Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Μανουλες Μαρτιου 2019!!


oneira_glyka

Recommended Posts

@evio και @Nicol_ μόλις έρθουν με το καλό τα μωράκια μας θα το ρίξουμε εξω! Εγώ να σας πω την αμαρτία μου περιμένω ποτέ θα βγούμε εξω για ποτό με τον άντρα μου να πιω 2-3 ποτάκια και να χορέψω μέχρι τελικής πτώσεως! Θα έχω βγάλει γάλα με θηλαστρο για να μην έχουμε θέμα με θηλασμου κτλ και θα το ρίξω εξω! Όσο για φαγητά, αυτό που μου έχει λείψει είναι ένα μεξικάνικο πικάντικο που επίσης θα βάλω στο προγραμμα με παρόμοια τακτική! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , palmoira είπε:

@evio και @Nicol_ μόλις έρθουν με το καλό τα μωράκια μας θα το ρίξουμε εξω! Εγώ να σας πω την αμαρτία μου περιμένω ποτέ θα βγούμε εξω για ποτό με τον άντρα μου να πιω 2-3 ποτάκια και να χορέψω μέχρι τελικής πτώσεως! Θα έχω βγάλει γάλα με θηλαστρο για να μην έχουμε θέμα με θηλασμου κτλ και θα το ρίξω εξω! Όσο για φαγητά, αυτό που μου έχει λείψει είναι ένα μεξικάνικο πικάντικο που επίσης θα βάλω στο προγραμμα με παρόμοια τακτική! 

Χαχα καλα εννοειται! Αλκοολ εχω στο προγραμμα όπως επίσης σαλατες!! Μου ελειψαν αυτες που τρωμε εξω με τα τελεια ντρεσινγκ! Γιαμι! :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2018 at 11:54 ΜΜ, Elpida88 είπε:

 

 

On 16/12/2018 at 2:39 ΜΜ, Nicol_ είπε:

 

@evio

 

6 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλή εβδομάδα! Έχω πάρει τη λίστα μου από χθες και σβήνω γράφω! Ενδοεπικοινωνίες έχετε κοιτάξει καθόλου? 

Κ εγώ της φιλιπς χαλβαδιαζω..Αν σ πω ότι πιο πολύ την θέλω για τους μαντραχαλους Μ???Γτ Όταν θηλάζω δε θέλω Ν με βλέπουν..στον μικρό ο μεγάλος ζήλευε Κ συνέχεια με σκαλιζε..Δεν μπορούσα Ν θηλασω.Κ αν πάρουν πρέφα ότι είμαι μόνη με το μωρό αλλού Τ έχω ικανά Ν βρουν τρόπο Ν κάνουν μπαντζι τζαμπιγκ από το ταβάνι για αντίδραση. Οπότε θέλω ν Τ βλέπω κιόλας.Κ αργότερα Θ Μ μείνει Κ για τ μωρό. 

6 ώρες πρίν, Caterina 11 είπε:

Εγκυουλες πολύ Καλημέρα σε όλες !!! Μπήκα κ είδα λίγο κ διάβασα ότι πολλές θα έχετε πιο γρήγορη γέννα κ κάποιες είναι σε αντιβίωση !!! Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όλες κ δεν είμαστε μόνες εγώ προχθές βγήκα από το νοσοκομείο ήμουν εισαγωγή γιατί το μωρό κοντεύει να βγει λογο ότι μικραίνει ο τράχηλος πιο γρήγορα κ κάποιων φλεγμονων ! Τη Τρίτη μπαίνω στην 27 Εβδομάδα κ μου είχαν πει μακάρι ν την κρατήσουμε μέχρι την 29 κ τελικά μέσα από μια δύσκολη δοκιμασία τόσο σωματική όσο κ συναισθηματική η μικρή τα κατάφερε κ την έχουμε φρενάρει τουλάχιστον μέχρι της 32 εβδομάδες όλα αυτά με αυστηρή ακινησία πολλά χάπια κ αντιβίωσεις ! Ειμαι μαζί με όλες σας κ δεν είμαστε μόνες να δώσω το κουράγιο κ την αγάπη μου σε όλες σας κ τα μπεμπακια μας θα είναι τα πιο τέλεια του κόσμου !!!! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλες τις μανούλες !!!

