ανεβασμενη η τιμη της θρομβωσης...μακαρι να μας πανε ολα καλα και να μεινω παλι και εσυ πιο πολυ να σου δινει δυναμη η Παναγιτσα να αντεχεις και εσυ και ο μικρος ολες τις αναποδιες...

πρίν από 17 λεπτά , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23χαχαχχαχαχαχααχ πιασε το νοημα αχ κοριτσακι μου εμενα που ξερουν οτι εχω χασει το παιδι με κοιτανε με αυτο το λυπητερο σιχαμερο βλεμμα σιχαινομαι να με λυπουνται αααααα εγω να δεις τι ακουω και τι κινησεις μου κανουν απο το σοι του ανδρα μου αλλα σου ειπα τους γραφω πλαγιως εμενα με νοιαζει να εχω ξανα ενα μωρακι με την βοηθεια του Θεου και ας τους να κουρευονται αντε γιατι μας τα εχουν πρηξει δικια τους ζωη δεν εχουν με τι θα ασχοληθουν με μας γραψτους και μην χαλιεσαι οταν τους βλεπεις και εισαι με τον ανδρα σου παρτον αγκαλια φιλα τον και ασε τους να βραζουν 

Και εμενα αυτο με νοιαζει να μεινω παλι εγκυος θα μεινω που θα παει καθε μερα προσευχομαι να πανε ολα καλα...αλλα ρε φιλε κλεισε και λιγο το στομα σου σκεψου πριν μιλησεις....αγανακτησα...αυτοι ειναι για λυπηση οχι εσυ...μακαρι να ειχαν και αυτοι τοση δυναμη οσο εχεις εσυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Zaxaroula.23 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...μπαινω συνεχεια να δω νεα για τον μικρουλακο σου....ελπιζω συντομα να γινει καλα και να τον κρατας αγκαλιτσα....εγω δεν εχω συνδρομο εχω εικονα πολυκυστικων...ισως γιαυτο εμεινα αμεσως...παιρνω και ινοφερτ πλας για να με βοηθησει...εγω αντισυλληπτικα δεν πηρα γιατι στις ορμονολογικες εξετασεις ηταν ανεβασμενη η τιμη της θρομβωσης...μακαρι να μας πανε ολα καλα και να μεινω παλι και εσυ πιο πολυ να σου δινει δυναμη η Παναγιτσα να αντεχεις και εσυ και ο μικρος ολες τις αναποδιες...

Και εμενα αυτο με νοιαζει να μεινω παλι εγκυος θα μεινω που θα παει καθε μερα προσευχομαι να πανε ολα καλα...αλλα ρε φιλε κλεισε και λιγο το στομα σου σκεψου πριν μιλησεις....αγανακτησα...αυτοι ειναι για λυπηση οχι εσυ...μακαρι να ειχαν και αυτοι τοση δυναμη οσο εχεις εσυ...

σε ευχαριστωωωωω κοριτσι μου τι να κανω το οφειλω στον ευατο μου στο αγγελουδακι μου και στον ανδρα μου @Zaxaroula.23 οχι θα κατσω εγω να σκασω μια φορα με γεννησε η μανα μου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

σε ευχαριστωωωωω κοριτσι μου τι να κανω το οφειλω στον ευατο μου στο αγγελουδακι μου και στον ανδρα μου @Zaxaroula.23 οχι θα κατσω εγω να σκασω μια φορα με γεννησε η μανα μου 

Ειστε καιρο μαζι με τον αντρα σου....;;; ευτυχως που εχουμε και αυτους και παιρνουμε δυναμη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zaxaroula.23 είπε:

Ειστε καιρο μαζι με τον αντρα σου....;;; ευτυχως που εχουμε και αυτους και παιρνουμε δυναμη..

@Zaxaroula.23ειμαστε τρια υπεροχα χρονια μαζι και ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι του ευτυχως δεν λες τιποτα εσυ ποσο καιρο εισαι μαζι με τον ανδρα σου ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23ειμαστε τρια υπεροχα χρονια μαζι και ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι του ευτυχως δεν λες τιποτα εσυ ποσο καιρο εισαι μαζι με τον ανδρα σου ;

Εμεις ημαστε 8 χρονια ειμαι μαζι του απο το σχολειο 16 χρονων ημουν οταν τον γνωρισα...πως με αντεχει ομως και εγω απορω...χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zaxaroula.23 είπε:

Εμεις ημαστε 8 χρονια ειμαι μαζι του απο το σχολειο 16 χρονων ημουν οταν τον γνωρισα...πως με αντεχει ομως και εγω απορω...χαχαχαχαχα

@Zaxaroula.23χαχααχχαχαχαχαχαχαχα ελα μωρε και αυτος θα εχει τα ελαττωματα του και εσυ το ιδιο σιγα και απορω καμια φορα αλλα τι να κανει ο καημενος με αγαπαει απο που εισαι ;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23χαχααχχαχαχαχαχαχαχα ελα μωρε και αυτος θα εχει τα ελαττωματα του και εσυ το ιδιο σιγα και απορω καμια φορα αλλα τι να κανει ο καημενος με αγαπαει απο που εισαι ;;;

Ε εχει και αυτος ελλατωματα μου σπαει λιγαααακι τα νευρα....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...