Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

1 hour ago, evio είπε:

Περαστικα στον αντρα σου, συντομα να τον εχεις κοντα σου! Μεγαλωσε η μπεμπουλα σου! Κραταει καλα ο τραχηλος σου κ αυτο ειναι πολυ θετικο, μπραβο βγηκε σε καλο η υπομονη σου.

Ευτυχως κρατάει ακόμη και ελπίζω να πάμε όσο γίνεται πιο μακριά! Εσείς κοριτσια ποτέ έχετε ξανά γιατρό? @Nicol_ σήμερα? 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο βρε @palmoira!!! Όλα Τέλεια!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Μια χαρα η μπέμπα σου!!! Περαστικα Στον άντρα σου,  εύχομαι να βγει το συντομότερο!!!! 

Εμενα Δυστυχώς λόγω του αμνιακου υγρού με βλέπουν κάθε βδομάδα!! Πήγα την Δευτέρα που πέρασε κ θα ξαναπάω κ την άλλη Δευτέρα!!! Ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα!! Όλα Θα πάνε καλά!!!! Ο Καιρός περνάει.......... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , palmoira είπε:

Ευτυχως κρατάει ακόμη και ελπίζω να πάμε όσο γίνεται πιο μακριά! Εσείς κοριτσια ποτέ έχετε ξανά γιατρό? @Nicol_ σήμερα? 

Ναι σήμερα αλλα αργα. 10 παρα το βράδυ οποτε θα αργήσουμε. Θα σας πω  το βραδυ τα νεα :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , February17 είπε:

Μπράβο βρε @palmoira!!! Όλα Τέλεια!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Μια χαρα η μπέμπα σου!!! Περαστικα Στον άντρα σου,  εύχομαι να βγει το συντομότερο!!!! 

Εμενα Δυστυχώς λόγω του αμνιακου υγρού με βλέπουν κάθε βδομάδα!! Πήγα την Δευτέρα που πέρασε κ θα ξαναπάω κ την άλλη Δευτέρα!!! Ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα!! Όλα Θα πάνε καλά!!!! Ο Καιρός περνάει.......... 

Τι εγινε με το αμνιακο υγρο κοριτσι μου; Το εχεις ξαναπει κ δεν θυμαμαι; Μαζι εχουμε γιατρο κ εγω Δευτερα παω.

Αυριο το πρωι εχω γενικες, καλλιεργια κολπικου κ καινουρια καμπυλη ζαχαρου...


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, February17 είπε:

Μπράβο βρε @palmoira!!! Όλα Τέλεια!!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Μια χαρα η μπέμπα σου!!! Περαστικα Στον άντρα σου,  εύχομαι να βγει το συντομότερο!!!! 

Εμενα Δυστυχώς λόγω του αμνιακου υγρού με βλέπουν κάθε βδομάδα!! Πήγα την Δευτέρα που πέρασε κ θα ξαναπάω κ την άλλη Δευτέρα!!! Ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα!! Όλα Θα πάνε καλά!!!! Ο Καιρός περνάει.......... 

Ναι υπομονή λιγάκι ακόμη! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, evio είπε:

Τι εγινε με το αμνιακο υγρο κοριτσι μου; Το εχεις ξαναπει κ δεν θυμαμαι; Μαζι εχουμε γιατρο κ εγω Δευτερα παω.

Αυριο το πρωι εχω γενικες, καλλιεργια κολπικου κ καινουρια καμπυλη ζαχαρου...

Στην Β επιπέδου είχα αμνιακο υγρό πάνω από το φυσιολογικό, ήταν στο 18,5 κ μετά από δύο βδομάδες που ξαναέκανα επανάληψη β επιπέδου είχε ανέβει στο 21..  Ο γιατρος περίμενε να σταματούσε μέχρι το 20εστω αλλά αυτό μετά από δύο μέρες στον δικό μου γιατρό ήταν στο 22.. Θα ξανακάνω ξανά επανάληψη β επίπεδου το άλλο Σάββατο κ θα δούμε..  Ελπίζουμε να έχει σταματήσει κάπου εκεί... Δεν βλέπουν κάτι στο μωρό, (συνήθως λένε ότι αν είναι αυξημενο έχει κάτι το μωρό κ το αυξάνει)..  Το δικό μας μωρό ειναι καλά..  Απλώς δεν πρέπει να ξεπερνάει το όριο το αμνιακο υγρό..  Ενα άγχος όσο να ναι το έχω.. Υπομονή!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , February17 είπε:

Στην Β επιπέδου είχα αμνιακο υγρό πάνω από το φυσιολογικό, ήταν στο 18,5 κ μετά από δύο βδομάδες που ξαναέκανα επανάληψη β επιπέδου είχε ανέβει στο 21..  Ο γιατρος περίμενε να σταματούσε μέχρι το 20εστω αλλά αυτό μετά από δύο μέρες στον δικό μου γιατρό ήταν στο 22.. Θα ξανακάνω ξανά επανάληψη β επίπεδου το άλλο Σάββατο κ θα δούμε..  Ελπίζουμε να έχει σταματήσει κάπου εκεί... Δεν βλέπουν κάτι στο μωρό, (συνήθως λένε ότι αν είναι αυξημενο έχει κάτι το μωρό κ το αυξάνει)..  Το δικό μας μωρό ειναι καλά..  Απλώς δεν πρέπει να ξεπερνάει το όριο το αμνιακο υγρό..  Ενα άγχος όσο να ναι το έχω.. Υπομονή!! 