Όσο μοναδική κ αν είναι η εγκυμοσύνη σίγουρα απαιτεί μεγάλη υπομονή αφοσίωση προσοχή κ προετοιμασία για την νέα ψυχιυλα π Ερχαιτε !!!! Συγχαρητήρια σε όλες !!!!

Εύχομαι Όσο πιο πολύ Ν μείνει το μικρούλι..Κ Όλα Ν πάνε καλά!!

3 ώρες πρίν, evio είπε:

Πωπω @palmoira τι ονειρο κ αυτο. Φανταχομαι πεταχτηκες πανω! 

Εγω πηρα τις εξετασεις ... Ωραιοτατο διαβητη εχω. Νηστειας 70, πρωτη ωρα 201 και δευτερη 164... Θα δω τι θα μου πει το απογευμα ο γιατρος. Ηλπιζα να την γλυτωνα αλλα τελικα σκατουλες.

Τι Θ κάνουμε με αυτό το ζάχαρο...Τι συχνό φαινόμενο είναι...Τι Ν πω..υπομονή.μαζί στον αγώνα..Θ λέμε το πόνο μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες! Ολα καλα χτες στον γιατρο. Ο τραχηλος μου σταθερος και η μπεμπουλα μεγαλωνει κανονικα. Τωρα για το ζαχαρο ουτε διατροφη μου εδωσε ουτε να κανω μετρησεις κτλ. Μονο οδηγιες τι να προσεχω, πραγματα που ουτως ή αλλως προσεχα εδω κ καιρο. Επομενο ραντεβου τον Γεναρη τωρα κ συνεχιζω οπως πριν. Ανακουφιστηκα απιστευτα :-D

Εμενα μου ελειψαν τα γλυκα, να καπνισω ενα τσιγαρο με τον πρωινο καφε κ να κοιμηθω μπρουμητα! 


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , evio είπε:

Καλημερα κοπελες! Ολα καλα χτες στον γιατρο. Ο τραχηλος μου σταθερος και η μπεμπουλα μεγαλωνει κανονικα. Τωρα για το ζαχαρο ουτε διατροφη μου εδωσε ουτε να κανω μετρησεις κτλ. Μονο οδηγιες τι να προσεχω, πραγματα που ουτως ή αλλως προσεχα εδω κ καιρο. Επομενο ραντεβου τον Γεναρη τωρα κ συνεχιζω οπως πριν. Ανακουφιστηκα απιστευτα :-D

Εμενα μου ελειψαν τα γλυκα, να καπνισω ενα τσιγαρο με τον πρωινο καφε κ να κοιμηθω μπρουμητα! 

Μπράβο! Ε τώρα στις γιορτές ένα γλυκάκι το δικαιούσαι! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , palmoira είπε:

Μπράβο! Ε τώρα στις γιορτές ένα γλυκάκι το δικαιούσαι! 

Ααα ναι πηρα το οκ για ενα μελομακαρονο κ εναν κουραμπιε. Σκοπευω να φαω ενα μελομακαρονο τα Χριστουγεννα κ ενα την Πρωτοχρονια, θα το καψουμε!

 Εντωμεταξυ εχω αποδεχτει τα cookies 500χιλ φορες...

  • Χαχα 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! 

Μπραβο evio χαίρομαι που ολα ειναι καλα! :)

Εγώ ενα αγχος το εχω αύριο για την καμπυλη κ για τα αποτελέσματα και για το οτι θα κε τρυπήσουν 5 φορες..σουρωτήρι θα φυγω απο εκει.

