Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Πολυκυστικες και αποβολες


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , giotitsa είπε:

@Μανιταρι Μαγικομακαρι κοριτσακι μου να με ανταμειψει γιατι θελω να δω ενα φως μεσα στο σκοταδι το οποιο ειμαι ναι εχω τρομερη ψυχικη δυναμη και αυτο γιατι δυστηχως το λεω οι τριτοι που εχω πισω μου περιμενουν σαν τα κορακια ποτε θα με δουν πεσμενη και αυτοι να χορευουν γυρω γυρω σαν τους κανιβαλους απο την χαρα τους αλλα δεν πειραζει Θεος υπαρχει και βλεπει εγω ειμαι εδω ακομη δυνατη και θα προχωρησω γιατι το μωρο μου που ειναι στον ουρανο θελει να μην τα παρατησω και να του εχω ενα αδερφακι στην γη θα φροντισει για μενα 

@Zaxaroula.23οχι εγω κοριτσι μου αυτη ειναι η palmoira μια αλλη κοπελα εγω ειμαι αυτη που λεει αποβολη 28 εβδομαδων 

Ακριβως και εγω αυτους τους τριτους εχω πισω μου να περιμενουν την καθε ατυχια μου για να νιωσουν αυτοι καλα...οσο σκεφτομαι τι θα ακουγα αν μαθαιναν για την αποβολη τρελαινομαι...ηδη ακουγα τρελα πραγματα πως καλα κανω και δεν μενω και πως πρεπει να προσεχω για να μην μεινω εγκυος (και τι ανα απαντησεις εκεινη την ωρα πως προσπαθεις ηδη ή οτι αν δεν κανω παιδια θα νιωθω μιση) και πως ειμαι μικρη ή οτι ο αντρας μου μετα δεν θα με αγαπαει..πωπω πρεπει να εχεις αδειο μυαλο για να λες τοσες χαζομαρες...δεν πειραζει ομως μια φορα θα πεσω δυο θα σηκωθω...εγω θα γινω μαμα ειτε το θελουν ειτε οχι...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

πρίν από 1 λεπτό , Zaxaroula.23 είπε:

Ακριβως και εγω αυτους τους τριτους εχω πισω μου να περιμενουν την καθε ατυχια μου για να νιωσουν αυτοι καλα...οσο σκεφτομαι τι θα ακουγα αν μαθαιναν για την αποβολη τρελαινομαι...ηδη ακουγα τρελα πραγματα πως καλα κανω και δεν μενω και πως πρεπει να προσεχω για να μην μεινω εγκυος (και τι ανα απαντησεις εκεινη την ωρα πως προσπαθεις ηδη ή οτι αν δεν κανω παιδια θα νιωθω μιση) και πως ειμαι μικρη ή οτι ο αντρας μου μετα δεν θα με αγαπαει..πωπω πρεπει να εχεις αδειο μυαλο για να λες τοσες χαζομαρες...δεν πειραζει ομως μια φορα θα πεσω δυο θα σηκωθω...εγω θα γινω μαμα ειτε το θελουν ειτε οχι...:mrgreen:

@Zaxaroula.23 ακριβως ετσι και εγω μολις ξαναμεινω θα τους δουλευω ολους δεν προκειται να πω τιποτε σε κανεναν μου εχει μεινει και η κοιλια οποτε θα τους λεω παχυνα χχαχχαχχααχαχχα:lol:


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια.ισχυει οτι μετα απο αποβολη μενεις σχετικα ευκολα εγκυος το επαθε η κουμπαρα μου περσι κ τωρα εχει ενα μπεμπακο 20 ημερων.εμεινε εγκυος μετα απο 4 μηνες κ ενω δεν προσπαθουσαν.μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα ειναι πααααααρα πολλες γυναικες που εχουν πολυκυστικες κ απο την στιγμη που εγινε συληψη ειναι πολυ θετικα τα πραγματα.καταλαβαινω το αγχος σου ειναι απολυτα φυσιολογικο αλλα μην διαβαζεις ανακριβειες απο το νετ.θα σκας χωρις λογο.ειμαι σιγουρη οτι μεσα σε λιγο καιρο θα εισαι κ εδυ εγκυουλα.αν δεν ειμαι αδιακριτη ποσο χρονων εισαι;

Ειμαι 24...αν και παιδακι ηθελα απο νωρις...τωρα ομως ενιωσε ετοιμος και ο αραβωνιαστικος μου δεν ηθελα να κανουμε παιδι με το ζορι και το αφησα πανω του μεχρι που μου το ζητησε μονος του...