Μαλιστα, το θετικο ειναι οτι ειναι καλα το μωρακι σου. Ελπιζω να εχετε θετικη εξελιξη. Δεν γνωριζω καθολου τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις. Λογικο να εχεις αγχος, αλλα να μην χανεις το κουραγιο σου!

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, February17 είπε:

Στην Β επιπέδου είχα αμνιακο υγρό πάνω από το φυσιολογικό, ήταν στο 18,5 κ μετά από δύο βδομάδες που ξαναέκανα επανάληψη β επιπέδου είχε ανέβει στο 21..  Ο γιατρος περίμενε να σταματούσε μέχρι το 20εστω αλλά αυτό μετά από δύο μέρες στον δικό μου γιατρό ήταν στο 22.. Θα ξανακάνω ξανά επανάληψη β επίπεδου το άλλο Σάββατο κ θα δούμε..  Ελπίζουμε να έχει σταματήσει κάπου εκεί... Δεν βλέπουν κάτι στο μωρό, (συνήθως λένε ότι αν είναι αυξημενο έχει κάτι το μωρό κ το αυξάνει)..  Το δικό μας μωρό ειναι καλά..  Απλώς δεν πρέπει να ξεπερνάει το όριο το αμνιακο υγρό..  Ενα άγχος όσο να ναι το έχω.. Υπομονή!! 

Τουλάχιστον είναι καλά το μωράκι σας. Λογικό λοιπόν να σε βλέπει ο γιατρός τόσο τακτικά. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..Δε τη γλίτωσα τλκ..κολλησα Κ εγώ Κ παρόλο Π Δεν έκανα Πάρα μόνο έναν εμετό πολύ ζόρικο..εχω γίνει κομμάτια.. Ούτε Ν σηκωθώ δε μπορούσα μέχρι το μεσημέρι..Τώρα απλά εχω πόνους σε όλο το σώμα..μια κρυώνω μια ζεσταινομαι. Δε μπορώ Ν φάω τπτ..Λίγο νερό πίνω. Κ περιμένω Ν πιω μια κόκα κόλα Π ζήλεψα. Είχα Κ τ μικρά Ν τσιριζουν Κ Ν γκρινιάζουν όλη μέρα.. ήταν αδιάθετα Κ αυτά. Αλλά Αύριο δουλεύει ο σύζυγος οπότε επιστρατευσα βοήθεια γτ δε Θ την πάλευα. Έχω Ν αρρωστήσω από μαθήτρια ετσι Κ πολύ Μ κακοφανηκε. Ο μεγάλος εντωμεταξύ από αντίδραση το μεσημέρι χτυπούσε το κεφάλι του στο τοιχο Εγώ δε μπορούσα Ν σηκωθώ.Ο αντρας μ βγήκε για παυσίπονα Κ Η άλλη από κάτω ούρλιαζε η καημενη Ν σταματήσουμε τη φασαρία..είχε δίκιο Αλλά δε μπορούσα Ν κάνω τπτ. Μόνο τον έλεγα κανε ησυχια Κ το έκανε επίτηδες. Κ καταλαβα ότι ακόμα ζηλεύει τον μικρό..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γυρίσαμε απο το γιατρό, ο μπομπιρακος μας ειναι 1300 γρμ. και ολα ειναι πολυ καλα!  Ειναι με το κεφαλι προς τα κατω. Μας ειπε οτο εχει πολυ καλη ανάπτυξη και οτι ολα πανε τελεία και χάρηκα παρα πολυ! Τον ρωτησα και για ντοπλερ αλλα μας ειπε οτι δεν χρειάζεται να κανω απο τη στιγμή που ολα ειναι τοσο καλα. Μου εγραψε και καμπύλη σακχαρου και τις λοιπές εξετάσεις, λεω να παω Δεύτερα να τις κανω.