Μεταβολες στην ψυχολογία σας εχετε καθολου κοριτσια? Εγω τον τελευταίο καιρο εχω περισσοτερο αγχος. Πολλες φορες χωρις ιδιαιτερο λογο. Αγχώνομαι γιδιαιτνα τελειωνω με τις ετοιμασίες αλλα εχω μονιμα μια εννοια. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με τα cookies και εγώ εκατό χιλιάδες φορές τα έχω αποδεχθεί. Ευτυχως από χθες είναι καλύτερη η κατάσταση! Άγχος έχω και εγώ αρκετό Νικολ και μου βγαίνει ακόμη κα στον ύπνο. Όχι για τις ετοιμασίες, αυτό είναι κάτι που δεν με αγχώνει καθόλου. Μόνο για το μωρό αγχώνομαι και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καιρό έχω να σας γράψω!

Έχω και εγώ καμπύλη σακχάρου αυτή την εβδομάδα και βαριέμαι απίστευτα τη διαδιακασία... Αλλά τι να κάνω;

Πήγαμε και στον γιατρό την περασμένη εβδομάδα, όλα καλά, έφτασε σχεδόν ένα κιλό ο μπέμπης!

@evio ο καιρός θα περάσεις γρήγορα και θα είσαι σύντομα στο σπίτι σου με το μωράκι και τον άντρα σου! Κοίτα τώρα να απολαύσεις την φροντίδα της οικογένειας σου και να ξεκουραστείς όσο μπορείς για να πάρεις δυνάμεις για το μπεμπάκι σου! Να σκέφτεσαι ότι του χρόνου τέτοιες μέρες θα στολίζετε 3 το δέντρο σας!

@palmoira περαστικά στον άντρα σου, ευτυχώς τα δύσκολα πέρασαν... Μην σε πιάνει άγχος, απόλαυσε την εγκυμοσύνη γιατί το τρίτο τρίμηνο έχει πολλές "κινητικές" δυσκολίες τώρα που θα γίνουμε σας φούσκες χαχαχαχα! Χαλάλι εννοείται, αλλά σε λίγο καιρό θα τα παρακαλάμε να βγουν από εκεί μέσα (εννοείται τελειόμηνα και υγειή πάντα!).

@Nicol_ πολύ ωραίο το καρότσι που διαλέξατε, και όντως είναι αρκετά καλή η τιμή. Εμένα με βόλεψε πολύ ένα της Inglesina, αλλά δεν έχει κάθισμα αυτοκινήτου. Οπωσδήποτε να δεις και ότι χωράει στο πορτπαγκάζ του αυτοκινήτου σας και αν έχετε και ανσασέρ στο σπίτι. Πολλοί την πατάνε έτσι (ειδικά σε παλιές πολυκατοικίες με μικρά ανσασερ) και αναγκάζονται να αφήνουν τα καρότσια κάτω στην είσοδο!

 

 

Φιλιά πολλά στις υπόλοιπες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

hH9Pp3.png
wY7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Με τα cookies και εγώ εκατό χιλιάδες φορές τα έχω αποδεχθεί. Ευτυχως από χθες είναι καλύτερη η κατάσταση! Άγχος έχω και εγώ αρκετό Νικολ και μου βγαίνει ακόμη κα στον ύπνο. Όχι για τις ετοιμασίες, αυτό είναι κάτι που δεν με αγχώνει καθόλου. Μόνο για το μωρό αγχώνομαι και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. 

Ναι εννοειται το σημαντικο αυτο ειναι.Αλλα μαλλον ορμονικα ειναι γιατι εχω διαρκως μια ανησυχια..

@elge δεν εχουμε ασανσερ,εξωτερικες σκαλες ομως δυσκολες και θα το αφηνουμε στο αμαξι το καροτσι


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι εννοειται το σημαντικο αυτο ειναι.Αλλα μαλλον ορμονικα ειναι γιατι εχω διαρκως μια ανησυχια..