Just now, giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23 ακριβως ετσι και εγω μολις ξαναμεινω θα τους δουλευω ολους δεν προκειται να πω τιποτε σε κανεναν μου εχει μεινει και η κοιλια οποτε θα τους λεω παχυνα χχαχχαχχααχαχχα:lol:

Χαχαχαχ σε νιωθω εχω και εγω λιγη κοιλιτσα παντα ειχα οποτε θα τους χορεψω στο ταψι...ας μεινουμε παλι εγκυος με το καλο και αυτη την φορα θα ειναι η τυχη με το μερος μας και αστους ολους να σκανε απο το κακο τους...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Zaxaroula.23 είπε:

Ειμαι 24...αν και παιδακι ηθελα απο νωρις...τωρα ομως ενιωσε ετοιμος και ο αραβωνιαστικος μου δεν ηθελα να κανουμε παιδι με το ζορι και το αφησα πανω του μεχρι που μου το ζητησε μονος του...

Χαχαχαχ σε νιωθω εχω και εγω λιγη κοιλιτσα παντα ειχα οποτε θα τους χορεψω στο ταψι...ας μεινουμε παλι εγκυος με το καλο και αυτη την φορα θα ειναι η τυχη με το μερος μας και αστους ολους να σκανε απο το κακο τους...

@Zaxaroula.23 εννοειται γλυκια μου οτι θα ξαναμεινουμε αυτο λεω στον ανδρουλη μου τερμα η γκαντεμια για μας και ακουσε με μην ξαναμπεις σε αυτην την βλακεια που λεγεται internet σε αρρωστενει να ρωτας εδωη τον γιατρο σου ακομα καλυτερα ακου εκει αγχωθηκες χωρις λογο 24 αχ μικρουλα εισαι μωλε μπραβο σου ετσι κανε παιδακι οσο πιο μικρη εισαι τοσο καλυτερα εγω ειμαι 29


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ζαχαρουλα πραγματι μετα σπο αποβολη ειναι πιο ευκολο να μεινεις κ ευχομαι να αποδειχτει κ σε σενα

με τις πολυκυστικες λενε οτι αργεις να μεινεις εγκυος,να ομως που εσυ το κατερριψες,κ ξερω κ αλλες περιπτωσεις

το μονο που εχω διαβασει σε σχεση με πολυκυστικες κ αποβολες ειναι στην ουσια κρυβεται κ κτ αλλο με τις πολυκυστικες.πχ αντισταση στην ινσουλινη

ευχομαι μια νεα τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

 

γιωτα εισαι πολυ δυνατη.πραγματικα δ εχω λογια για οσα περασες.χαιρομαι ομως που ανυπομονεις να ξεκινησετε προσπαθειες,θα ερθει το μωρακι σας γερο στην αγκαλια σας,κ θα εχετε ενα αγγελακι να σας προσεχει.εχετε κανει αλλη εξεταση οπως καρυοτυπο δικο σας;αθηνα μενετε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , vikib είπε:

ζαχαρουλα πραγματι μετα σπο αποβολη ειναι πιο ευκολο να μεινεις κ ευχομαι να αποδειχτει κ σε σενα

με τις πολυκυστικες λενε οτι αργεις να μεινεις εγκυος,να ομως που εσυ το κατερριψες,κ ξερω κ αλλες περιπτωσεις

το μονο που εχω διαβασει σε σχεση με πολυκυστικες κ αποβολες ειναι στην ουσια κρυβεται κ κτ αλλο με τις πολυκυστικες.πχ αντισταση στην ινσουλινη