@oneira_glyka περαστικα σου!! Κουράγιο προσπαθησε να ξεκουραστείς οσο μπορεις. Ξερω ειναι δυσκολο με τα παιδια αλλα υπομονη..σου έτυχαν μαζεμενα ❤


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου γυρίσαμε απο το γιατρό, ο μπομπιρακος μας ειναι 1300 γρμ. και ολα ειναι πολυ καλα!  Ειναι με το κεφαλι προς τα κατω. Μας ειπε οτο εχει πολυ καλη ανάπτυξη και οτι ολα πανε τελεία και χάρηκα παρα πολυ! Τον ρωτησα και για ντοπλερ αλλα μας ειπε οτι δεν χρειάζεται να κανω απο τη στιγμή που ολα ειναι τοσο καλα. Μου εγραψε και καμπύλη σακχαρου και τις λοιπές εξετάσεις, λεω να παω Δεύτερα να τις κανω.

@oneira_glyka περαστικα σου!! Κουράγιο προσπαθησε να ξεκουραστείς οσο μπορεις. Ξερω ειναι δυσκολο με τα παιδια αλλα υπομονη..σου έτυχαν μαζεμενα ❤

Μπαμπατσικουλικος εε??Τι ωραία αφράτα μωράκια!Εγώ 31 βδομάδα 1270.. Κ εμένα ντοπλερ Δεν Μ έκανε σε καμία εγκυμοσύνη. ΑΆντε με το καλοοο!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κοριτσια μου γυρίσαμε απο το γιατρό, ο μπομπιρακος μας ειναι 1300 γρμ. και ολα ειναι πολυ καλα!  Ειναι με το κεφαλι προς τα κατω. Μας ειπε οτο εχει πολυ καλη ανάπτυξη και οτι ολα πανε τελεία και χάρηκα παρα πολυ! Τον ρωτησα και για ντοπλερ αλλα μας ειπε οτι δεν χρειάζεται να κανω απο τη στιγμή που ολα ειναι τοσο καλα. Μου εγραψε και καμπύλη σακχαρου και τις λοιπές εξετάσεις, λεω να παω Δεύτερα να τις κανω.

@oneira_glyka περαστικα σου!! Κουράγιο προσπαθησε να ξεκουραστείς οσο μπορεις. Ξερω ειναι δυσκολο με τα παιδια αλλα υπομονη..σου έτυχαν μαζεμενα ❤

Μπράβο Νικολ! Είναι πραγματικά πολύ ωραίο το συναίσθημα να φεύγεις από το γιατρό και να ξέρεις ότι όλα είναι πολύ καλά για το μωράκι σου! Καλή υπομονή τη Δευτέρα με την καμπύλη, κυρίως για την αναμονή στο εργαστήριο! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Μπράβο Νικολ! Είναι πραγματικά πολύ ωραίο το συναίσθημα να φεύγεις από το γιατρό και να ξέρεις ότι όλα είναι πολύ καλά για το μωράκι σου! Καλή υπομονή τη Δευτέρα με την καμπύλη, κυρίως για την αναμονή στο εργαστήριο! 

Καλημερα!Ναι δεν το συζηταω χθες οταν φυγαμε απο το γιατρο πετουσαμε.Παντως ειμαστε στα ιδια εμεις οι δυο,ακομα και στα γραμμαρια τα νινακια μας ειναι μαζι, λες να γεννησουμε και την ιδια μερα ? :D 

Η @oneira_glyka μας εφαγε στη στροφη θα γεννησει νωριτερα τελικα :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημερα!Ναι δεν το συζηταω χθες οταν φυγαμε απο το γιατρο πετουσαμε.Παντως ειμαστε στα ιδια εμεις οι δυο,ακομα και στα γραμμαρια τα νινακια μας ειναι μαζι, λες να γεννησουμε και την ιδια μερα ? :D 

Η @oneira_glyka μας εφαγε στη στροφη θα γεννησει νωριτερα τελικα :)

Εμένα 21/2 με προγραμματίζει για καισαρικη. Είναι το αργότερο που μπορούμε να φτάσουμε λόγω μονοκερης. Είναι λογικό να είμαστε στα ίδια γιατί έχουμε ΠΗΤ σχεδόν μαζί! 

@oneira_glyka εσένα πότε σου είπε? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka περαστικα σου! Εισαι καθολου καλυτερα; Οι ιωσεις στην εγκυμοσυνη χαλια ειναι, τα περναμε ολα πιο βαρια...

@Nicol_ συγχαρητηρια για τον μπομπιρακο σου! Καλα αποτελεσματα κ με την καμπυλη. Εγω σημερα εκανα επαναληψη τη δικια μου, ευτυχως κ σε αυτο το μικτοβιολογικο ειχαν τη γλυκοζη με γευση πορτοκαλι κ πινεται σχετικα ευκολα. 

@palmoira μου ποσων εβδομαδων θα εισαι στην γεννα; Θα ρωτησω κ εγω τον δικο μου τι σχεδια εχει για μενα. Δεν εχω καταλαβει αν με παει για καισαρικη ή αν μπορει κ να την γλυτωσω. Λογικα θα ειναι αναλογα με το ποσο ιστο εκοψε πανω στην επεμβαση για το διαφραγμα...

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...