@elge δεν εχουμε ασανσερ,εξωτερικες σκαλες ομως δυσκολες και θα το αφηνουμε στο αμαξι το καροτσι

Είσαι πολύ ψηλά? Και εγώ σκέφτομαι να το αφήνω κάτω το καροτσι όχι γιατί δεν έχουμε ασανσέρ αλλά σκέφτομαι ότι το χειμώνα ειδικά λάσπες,βρωμια κτλ δεν θέλω να μπαίνει στο σπίτι. Κάποιοι φίλοι μας είπαν ότι μια καλή λύση είναι να βάλουμε έναν διάδρομο χαλάκι στην πόρτα μέχρι ένα σημείο μέσα στο σαλόνι και να πατάει μόνο εκεί το καροτσι. Θα δούμε 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , palmoira είπε:

Είσαι πολύ ψηλά? Και εγώ σκέφτομαι να το αφήνω κάτω το καροτσι όχι γιατί δεν έχουμε ασανσέρ αλλά σκέφτομαι ότι το χειμώνα ειδικά λάσπες,βρωμια κτλ δεν θέλω να μπαίνει στο σπίτι. Κάποιοι φίλοι μας είπαν ότι μια καλή λύση είναι να βάλουμε έναν διάδρομο χαλάκι στην πόρτα μέχρι ένα σημείο μέσα στο σαλόνι και να πατάει μόνο εκεί το καροτσι. Θα δούμε 

Eιμαστε στο δευτερο και εχουμε εξωτερικες σκαλες αλλα ετσι οπως στριβουν ειναι πολυ δυσκολο να ανεβαζουμε καθα φορα το καροτσι.Οποτε θα το αφηνουμε κατω στο αμαξι.Εγω παντως σιγουρα μονη δεν μπορω να το ανεβοκατεβαζω. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Eιμαστε στο δευτερο και εχουμε εξωτερικες σκαλες αλλα ετσι οπως στριβουν ειναι πολυ δυσκολο να ανεβαζουμε καθα φορα το καροτσι.Οποτε θα το αφηνουμε κατω στο αμαξι.Εγω παντως σιγουρα μονη δεν μπορω να το ανεβοκατεβαζω. 

Μπράβο βρε θηρίο που ανεβοκατεβαίνεις! Εννοειται ότι εάν είναι όπως το περιγράφεις δεν θα μπορείς. Άσε που θα έχεις και το μωρό αγκαλιά οπότε θα είναι ακόμη πιο δύσκολο. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , palmoira είπε:

Μπράβο βρε θηρίο που ανεβοκατεβαίνεις! Εννοειται ότι εάν είναι όπως το περιγράφεις δεν θα μπορείς. Άσε που θα έχεις και το μωρό αγκαλιά οπότε θα είναι ακόμη πιο δύσκολο. 

Ασε ναι ανεβοκατεβαίνω και αν έχω και τιποτα ψώνια κανω γυμναστικη :-PΘα ειναι δυσκολο ακόμα και το καθισματακι αυτοκινήτου που θα ανεβάζω με το μωρο γιατί εχουν κ αυτα αρκετο βαρος αλλα μαλλον ο μαρσιπος θα με σωσει με τετοια σκαλια που εχουμε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ασε ναι ανεβοκατεβαίνω και αν έχω και τιποτα ψώνια κανω γυμναστικη :-PΘα ειναι δυσκολο ακόμα και το καθισματακι αυτοκινήτου που θα ανεβάζω με το μωρο γιατί εχουν κ αυτα αρκετο βαρος αλλα μαλλον ο μαρσιπος θα με σωσει με τετοια σκαλια που εχουμε

Ναι και εγώ με το που θα γεννηθεί θα αγοράσω έναν καλό μαρσιπο. Απλά θέλω να έχω και το μωρό για να δω στην πράξη τι θα με βολέψει. Νομίζω ότι μάλλον για τύπου Μαι ται θα κινηθώ 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...