ευχομαι μια νεα τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

 

γιωτα εισαι πολυ δυνατη.πραγματικα δ εχω λογια για οσα περασες.χαιρομαι ομως που ανυπομονεις να ξεκινησετε προσπαθειες,θα ερθει το μωρακι σας γερο στην αγκαλια σας,κ θα εχετε ενα αγγελακι να σας προσεχει.εχετε κανει αλλη εξεταση οπως καρυοτυπο δικο σας;αθηνα μενετε;

@vikibγλυκια μου ναι δεν τα παραταω οχι δεν εχουμε κανει καρυοτυπο δικο μας και δεν χρειαζεται γιατι εχω μοριακο καρυοτυπο που αποδεικνυει οτι ουτε εγω ουτε ο ανδρας μου εχουμε κατι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@Zaxaroula.23 εννοειται γλυκια μου οτι θα ξαναμεινουμε αυτο λεω στον ανδρουλη μου τερμα η γκαντεμια για μας και ακουσε με μην ξαναμπεις σε αυτην την βλακεια που λεγεται internet σε αρρωστενει να ρωτας εδωη τον γιατρο σου ακομα καλυτερα ακου εκει αγχωθηκες χωρις λογο 24 αχ μικρουλα εισαι μωλε μπραβο σου ετσι κανε παιδακι οσο πιο μικρη εισαι τοσο καλυτερα εγω ειμαι 29

Ε και εσυ μικρη εισαι ομως....οτι πρεπει αυτη η ηλικια...εγω ηθελα απο τα 21 αλλα ευτυχως που με συγκρατει ο αντρας μου...οσο παιρναει ο καιρος και βλεπω πως το περιμενει και αυτος πως και πως αλλο τοσο θελω να γινω μαμα...αντε να μεινουμε μαζι εγκυος να το παλεψουμε μαζι...!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

ζαχαρουλα πραγματι μετα σπο αποβολη ειναι πιο ευκολο να μεινεις κ ευχομαι να αποδειχτει κ σε σενα

με τις πολυκυστικες λενε οτι αργεις να μεινεις εγκυος,να ομως που εσυ το κατερριψες,κ ξερω κ αλλες περιπτωσεις

το μονο που εχω διαβασει σε σχεση με πολυκυστικες κ αποβολες ειναι στην ουσια κρυβεται κ κτ αλλο με τις πολυκυστικες.πχ αντισταση στην ινσουλινη

ευχομαι μια νεα τελειομηνη εγκυμοσυνη!

 

 

γιωτα εισαι πολυ δυνατη.πραγματικα δ εχω λογια για οσα περασες.χαιρομαι ομως που ανυπομονεις να ξεκινησετε προσπαθειες,θα ερθει το μωρακι σας γερο στην αγκαλια σας,κ θα εχετε ενα αγγελακι να σας προσεχει.εχετε κανει αλλη εξεταση οπως καρυοτυπο δικο σας;αθηνα μενετε;

Καλησπέρα κορίτσια. Συγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στην κουβέντα σας. Σας θαυμάζω γιατί στις δυσκολίες αντέχετε και προχωράτε. Εγώ δεν έχω πολυκυστικές αλλά αν έχω αντίσταση στην ινσουλίνη πώς το ξέρω; Σε καμπύλη σακχάρου που έκανα είχα χαμηλές τιμές μετά τη γλυκόζη αλλά 3 γιατροί που ρώτησα (ενδοκρινολόγος, παθολόγος, γυναικολόγος) μου είπανε ότι δεν μας πειράζουν οι χαμηλές τιμές και ότι είναι καλή. Παράγω πολύ ινσουλίνη;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Συγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στην κουβέντα σας. Σας θαυμάζω γιατί στις δυσκολίες αντέχετε και προχωράτε. Εγώ δεν έχω πολυκυστικές αλλά αν έχω αντίσταση στην ινσουλίνη πώς το ξέρω; Σε καμπύλη σακχάρου που έκανα είχα χαμηλές τιμές μετά τη γλυκόζη αλλά 3 γιατροί που ρώτησα (ενδοκρινολόγος, παθολόγος, γυναικολόγος) μου είπανε ότι δεν μας πειράζουν οι χαμηλές τιμές και ότι είναι καλή. Παράγω πολύ ινσουλίνη;;;

@kidoγλυκια μου τι κανεις ;;;;; δεν γνωριζω να σου πω δυστηχως @Zaxaroula.23 ναι γλυκια μου μαζι θα μεινουμε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , giotitsa είπε:

@kidoγλυκια μου τι κανεις ;;;;; δεν γνωριζω να σου πω δυστηχως

Καλά κορίτσι μου, εμείς τα λέμε και στο άλλο θεμα. Τελειώνω από γόνιμες και ως τις 5/9 περιμένω να δω τι κάναμε! Πιο πολύ για τη @vikib το έγραψα που το ανέφερε αν γνωρίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kido είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Συγνώμη που μπαίνω έτσι σφήνα στην κουβέντα σας. Σας θαυμάζω γιατί στις δυσκολίες αντέχετε και προχωράτε. Εγώ δεν έχω πολυκυστικές αλλά αν έχω αντίσταση στην ινσουλίνη πώς το ξέρω; Σε καμπύλη σακχάρου που έκανα είχα χαμηλές τιμές μετά τη γλυκόζη αλλά 3 γιατροί που ρώτησα (ενδοκρινολόγος, παθολόγος, γυναικολόγος) μου είπανε ότι δεν μας πειράζουν οι χαμηλές τιμές και ότι είναι καλή. Παράγω πολύ ινσουλίνη;;;

νομιζω οτι με καμπυλη παλι το ελεγχεις.καμπυλη αντιστασης στην ινσουλινη.κ αν υπαρχει θεμα παιρνεις γκλουκοφαζ.ο ενδοκρινολογος σιγουρα μπορει να σε κατατοπισει

το μονο που μπορει να χρειαστει να προσεχεις ειναι μην παθεις υπογλυκαιμια,οποτε θα τρως τα γλυκακια σου

ετσι κ αλλιως η ποσοτητα της γλυκοζης που παιρνουμε στην καμπυλη ειναι μεγαλη,δ την παιρνουμε καθημερινα στη διατροφη μας

με το καλο κοριτσια να μαθουμε κ τα ευχαριστα για σας με νεες εγκυμοσυνες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλά κορίτσι μου, εμείς τα λέμε και στο άλλο θεμα. Τελειώνω από γόνιμες και ως τις 5/9 περιμένω να δω τι κάναμε! Πιο πολύ για τη @vikib το έγραψα που το ανέφερε αν γνωρίζει κάτι.

@kido την βρηκες την ωορρηξία;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giotitsa είπε:

@kido την βρηκες την ωορρηξία;;

Όχι μέχρι και χτες αρνητικό τεστ. 18η μέρα σήμερα λέω να τα σταματήσω κορίτσι μου κι ότι γίνει. Εμείς είχαμε επαφές από την προηγούμενη Παρασκευή 11η μέρα μέχρι και χθες βράδυ 17η και θα έχουμε και μέσα στο ΣΚ λογικά. 28-29 κύκλο κάνω, μπορεί να αργήσει λίγο τώρα και με τα μπάνια κτλ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Όχι μέχρι και χτες αρνητικό τεστ. 18η μέρα σήμερα λέω να τα σταματήσω κορίτσι μου κι ότι γίνει. Εμείς είχαμε επαφές από την προηγούμενη Παρασκευή 11η μέρα μέχρι και χθες βράδυ 17η και θα έχουμε και μέσα στο ΣΚ λογικά. 28-29 κύκλο κάνω, μπορεί να αργήσει λίγο τώρα και με τα μπάνια κτλ...

@kido  εγω οταν ξεκινησω προσπαθειες θα τις ξεκινησω χωρις τεστ επειδη ειμαι αγχωδης προτιμω ετσι στ κουτουρου που λεμε χαχαχαχαχαχα:lol:

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...